Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 39

Θέμα: Σειρά 1 ναί ή όχι???

  1. #21
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Athens-Τrikala
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.345
    Thanked
    2466
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΓΙΑΝΝΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξανα επανερχομαι στο θεμα με το τριξιμο απο το παραθυρο του συνοδηγου.......
    Το τριξιμο προερχετε απο την επαφη του παραθυρου με το επανω μερος στο λαστιχο του πλαισιου της πορτας......, εαν το αφηνω ανοιχτω εστω και 2 χιλιοστα τοτε δεν τριζει καθολου, αλλα αυτο προσφερει εναν πολυ ενοχλητικο αεροδυναμικο θορυβο μετα τα 80χλμ.....
    Εχει κανεις καμια ιδεα τι να κανω, εκτος απο αλλαγη η σιλικονη σπρευ (μετα απο μια μερα δεν κανει τιποτα, ξανα τριζει)
    Γιαννη τα δικα σας εχουν πλαισιο.Το δικο μου δεν εχει,γι'αυτο δεν αντιμετωπιζω τετοιο προβλημα...
    Ι donut understeer...

  2. #22
    Εγγραφή
    07-07-10
    Περιοχή
    halkida
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    761
    Thanked
    761
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    εγω εχω ενα 116i mpack 122hp ναι σαν του νικολα αλλα σε 5πορτο...το αμαξι μπορει να στριψει με εξωφρενικα νουμερα στο κοντερ....το νιωθεις οτι το φορας ...καταλαβαινεις απο το πρωτο χιλιομετρο οτι με το τιμονι αυτο αν πατησεις κερμα θα καταλαβεις αν ηταν κορωνα ή γραμματα...οπως καταλαβαινεις και απο τα πρωτα μετρα που θα κανεις γιατι αξιζει(τα μπεμπε εχουν αξια και οχι κοστος) τοσα χρηματα...αλλα ας μου πουν ποιος ειναι αυτος που το εχει (μιλαω για 4 κυλινδρο με εφισιεντ γενια) και δεν του εβγαλε ΤΙΠΟΤΑ...μεχρι τα 30000χλμ ηταν τελειο...μετα με εκανε ρεζιλι...4 μπεκ 4 πολλαπλασιαστες 1 αισθητηρας ΝΟΧ μαζι με την μοναδα του...1 μπουζι....ναι ειχα εγγυηση και δεν εδωσα μια αλλα τι να το κανω που εχω παει πιο πολλες φορες μεσα σε 2 μηνες στην αντιπροσωπεια εγω παρα ο ταχυδρομος???τι να το κανω οταν νιωθεις οτι πλεον δεν ειναι αξιοπιστο...τι να το κανω οταν τα κορεατικα βγαζουν λιγοτερες ζημιες...αληθεια υπαρχει κανενας που δεν του χει βγαλει τιποτα και το χει με καμια 40000χλμ???για αναρωτηθειτε??τελοσπαντων η γνωμη μου ειναι οτι...ακομα και το 1.6 ειναι εκπληκτικο στον δρομο και μην κρινετε τα οχηματα μονο απο την δυναμη γιατι αυτοκινητο ειναι ολο το μηχανημα και οχι μονο το μοτερ...αλλα οταν δουλευει σωστα.

  3. #23
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Είχα πάει να οδηγήσω τον άσσο όταν είχε γίνει η πρώτη παρουσίαση στην Ελλάδα, στο πρώην αεροδρόμιο Ελληνικού.

    Πήγαμε αρκετά μεγάλη βόλτα με ένα 120 και παρόλο που έχουν περάσει πολλά χρόνια από τότε, θυμάμαι ακριβώς τις πρώτες μου εντυπώσεις.

    Απίστευτο τιμόνι & φοβερό κράτημα για τη κατηγορία του (ίσως το καλύτερο), καλή δύναμη και ήχος, όμορφα όργανα και αρκετά ποιοτικό εσωτερικό.

    Στα αρνητικά και μετά από τόσα χρόνια στο δρόμο, ακόμα δεν μπορώ να συνηθίσω το αυτοκίνητο όταν το κοιτάω από μπροστά. Ότι προφυλακτήρα κι αν φοράει, αυτά τα φώτα είναι απαισιότατα - μπλιαχ!! Τουλάχιστον στο 3-πορτο & στο κουπέ θα μπορούσαν να τα είχαν κάνει πιο λεπτά, όπως για παράδειγμα με τη σειρά 3. Οι χώροι του μπροστά είναι αστείοι (είναι στενό για μένα), η Γκολφώ που είχα για παράδειγμα ήταν πολύ πιο άνετη ενώ πίσω είναι γελοίοι με πολύ δύσκολη πρόσβαση. Οι πόρτες κάνουν απαίσιο θόρυβο όταν κλέινουν. Και η πλαστική επένδυση γύρω από τους διακόπτες των ηλεκτρικών παραθύρων μαδάει με το καιρό.

    Συνολικά δεν θα το προτιμούσα για αυτοκίνητο πόλης διότι, α) το 116 είναι πολύ ακριβό και φτωχό σε εξοπλισμό, ενώ δεν έχει και δύναμη. Υπάρχουν άλλες τουρμπο-λύσεις με λιγότερα χρήματα εξίσου ποιοτικά, β) το 120 ξεφεύγει πάλι οικονομικά αλλά και φορολογικά (πλεον), και γ) αν κάτι δεν μου κάνει κλικ στην εμφάνιση, ας είναι το καλύτερο το πιο αξιόπιστο αυτοκίνητο, εμένα δεν πρόκειται να με κερδίσει ώστε να το αγοράσω.

  4. #24
    Εγγραφή
    12-09-10
    Περιοχή
    New Fila
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    15
    Thanked
    5
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick bmwlover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με Μ-πακετο ο ασσος αλλαζει!!!
    Πόσο πάει το συγκεκριμένο πακετάκι (ζάντες-μπρος-πίσω προφυλακτήρας)? Επίσης, τι διαμέτρου είναι οι ζάντες, γιατί και οι 16αρες για το 1.16 που έχω δεν είναι μικρές...

  5. #25
    Εγγραφή
    13-09-10
    Περιοχή
    Εδώ
    Μηνύματα
    1.477
    Thanked
    1476
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Κ η έλλειψη του εργοστάσιακου έστω autermarket (εκτός το 135 που βγαίνει για το μοντέλο αυτό αλλά είναι απλησίαστο λόγου τιμής κυβικών κτλ) μπλοκε το χαλάει πολύ σαν πίσωκινητό. Αλλά εδώ τόσα αρνητικά έχει αυτό θα το χαλάσει
    bmwfans.gr

    __________________
    عشق دریفت

  6. #26
    Εγγραφή
    17-01-10
    Περιοχή
    Βολος
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    855
    Thanked
    550
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ουτε το 135 εχει μπλοκαδουρα καρντια μου

  7. #27
    Εγγραφή
    16-01-10
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    949
    Thanked
    748
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Monsta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είχα πάει να οδηγήσω τον άσσο όταν είχε γίνει η πρώτη παρουσίαση στην Ελλάδα, στο πρώην αεροδρόμιο Ελληνικού.

    Πήγαμε αρκετά μεγάλη βόλτα με ένα 120 και παρόλο που έχουν περάσει πολλά χρόνια από τότε, θυμάμαι ακριβώς τις πρώτες μου εντυπώσεις.

    Απίστευτο τιμόνι & φοβερό κράτημα για τη κατηγορία του (ίσως το καλύτερο), καλή δύναμη και ήχος, όμορφα όργανα και αρκετά ποιοτικό εσωτερικό.

    Στα αρνητικά και μετά από τόσα χρόνια στο δρόμο, ακόμα δεν μπορώ να συνηθίσω το αυτοκίνητο όταν το κοιτάω από μπροστά. Ότι προφυλακτήρα κι αν φοράει, αυτά τα φώτα είναι απαισιότατα - μπλιαχ!! Τουλάχιστον στο 3-πορτο & στο κουπέ θα μπορούσαν να τα είχαν κάνει πιο λεπτά, όπως για παράδειγμα με τη σειρά 3. Οι χώροι του μπροστά είναι αστείοι (είναι στενό για μένα), η Γκολφώ που είχα για παράδειγμα ήταν πολύ πιο άνετη ενώ πίσω είναι γελοίοι με πολύ δύσκολη πρόσβαση. Οι πόρτες κάνουν απαίσιο θόρυβο όταν κλέινουν. Και η πλαστική επένδυση γύρω από τους διακόπτες των ηλεκτρικών παραθύρων μαδάει με το καιρό.

    Συνολικά δεν θα το προτιμούσα για αυτοκίνητο πόλης διότι, α) το 116 είναι πολύ ακριβό και φτωχό σε εξοπλισμό, ενώ δεν έχει και δύναμη. Υπάρχουν άλλες τουρμπο-λύσεις με λιγότερα χρήματα εξίσου ποιοτικά, β) το 120 ξεφεύγει πάλι οικονομικά αλλά και φορολογικά (πλεον), και γ) αν κάτι δεν μου κάνει κλικ στην εμφάνιση, ας είναι το καλύτερο το πιο αξιόπιστο αυτοκίνητο, εμένα δεν πρόκειται να με κερδίσει ώστε να το αγοράσω.
    οντως τα φωτα ειναι χαλια...καλυτερα να εβαζαν αυτα απο ενα ε30...καλυτερα θα εδειχναν...μονο αυτο ειναι το αρνητικο του στην εμφανιση για εμενα

  8. #28
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Athens-Τrikala
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.345
    Thanked
    2466
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bekiaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πόσο πάει το συγκεκριμένο πακετάκι (ζάντες-μπρος-πίσω προφυλακτήρας)? Επίσης, τι διαμέτρου είναι οι ζάντες, γιατί και οι 16αρες για το 1.16 που έχω δεν είναι μικρές...
    Δεν ειναι μονο αυτες οι διαφορες στο Μ-pack με ενα απλο!
    Oι ζαντες ειναι M double spoke style 207M 7J/7.5J x 17''.
    Περιπου στα 4χιλιαρικα αν θυμαμαι καλα,πανε 2μιση χρονια τωρα...
    Ι donut understeer...

  9. #29
    Εγγραφή
    29-08-10
    Περιοχή
    Αγια Παρασκευη
    Μηνύματα
    108
    Thanked
    51
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Προφυλακτηρες,ζαντες,αναρτ ηση,τιμονι,καθισματα,λεβιε ταχυτητων-χειροφρενου,μαυρος ουρανος στην καμπινα...Κοστος 4500 ευρω.
    Black Prince....

  10. #30
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Athens-Τrikala
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.345
    Thanked
    2466
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TAZ118! Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφυλακτηρες,ζαντες,αναρτ ηση,τιμονι,καθισματα,λεβιε ταχυτητων-χειροφρενου,μαυρος ουρανος στην καμπινα...Κοστος 4500 ευρω.
    Σωστος ο Τασος!!!
    Ι donut understeer...

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP