Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 20

Θέμα: [E90-93] supercharger kit for 320 and 325

  1. #11
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    βόλτες με το μάτζικ μπας
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.114
    Thanked
    11971
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m-power_01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παντως το γεγονος οτι φοραει rotrex ειναι καλο...μιας και ειναι απο τους πιο αξιοπιστους, υπαρχει αντιπροσωπος στην Ελλαδα και μαλιστα ειναι σωτος επαγγελματιας! Με 0,4bar που δουλευει το intercooler δεν ειναι αναγκαιο. Το ολο θεμα ειναι το προγραμμα!
    Εμένα έχει intercooler το κιτ παρόλο που δουλεύει στα 0,38 - 0,5 bar.

    Tους καλοκαιρινούς μήνες δε η πτώση της απόδοσης είναι νομίζω αισθητή.

  2. #12
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    8.180
    Thanked
    9103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m-power_01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    οποιος εχει εμπιστοσυνη σε καποιον προγραμματιστη οτι μπορει να αναλαβει εναν τετοιο επαναπρογραμματισμο! Η εγκατασταση δεν ειναι τιποτα αν ξερεις, και το κομπρεσσορακι ειναι αξιοπιστο...
    Ναι αλλα δεν εχουν βγαλει αλλοι....(g-power, hartge, nohelle, AC Schnitzer), θα μπορεσει να το κανει ενας προγραματιστης.......


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ptboul Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα έχει intercooler το κιτ παρόλο που δουλεύει στα 0,38 - 0,5 bar.

    Tους καλοκαιρινούς μήνες δε η πτώση της απόδοσης είναι νομίζω αισθητή.


    και πες και οτι προσθετεις Πανο καο ιντερκουλερ, το προγραμμα ειναι παλι το θεμα
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Z4 DCT : 03-02-10 στις 11:49
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick bmwlover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακαρι να μπορεσω να τον πιουμε παρεα...

  3. #13

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ptboul Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα έχει intercooler το κιτ παρόλο που δουλεύει στα 0,38 - 0,5 bar.
    Tους καλοκαιρινούς μήνες δε η πτώση της απόδοσης είναι νομίζω αισθητή.
    Εννοειται οτι υπαρχει πτωση...είτε με i/c είτε χωρις! Με i/c τα πραγματα γινονται καλυτερα...Απλα ειπα οτι δεν κινδυνευει το μοτερ σε τοσο χαμηλη πιεση!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΓΙΑΝΝΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι αλλα δεν εχουν βγαλει αλλοι....(g-power, hartge, nohelle, AC Schnitzer), θα μπορεσει να το κανει ενας προγραματιστης.......
    Γιαννη ο λογος που δεν βγαζουν δεν ειναι οτι δεν μπορουν... Λες να μπορουν Να βγαζουν για Μ με S μοτερ και να μην μπορουν για ενα ταπεινο Ν. Ο λογος ειναι οτι ακομα και για τα 6κυλινδρα που ειχαν βγαλει δεν πουλησαν... Το κοστος παραγωγης τους ,σχεδιασμου και εξελιξης του ειναι μεγαλο... Σε συνδιασμο με την μικρη ζητηση ,η τιμη λιανικης θα ταξιδευε στον Θεο!!! Αυτα δεν στα λεω απο το κεφαλι μου...Τα ακουσα με τα αυτακια μου το Πασχα στο Aachen απο τους ιδιους τους ανθρωπους του schnitzer στα κεντρικα τους! Μου ειπαν οτι πλεον μηχανικες αναβαθμισεις θα βγαζουν μονο για τα τουρμπατα ,που με ενα προγραμμα μονο ,παιρνεις αλογα...και η τιμη του ειναι προσγειωμενη!

  4. #14
    Εγγραφή
    25-12-09
    Περιοχή
    Κάπου στην θάλλασα
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    298
    Thanked
    148
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Αυτοί εδώ https://www.arma-racing.com/product_1_1.php?catId=249 το έκαναν όμως η Μαλαισία είναι στην άλλη μεριά του κόσμου!!!
    Έχετε οδηγήσει ποτέ 36.000 άλογα σε βρεγμένο?

  5. #15
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    6.185
    Thanked
    10609
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Οριστε η αιτια της δυσκολιας του προγραμματισμου των "Ν-valvetronic"
    Προσεξτε την αλλαγη στη βυθιση αναλογα με τη θεση σε συνδυασμο με το χρωματισμενο πρασινο.....κατι που βεβαιως δεν ειναι σταθερο το ποτε εφαρμοζεται

    https://www.youtube.com/watch?v=RE5Tx47-b24
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Kostas_1 : 03-02-10 στις 12:51 Αιτία: διορθωση

  6. #16
    Εγγραφή
    25-12-09
    Περιοχή
    Κάπου στην θάλλασα
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    298
    Thanked
    148
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μπακαλίστικα μου φένεται ότι οι βαλβίδες σε κάθε θέση που πατάμε το γκάζι θα πρέπει να είναι λίγο ποιό ανοίχτες άμα βάλουμε κομπρεσερ.
    Έχετε οδηγήσει ποτέ 36.000 άλογα σε βρεγμένο?

  7. #17

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο konas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οριστε η αιτια της δυσκολιας του προγραμματισμου των "Ν"
    Ναι συμφωνω μαζι σου ,αλλα δεν εχουν ολοι οι Ν valvetronic , επισης το valvetronic διατηρει την πεταλουδα για δυο λογους! Ο πρωτος ειναι να παιζει τον ρολο του τσοκ στην εκκινηση και ο δευτερος ειναι αν αστοχησει ο σερβομηχανισμος του valvetronic ...Τον καταργει και δουλευει συμβατικα! Αρα υπαρχει παραθυρακι στον προγραμματισμο...απλως το καταργεις!
    Δεν λεω αν συμφωνω ή οχι... αλλα με την ιδια λογικη βαζουμε Alpha-N στα Μ ! Και εκει προυπαρχει το alpha-N σαν safe mode!

  8. #18
    Εγγραφή
    25-12-09
    Περιοχή
    Κάπου στην θάλλασα
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    298
    Thanked
    148
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Το valvetronic όπως και να έχει το πράγμα το θεωρώ ένα φοβερό σύστημα όσο και να έχει κατηγορηθεί. Όταν είχε εμφανιστεί ήταν έτη φωτός μπροστά από τον ανταγωνισμό τεχνολογικά.Το πρόβλημα είναι στην πολυπλοκότητα του στην αδυναμία του να στροφάρει ψηλά και στο περιορισμό που σου βάζει στον τομέα τον βελτιώσεων.
    Έχετε οδηγήσει ποτέ 36.000 άλογα σε βρεγμένο?

  9. #19
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    6.185
    Thanked
    10609
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m-power_01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι συμφωνω μαζι σου ,αλλα δεν εχουν ολοι οι Ν valvetronic , επισης το valvetronic διατηρει την πεταλουδα για δυο λογους! Ο πρωτος ειναι να παιζει τον ρολο του τσοκ στην εκκινηση και ο δευτερος ειναι αν αστοχησει ο σερβομηχανισμος του valvetronic ...Τον καταργει και δουλευει συμβατικα! Αρα υπαρχει παραθυρακι στον προγραμματισμο...απλως το καταργεις!
    Δεν λεω αν συμφωνω ή οχι... αλλα με την ιδια λογικη βαζουμε Alpha-N στα Μ ! Και εκει προυπαρχει το alpha-N σαν safe mode!
    Σωστα. Το διορθωνω σε Ν-valvetronic

  10. #20
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    8.180
    Thanked
    9103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Το θεμα ειναι θα κανει κανεις τον ηρωα?.....εκτος και βγαλει επωνημος βελτιωτης τετοιο πραγμα.......ε τοτε θα γινω ηρωας
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick bmwlover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακαρι να μπορεσω να τον πιουμε παρεα...

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP