Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 36

Θέμα: [E46] βαλβολίνες διαφορικού...

Threaded View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #31
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    960
    Thanked
    557
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο S8N Εμφάνιση μηνυμάτων
    To Liqui-Moly TOP TEC MTF 5200 75W-80 χρησιμοποιεί στα μηχανικά κιβώτια ο Sreten. Για πρόσθετο δεν έχω δει κάτι.

    Το συγκεκριμένο είναι εξαιρετικό λάδι, καλύπτει την επόμενη προδιαγραφή της BMW. Βγάζει και ένα GL3+ για τα καινούργια κιβώτια αλλά το TOP TEC είναι καλύτερο κατά την άποψή μου.
    εχεις δικιο,το βρηκα και εγω σε αγγλικο φορουμ με σχετικη απαντηαη.αλλα δεν ανεφερε ποιο προσθετο,δεν γνωριζε ,μαλλον βαριοταν να δει κιαυτος ολο το βιντεο η' του ξεφυγε. και εγω καλεσα τον σπανο να μου πει ποιο βαζει το αυτοκινητο μου και μου ειπε οτι λεει απεξω ATF 2 . αυτο σημαινει οτι παιρνει το χειροκινητο μου και λαδι για αυτοματα.42 ευρω το μπουκαλι λιτρο χρεωνει !!! και φυσικα χωρις εργασια γιατι δεν υπαρχει τετοια εργασια στο μενου τους,ειναι λαιφταιμ ..φυσικα..

    αυτο πρεπει να ειναι λογικα της αντιπροσωπειας: https://www.hubauer-shop.de/en/bmw-a...229400272.html το ειχα δει στο συνεργειο που ειχα κανει την πρωτη αλλαγη αλλα δεν το θυμαμαι καθως ολα αυτα εχουν το ιδιο χρωμα και δεν εδωσα σημασια.

    αρα και η μοτουλ εχει δικιο που επιλεγει λαδι για αυτοματα για το μοντελλο μου παροτι χειροκινητο.καλο και το Liqui-Moly.λεω να κανω το πειραμα μαζι με το προσθετο να δω αν θα γινει κανα θαυμα,αν και δεν περιμενω πολλα καθως ξερω οτι φταιει η κατασκευη τους .

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GiannisRob Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω ότι είναι αυτό:

    https://products.liqui-moly.com/addi...-additive.html

    Ευτυχώς υπάρχει και ο Σρέτεν που είναι εγκυκλοπαίδια. Όχι ότι και εμείς πάμε πίσω, δεν έχω να ζηλέψω κάτι δηλαδή. Μόνο τα αμάξια του, τα λεφτά του, τη γκόμενα του και το πλήθος των τριχών στην άνω κεφαλή του.
    αρα στο 1 λιτρο που παιρνει το δικο μου βαζω και 20 γραμμαρια απο αυτο.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dreamer : 07-04-22 στις 17:09

  2. The Following 2 Users Say Thank You to dreamer For This Useful Post:

    BILL007 (07-04-22), S8N (08-04-22)

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP