Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 11

Θέμα: 1994 Μάρτιος 4Τ..

  1. #1
    Εγγραφή
    08-08-10
    Περιοχή
    Α.Ηλιουπολη
    Μηνύματα
    9.946
    Thanked
    27408
    Rides
    2

    Προεπιλογή 1994 Μάρτιος 4Τ..

    Και τι δε λέει μέσα! https://library.techlink.gr/4t/artic...3&article=2466
    Αναμνήσεις...



    ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΡΟΛΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΧΡΕΟΥΣ


    Current World Population Clock

    U.S.National Debt Clock



    Always we need a ballance between the car and the woman as a perfect man dream!

  2. The Following 7 Users Say Thank You to A8hnaios For This Useful Post:

    120ie87 (23-11-11), Eleni (24-11-11), katsaraios (23-11-11), Nino (24-11-11), Panos 316T (24-11-11), Ptboul (23-11-11), Samaro (23-11-11)

  3. #2
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    βόλτες με το μάτζικ μπας
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.114
    Thanked
    11971
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παρακολουθώ χρόνια κάποιες συγκεκριμένες χρονολογίες που με ενδιαφέρουν αλλά έχουν παρατήσει την ενημέρωση από καιρό.

    Μόνο το ''εν λευκό'' βρίσκεις.

    Γενικά πολύ καλό το library techlink.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  4. #3
    Εγγραφή
    01-02-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.580
    Thanked
    6681
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Όποιος θέλει πληροφορίες ή τέστ από συγκεκριμένα μοντέλα στους 4Τ μην διστάσει.Από το '89 και μέτα έχω σχεδόν όλα τα τεύχη(λοίπουν ελάχιστα από
    το '89 εως το 91) τακτοποιημένα σε δική τους βιβλιοθήκη.Για παλιότερα τεύχη
    υπάρχει όλη η συλλογή από το πρώτο τεύχος στο παν/μιο της Πάτρας.

  5. #4
    Εγγραφή
    21-01-10
    Περιοχή
    Καλαμαριά
    Μηνύματα
    7.711
    Thanked
    22530
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nikos e46 16v Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όποιος θέλει πληροφορίες ή τέστ από συγκεκριμένα μοντέλα στους 4Τ μην διστάσει.Από το '89 και μέτα έχω σχεδόν όλα τα τεύχη(λοίπουν ελάχιστα από
    το '89 εως το 91) τακτοποιημένα σε δική τους βιβλιοθήκη.Για παλιότερα τεύχη
    υπάρχει όλη η συλλογή από το πρώτο τεύχος στο παν/μιο της Πάτρας.
    Να συμπληρώσω κι εγώ, έχω πακεταρισμένα στην αποθήκη τα τεύχη από Οκτ. 1978 μέχρι Δεκ.1994. Τα επόμενα μέχρι σήμερα είναι σε μιά βιβλιοθήκη αλλά τιγκάρησε και μάλλον και αυτά θα κάνουν παρέα στα παλιότερα.
    Ζήσε το σήμερα. Για το αύριο δεν ξέρεις.

  6. The Following User Says Thank You to gant For This Useful Post:

    nikos valvetronic (27-11-11)

  7. #5
    Εγγραφή
    03-02-11
    Περιοχή
    ATHENS-LAMIA
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    225
    Thanked
    133
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    κι απο μένα ειναι διαθέσιμη συλλογή των 4Τ από το 1989 πληρης ως το 2000. μετα σταδιακα έπαψα να το αγοραζω (αν και εχω αρκετα τευχη). Γενικότερα οι 4Τροχοί αποτέλεσαν περιοδικό ορόσημο για τους φίλους της αυτοκίνησης, τους "πραγματικούς οδηγούς" όπως έγραφε ο Κ.Κ., οι οποίοι πέρα από τα τεστ,παρουσιάσεις και αγωνιστικά νέα είχαν καταπληκτικά άρθρα που ανέλυαν την πολιτικοοικονομική και κοινωνική κατάσταση στη χωρα μας και όποιος διαβάσει "εν λευκώ" και "αντίλογο" θα δει πράγματα που βιώνουμε σήμερα , πως σιγά σιγά εξελήχθηκαν τα τελευτάια 25 χρόνια στη σημερινή κατάσταση...

    Υ.Γ. παντως το αγαπημένο μου περιοδικό σήμερα έχει χάσει την αίγλη του, βρίσκεται σταθερά σε πτώση..

  8. The Following User Says Thank You to spyrosK For This Useful Post:

    nikos valvetronic (27-11-11)

  9. #6
    Εγγραφή
    17-05-10
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    316
    Thanked
    114
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Φυσικο ειναι αφου ο Κ.Κ. δεν ειναι πια στο τιμονι και κανει κουμαντο ο Λυμπερης

  10. #7
    Εγγραφή
    17-05-10
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    511
    Thanked
    948
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Χαιρομαι πραγματικά που σε αυτό το forum υπάρχουν ανθρωποι που μεγ'αλωσαν με τους 4Τροχούς. Θυμαμαι τον εαυτό μου να παίρνω το τευχος πρωι-πρωι , και να βγαινω από το δωμάτιο που διαβαζα μετα τις μια το μεσημέρι...Ασε που καθε τευχος το εντυνα με το αυτοκόλλητο πλαστικό που ντυναμε τότε τα τετράδια! Τι να πρωτοθυμηθώ...τα αρθρα του Πάνου Φιλιπακόπουλου, τα ταξιδιωτικά του Νίκου Δήμου , την "γκρίνια" του ΚΚ (εμένα πάντως ποτέ δεν με πείραξε) .....Ωραίες εποχές που παίρναμε τα πρώτα μας αυτοκίνητα και πηγαιναμε σε αλάνες και προσπαθούσαμε να βρουμε τα ορια τους και τα δικά μας μαζί , και να καταλάβουμε τι πάει να πει υποστροφη , υπερστροφή , μεταφορά βάρους , και παράλληλα να καταλάβουμε πως δουλεύει ο κινητήρας , το κιβώτιο , τα φρένα.....Εδω και πολύ καιρό πια εχω σταματήσει να τους αγοράζω συστηματικά γιατί όπως λεει και ο φίλος Σπύρος το σημερινό περιοδκό ελάχιστη σχεση έχει με το αρχέτυπο.

  11. The Following 2 Users Say Thank You to trueno For This Useful Post:

    Ptboul (28-11-11), spyrosK (27-11-11)

  12. #8
    Εγγραφή
    17-05-10
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    511
    Thanked
    948
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ενδιαφέρον θα ειχε μια συνάντηση των 4Τροχιτων , για ενα καφεδάκι....να θυμηθούμε τα παλιά

  13. The Following User Says Thank You to trueno For This Useful Post:

    spyrosK (27-11-11)

  14. #9
    Εγγραφή
    03-02-11
    Περιοχή
    ATHENS-LAMIA
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    225
    Thanked
    133
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Πολυ καλή ιδέα, σιγουρα υπάρχουν αρκετοι που μεγάλωσαν με τους 4Τροχους και σ αυτό το forum, αρκεί να μην υπαρξει πρόβλημα με τις συναντησεις του forum. ας δουμε ποιος ενδιαφέρεται...

  15. #10
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο trueno Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαιρομαι πραγματικά που σε αυτό το forum υπάρχουν ανθρωποι που μεγ'αλωσαν με τους 4Τροχούς. Θυμαμαι τον εαυτό μου να παίρνω το τευχος πρωι-πρωι , και να βγαινω από το δωμάτιο που διαβαζα μετα τις μια το μεσημέρι...Ασε που καθε τευχος το εντυνα με το αυτοκόλλητο πλαστικό που ντυναμε τότε τα τετράδια! Τι να πρωτοθυμηθώ...τα αρθρα του Πάνου Φιλιπακόπουλου, τα ταξιδιωτικά του Νίκου Δήμου , την "γκρίνια" του ΚΚ (εμένα πάντως ποτέ δεν με πείραξε) .....Ωραίες εποχές που παίρναμε τα πρώτα μας αυτοκίνητα και πηγαιναμε σε αλάνες και προσπαθούσαμε να βρουμε τα ορια τους και τα δικά μας μαζί , και να καταλάβουμε τι πάει να πει υποστροφη , υπερστροφή , μεταφορά βάρους , και παράλληλα να καταλάβουμε πως δουλεύει ο κινητήρας , το κιβώτιο , τα φρένα.....Εδω και πολύ καιρό πια εχω σταματήσει να τους αγοράζω συστηματικά γιατί όπως λεει και ο φίλος Σπύρος το σημερινό περιοδκό ελάχιστη σχεση έχει με το αρχέτυπο.
    +1


    ....ακριβως το ιδιο παθος μας κατειχε ολους εμας τους φανατικους αναγνωστες των 4τροχων.....


    ....ισως (μη πω σιγουρα....)να μην ειχαμε μεγαλυτερες οικονομικες δυνατοτητες τοτε για αγορα αυτοκινητου,αλλα τα συγκριτικα τεστ αυτοκινητων τον μεσαιων,μινι,σουπερ μινι ηταν μεγαλη βοηθεια για την επιλογη μας!

    ....τα "τοτε" στοιχιωμενα ονειρα μου:



  16. The Following User Says Thank You to aristent For This Useful Post:

    Ptboul (28-11-11)

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP