Σελίδα 7 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 56789 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 61 έως 70 από 85

Θέμα: Δεν παμε καθολου καλα...

  1. #61
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.698
    Thanked
    18806
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Για τον Σφακιανάκη λέει ο Βασίλης. Έφυγε απ' τη Μεσογείων, πήγε στη Λαυρίου. Τώρα χρεώνει 12 ευρώ + ΦΠΑ.

  2. The Following User Says Thank You to S8N For This Useful Post:

    katsaraios (17-01-12)

  3. #62
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    1.540
    Thanked
    1946
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    νομίζω πως πλάτιασε πολύ το θέμα

    εδώ δεν τίθεται θέμα υπηρεσιών.
    ο καταναλωτής είναι υποχρεωμένος να κάνει έρευνα αγοράς και ο πωλητής να κάνει γνωστές τις τιμές του.
    όταν ρωτάς τιμή δε σου παρέχεται υπηρεσία, είναι υποχρεωτικό βήμα για να γίνει μία συναλλαγή.
    αν δεν έχει πρόχειρες τις τιμές μπορεί να ζητήσει χρόνο για να απαντήσει και τέλος.
    μην τρελαθούμε και τελείως

  4. The Following 11 Users Say Thank You to stefm5 For This Useful Post:

    120ie87 (17-01-12), bill_m3 (17-01-12), Civileng (17-01-12), ghost-rider (17-01-12), Nino (17-01-12), Panos 316T (17-01-12), PapajimG (17-01-12), S8N (17-01-12), Vasilis (17-01-12), Vassilis ///M (17-01-12), zaharias (17-01-12)

  5. #63
    Εγγραφή
    19-03-11
    Περιοχή
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    1.665
    Thanked
    2582
    Rides
    1

    Wink

    Είναι κωμικοτραγικό το γεγονός ότι έχει φτιαχτεί ολόκληρο manual για να πας στον πίττα-τυρί.....
    "Πρέπει να μιλήσεις με τον τάδε και να πληρώσεις τον τάδε στο τέλος, απέφυγε τον τάδε γιατί είναι έτσι και αλλιώς...."

    Σε άλλη χώρα δεν θα υπήρχαν αυτοί.... ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΑΔΕΛΦΙΑ και προσφέρετέ τους αυτό που τους αξιζει...

  6. The Following 2 Users Say Thank You to 120ie87 For This Useful Post:

    katsaraios (17-01-12), zaharias (17-01-12)

  7. #64
    Εγγραφή
    30-12-09
    Περιοχή
    Αθηνα-Λαρισα
    Μηνύματα
    6.766
    Thanked
    8291
    Rides
    2

    Προεπιλογή



    ποσο παλιο αλλα δεν εχει αλλαξει τπτ....

  8. The Following 2 Users Say Thank You to spar@ For This Useful Post:

    120ie87 (17-01-12), fanisk (17-01-12)

  9. #65
    Εγγραφή
    05-01-10
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    153
    Thanked
    92
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BILL007 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοίτα Ζαχαρία...Χωρίς να θέλω να πάρω το μέρος κανενός για εμένα πολύ σωστά ο άνθρωπος ζήτησε κάτι εφόσον θα του κοστίσει σε ώρα (104 κωδικοί θέλουν κάμποσο ψάξιμο).Το σκεπτικό του είναι ότι οκ,εσύ θα πάρεις τους κωδικούς στα χέρια.Δεν είναι σίγουρο όμως ότι θα αγοράσεις και απο αυτόν...

    Θα μου πεις απο την άλλη ότι εφόσον γνωρίζεστε και έχετε κάνει συναλλαγές στο παρελθόν όπως λες,θα μπορούσε να κάνει μια εξαίρεση,δείχνοντας εμπιστοσύνη στον πελάτη.Τα χρόνια όμως είναι δύσκολα και οι πελάτες ψάχνουν και τα 10λεπτά κέρδος...

    Τι να πω...Και ο ένας έχει δίκιο και ο άλλος...

    Και αμα θες να το σκεφτείς και λίγο ανάποδα,αν όντως είναι τόσο απλό,κάντο μόνος σου...

    H γραμμή πλέον είναι πολύ λεπτή...Πιο πολύ το ολο θέμα είναι λεπτός χειρισμός,για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις.Εγώ αν ήμουν στη θέση του,θα σου έβγαζα ένα γενικό κοστολόγιο χωρίς λεπτομέριες (θα τις κράταγα για εμένα) και αν προχωρούσε το θέμα θα έκανα την παραγγελία.Αν δεν αγόραζες τελικά απο εμένα,νο πρόμπλεμ...

    Y.Γ Καταλαβαίνεις ελπίζω το σκεπτικό μου,χωρίς παρεξήγηση.

    εχει δικιο ο μπιλ... εγω δε παιζει να καθομουν να βγαλω 104 τιμες σε καποιον που θα μου ελεγε απο το τηλ οτι ειναι πελατης
    αλλα ουτε και θα ζητουσα λεφτα (αυτος ζητησε καλα εκανε δεν ειναι λαθος)
    εγω θα σου ελεγα ελα απο δω να τα δουμε μαζι..που ειναι το πλεον σωστο

    δηλαδη το να κατσεις αραχτος εσυ και να ψαχνει ο αλλος 104 τιμες που ισως και αν σου αρεσουν οι τιμες του , να αγορασεις, το βρισκεις σωστο???

    δε νομιζω

    πανε εκει καθηστε μαζι και βρειτε τα..αυτο ειναι το σωστο αλλα δε το σκεφτηκε να στο πει μαλλον, μη τα θελουμε ολα δικα μας

  10. #66
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Λευκαδα
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    4.745
    Thanked
    5704
    Rides
    5

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο xxxvagos Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχει δικιο ο μπιλ... εγω δε παιζει να καθομουν να βγαλω 104 τιμες σε καποιον που θα μου ελεγε απο το τηλ οτι ειναι πελατης
    αλλα ουτε και θα ζητουσα λεφτα (αυτος ζητησε καλα εκανε δεν ειναι λαθος)
    εγω θα σου ελεγα ελα απο δω να τα δουμε μαζι..που ειναι το πλεον σωστο

    δηλαδη το να κατσεις αραχτος εσυ και να ψαχνει ο αλλος 104 τιμες που ισως και αν σου αρεσουν οι τιμες του , να αγορασεις, το βρισκεις σωστο???

    δε νομιζω

    πανε εκει καθηστε μαζι και βρειτε τα..αυτο ειναι το σωστο αλλα δε το σκεφτηκε να στο πει μαλλον, μη τα θελουμε ολα δικα μας

    βαγγο...

    ειναι ηδη πελατης του απο παλια

    κ ηδη γνωριζει οτι του τηλεφωνει ΕΚΤΟΣ Αθηνων...
    ...αυτο το χερακι εχει μονο σημασια!

  11. The Following 2 Users Say Thank You to Vasilis For This Useful Post:

    Vassilis ///M (17-01-12), zaharias (17-01-12)

  12. #67
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο xxxvagos Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχει δικιο ο μπιλ... εγω δε παιζει να καθομουν να βγαλω 104 τιμες σε καποιον που θα μου ελεγε απο το τηλ οτι ειναι πελατης
    αλλα ουτε και θα ζητουσα λεφτα (αυτος ζητησε καλα εκανε δεν ειναι λαθος)
    εγω θα σου ελεγα ελα απο δω να τα δουμε μαζι..που ειναι το πλεον σωστο

    δηλαδη το να κατσεις αραχτος εσυ και να ψαχνει ο αλλος 104 τιμες που ισως και αν σου αρεσουν οι τιμες του , να αγορασεις, το βρισκεις σωστο???

    δε νομιζω

    πανε εκει καθηστε μαζι και βρειτε τα..αυτο ειναι το σωστο αλλα δε το σκεφτηκε να στο πει μαλλον, μη τα θελουμε ολα δικα μας
    Εχει ξανα ψωνισει απο αυτους, καλει απο ΧΙΟ.. μηπως να παρει καραβι να παει στο γραφειου του Μανου?

    Και το να πηγαινε απο εκει, τι θα αλλαζε? Αν θελει ο αλλος να ψωνισει απο αλλου, ειτε παει ειτε δεν παει.. θα ψωνισει απο αλλου.

  13. The Following User Says Thank You to fanisk For This Useful Post:

    zaharias (17-01-12)

  14. #68
    Εγγραφή
    05-01-10
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    153
    Thanked
    92
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    ρε παιδια , ρε μαγκες??!! μονα ζυγα δικα σας???

    κατ αρχην υποθηκε κατι για προσφορα, λοιπον η εννοια προσφορα και κατα κυριολεξια δηλωνει οτι κατι προσφερεις..απο μονος σου..πχ ξεκινησα και πηγα σε 10 μαγαζια προσφορες...μη διαστρευλωνουμε και τις εννοιες προκειμενου να ενισχυσουμε την γνωμη μας

    επειτα δεν ηξερα οτι ειναι απο νησι...αλλα και παλι δε σημαινει κατι για τον πωλητη-επαγγελματια..οπως δε σημαινει τπτ και το "ειμαι πελατης" απο το τηλεφωνο

    δεν δινω δικιο σε κανεναν, και λεω οτι σιγουρα ο αλλος ειναι λαθος, θα μπορουσε να ναι πιο σωστος..αλλα δεν ειναι κατακριτεο

    πιο λαθος ειναι που μιλαμε εμεις για αυτον χωρις αυτον

    τα 20 ευρω δεν τα ηθελε για την ερευνα, τα ηθελε προκαταβολη γιατι ρε μαγκες δεν γινεται να κατσω τωρα εγω να ψαξω 100 τιμες να μετα να με πει ο αλλος απο το τηλεφωνο "καλα θα δω τι παιζει και θα σου πω" και να κανει ερευνα αγορας..και δεν ειναι μονο αυτο!!!

    τα 45 λεπτα που θα με απασχολει κατι απο το τηλεφωνο (επιμενω στο τηλεφωνο) και που θα εχω και αμφιβολιες αν θα μου αφησει λεφτα, θα γινω αντιεξυπηρετικος στους κανονικους μου πελατες, και τοτε θα εμφανιστει καποιος αλλος και ενα αλλο φορουμ να με κραξει για τον χ-ψ λογο.

    αν εχεις μπροστα σου ενα φυσικο προσωπο την κανεις την δουλεια αλλιως δεν την κανεις..εγω βρισκομαι συνεχεια και στους 2 ρολους και μπορω να καταλαβω

    μη τα θελουμε ολα δικα μας ετσι ξεκινησα και εδω καταληγω..ετσι ειναι και καποια στιγμη οσοι δε με καταλαβαν θα με καταλαβουν
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη xxxvagos : 17-01-12 στις 22:08

  15. #69
    Εγγραφή
    30-12-09
    Περιοχή
    Αθηνα-Λαρισα
    Μηνύματα
    6.766
    Thanked
    8291
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    προσφορα επισης σημαινει, οτι ερχομαι στο μαγαζι σου και σου ζηταω 104 πραγματα και θελω να μου κανεις μια προσφορα, δηλαδη μια τιμη για να παρω 104 πραγματα και να βγαλεις 1500-2000ευρο αρα πρεπει να μου κανεις μια καλη τιμη...
    ο Ζαχαριας οπως ειπε του εστειλε με email τους κωδικους, δεν τον πηρε τηλ και του τα ζητησε σε μια ωρα, αρα ειχε να βρει 104 αριθμους να τους προσθεσει και να του βαλει μια ωραια εκπτωση για να του δωσει μια προσφορα...
    οταν πας στον ψυκτικο και του ζητησεις μια προσφορα για 15 κλιματιστικα και τα παρελκωμενα δεν νομιζω να κοιταει τα 25 ευρο που θα βγαλει για τα 20 λεπτα που θα "φαει" αλλα κοιταει τα 30 000ευρο που θα βγαλει μακροπροθεσμα, και αυτο ειναι επαγγελματιας.
    και να σας πω και κατι τελευταιο... αυτος με τα ανταλλακτικα τι δουλεια κανει? βρισκει τιμες δινει κωδικους και πουλαει αυτες ειναι οι υπηρεσιες που προσφερει και παιρνει μισθο, δεν εχει αλλη δουλεια τα 25 ευρο τι τα ηθελε? επιδομα του οτι εκανε την δουλεια του?

  16. The Following 10 Users Say Thank You to spar@ For This Useful Post:

    A8hnaios (18-01-12), bill_m3 (18-01-12), Driver M (17-01-12), nikos valvetronic (18-01-12), Panos 316T (18-01-12), S8N (17-01-12), Thomelef (23-01-12), Vasilis (18-01-12), Vassilis ///M (17-01-12), zaharias (17-01-12)

  17. #70
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Κηφισια
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    7.458
    Thanked
    11958
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο spar@ Εμφάνιση μηνυμάτων
    προσφορα επισης σημαινει, οτι ερχομαι στο μαγαζι σου και σου ζηταω 104 πραγματα και θελω να μου κανεις μια προσφορα, δηλαδη μια τιμη για να παρω 104 πραγματα και να βγαλεις 1500-2000ευρο αρα πρεπει να μου κανεις μια καλη τιμη...
    ο Ζαχαριας οπως ειπε του εστειλε με email τους κωδικους, δεν τον πηρε τηλ και του τα ζητησε σε μια ωρα, αρα ειχε να βρει 104 αριθμους να τους προσθεσει και να του βαλει μια ωραια εκπτωση για να του δωσει μια προσφορα...
    οταν πας στον ψυκτικο και του ζητησεις μια προσφορα για 15 κλιματιστικα και τα παρελκωμενα δεν νομιζω να κοιταει τα 25 ευρο που θα βγαλει για τα 20 λεπτα που θα "φαει" αλλα κοιταει τα 30 000ευρο που θα βγαλει μακροπροθεσμα, και αυτο ειναι επαγγελματιας.
    και να σας πω και κατι τελευταιο... αυτος με τα ανταλλακτικα τι δουλεια κανει? βρισκει τιμες δινει κωδικους και πουλαει αυτες ειναι οι υπηρεσιες που προσφερει και παιρνει μισθο, δεν εχει αλλη δουλεια τα 25 ευρο τι τα ηθελε? επιδομα του οτι εκανε την δουλεια του?
    φιλε μου σε παιρνω απο το γηπεδο ,ετοιμαζουν μαζικη αυτοκτονια θα κανεις καμια καλη τιμη ????

    Αχαριστια & Αγνωμοσυνη το ελληνικο σπορ


    "Ολα ειναι δρομος τωρα μονο στην Αθηνα"

  18. The Following 3 Users Say Thank You to katsaraios For This Useful Post:

    BILL007 (18-01-12), hades7 (17-01-12), Panos 316T (18-01-12)

Σελίδα 7 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 56789 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP