Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 50

Θέμα: Καινουργιος κατοχος z3

  1. #21
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    F.I.R. Αθηνών
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    5.119
    Thanked
    12691
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andreasz3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...Εχετε να προτεινετε καποιο αλλο συνεργειο;Δε με πολυ απασχολει η περιοχη αλλα να γινει καλη δουλεια κ οικονομικη...
    Εχω τις καλύτερες εντυπώσεις απο το συνεργείο του Σίττα-Φλασκή στην Καλλιθέα. Είναι αρκετά μακριά απο τον Γέρακα αλλά πιστγευω οτι αν το αποφασίσεις ΚΑΙ λύσεις θα βρείς στα θέματά σου ΚΑΙ άψογη εξυπηρέτηση ΚΑΙ καλές τιμές.
    Μπορείς να απευθυνθείς (210-9414401) στον υπέυθυνο του συνεργείου (έχει και έκθεση) τον Χρήστο Φλασκή. Είναι νέος σε ηλικία και "μιλάει τη γλώσσα μας"...
    Τα παραπάνω χιλιόμετρα που θα κάνεις και η βενζίνει που θα κάψεις για να πάς, θα αποσβεστούν.

  2. #22
    Εγγραφή
    13-01-12
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    70
    Thanked
    41
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    ευχαριστω πολυ VanVIC.Tη δευτερα θα παω απο εκει...

  3. #23
    Εγγραφή
    28-08-10
    Μηνύματα
    389
    Thanked
    172
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    ναι αν ειναι αυτο με τα φουσκωμενα φτερα...τελος παντων εχω περασει δυσκολα με αυτο το αμαξακι.
    λοιπον εχω αλλαξει στα 2 χρονια που το ειχα απο το 2008 μεχρι το 2010 τα εξης περα απο τα καθιερωμενα service τα κλασικα λαδια φιλτρα μπουζι τακακια λαστιχα κτλ
    καταρχας εβαλα το m pack που ειναι μασπιεδες φτερα πισω προφυλακτηρας,
    ανεμοθωρακας κομπρεσορ air condition,το μοτερακι του ρελαντι, ολες τις φλατζες το τριτο στοπ πισω, αλλαξα και την πισω ζελατινα αφου ο προηγουμενος την ειχε κολλησει με κολλα αν ειναι δυνατον.εβαλα και xenon.αλλαξα αμορτισερ στα 134000 χιλιομετρα μαζι με βασεις αμορτισερ και τα ζαμφορ.αλλαξα και τις βασεις μηχανης.ιμ.δυναμου και αντλια νερου.την βαση του διαφορικου.κοπηκε στη θεση του διαφορικου το σασι στο τελος οπου ξενερωσα και πηρε το δρομο του το z3.οι ζαντες του που ειναι απο z4 3.0 με τις βιδες πεταξε τες αληθεια ειχα δωσει κανα 300αρι μονο για να τις ισιωνω.βαλε 17αρες και καινουρια λατιχα να γινει το αυτοκινητο σωστο.σιγουρα ξεχναω πολλα εχει και 1,5 χρονο που το πουλησα.
    αλλαξε και αυτα τα μανταλακια στις πορτες ή αλλιως βαζε μονωτικη ταινια για να δουλευουν οι κλειδαριες ηλεκτρικα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη bmwz3 : 14-01-12 στις 16:07

  4. The Following User Says Thank You to bmwz3 For This Useful Post:

    BILL007 (14-01-12)

  5. #24
    Εγγραφή
    13-01-12
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    70
    Thanked
    41
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    φιλε z3 μπορεις να μου στειλεις ενα pm το τηλ σου να σε παρω να τα πουμε?θα ηθελα να μου πεις 2-3 πραγματακια.σ ευχαριστω.

  6. #25
    Εγγραφή
    28-08-10
    Μηνύματα
    389
    Thanked
    172
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    πρεπει να εχει και προγραμμα το αμαξι γιατι εχει κοφτη πολυ βαθια μεσα στο κοκκινο αν το διαπιστωσες, εγω δεν το εψαξα το θεμα αυτο.καλα ειναι να βγαλεις και την φιλτροχοανη γιατι μονο κακο κανει,να βρεις το κανονικο φιλτροκουτι.

  7. #26
    Εγγραφή
    13-01-12
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    70
    Thanked
    41
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Φιλε μου οταν ραγισε το πατωμα εσυ το εφτιαξες?τι δουλεια εχει γινει?Γνωριζεις κατι για το λαμπακι του αεροσακου?Επισης διαπιστωσα οτι το τιμονι σαν να γερνει λιγακι.Ξερεις τιποτα γι αυτα?

  8. #27
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andreasz3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε μου οταν ραγισε το πατωμα εσυ το εφτιαξες?τι δουλεια εχει γινει?Γνωριζεις κατι για το λαμπακι του αεροσακου?Επισης διαπιστωσα οτι το τιμονι σαν να γερνει λιγακι.Ξερεις τιποτα γι αυτα?
    Κουραγιο Ανδρεα!!!....οτι χαλαει, μπορει να ξαναγινει,αρκει να παει σε καλο μαστορα.

  9. #28
    Εγγραφή
    05-01-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    338
    Thanked
    656
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Φιλε μου για το λαμπακι του αεροσακου..οπως πριν σου ειπα και για τα καθισματα και αυτο ειναι ακομη ενα κλασσικο προβλημα οχι μονο στα ζ3 αλλα σε πολλα bmw..μια απο τις κυριοτερες αιτιες ειναι τα πλυντηρια στα βενζιναδικα..πανε να σου το πλυνουν μεσα βαζουν το γονατο τους στο καθισμα του συνοδηγου και η μεμβρανη που εχει απο μεσα το καθισμα κοβεται και το προβλημα που βγαζει το διαγνωστικο ειναι αισθητηρας καταληψης καθισματος συνοδηγου..αμα στο σβησουν μετα απο λιγο καιρο θα ξαναναψει και θα μενει αναμενο..το κοστος για να το φτιαξεις ειιναι μεγαλουτσικο και δε νομιζω οτι συμφερει..υπαρχουν κατι πατεντες με κατι καλωδιακια - εγκεφαλακια για να σβησει μια και καλη αλλα εγω στο δικο μου δεν το χω κανει και δεν θα το κανα γτ υπαρχει περιπτωση σε περιπτωση ατυχηματος να μην ανοιξουν οι αεροσακοι αν γινει κανα βραχυκυκλωμα ποτε δεν ξερεις..για το τιμονι για κανε μια καλη ευθυγραμμιση

  10. #29
    Εγγραφή
    05-01-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    338
    Thanked
    656
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    κουραγιο παντως αφου το αγορασες οπως ειπες τοσο φθηνα αυτα και αλλα πολλα πρεπει να τα περιμενεις και με τον καιρο να βαζεις τις δικες σου πινελιες και να τη φτιαξεις οπως εσυ θελεις τη ζετουλα σου!!

  11. #30
    Εγγραφή
    13-01-12
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    70
    Thanked
    41
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    να σαι καλα.. για το τιμονι που ειπα πριν δεν εννοουσα οτι ειναι στραβο.Οπως το βλεπεις απο μπροστα η μια πλευρα του δειχνει οπτικα να ειναι πιο κατω..Η στεφανη παντως ειναι ισια..

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP