Σελίδα 23 από 23 ΠρώτηΠρώτη ... 13212223
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 221 έως 228 από 228

Θέμα: Επανέρχονται τα τεκμήρια?

  1. #221
    Εγγραφή
    16-01-10
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    949
    Thanked
    748
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MPOWER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και γιατι δεν μας το λες απο την αρχη..?
    Τοσο δυσκολο ηταν...
    βασικα το ερωτημα μου ηταν γενικο για ενα αυτοκινητο για ενα φοιτητη...δεν ειχε σχεση αν εγω ημουν ο φοιτητης ή εαν το αυτοκινητο ηταν σιερρα...γενικα μιλουσα τι ισχυει στην περιπτωση φοιτητης χωρις εισοδημα+αυτοκινητο...

  2. #222
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.086
    Thanked
    634
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο DIMITr|S Εμφάνιση μηνυμάτων
    βασικα το ερωτημα μου ηταν γενικο για ενα αυτοκινητο για ενα φοιτητη...δεν ειχε σχεση αν εγω ημουν ο φοιτητης ή εαν το αυτοκινητο ηταν σιερρα...γενικα μιλουσα τι ισχυει στην περιπτωση φοιτητης χωρις εισοδημα+αυτοκινητο...
    Αυτο σου λεω φιλε μου..
    Πες μας απο εξ αρχης γιατι μιλαμε..και εγω ειμαι φοιτητης και εχω ετησιο εισοδημα 100.000 γιατι ο παππους μου αφησε 20 διαμερισματα και ειμαι εισοδηματιας.

    Υπαρχει διαφορα στους νομους οταν εχει φοιτητης Φεραρι η Σιερα 30 χρονων με 30,000 χιλιομετρα..

  3. #223
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    Πατρα
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    3.100
    Thanked
    13978
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Τα τεκμηρια διαβιωσης ειτε αφορουν σπιτι ειτε αυτοκινητο ειτε οτιδηποτε εχουν να κανουν με τα εξοδα συντηρησης που εχει ορισει το κρατος σε ενα ημερολογιακο ετος 365 ημερων για το συγκεκριμενο κινητο ή ακινητο.Ειτε ειναι γραμμενο σε ενα ή δυο ή πεντε ονοματα το κοστος αυτο δεν αλλαζει,δηλαδη δεν πολλαπλασιαζεται επι των αριθμο των ιδιοκτητων αλλα διαιρειται δια του συνολου τους.
    π.χ:Αν ενα αυτοκινητο εχει τεκμηριο 20.000 ευρω και ειναι γραμμενο σε 2 ονοματα τοτε σε καθε ατομο αναλογει τεκμαρτο εισοδημα 10.000 ευρω(για το συγκεκριμενο αυτοκινητο) αν ειναι σε 4 ατομα αναλογει στον καθενα 5.000 ευρω κ.ο.κ

    Ειπαμε εχουμε αμολισει λιγο σαν κρατος αλλα οι βασικοτερες εννοιες της λογικης δεν παραβιαζονται ουτε απο το οικονομικο επιτελειο.

  4. The Following User Says Thank You to alexm For This Useful Post:

    NickE60 (05-01-11)

  5. #224
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    3.699
    Thanked
    3301
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο alexm Εμφάνιση μηνυμάτων
    οι βασικοτερες εννοιες της λογικης δεν παραβιαζονται ουτε απο το οικονομικο επιτελειο.

    για αυτό το τελευταίο όμως ...επίτρεψέ μου να έχω τις αμφιβολίες μου.. ειδικά τα τελευταία 5 χρόνια σε σχέση με το αυτοκίνητο, δεν ξέρεις τι σου ξημερώνει, τον τελευταίο χρόνο ειδικά, γίνονται ακριβώς τα αντίθετα από αυτά που υπόσχονται!

  6. #225
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    9.392
    Thanked
    16591
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    διαφωνω... οτι οι μλκιες θα αυξηθουν ειναι βεβαιο. ξερεις τι σου ξημερωνει...

  7. #226
    Εγγραφή
    16-01-10
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    949
    Thanked
    748
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MPOWER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο σου λεω φιλε μου..
    Πες μας απο εξ αρχης γιατι μιλαμε..και εγω ειμαι φοιτητης και εχω ετησιο εισοδημα 100.000 γιατι ο παππους μου αφησε 20 διαμερισματα και ειμαι εισοδηματιας.

    Υπαρχει διαφορα στους νομους οταν εχει φοιτητης Φεραρι η Σιερα 30 χρονων με 30,000 χιλιομετρα..
    οταν χρειαστηκε να πω οτι το αμαξι ειναι 20 χρονων για να δουμε ποσο τεκμηριο μου αναλογει τοτε το ειπα....ειχα αναφερει τα κυβικα που ηταν το κυριοτερο

    να το ελεγα 50 ποστ πιο πριν που κανεις δεν ηταν σιγουρος τι ισχυει με τη νομοθεσια και ο κα8ενας ελεγε οτι πιστευει...και αλλος μιλαγε για προστιμα και αλλος για φυλακες δεν ειχε νοημα...

    οταν καταληξαμε οτι ισχυει το αφορολογητο των 12000 ευρω τοτε το ανεφερα για να καταληξουμε σε ενα συμπερασμα

    δεν μπορω να καταλαβω που σε ενοχλησε εσενα να βγαλεις το συμπερασμα

  8. #227
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    97
    Μηνύματα
    1.574
    Thanked
    2226
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gnx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λευτέρη, το αυτοκινητο πλεον εφ'όσον ειναι γραμμενο σε δυο ονόματα βαρύνει με το τεκμηριό του ολόκληρο όσους συνιδιοκτήτες έχει.

    Κάποτε υπήρχε πρόνοια για τους στρατευμένους, εγω όμως πήγα στρατό το 93, δεν ξερω τι ισχυει τώρα.

    Δεν κατάλαβα γιατί συνδέεις την συλλογή αποδείξεων με αυτό.

    Δε το συνέδεσα με τις αποδείξεις (έκανα λάθος τοποθέτηση στην παρένθεση), άλλο ερώτημα ήταν αυτό.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Monsta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λευτέρη είναι πλέον ΛΑΘΟΣ να έχεις το αυτοκίνητο σε 2 ονόματα. Θα έχετε τεκμήριο 3.780 εσύ και 3.780 η γυναίκα σου.
    Κατάλαβα, την κάναμε την πατάτα.

    Καλά ρεγμτ ένα χρόνο έλειψα, τι διάολο, κι άντε να βρεις δουλειά τώρα.

    Ευχαριστώ παίδες.

    Θα μάθω από τον λογιστή μας τι ισχύει (το οποίο είναι 100% σίγουρο ότι θα ισχύει μέχρι όταν το ρωτήσω, για το επόμενο δευτερόλεπτο θα γίνει κλήρωση στην ΟΠΑΠ) και θα επανέλθω.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο 850CSI Εμφάνιση μηνυμάτων
    αληθινο ρινγκ ειναι η εγνατια καβαλας
    Out for all that I can get

  9. #228
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.086
    Thanked
    634
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο DIMITr|S Εμφάνιση μηνυμάτων
    οταν χρειαστηκε να πω οτι το αμαξι ειναι 20 χρονων για να δουμε ποσο τεκμηριο μου αναλογει τοτε το ειπα....ειχα αναφερει τα κυβικα που ηταν το κυριοτερο

    να το ελεγα 50 ποστ πιο πριν που κανεις δεν ηταν σιγουρος τι ισχυει με τη νομοθεσια και ο κα8ενας ελεγε οτι πιστευει...και αλλος μιλαγε για προστιμα και αλλος για φυλακες δεν ειχε νοημα...

    οταν καταληξαμε οτι ισχυει το αφορολογητο των 12000 ευρω τοτε το ανεφερα για να καταληξουμε σε ενα συμπερασμα

    δεν μπορω να καταλαβω που σε ενοχλησε εσενα να βγαλεις το συμπερασμα

    Εγινε φιλε μου οτι πεις..

Σελίδα 23 από 23 ΠρώτηΠρώτη ... 13212223

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP