Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 22

Θέμα: Ανάρτηση σε Ζ3

  1. #11
    Εγγραφή
    12-06-10
    Μηνύματα
    131
    Thanked
    174
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Θα προτεινα Bilstein κιτρινα που δεν θα σε πουλησουν ποτε αλλα οχι και η τελευταια λεξη της ανεσης ...
    Για χαμηλωμα με 17αρες καλυτερα οχι ... θα ειναι κυριολεκτικα αβαστακτη η οδηγηση στους κορυφαιους δρομους που εχουμε

  2. #12
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Πειραιας - Μηλος
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    6.973
    Thanked
    20092
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NikoZ3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα προτεινα Bilstein κιτρινα που δεν θα σε πουλησουν ποτε αλλα οχι και η τελευταια λεξη της ανεσης ...
    Για χαμηλωμα με 17αρες καλυτερα οχι ... θα ειναι κυριολεκτικα αβαστακτη η οδηγηση στους κορυφαιους δρομους που εχουμε
    Εγω παλι θα σου ελεγα μακρια απο bilstein γιατι θα σου πεσει η αποδοση τους γρηγορα καλυτερα στα χρηματα αυτα Koni .
    www.deepbluebeachbar.com

    Deep Blue, Paliochori, Milos HD 360º Virtual Tours:
    360º HD Εικονικές Περιηγήσεις:
    ************** Click on the link: ****************
    https://www.paliochori.com/vt/deepblue


    Instagram

  3. #13
    Εγγραφή
    12-06-10
    Μηνύματα
    131
    Thanked
    174
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο deepBLUE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω παλι θα σου ελεγα μακρια απο bilstein γιατι θα σου πεσει η αποδοση τους
    Σεβομαι παντα την διαφορετικη αποψη αλλα και προτιμηση του οποιου φιλου αλλα αυτο δεν ειναι αληθεια !!!
    Δεν εγινε ποτε μεχρι τωρα κατι τετοιο που να επιβεβαιωνει αυτο, σε συχνοτητα που να τους βγει τετοιο "ονομα" ... το αντιθετο !!!
    Εγω προσωπικα οσες BMW ειχα, παντα με Bilstein ηταν και δεν συνεβη ποτε μειωση αποδοσης ... σε επιπεδα αξιοπιστιας και επιδοσεων αφρος. Αλλωστε τα αμορτισερομετρα μπορουν και το επιβεβαιωνουν αυτο και στην πραξη.
    Αλλα και το οτι ειμαι ζωντανος σημερα το οφειλω και στα Bilstein !!!
    Δεν ανακαλυψαμε την Αμερικη ξαφνικα βεβαια, ολοι οι λατρεις της αυτοκινησης το ξερουν αυτο.
    Bilstein αλλα και ΚW επισης, respect. IMHO

  4. #14
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Πειραιας - Μηλος
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    6.973
    Thanked
    20092
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NikoZ3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σεβομαι παντα την διαφορετικη αποψη αλλα και προτιμηση του οποιου φιλου αλλα αυτο δεν ειναι αληθεια !!!
    Δεν εγινε ποτε μεχρι τωρα κατι τετοιο που να επιβεβαιωνει αυτο, σε συχνοτητα που να τους βγει τετοιο "ονομα" ... το αντιθετο !!!
    Εγω προσωπικα οσες BMW ειχα, παντα με Bilstein ηταν και δεν συνεβη ποτε μειωση αποδοσης ... σε επιπεδα αξιοπιστιας και επιδοσεων αφρος. Αλλωστε τα αμορτισερομετρα μπορουν και το επιβεβαιωνουν αυτο και στην πραξη.
    Αλλα και το οτι ειμαι ζωντανος σημερα το οφειλω και στα Bilstein !!!
    Δεν ανακαλυψαμε την Αμερικη ξαφνικα βεβαια, ολοι οι λατρεις της αυτοκινησης το ξερουν αυτο.
    Bilstein αλλα και ΚW επισης, respect. IMHO
    Πηγες ποτε να τις μετρησεις μετα απο 1 χρονο να δεις που βρισκοντουσαν ?
    Αν ναι παω πασο.
    Προσωπικα παντος της εχω πατησει 2 φορες !!!
    www.deepbluebeachbar.com

    Deep Blue, Paliochori, Milos HD 360º Virtual Tours:
    360º HD Εικονικές Περιηγήσεις:
    ************** Click on the link: ****************
    https://www.paliochori.com/vt/deepblue


    Instagram

  5. #15
    Εγγραφή
    12-06-10
    Μηνύματα
    131
    Thanked
    174
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ναι το εχω κανει ...
    και στην PSS9 οταν τις ειχα αγορασει, για το S3 που ειχα τοτε, μεταχειρισμενες 2 ετων και πολυ δουλεμενες στο δρομο αλλα και στην Sprint 2 η' 3 ετων και ηταν και οι δυο αψογες.
    Στον δρομο ομως εχω να πω τα καλυτερα γιατι στο τερεν φαινονται ολα και η Sprint εμενα προσωπικα μου εσωσε τη ζωη οταν επαθα στραβη στα 230χ/ω !!!

    Αυτο ομως δεν αναιρει οτι δεν υπαρχουν αστοχιες σε παρτιδες αλλα ειναι πολυ μικρο ποσοστο εναντι αλλων εταιριων.


  6. #16
    Εγγραφή
    26-05-10
    Περιοχή
    Χαλανδρι
    Μηνύματα
    189
    Thanked
    115
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NikoZ3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι το εχω κανει ...
    και στην PSS9 οταν τις ειχα αγορασει, για το S3 που ειχα τοτε, μεταχειρισμενες 2 ετων και πολυ δουλεμενες στο δρομο αλλα και στην Sprint 2 η' 3 ετων και ηταν και οι δυο αψογες.
    Στον δρομο ομως εχω να πω τα καλυτερα γιατι στο τερεν φαινονται ολα και η Sprint εμενα προσωπικα μου εσωσε τη ζωη οταν επαθα στραβη στα 230χ/ω !!!

    Αυτο ομως δεν αναιρει οτι δεν υπαρχουν αστοχιες σε παρτιδες αλλα ειναι πολυ μικρο ποσοστο εναντι αλλων εταιριων.

    Τι ακριβώς έγινε?

  7. #17
    Εγγραφή
    12-06-10
    Μηνύματα
    131
    Thanked
    174
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο msz3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι ακριβώς έγινε?
    Η ζωη δεν ειναι παντα μια ευθεια ...

    χωρις ιχνος σοβαροτητας ενα ιδανικο βραδυ αποφασισα να δω την τελικη της Ζed ... αλλα εκει ξαφνικα που πηγαινα τελειωσε η ευθεια ...

    και ακολουθουσε στροφη γωνιακη 60 περιπου μοιρων και εγω με δισκους λιωμενους ... ταχυτητα 230 και θεωρητικα αποσταση αρκετη να μην κανω τον μετροποντικα, αλλα οι λιωμενοι δισκοι ειχαν αλλη αποψη ...
    οποτε κρατησα ψυχραιμια και προσπαθησα να διαγραψω την ιδανικη πορεια με ευτυχως αρκετη επιτυχια γιατι με βοηθησε η ψυχραιμια μου αλλα και οι αναρτησεις -πανω απ' ολα- στο τελικο αποτελεσμα ... μονη απωλεια ενα ακρο για τσαϊ μαζι με ελαστικο και ζαντα ... αμαξωμα ουτε γρατζουνια οπως κι εγω ευτυχως ...
    ετσι και εκοψα τις πολλες μαγκιες γιατι η τυχη δεν ειναι παντα με τον ανεγκεφαλο

    και οταν φυσικα λεω αρκετη επιτυχια, το λεω γιατι αλλοι υπο τετοιες συνθηκες σκοτωνονται και παραλληλα το αμαξι γινεται παζλ ...


  8. #18
    Εγγραφή
    26-05-10
    Περιοχή
    Χαλανδρι
    Μηνύματα
    189
    Thanked
    115
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Tι ανάρτηση φοράς τώρα και πως είναι για τους ελληνικούς δρόμους?To έχεις χαμηλωμένο ή όχι?

  9. #19
    Εγγραφή
    12-06-10
    Μηνύματα
    131
    Thanked
    174
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο msz3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tι ανάρτηση φοράς τώρα και πως είναι για τους ελληνικούς δρόμους?To έχεις χαμηλωμένο ή όχι?
    οχι, δεν θα το αντεχα.

    συνεχιζω και χρησιμοποιω Bilstein Sprint, οπου με ικανοποιουν απολυτα αλλα επειδη θα ερθει πιο μεγαλο μοτερ λιγο αργοτερα ισως να παω και σε pss9 και τελος.

    για ελληνικους δρομους αντικειμενικα δεν κανει καμια σπορ αναρτηση ποσο μαλλον αυτη και ποσο μαλλον σε ενα Ζ3 ...
    οποτε η' βαζει καποιος μια πιο ανετη αναρτηση και δεν κανει τον Φετελ, αλλιως παει σε πιο απολυτα πραγματα και προσεχει -οσο μπορει- τους αθλιους δρομους μας
    και παραλληλα μπορει και πηγαινει με ασφαλεια κοντα στα ορια οταν βρει πεδιο ...

    μεση λυση δεν υπαρχει δυστυχως ... ΙΜΗΟ

  10. The Following User Says Thank You to NikoZ3 For This Useful Post:

    mse36 (15-11-11)

  11. #20
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    F.I.R. Αθηνών
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    5.120
    Thanked
    12697
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Πρίν βάλω τις MAD SPORTIVE (ρυθμιζόμενες) ήταν να βάλω τις PSS9 αλλά επειδή χρειαζόταν μια πατέντα στις πίσω, προτίμησα μια έτοιμη λύση.
    Μέχρι τότε δεν τις ήξερα τις MAD, μου τις πρότεινε ο μηχανικός μου αλλά ευχαριστημένος έμεινα. Κόστιζαν και λιγότερο απο τις PSS9.
    To Ζ3 με τις MAD πατούσε καλά, ακόμα και στα πολλά σε ανοιχτές καμπές της Α.Ο. με 5η και 6900 RPM (κάποτε έκανα και τέτοιες...) ήταν ιδιάιτερα σταθερό (οι κάτοχοι Ζ3 με κατανοούν) και "άκουγε" χωρίς χαζά στις όποιες μικροδιορθώσεις πορείας.
    Απ'ότι μου είπε ο Deepblue (τις φόρεσε κι αυτός στο δικό του Ζ3) δεν αντιπροσωπευονται πλεόν στην Ελλάδα.
    Πάντως βγαίνει μοντέλο για Ζ3 και θα μπορέσετε να τις βρείτε τουλάχιστον στο internet.

  12. The Following 2 Users Say Thank You to VanVIC For This Useful Post:

    deepBLUE (13-11-11), mse36 (15-11-11)

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP