Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 25

Θέμα: [E87] Αμορτισέρ βοηθεια

  1. #11
    Εγγραφή
    01-02-10
    Περιοχή
    Καλαμάτα
    Μηνύματα
    190
    Thanked
    390
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GANARAS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποσο τα εβαλες αν επιτρεπεται?
    450 χωρις τοποθετηση με εκπτωση

  2. #12
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Athens-Τrikala
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.345
    Thanked
    2466
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Spyros E81 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εβαλα πριν δυο εβδομαδες Μpack αμορτισερ μαζι με τα " σφουγγαρακια " τους και το αυτοκινητο αλλαξε σε πολους τομεις οπως κρατημα,μαλακωμα κ.α Στα συστηνω ανεπιφυλακτα και υποψιν φοραω 18 αρες με runflat και ελατηρια χαμηλωματος.
    Σπυρο δεν φορουσες Μ-πακ πριν?Εγω Μ-πακ φοραω.
    Ι donut understeer...

  3. #13
    Εγγραφή
    01-02-10
    Περιοχή
    Καλαμάτα
    Μηνύματα
    190
    Thanked
    390
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick bmwlover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σπυρο δεν φορουσες Μ-πακ πριν?Εγω Μ-πακ φοραω.
    Νικολα το δικο μου δεν ηταν Μ pack σαν αυτοκινητο για νατα φοραει.

  4. #14
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Athens-Τrikala
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.345
    Thanked
    2466
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Spyros E81 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νικολα το δικο μου δεν ηταν Μ pack σαν αυτοκινητο για νατα φοραει.
    Oκ,νομιζα οτι ηταν
    Ι donut understeer...

  5. #15
    Εγγραφή
    27-11-11
    Μηνύματα
    420
    Thanked
    469
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    να κανω μια αφελη ερωτηση.εξω υπαρχουν βουλκανιζατερ που κανουν δωρεαν μετρησεις τα αμορτισερ.στις αντιπροσωπειες κανουν το ιδιο η' χρεωνεται?
    τα μαμα αμορτισερ του ασσου ε81 ειναι καλα και γερα σαν ποιοτητα κα αντοχη ?

    γιατι αν και νεο το αμαξι με κατι λακουβαρες που κρυβονταν μεσα στα νερα των ημερων που ακολουθουσαν κατι υπερυψωμενα βουναλακια κακοτεχνα με υψος πεζοδρομιου , με ανησυχησαν.2 φορες βρηκα σε τετοιες λακουβες βαθιες απο νεροφαγωματα και βουναλακια σαν πεζοδρομια!εκανε μεγαλο θορυβο.

  6. #16
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Athens-Τrikala
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.345
    Thanked
    2466
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bimmerm Εμφάνιση μηνυμάτων
    να κανω μια αφελη ερωτηση.εξω υπαρχουν βουλκανιζατερ που κανουν δωρεαν μετρησεις τα αμορτισερ.στις αντιπροσωπειες κανουν το ιδιο η' χρεωνεται?
    τα μαμα αμορτισερ του ασσου ε81 ειναι καλα και γερα σαν ποιοτητα κα αντοχη ?

    γιατι αν και νεο το αμαξι με κατι λακουβαρες που κρυβονταν μεσα στα νερα των ημερων που ακολουθουσαν κατι υπερυψωμενα βουναλακια κακοτεχνα με υψος πεζοδρομιου , με ανησυχησαν.2 φορες βρηκα σε τετοιες λακουβες βαθιες απο νεροφαγωματα και βουναλακια σαν πεζοδρομια!εκανε μεγαλο θορυβο.
    Τι αναρτηση εχεις γιατι κ η Μ-πακ μαμα ειναι...
    Τωρα εχεις τριξιματα στο αμαξι?
    Κοπαναει συνεχεια κ πιο εντονα?
    Δεν στριβει το αμαξι τοσο καλα οσο πριν?
    Εχεις διαπιστωσει κατι που δεν το εκανε πριν?
    Τι εννοεις "καλα κ γερα σαν ποιοτητα κ αντοχη"?Τι χρηση του κανεις?
    Ειναι αδυνατον να τις αποφευγεις συνεχεια ολες τις λακκουβες κ τα βουναλακια-σαμαρακια,απλως οταν το βλεπεις να "ερχεται" κ δεν μπορεις να το αποφυγεις κοψε ταχυτητα
    Ι donut understeer...

  7. #17
    Εγγραφή
    19-03-11
    Περιοχή
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    1.665
    Thanked
    2582
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick bmwlover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι αναρτηση εχεις γιατι κ η Μ-πακ μαμα ειναι...
    Τωρα εχεις τριξιματα στο αμαξι?
    Κοπαναει συνεχεια κ πιο εντονα?
    Δεν στριβει το αμαξι τοσο καλα οσο πριν?
    Εχεις διαπιστωσει κατι που δεν το εκανε πριν?
    Τι εννοεις "καλα κ γερα σαν ποιοτητα κ αντοχη"?Τι χρηση του κανεις?
    Ειναι αδυνατον να τις αποφευγεις συνεχεια ολες τις λακκουβες κ τα βουναλακια-σαμαρακια,απλως οταν το βλεπεις να "ερχεται" κ δεν μπορεις να το αποφυγεις κοψε ταχυτητα

    Σωστός!

    Κόψε ταχύτητα φίλε πρίν το σαμαράκι και άστο ελεύθερο (άφησε το φρένο) λίγο πριν πέσει μέσα αν δεν καταφέρεις να το αποφύγεις......
    Φίλοι προσοχή: γίνονται πολλά ατυχήματα κάθε χρόνο επειδή κάποιος προσπάθησε να αποφύγει μια λακκούβα χωρίς να τσεκάρει αν είχε χώρο για να την αποφύγει ή αν έρχοταν κάποιος από πίσω με μεγαλύτερη ταχύτητα σε άλλη λωρίδα. Πολλές φορές καλύτερα να πέσουμε μέσα σε μια λακκούβα παρά να θέσουμε σε κίνδυνο την ασφάλεια των υπόλοιπων οδηγών αυτοκινήτων/μοτοσυκλετών κάνοντας απότομο ελιγμό αποφυγής.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη 120ie87 : 17-03-12 στις 18:13

  8. The Following 3 Users Say Thank You to 120ie87 For This Useful Post:

    m-power_01 (17-03-12), Moufas E46 (17-03-12), Nick bmwlover (17-03-12)

  9. #18
    Εγγραφή
    27-11-11
    Μηνύματα
    420
    Thanked
    469
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Φίλοι προσοχή: γίνονται πολλά ατυχήματα κάθε χρόνο επειδή κάποιος προσπάθησε να αποφύγει μια λακκούβα χωρίς να τσεκάρει αν είχε χώρο για να την αποφύγει ή αν έρχοταν κάποιος από πίσω με μεγαλύτερη ταχύτητα σε άλλη λωρίδα. Πολλές φορές καλύτερα να πέσουμε μέσα σε μια λακκούβα παρά να θέσουμε σε κίνδυνο την ασφάλεια των υπόλοιπων οδηγών αυτοκινήτων/μοτοσυκλετών κάνοντας απότομο ελιγμό αποφυγής.
    φιλε ειμαι καλα καταρτισμενος σαν οδηγος και προσπαθω να ειμαι πολυ προσεκτικος.ομως λαθη κανουμε ολοι γιατι στον δρομο οσο και να ξερεις ολα γινονται σε κλασματα δευτερολεπτων.
    το συγκεκριμενο λαθος το εκανα προσφατα ευτυχως χωρις επιπτωσεις.να ξερεις ομως οτι επισης επικυνδυνο ειναι να τρεχεις μεχρι και 100 χιλ.και να περασεις πανω απο την βαθια λακουβα και να σε βγαλει εκτος πορειας.

    Τι αναρτηση εχεις γιατι κ η Μ-πακ μαμα ειναι...
    Τωρα εχεις τριξιματα στο αμαξι?
    Κοπαναει συνεχεια κ πιο εντονα?
    Δεν στριβει το αμαξι τοσο καλα οσο πριν?
    Εχεις διαπιστωσει κατι που δεν το εκανε πριν?
    Τι εννοεις "καλα κ γερα σαν ποιοτητα κ αντοχη"?Τι χρηση του κανεις?
    η περιπτωση μου ομως δεν ηταν αυτη.διευκρινισα οτι ηταν τις μερες που εβρεχε κατακλυσμο ,ξαχασα να πω οτι ηταν βραδυ ,εβρεχε,πανω απο τις λακουβες ειχε νερα (οποτε δεν φαινονταν) και μαλιστα σε δρομο που περναω συχνα και ξερω οτι σε εκεινο το σημειο δεν ειχε λακουβες.ομως με τις νεροποντες φαγωθηκαν κατι μπαλωματα και εγιναν αυτες.μαλιστα αποτι εμαθα οταν πηρα τιν δημο για να την βουλωσουν πολλοι διαμαρτυρηθηκαν γιατι ηταν σε κεντρικο σημειο και την επαθαν.επισης σε ενα στενο ακριβως πανω σε στροφη ,χωρις φως, υπηρχε κρασπεδο που ειχε ξεκολησει και βγηκε πιο εξω απο την γραμμη του δρομου.στην αρχη νομιζα οτι ηταν βουναλακια αλλα πηγα χθες να τσεκαρω τι ηταν και ειδα αυτο που σας περιεγραψα.ακομα δεν το διορθωσαν!
    στην πρωτη περιπτωση ημουν με 2ερα και 40 χιλ. και στην δευτερη με 30χιλ. περιπου.

    οσον αφορα το αμαξι μου αφου δεν εβαλα λεπτομερειες εννοειται οτι ειναι απλα αμορτισερ ενος 116 ε81 απο την μαμα του.
    θορυβος η' ενοχληση 2-3 βδομαδες μετα τα περιστατικα δεν υπαρχουν,ουτε αλλες αλλαγες κατα την οδηγηση του μεχρι στιγμης.
    απλα ρωτησα ,επειδη ειναι η πρωτη μου μπεμπα ,για την ποιοτητα και αντοχη γενικα των αμορτισερ του ,προληπτικα, για να ξερω αν μπορει να εγινε ζημια που δεν φαινεται τωρα και να βγει μετα.π.χ αν πεταξαν λαδια η' κατι αλλο.
    γιατι σε ιταλικο που ειχα σιγουρα θα πηγαινα για αλλαγη.γιαυτο ρωτησα.

  10. #19
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Athens-Τrikala
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.345
    Thanked
    2466
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bimmerm Εμφάνιση μηνυμάτων

    οσον αφορα το αμαξι μου αφου δεν εβαλα λεπτομερειες εννοειται οτι ειναι απλα αμορτισερ ενος 116 ε81 απο την μαμα του.
    θορυβος η' ενοχληση 2-3 βδομαδες μετα τα περιστατικα δεν υπαρχουν,ουτε αλλες αλλαγες κατα την οδηγηση του μεχρι στιγμης.
    απλα ρωτησα ,επειδη ειναι η πρωτη μου μπεμπα ,για την ποιοτητα και αντοχη γενικα των αμορτισερ του ,προληπτικα, για να ξερω αν μπορει να εγινε ζημια που δεν φαινεται τωρα και να βγει μετα.π.χ αν πεταξαν λαδια η' κατι αλλο.
    γιατι σε ιταλικο που ειχα σιγουρα θα πηγαινα για αλλαγη.γιαυτο ρωτησα.
    Mην ανησυχεις τοτε,απλως στον ασσο τα κοπανηματα του τα καταλαβανεις λιγο παραπανω...
    Ι donut understeer...

  11. #20
    Εγγραφή
    27-11-11
    Μηνύματα
    420
    Thanked
    469
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    λογω σκληρων αναρτησεων και ρανφλατ ελαστικων,σωστα φιλε νικ?

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP