Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 31

Θέμα: [E46] Αλλαγή μπαταρίας στο κλειδί

  1. #1
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.174
    Thanked
    14068
    Rides
    1

    Προεπιλογή [E46] Αλλαγή μπαταρίας στο κλειδί

    Ένα γνωστό θέμα που βασανίζει αρκετούς.



    Εδώ είναι ένα ωραίο βιντεάκι



    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL007 : 13-01-19 στις 16:18



  2. The Following 4 Users Say Thank You to BILL007 For This Useful Post:

    m-power_01 (14-01-12), Monsta (14-01-12), Nino (14-01-12), zaharias (14-01-12)

  3. #2
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Στο κόσμο μου
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    5.008
    Thanked
    5438
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    απο προσωπικη εμπειρια.

    Καποια απο τα κλειδια ανοιγουν και καποια οχι.Καποια δηλαδη ειναι κλιπαριστα και καποια ειναι κολλημενα.εχω πετυχει και τα δυο.

    Προτιμοτερο για μενα ειναι να δωσετε 5$ στο ebay για ενα aftermarket καβουκι το οποιο ειναι κλιπαριστο, να βαλετε μεσα τη πλακετα (με τη καινουρια μπαταρια) και να το κλεισετε.Μετα σε ενα καλο κλειδαρα 5ε για να το χαραξει και τελος.

    Καινουριο κλειδι με καινουρια μπαταρια και φρεσκια λεπιδα με κοστος περιπου 10ε



  4. The Following 2 Users Say Thank You to Χρίστος For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (21-07-14), Kostas_1 (14-01-12)

  5. #3
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Οχτώ λεπτά βίντεο για ν ανοίξει ένα κλειδί ο πολυλογάς ? Θενκς ρε Μπιλ αλλά θα το δω όταν κι αν όποτε χρειαστεί.

  6. The Following User Says Thank You to Monsta For This Useful Post:

    BILL007 (14-01-12)

  7. #4
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.174
    Thanked
    14068
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Monsta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχτώ λεπτά βίντεο για ν ανοίξει ένα κλειδί ο πολυλογάς ? Θενκς ρε Μπιλ αλλά θα το δω όταν κι αν όποτε χρειαστεί.
    Έτσι είναι τα σωστά diy Κώστα... Πρέπει να αναλύουν τα πάντα.
    Αμα μου κάνεις diy χτίσιμο τοίχου και μου δείχνεις, πρώτη εικόνα τα τούβλα και δεύτερη τον τοίχο έτοιμο πριν το σοβάτισμα,δεν έχει κανένα νόημα.



  8. The Following User Says Thank You to BILL007 For This Useful Post:

    Monsta (14-01-12)

  9. #5
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ακριβώς φίλε. Εγώ νόμιζα ότι θα κάνει ένα 'τσικ' μ ένα πλατύ κατσαβίδι, θ αλλάξει τη μπαταρία και θα το κλείσει σε .......30''.

  10. The Following User Says Thank You to Monsta For This Useful Post:

    BILL007 (14-01-12)

  11. #6
    Εγγραφή
    17-04-10
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    903
    Thanked
    322
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Αceman①⑨②⑤™ Εμφάνιση μηνυμάτων
    απο προσωπικη εμπειρια.

    Καποια απο τα κλειδια ανοιγουν και καποια οχι.Καποια δηλαδη ειναι κλιπαριστα και καποια ειναι κολλημενα.εχω πετυχει και τα δυο.

    Προτιμοτερο για μενα ειναι να δωσετε 5$ στο ebay για ενα aftermarket καβουκι το οποιο ειναι κλιπαριστο, να βαλετε μεσα τη πλακετα (με τη καινουρια μπαταρια) και να το κλεισετε.Μετα σε ενα καλο κλειδαρα 5ε για να το χαραξει και τελος.

    Καινουριο κλειδι με καινουρια μπαταρια και φρεσκια λεπιδα με κοστος περιπου 10ε
    Η μπαταρια νομιζω οτι ειναι αρκετα πιο ακριβη και το κλειδι το χαραζουν απο 8-10 ευρω!!
    Με μια αγορα καβουκιου και κλειδιου οχι κινεζικου γιατι μπορει να σπασει ανα πασα στιγμη το κοστος ειναι τριπλασιο νομιαζω απο τα 10 ευρω που ανεφερες

  12. The Following User Says Thank You to Atsa linos For This Useful Post:

    BILL007 (14-01-12)

  13. #7
    Εγγραφή
    24-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.756
    Thanked
    1695
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    και παλι τα 170 που εχει καινουριο δεν τα φτανεις οποτε αξιζει η πατεντουλα αυτη

  14. #8
    Εγγραφή
    17-04-10
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    903
    Thanked
    322
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gyiama Εμφάνιση μηνυμάτων
    και παλι τα 170 που εχει καινουριο δεν τα φτανεις οποτε αξιζει η πατεντουλα αυτη
    Φυσικα εαν ομως δεν ειναι απο μπαταρια και χρειαστεις νεο κλειδι η μαμα bmw εχει 190 για το Ε46 ,εχουμε λυση και σε αυτο με πολυ λιγοτερα χρηματα ...αχρειαστος να ειμαι !!!

  15. #9
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Στο κόσμο μου
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    5.008
    Thanked
    5438
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Atsa linos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η μπαταρια νομιζω οτι ειναι αρκετα πιο ακριβη και το κλειδι το χαραζουν απο 8-10 ευρω!!
    Με μια αγορα καβουκιου και κλειδιου οχι κινεζικου γιατι μπορει να σπασει ανα πασα στιγμη το κοστος ειναι τριπλασιο νομιαζω απο τα 10 ευρω που ανεφερες
    εχω αλλαξει προσωπικα 2 κλειδια για μενα και εχω φτιαξει και σε ενα μελος μας χωρις φυσικα την αλλαγη μπαταριας που μιλαμε εδω και το κοστος χαραγματος ηταν 5ε σε καθε περιπτωση και το κοστος καβουκιου 5-10$.
    Για τη μπαταρια δε γνωριζω κοστος ακριβως επειδη δεν εχω αγορασει αλλα αμα κρινω απο παρομοιες μπαταριες ειναι ακριβουτσικες...

    Το τελευταιο μαλιστα εγχειρημα μου ηταν κλειδι 7ρας(καρτα) να παιζει στο πρωην ε36 μου με τηλεχειρισμο απο συναγερμο.Συνολικο κοστος 35-40ε ολα.
    νομιζω ο βασιλης θα το θυμαται....



  16. #10
    Εγγραφή
    17-04-10
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    903
    Thanked
    322
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Για ολα υπαρχουν λυσεις και υλικα αρκει να υπαρχει η καταλληλη τεχνογνωσια ,,μπορεις με παρεμφερη υλικα να παρακαμψεις την μαμα bmw με πολυ χαμηλο κοστος ,,,π.χ κατασκευη εξ ολοκληρου κλειδιου για Ε46 με προγραματισμο ιμομπιλαιζερ κλπ σχεδον στο 40% κατω απο την τιμη της αντιπροσωπειας !!!

Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP