Σελίδα 3 από 23 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 228

Θέμα: Επανέρχονται τα τεκμήρια?

  1. #21
    Εγγραφή
    16-01-10
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    949
    Thanked
    748
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Driver M Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η διαφθορά και η ασυδοσία βασιλεύει σε αυτή τη χώρα και το βλέπουμε όλοι μας καθημερινά. Η παραοικονομία (αδήλωτη εργασία, φοροδιαφυγή, μη πληρωμή ΦΠΑ) έχει οδηγήσει την Ελλάδα σε ένα πραγματικό χάος. Μέτρα πρέπει οπωσδήποτε να παρθούν, αλλά να είναι μελετημένα, δίκαια και κλιμακωτά και φυσικά να εφαρμόζονται χωρίς εξαιρέσεις και "τρυπάκια". Δεν πρέπει να είμαστε a priori αντίθετοι με τα τεκμήρια, χωρίς να έχουμε δει το ποιούς θα αφορούν, τι θα περιλαμβάνουν κλπ. Αν, το τονίζω ΑΝ, το μέτρο εφαρμοστεί σωστά, όποιος έχει βγάλει τα χρήματά του με νόμιμο τρόπο και μέσω αυτών έχει καταφέρει να αγοράσει τα κινητά-ακίνητα και γενικά τα υπάρχοντά του, δεν θα έχει να φοβηθεί τίποτα και θα πληρώσει όσο του αναλογούν. Δε γίνεται όμως να υπάρχουν ευυπόληπτοι κύριοι με πόρσε και φερράρι, ιδιοκτήτες νυχτερινών κέντρων, εστιατορίων, επιχειρήσεων κλπ που να δηλώνουν εισοδήματα δημοσίου υπαλλήλου και μάλιστα νεοπροσληφθέντος! Δε μπορεί ο μέσος όρος των ελεύθερων επαγγελματιών στην Ελλάδα (περιλαμβανομένων ιδιοκτητών ΑΕ, βιομηχανιών κλπ) να δηλώνει ετήσιο εισόδημα στο όριο της φτώχειας (περίπου 10.000 ευρώ) και οι "προνομιούχοι" μισθωτοί και συνταξιούχοι να δηλώνουν σχεδόν τα διπλάσια!

    Υπάρχει μια μαύρη τρύπα στην οικονομία, που συνέχεια μεγαλώνει και σε λίγο θα βρεθούμε όλοι (όσοι δεν έχουμε βρεθεί ακόμα βέβαια) μέσα της. Η πάταξη της φοροδιαφυγής είναι ό,τι πιο σημαντικό για να επέρθει ανάκαμψη και μέτρα όπως τα τεκμήρια είναι μονόδρομος για κάτι τέτοιο. Απαραίτητη προϋπόθεση βέβαια, είναι να είναι δικαίως κατανεμημένα και αναλογικά (προφανώς και δεν πρέπει να επιβαρύνονται τα χαμηλά εισοδήματα) και φυσικά να εφαρμόζονται με αυστηρότητα σε όλους, με ιδιαίτερη έμφαση στους έχοντες που φοροδιαφεύγουν, αφού σε αυτούς απευθύνονται κυρίως. Δεν ξέρω αν ποτέ γίνουν όλα αυτά, ξέρω όμως ότι δεν πρέπει να εναντιωνόμαστε εκ των προτέρων σε κάποια μέτρα που, αν μη τι άλλο, αν εφαρμοστούν σωστά και δίκαια θα βοηθήσουν στην πάταξη του χάους που επικρατεί στην οικονομία της χώρας μας και κερδισμένοι θα είναι όλοι οι νομοταγείς και ευσυνείδητοι πολίτες, δηλαδή αυτοί που σηκώνουν το μεγαλύτερο βάρος την περίοδο αυτή, αλλά και γενικότερα...

    εγω δεν συμφωνω μαζι σου...εκφράζεις(κατα τη γνωμη παντα και τελειως φιλικα) την αποψη π εχει βγαλει ο πολιτικος κοσμος προς τα εξω...οτι το οικονομικο προβλημα της ελλαδας ειναι η φοροδιαφυγη....δεν ειναι ομως ετσι..
    δεν διαφωνω οτι οι ελευθεροι επαγγελματιες φοροδιαφευγουν....
    τα πολλα χρηματα στην ελλαδα χανονται στο δημοσιο...εκει γινονται τρομερες σπαταλες...ολοι το ξερουμε μας το εχουν επισημανει ολοι,,,,,
    Πως γίνεται η Ελλαδα να εχει περισσοτερους δημοσιους υπάλληλους απο την αγγλια?πως?και να πω οτι σαν χωρα παραγουμε κατι,,,τιποτα δεν παραγουμε...μονο τα αγροτικα προιοντα..που και αυτα πανε κατα διαολου...
    το μεγαλο προβλημα της ελλαδας ειναι οι δημοσιοι υπαλληλοι...εχει τους διπλους αποτι χρειαζεται...
    ειμαι σιγουρος οτι ολοι σας εδω μεσα ξερετε τουλαχιστον απο 5 ο καθενας δημοσιους υπάλληλους που ειναι ο ορισμος"τα ξυνω"
    (βεβαια υπαρχουν και οι φιλοτιμοι δημοσιοι υπαλληλοι και ειναι εξισου πολλοι)
    μην μ πειτε οτι δεν ειχατε ποτε καθηγητη π δεν βαριοταν να κανει μαθημα?
    δημοσιο υπαλληλο που σας εσπασε τα νευρα και δεν ηθελε να σας εξυπηρετησει
    μην μ πειτε οτι δεν ξερετε τουλαχιστον ενα που να εχει διοριστει με ρουσφετι..
    ποσα ακουγονται σημερα για τους εργαζομενους στον οσε..καταχρεωσαν το δημοσιο
    ολοι κοιταμε να βολευτουμε στο δημοσιο εκει αποβλεπουμε(και γω ο ιδιος)
    Η ελλαδα δεν σηκωνει-δεν αντεχει αλλους δημοσιους υπαλληλους
    ολες οι κυβερνησεις τα προηγουμενα χρονια διοριζαν αβερτα
    Μην πω τιποτα για τα επιδοματα....δεν αναφερομαι καν σε αυτα...
    εκει χανει τα λεφτα η ελλαδα...εκει βρισκεται το ελλειμα
    Και πανε ολοι να χτυπησουν τους ελευθερους επαγγελματιες,τον ξυλουργο τον ηλεκτρολογο,τον υδραυλικο τον μεροκαματιαρη....που δεν ξερει αν αυριο θα εχει δουλεια δεν κυκλοφορουν ολοι αυτοι με πορσε-
    να φερω και ενα παραδειγμα...εγω και η παρεα μ ειμαστε 10 παιδια....και οι 9/10 γονεις(μανα-πατερας) δουλευουν στο δημοσιο-βγαλτε συμπερασμα...
    τι στο καλο εχουμε και χρειαζομαστε τοσο προσωπικο περισσοτερο και απο την αγγλια ξαναλεω?
    γιαυτο δεν υπαρχει σαλιο στα ταμια...δεν φτανουν τα χρηματα να πληρωθουν ολοι οι δημοσιοι υπαλληλοι

    αφου ειναι κοινο μυστικο οτι επι σειρα ετων ολες οι κυβερνησεις για κομματικα συμφεροντα διορισαν την ελλαδα ολη..και ο τσοπανης εγινε δημοσιος υπαλληλος με 0 προσοντα

    Κυριοι δεν παραγουμε τιποτα..τιποτα...γιαυτο υπαρχει το ελλειμμα...
    και αυτοι π εχουν την πορσε και τη φεραρι φορολογουνται απο το νομο(ολα τα αμαξια πανω απο 2000cc και 50000 εργοστασιακη αξια φορολογουνται)
    γιατι να μπουν τεκμηρια και στα αλλα κατω απο 2000cc..τι φταιει ο φοιτητης?τι φταιει ο οικογενειαρχης να πληρωσει τα λεφτα που αυτοι φαγανε?

    ολοι οι πολιτικοι ξερουν οτι τα χρηματα φευγουν απο κακοδιαχειριση ρουσφετια και αλλες μαλαγανιες///αλλα ο ευκολος στοχος ειναι ο ελευθερος επαγγελματιας και η φοροδιαφυγη εκει θελουν να στρεψουν την κοινη γνωμη και τα καταφερνουν
    μας μαδανε στους φορους


    κουραστηκα

  2. The Following User Says Thank You to DIMITr|S For This Useful Post:

    paganis (02-02-10)

  3. #22
    Εγγραφή
    16-01-10
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    949
    Thanked
    748
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    ουτε στις πανελληνιες δεν εγραψα τοσα...!!

  4. #23
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    6.857
    Thanked
    15098
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    τα τεκμηρια στα ιχ θα ειναι μονο η κορυφη του παγοβουνου... αυτο που μας περιμενει τα επομενα δυο χρονια θα ειναι ανευ προηγουμενου.
    Συντομα θα παρουσιαστει το νεο φορολογικο νομοσχεδιο μεχρι τοτε πιθανα σεναρια για τα ιχ
    https://www.enet.gr/?i=news.el.article&id=127406

  5. #24
    Εγγραφή
    27-12-09
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    151
    Thanked
    297
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο konstantinaM3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    με λιγα λογια σε λιγο θα ντρεπομαστε που μενουμε στην ελλαδα!αυτο το χαλι μονο στην ελλαδα γινεται!οπου να ναι θα μας αναγκασουν να φυγουμε απο την ελλαδα για να παμε να ζησουμε καπου καλυτερα χωρις να μας περνουν τα λεφτα για ψιλου πηδημα!να μην μπορουμε να χαρουμε τιποτα! χαλιααααααααα
    Καλα ...Μην υπερβαλουμε και μην τα παραλέμε κιολας εεεε ???
    Οχι και να ντρεπόμαστε που ζουμε στην Ελλαδα και συγνωμη κιολας για το quote αλλα με χαλανε τετοιες κουβεντες .... Εχεις παει ποτε εξωτερικο να δεις πως ζουνε οι υπολοιποι ??? Δεν μιλαω για δρόμους και για τα αυτοκινητα που κυκλοφορουν οι Γερμανοι που ζουν σε μια χωρα παραγωγής αν οχι των μισων αυτοκινητων της Ευρωπης , τουλαχιστον ενος μεγαλου ποσοστου, αλλα μιλαω για τροπο ζωής και αγχωτικές καταστασεις που δοξα τον θεο μεχρι σημερα δεν εχουμε βιωσει και ζησει στην Ελλαδα ...Τουλαχιστον όχι ακόμα ....
    Εχουμε μαθει ΟΛΟΙ να ζουμε με σπεκουλες και παγαποντιές και μας χαλαει οταν προσπαθουν να μας βαλουν σε ενα καλούπι και καλα κανουμε αλλα ΔΕΝ εχουμε παντα δικιο εμεις που ειμαστε οι μουλωχτοι αλλα ισως να εχουν δικιο και οι αλλοι ( οποιοι και αν ειναι αυτοι ) που ισως να προσπαθουν για κατι καλύτερο για την πατριδα μας . Εχω αδικο ??? Να μιλησω με παραδειγματα να ή μήπως να σκεφτουμε λιγακι αν τελικα ειμαστε εμεις σωστοι απεναντι στο κρατος και στον διπλανό μας . Περιμενουμε το κρατος να μας συμπεριφερθει αναλογα οταν συμπεριφερομαστε και εμεις σωστα σε αυτο ...Σωστα ????

    Ξανα συγνωμη για το quote αλλά το " σε λιγο θα ντρεπομαστε που μενουμε στην ελλαδα!αυτο το χαλι μονο στην ελλαδα γινεται! " με χτυπησε κατακουτελα και με προκαλει να απαντησω .

    Φιλικα

    Κωστας
    Μνημόσυνο με ΞΕΝΑ κόλυβα ....

  6. #25
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    "Το τεκμήριο του Ι.Χ. θα είναι γύρω στις 15.000 ευρώ κατ' έτος"

    Τι είναι τούτου πάλι???

  7. #26
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Τρίκαλα
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    4.894
    Thanked
    6363
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Monsta Εμφάνιση μηνυμάτων
    "Το τεκμήριο του Ι.Χ. θα είναι γύρω στις 15.000 ευρώ κατ' έτος"

    Τι είναι τούτου πάλι???
    Κώστα κάποιο λάθος θα έχουν κάνει...

    Αυτό είναι πέρα από κάθε φαντασία !!!!!!!!!

    Κελιά ελεύθερα υπάρχουν?????


    Όσο για το ποιος φταίει που έχουμε καταντήσει έτσι, για μένα δεν φταίει ούτε ο ελεύθερος επαγγελματίας ούτε ο δημόσιος υπάλληλος, ΦΤΑΙΝΕ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΚΥΒΕΡΝΑΝΕ !!!!!

  8. #27
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    6.857
    Thanked
    15098
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Δεν ειναι ετσι οπως τα λες.... ενα κρατος που αναγεννηθηκε απο τις σταχτες του εδω και 65 χρονια με τα τελευταια δεκα να εχει υποδεχτει στην "αγκαλια" ακομα ενα κρατος την πρωην ανατολικη Γερμανια με οτι συνεπειες εχει παντα μια τετοια ενωση.
    Σε αυτο το κρατος οι υπηρεσιες προς τον πολιτη ειναι αψογες ,η παιδεια (δεν υπαρχει στο γερμανικο λεξιλογιο η λεξη ιδιαιτερα μαθηματα),φροντιστηριο τι ειναι αυτο?
    Υγεια... φακελακι τι ειναι αυτο? συνθηκες κοινωνικης προνοιας που πραγματικα υπαρχουν .
    Ενας ανεργος θα ζησει αξιοπρεπως μεχρι να βρει δουλεια την οποια θα του την βρει το κρατος.
    Ποσα αλλα να αναφερω οδικη ασφαλεια,οχι φυσικα δεν ειναι εκει ο παραδεισος αλλα ειναι τα στοιχειωδη που αντι να τα θεωρουμε αυτονοητα εμεις παντα με αλλοθι τα δημοσιονομικα δεν γινεται τιποτα.
    Τιποτα ημουν νιος και γερασα, μια ζωη τα ιδια και τα ιδια και και τωρα που παμε? μεροδουλι μεροφαι ? φτωχια και καλη καρδια? τα παιδια του πειραια...οχι ρε μας αξιζουν περισσοτερα και αν οχι σε μενα ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ μου...

  9. The Following User Says Thank You to Nino For This Useful Post:

    Konstantinos E60 (03-02-10)

  10. #28
    Εγγραφή
    27-12-09
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    151
    Thanked
    297
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nino X3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ειναι ετσι οπως τα λες.... ενα κρατος που αναγεννηθηκε απο τις σταχτες του εδω και 65 χρονια με τα τελευταια δεκα να εχει υποδεχτει στην "αγκαλια" ακομα ενα κρατος την πρωην ανατολικη Γερμανια με οτι συνεπειες εχει παντα μια τετοια ενωση.
    Σε αυτο το κρατος οι υπηρεσιες προς τον πολιτη ειναι αψογες ,η παιδεια (δεν υπαρχει στο γερμανικο λεξιλογιο η λεξη ιδιαιτερα μαθηματα),φροντιστηριο τι ειναι αυτο?
    Υγεια... φακελακι τι ειναι αυτο? συνθηκες κοινωνικης προνοιας που πραγματικα υπαρχουν .
    Ενας ανεργος θα ζησει αξιοπρεπως μεχρι να βρει δουλεια την οποια θα του την βρει το κρατος.
    Ποσα αλλα να αναφερω οδικη ασφαλεια,οχι φυσικα δεν ειναι εκει ο παραδεισος αλλα ειναι τα στοιχειωδη που αντι να τα θεωρουμε αυτονοητα εμεις παντα με αλλοθι τα δημοσιονομικα δεν γινεται τιποτα.
    Τιποτα ημουν νιος και γερασα, μια ζωη τα ιδια και τα ιδια και και τωρα που παμε? μεροδουλι μεροφαι ? φτωχια και καλη καρδια? τα παιδια του πειραια...οχι ρε μας αξιζουν περισσοτερα και αν οχι σε μενα ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ μου...
    Δεν διαφωνω σε τιποτα απ'οσα ολες . Σιγουρα εχουν καλύτερη παιδεια απο εμας στην Γερμανια και καλύτυερο συστημα υγείας και τρελους δρόμους που μονο στο playstation θα δουμε εμεις . Υπηρξαν στιγμες που θα ηθελα να ζω τουλαχιστον στην Γερμανια αλλα υπαρχουν και λογοι που ΜΟΝΟ στηνΕλλαδα τους βρισκεις και δεν θα φυγω ποιτε . Ο μεγαλύτερος και ο σοβαροτερος λογος που δεν θα φυγω ποτε ειναι γιατι αγαπω την Ελλαδα . Οπως λοιπον και να ειναι η πατριδα μου ΠΟΤΕ δεν θα ντραπω που ειμαι Ελληνας και που ζω στην Ελλαδα . Προφανως εχεις παει στη Γερμανια και εχεις δει ... Δεν λεω ..Ολα ομορφα και ωραια ... Ζωή ομως και γινομαι πιο συγκεκριμένος ...ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ για τις υπηρεσιες που παραπάνω ανεφερες .... Μιλαω για ΖΩΗ ... Ζωή σημαίνει να ζω καθημερινα ωραια ..Οχι να κοιμαμαι τυφλα απο τις μπυρες και αποψε απο τις 8 για να παω νωρις αυριο στην δουλεια μου ωστε να γυρισω το μεσιμερι σπιτι μου , να φαω , να παω μεχρι την μπυραρια να γινω ντιρλα και μετα νανι παλι απο τις 8 για να ερεθ η επομενη ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ .... Ζωη στην Ελλαδα ΟΛΟΙ ξερουμε τι σημαίνει και ΔΕΝ νομιζω να την ξερει και κανενας στην Γερμανια αυτη τη λεξη εεεε ???
    Ξαναλέω ... Τους βγαζω το καπελο σε πολλα θεματα και στα περισσοτερα απο οσα παραπάνω ανεφερες και θα ηθελα η πατριδα μου να μπορει να τους συναγωνιστει ... Οχι να αφησω την πατριδα μου για να τα ζησω ομως ... Ποσο μαλλον να ντρεπομαι που ζω στην Ελλαδα ....

    Ξαναλεω ...Συγνωμη αλλα με βιδωνει ασχημα το " ντρεπομαι για την Ελλαδα " και ποσο μαλλον για το " ντρεπομαι που ειμαι Ελληνας " ....
    Για μενα οποιος το αναφερει .... Η Ολυμπιακή και η Aegean πλέον εχει , για εξωτερικο , φτηνα εισητηρια ... Απο 9 ευρω ... Μαζι με το εισητηριο μπορω να του πληρωσω και το καφεδακι για οση ωρα θα περιμενει στο αεροδρομιο να φυγει .
    Μνημόσυνο με ΞΕΝΑ κόλυβα ....

  11. #29
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    6.857
    Thanked
    15098
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Γιατι? γιατι αυτοι εχουν και εμεις οχι?
    10 εκατομμυρια οσο η Νεα υορκη ειμαστε΄ή μαλλον ειμασταν... θαπρεπε ολα αυτα να τα εχουμε και συγχρονως να εχουμε και αυτον τον μοναδικο τροπο ζωης που εχουμε.
    Ο οποιος ομως τα τελευταια χρονια τεινει να αλλαξει αρδην.
    Ξερεις γιατι γιατι μπηκαμε στο τρυπακι... να κανουμε καριερα.. να δουλεψουμε να κανουμε λεφτα και να αντικαταστησουμε,τις ανθρωπινες σχεσεις και την προσωπικη επαφη με προιοντα.
    Απο την αλλη ο μεσος Ελληνας με ενα στεγαστικο,ενα αυτοκινητου κανα δυο πιστωτικες και δυο παιδια πιστευεις οτι μπορει να ορθωσει λογο,αναστημα σε τιποτα ή να ζησει οπως τουλαχιστον συνηθιζε?
    Ειμαι περηφανος που γεννηθηκα Ελληνας ουτε απο την Ελλαδα θ ηθελα να φυγω ΑΛΛΑ θα ηθελα να αλλαξουν καποια πραγματα, θα ηθελα να μπορουσα να κοιμηθω το βραδυ ησυχος οτι αν κατι μου συμβει θα μπορεσει η οικογενεια μου να επιβιωσει, θα ηθελα τα παιδια να μπορεσουν να σπουδασουν χωρις εγω να χρειαστει να κανω το βραδυ delivery σε πιτσαρια.
    Θα ηθελα να μη με "τιμωρει" το κρατος επειδη εχω ενα αμαξι.
    Τεσπα θα μπορουμε να μιλαμε για ωρες και ηδη ειμαι off topic.

  12. #30
    Εγγραφή
    27-12-09
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    151
    Thanked
    297
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nino X3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατι? γιατι αυτοι εχουν και εμεις οχι?
    10 εκατομμυρια οσο η Νεα υορκη ειμαστε΄ή μαλλον ειμασταν... θαπρεπε ολα αυτα να τα εχουμε και συγχρονως να εχουμε και αυτον τον μοναδικο τροπο ζωης που εχουμε.
    Ο οποιος ομως τα τελευταια χρονια τεινει να αλλαξει αρδην.
    Ξερεις γιατι γιατι μπηκαμε στο τρυπακι... να κανουμε καριερα.. να δουλεψουμε να κανουμε λεφτα και να αντικαταστησουμε,τις ανθρωπινες σχεσεις και την προσωπικη επαφη με προιοντα.
    Απο την αλλη ο μεσος Ελληνας με ενα στεγαστικο,ενα αυτοκινητου κανα δυο πιστωτικες και δυο παιδια πιστευεις οτι μπορει να ορθωσει λογο,αναστημα σε τιποτα ή να ζησει οπως τουλαχιστον συνηθιζε?
    Ειμαι περηφανος που γεννηθηκα Ελληνας ουτε απο την Ελλαδα θ ηθελα να φυγω ΑΛΛΑ θα ηθελα να αλλαξουν καποια πραγματα, θα ηθελα να μπορουσα να κοιμηθω το βραδυ ησυχος οτι αν κατι μου συμβει θα μπορεσει η οικογενεια μου να επιβιωσει, θα ηθελα τα παιδια να μπορεσουν να σπουδασουν χωρις εγω να χρειαστει να κανω το βραδυ delivery σε πιτσαρια.
    Θα ηθελα να μη με "τιμωρει" το κρατος επειδη εχω ενα αμαξι.
    Τεσπα θα μπορουμε να μιλαμε για ωρες και ηδη ειμαι off topic.
    Mαζι σου με 1000
    Μνημόσυνο με ΞΕΝΑ κόλυβα ....

Σελίδα 3 από 23 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP