Σελίδα 3 από 9 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 85

Θέμα: Δεν παμε καθολου καλα...

  1. #21
    Εγγραφή
    08-03-10
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    445
    Thanked
    277
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stunt Mike Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κλασικη περιπτωση ανθρωπων που νομιζουν οτι τους εχουμε αναγκη.Και να σου πω ρε Ζαχαρια και τη μαυρη αληθεια?Αφου πνιγονται στη δουλεια και δεν θελουν να σ'εξυπηρετησουν,πηγαινε σε καποιον αλλο να βγαλει κι αυτος μεροκαματακι!Γεματη η αγορα απο συνεργεια και μαντραδες αντ/κων....Μην κολλαμε μονο μ'εναν...
    Πολύ σωστα λει ο Μιχαλης......υπαρχουν πολυ καλα μαστορακια και με καλη συμπεριφορα!

  2. #22
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο EVERGET Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρώτη φορά ακούω προμηθευτή ή παροχέα υπηρεσιών να ζητά αμοιβή για να συντάξει προσφορά. Προβλημά του εάν δεν έχει γραμματεία να ασχολείται με τέτοιες δουλειές και τα κάνει μόνος του ο μάστορας...δεν θα πληρώσεις εσύ την ανοργανωσιά του και την τσιγκουνιά του να προσλάβει part time έστω μία κοπέλα να βγάζει προσφορές (αφού όπως φαίνεται την έχει ανάγκη). Τέτοιοι φραγκοφονιάδες θεωρώ θα σου κάνουν προχειροδουλειά και στην εργασία τους, του στιλ να σου βάλει χρησιμοποιημένα ανταλλακτικά χωρίς να σου το πει ή ακόμη και χρησιμοποιημένες βίδες για να βάλει και το παραμικρό φραγκοδίφραγκο στην τσέπη...ΜΑΚΡΙΑ ΛΟΙΠΟΝ!

    Φάνη δυστυχώς από το online-teile δε συμφέρει πια να αγοράζουμε μιας και έβαλε μίνιμουμ μεταφορικά για Ελλάδα τα 57 ευρώ από 20 που ήταν.....δυστυχώς....

    Όποιος θέλει μπορώ με πμ να του πω από που ψωνίζω εγώ ανταλλακτικά με περίπου 15% έκπτωση σε σχέση με την αντιπροσωπεία, και μένα από το forum μου τον συστήσανε...
    Νασο δεν το γνωριζα αυτο.. εχω μεινει πισω παει καιρος απο τη τελευταια μου παραγγελια σε αυτους! Για μικρη παραγγελια δεν συμφερει, για μεγαλη δεν ειναι ασχημα ομως ακομη και τα 57¤.. ξερεις τουλαχιστον τι παιρνεις, ποσο κανει, θα στο φερουν σπιτι και αν ειναι κατι ευκολο το βαζεις μονος.

    Στειλε αν θες το πμ να το εχουμε καβατζα.

  3. #23
    Εγγραφή
    30-12-09
    Περιοχή
    Salonica . . .
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    5586
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Πολλα τα αυτοκινητα πολυς ο κοσμος . . .

    Εκλεισε το τηλ ο Ζαχαριας χτυπησαν αλλα δεκα απο πισω σιγα που εβγαλε αγχος ο τυπος !!!

    Αλλα ετσι ΔΕΝ ΑΝΤΙΜΕΤΟΠΙΖΟΥΝ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ!!!!!!

    Απο την μια αυτο ειναι καλο για να να μας ξυπναει που κ που !!!!!

  4. The Following 4 Users Say Thank You to Christos 330 For This Useful Post:

    BILL007 (16-01-12), bmwcompactjohn (16-01-12), z3 2.2 (16-01-12), zaharias (16-01-12)

  5. #24
    Εγγραφή
    27-12-09
    Περιοχή
    Χίος
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    3.815
    Thanked
    7295
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παιδια, μαγαζι (ασχετο με αυτοκινητα) εχω και εχω απευθειας (αμεση) επαφη με τον πελατη..

    Ο συγκεκριμενος στην αρχη που ειχα ψωνισει, "ζοριζοταν" κιολας επειδη ειμαι απο νησι (επαρχια) να γινει + η εκπτωση + το μειομενο ΦΠΑ που εχουμε εμεις εδω σαν παραμεθωρειο..

    Αν το επιτρεψουν οι mods, μπορω να ποσταρω και ονομα.. αλλα καλυτερα ας μεινει μεχρι εδω.. Οποιος θελει, με πμ πολυ ευχαριστως..

    Επισης, θα μπορουσε πριν πεταξει τη μ@λ@κι@ του για τα 20 ευρω, να ριξει μια ματια στην παραγγελια.. να παρει μια ιδεα, για τί κοστος μιλαμε και απο εκει και περα, να με "παιξει" σαν πελατη.. να μου το κουβεντιασει ρε παιδι μου..
    Δλδ, δεν εκανε κατι να με κερδισει σαν πελατη.. που ημουν και ηδη πελατης απο πριν στο κατω κατω..

    Και σιγα το πραγμα ρε παιδια..
    Αφου σας λεω ολα τα part numbers τα ειχα γραψει εγω.. αφου το αμαξι ειναι μετατροπη, τί πλαισιο να του δωσω.. Τοσο δυσκολο ειναι..??
    ΧΙΟΣ-CHIOS


  6. The Following 3 Users Say Thank You to zaharias For This Useful Post:

    katsaraios (16-01-12), Samaro (16-01-12), z3 2.2 (16-01-12)

  7. #25
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    9.392
    Thanked
    16591
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    παιδια μην απαξιωνουμε εντελως την παροχη υπηρεσιας επειδη στην ελλαδα τελικα ο τζαμπας ζει!

    απαραδεκτη η ενεργεια του επαγγελματια, οπως ειπε και ο EVERGET κι εγω πρωτη φορα ακουω να ζητειται χρεωση για προσφορα (!!!), αλλα απο την αλλη μαθαμε κι εμεις να τα θεωρουμε ολα δωρεαν.

    παω στο καταστημα με τα κινητα πρηζω τον υπαλληλο δυο ωρες και θεωρω υποχρεωση του να μου ρυθμισει τα mms σε συσκευη που αγορασα απο αλλου (!), παω σε επιπλα τρωω 3 ωρες το χρονο του πωλητη και δινω το σχεδιο σε ξυλουργο, παω σε παπουτσια δοκιμαζω το νουμερο και τα παιρνω απο το ebay και, απειρα ακομα παραδειγματα.

    δε λεω οι εποχες ειναι δυσκολες και τωρα και πριν και ο καθενας θα κοιταξει το συμφερον του, αλλα η παροχη υπηρεσιας (χωρις να αναφερομαι στο παραπανω απαραδεκτο παραδειγμα του ζαχαρια) εχει ενα κοστος ρε παιδια πως θα το κανουμε?
    αν δεν αγοραζει κανεις και ζηταει μονο τζαμπα εξυπηρετηση, παει θα κλεισει το καταστημα.

    τελος δεν θα πρεπει να θεωρουμε υπερβολικες τις αμοιβες καποιων εξειδικευμενων τεχνικων, ουτε να κανουμε αναγωγη σε ημερομισθιο ή σε μισθο της ζητηθεισας αμοιβης.

    καποτε ειχε παει ενας τεχνικος να φτιαξει το σερβερ μιας εταιριας.
    γυρισε λοιπον ενα βιδακι μιση στροφη και το μηχανημα επανηλθε.
    οταν ο διευθυντης ρωτησε τι χρωσταει και ο τεχνικος του ζητησε ενα χιλιαρικο, εκνευριστηκε και αναρωτηθηκε πως ειναι δυνατον να ζητειται αυτο το υπερβολικο ποσο για πεντε λεπτα δουλεια!
    απαιτησε μαλιστα πληρη εγγραφη τεχνικη αιτιολογηση του ποσου.
    ο τεχνικος την αλλη μερα εστειλε τιμολογιο:
    -στροφη 1/2 βιδας σερβερ ----> 1 ευρω.
    -γνωση του ποια βιδα επρεπε να στραφει ---->999 ευρω...
    ο διευθυντης πληρωσε αδιαμαρτυρητα...

  8. The Following 9 Users Say Thank You to Stathis For This Useful Post:

    aristent (16-01-12), BILL007 (16-01-12), chief (16-01-12), imolarot (16-01-12), Leonidas_E39 (23-01-12), nikos1400 (16-01-12), S8N (16-01-12), xxxvagos (17-01-12), z3 2.2 (16-01-12)

  9. #26
    Εγγραφή
    31-12-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    4.443
    Thanked
    21234
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Όποιος επαγγελματίας ζητάει χρήματα από πελάτη του για να του βγάλει προσφορά, είναι απλά μη επαγγελματίας.
    Η παροχή υπηρεσιών και γνώσεων είναι άλλο κεφάλαιο και εξαρτάται από πολλά.

  10. The Following 2 Users Say Thank You to doctore For This Useful Post:

    Nick bmwlover (16-01-12), zaharias (16-01-12)

  11. #27
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    9.392
    Thanked
    16591
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο zaharias Εμφάνιση μηνυμάτων

    Αν το επιτρεψουν οι mods, μπορω να ποσταρω και ονομα.. αλλα καλυτερα ας μεινει μεχρι εδω.. Οποιος θελει, με πμ πολυ ευχαριστως..
    εφοσον ειναι γνωστα τα στοιχεια σου, ονομα, διευθυνση, σταθερο τηλεφωνο, ωστε να υπαρχουν αν τα ζητησει το αλλο μερος, μπορεις να προχωρησεις στη δημοσιοποιηση του ονοματος, καθως η καταγγελια σου θα ειναι επωνυμη και δεν θα καλυπτεται απο την ανωνυμια που προσφερει ενας ιστοτοπος και οτι αυτη συνεπαγεται.

  12. The Following User Says Thank You to Stathis For This Useful Post:

    BILL007 (16-01-12)

  13. #28
    Εγγραφή
    27-12-09
    Περιοχή
    Χίος
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    3.815
    Thanked
    7295
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παιδια ολοι δικιο εχουμε..



    Εχει ενα δικιο και σ'αυτο που λεει ο Σταθης... αλλα πλεον η αγορα εχει ΠΟΛΛΕΣ επιλογες.. Ναι, μπορει ο υπαλληλος να χρεωσε για τη γνωση 999, αλλα στις μερες μας, δεν υπαρχει μονο αυτος.. υπαρχουν πολλες επιλογες.. Επισης, ο υπαλληλος, που στις μερες θα παρει 999 επειδη εχει τις γνωσεις.. 99% ο αλλος που ειχε τη ζημια ΔΕΝ θα τον ξαναπροτιμησει..
    ΧΙΟΣ-CHIOS


  14. #29
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    9.392
    Thanked
    16591
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    δεν θα τον ξαναπροτιμησει αν βρει φθηνοτερον.
    αν δεν βρει, θα τον ξαναπροτιμησει θελοντας και μη.

  15. #30
    Εγγραφή
    27-12-09
    Περιοχή
    Χίος
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    3.815
    Thanked
    7295
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Monsta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αχαχαχαχαχα ο τύπος είναι για σεμινάριο. Σκέτος ηγέτης λέμε.

    Δυστυχώς αυτή είναι η Ελλάδα του 2012. Κάποιοι ακόμα δε γνωρίζουν ούτε τα στοιχειώδη περί 'εξυπηρέτησης πελατών'.

    Αν καθόμουν να χρεώσω και να μετρήσω όλες τις προσφορές που έχω δώσει, τα μισάωρα+ που χαλάω για πλάκα με πελάτες εξηγώντας τους λεπτομέρειες και όλες τις τσαμπέ μικροδουλειές ακόμα και σε άγνωστους, θα είχα γίνει πλούσιος.

    Καλώς ή κακώς (εγώ το βλέπω πάντα από τη θετική του πλευρά), αυτό είναι μέρος της δουλειάς του κάθε επαγγελματία. Από κει και πέρα είναι στο χέρι του αν θα κερδίσει τον πελάτη με τον τρόπο που θα του μιλήσει / εξηγήσει πως ή πόσο έχουν τα πράγματα / εργασία. Είναι δε αμέτρητες οι περιπτώσεις που έχω κερδίσει πελάτες ενώ η προσφορά μου ήταν σταθερά ακριβότερη από άλλους, μόνο και μόνο επειδή γνωρίζω πως πρέπει να χειριστώ τη κατάσταση. Αυτοί οι πελάτες με τη σειρά τους μένουν πάντα πιστοί στο κατάστημα.
    Ετσι το βλεπω κι εγω Κωστα..
    ΧΙΟΣ-CHIOS


Σελίδα 3 από 9 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP