Σελίδα 11 από 48 ΠρώτηΠρώτη ... 91011121321 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 101 έως 110 από 471

Θέμα: ΒΜW e30 3.5lt drift project..

  1. #101

    Προεπιλογή

    Νίκο νομίζω ότι απο εκει περνάνε μόνο τα εξής καλώδια.
    Για τα πίσω ηχεία, ηλεκτρική κεραία, κεραία συναγερμού. Και ένα ψιλό που στέλνει ρεύμα στο λαμπάκι στο πίσω τασακι. Διόρθωσε με αν κάνω λάθος. Αλλά νομίζω ότι απο εκει δεν περνάει κάποιο καλώδιο που να χρειάζεσαι!

  2. The Following User Says Thank You to m-power_01 For This Useful Post:

    nik200 (02-12-11)

  3. #102
    Εγγραφή
    30-12-09
    Περιοχή
    Αθηνα-Λαρισα
    Μηνύματα
    6.766
    Thanked
    8291
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    οο τα ξερω ολα.... πφφφ και που ξερεις ρε μαστορα τι χρειαζεται ο ανθρωπος? κεραια δεν θελει? μπορει να θελει να ντριφταρει και να ακουει οπως θα παιρνω τις στροφες απο ντερτι εφεμ...
    μπορει να θελει να χει λαμπακι στο πισω τασακι για να πεταει την σταχτη του ο μηχανικος που θα του κολλαει το cage...
    απαπα....

  4. The Following 2 Users Say Thank You to spar@ For This Useful Post:

    Dr. Yamastura (02-12-11), Stunt Mike (02-12-11)

  5. #103
    Εγγραφή
    15-03-10
    Περιοχή
    drift land
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3.296
    Thanked
    7247
    Rides
    4

    Προεπιλογή

    λοιπον..ο απολογισμος της πιστας-τα συμπερασματα δηλαδη...

    -η κρεμαγιερα επειγοντως αλλαγη..δεν βοηθαει καθολου..πολλες στροφες ρε παιδι μου..συνηθιζεται μεν αλλα γιατι να κανουμε την ζωη μας δυσκολη..

    -οι βασεις μηχανης δεν με προβληματισαν στην πιστα αλλα απο τα videakia βλεπω οτι το αμαξι φευγει λιγο με τα 4..και φαινεται το βαρος μπροστα...μια καλη λυση ειναι ενα πολυεστερικο καπω για να γλιτωσουμε βαρος..

    -η αναρτηση παρα το γεγονος οτι δεν ειναι κακη..επ ουδενι δεν μπορει να προσφερει την ακριβεια μιας coilover..θα το δουμε κι αυτο σιγα σιγα αν θα αλλαχτει η οχι..

    -το μοτερ που ειχα τις επιφυλαξεις μου..αποδειχτηκε εκπληκτικο και στο τερμα γκαζι το αμαξι πραγματικα πεταγε...δεν εχω κανενα παραπονο..

    -τα φρενα σταθηκαν στο υψος τους..αλλα φανηκαν σε καποιες στιγμες να ζεσταινονται τα ταμπουρα πισω..ουσιαστικο προβλημα βεβαια δεν ειχα..αλλα το σετακι δισκων πισω ειναι αρκετα αναγκαιο..

    -το κολλημενο διαφορικο σε αυτο το αμαξι ειναι αρκετα αποτομο-πολυ περισσοτερο απο ενα μπλοκε αλλα αμα γινει πιο γρηγορη η κρεμαγιερα το προβλημα θα παψει να υφισταται...

    overall, εμεινα πολυ ευχαριστημενος απο το αμαξι..αν και σε καποια σημεια η εμπειρια μου με βοηθαει να καλυψω καποιες αδυναμιες του..σιγα σιγα παντως θα διορθωθουν τα παραπανω..και το αμαξι θα γινει πραγματικο παιχνιδι..και θα με βοηθησει περαιτερω οδηγικα...

  6. The Following 7 Users Say Thank You to nik200 For This Useful Post:

    Dr. Yamastura (10-12-11), kloukakis (10-12-11), Lambros46 (10-12-11), nikos1400 (10-12-11), Panos 316T (10-12-11), stefm5 (10-12-11), VanVIC (21-07-12)

  7. #104

    Προεπιλογή

    Νίκο το αμάξι είναι μόνο πίστας ή κυκλοφορείς εκεί τριγύρω ;

  8. #105
    Εγγραφή
    15-03-10
    Περιοχή
    drift land
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3.296
    Thanked
    7247
    Rides
    4

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m-power_01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νίκο το αμάξι είναι μόνο πίστας ή κυκλοφορείς εκεί τριγύρω ;
    το αμαξι ειναι και για να παω και για ενα καφε..η μεχρι την δουλεια που ειναι κοντα..απο αναρτηση πχ..θα μπορουσα και πιο σκληρο..λογου χαρη

  9. #106
    Εγγραφή
    15-03-10
    Περιοχή
    drift land
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3.296
    Thanked
    7247
    Rides
    4

    Προεπιλογή

    πηρα απο το video του χρηστου και εβαλα μονο τα σημεια που ειναι το αμαξι μου, για να παρατηρησω τι ακριβως κανει απο εξω..και ετσι βγηκαν εν μερει και τα πιο πανω συμπερασματα..για πειτε και εσεις μια γνωμη μηπως κατι δεν βλεπω εγω..

    https://www.youtube.com/watch?v=vmwn...eature=mh_lolz

  10. The Following User Says Thank You to nik200 For This Useful Post:

    VanVIC (21-07-12)

  11. #107
    Εγγραφή
    21-02-10
    Περιοχή
    Acapulco
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.053
    Thanked
    4108
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nik200 Εμφάνιση μηνυμάτων
    λοιπον..ο απολογισμος της πιστας-τα συμπερασματα δηλαδη...

    -η κρεμαγιερα επειγοντως αλλαγη..δεν βοηθαει καθολου..πολλες στροφες ρε παιδι μου..συνηθιζεται μεν αλλα γιατι να κανουμε την ζωη μας δυσκολη..
    Ειναι και η 1η βελτιωση που κανουν ολοι στα Ε30

    -οι βασεις μηχανης δεν με προβληματισαν στην πιστα αλλα απο τα videakia βλεπω οτι το αμαξι φευγει λιγο με τα 4..και φαινεται το βαρος μπροστα...μια καλη λυση ειναι ενα πολυεστερικο καπω για να γλιτωσουμε βαρος..
    Ισως να πρεπει να βαλεις τις βασεις της Alpina που πανε το μοτερ λιιιιγο πιο πισω
    -η αναρτηση παρα το γεγονος οτι δεν ειναι κακη..επ ουδενι δεν μπορει να προσφερει την ακριβεια μιας coilover..θα το δουμε κι αυτο σιγα σιγα αν θα αλλαχτει η οχι..
    Νομιζω ας μπει σε 2η μοιρα λογω κοστους.Εμενα μ'αρεσε οπως το'δα παντως
    -το μοτερ που ειχα τις επιφυλαξεις μου..αποδειχτηκε εκπληκτικο και στο τερμα γκαζι το αμαξι πραγματικα πεταγε...δεν εχω κανενα παραπονο..
    Γαζωνει Νικολα!!Πολλη ροπη
    -τα φρενα σταθηκαν στο υψος τους..αλλα φανηκαν σε καποιες στιγμες να ζεσταινονται τα ταμπουρα πισω..ουσιαστικο προβλημα βεβαια δεν ειχα..αλλα το σετακι δισκων πισω ειναι αρκετα αναγκαιο..
    Εννοειται πισω δισκοφρενα αμεσα,για να μην κουραζονται κι απ'το χειροφρενο τοσο πολυ αλλα και μπροστα μεγαλυτερα.
    -το κολλημενο διαφορικο σε αυτο το αμαξι ειναι αρκετα αποτομο-πολυ περισσοτερο απο ενα μπλοκε αλλα αμα γινει πιο γρηγορη η κρεμαγιερα το προβλημα θα παψει να υφισταται...
    Ειναι πολυ πιο βαρυ απ'το καντετ και φαινονται οι αδυναμιες του κολλημενου,ειδικα τωρα που'χεις και πολυ βαρος μπροστα.Παντα θα'ναι προβλημα πιστευω...
    overall, εμεινα πολυ ευχαριστημενος απο το αμαξι..αν και σε καποια σημεια η εμπειρια μου με βοηθαει να καλυψω καποιες αδυναμιες του..σιγα σιγα παντως θα διορθωθουν τα παραπανω..και το αμαξι θα γινει πραγματικο παιχνιδι..και θα με βοηθησει περαιτερω οδηγικα...
    Σε γενικες γραμμες τ'αμαξι παιζει παρα πολυ καλα,παρα τις αδυναμιες του και μ'ενα roll cage ανετα θ'αγχωσει καποιους στη κατηγορια των 16 ειδικα σε κλειστες πιστες...Αντε ρε να παμε σε κανα αγωνα!!
    Μονο οταν θα καταλαβεις που παει..Λες δεν γ@μιεται,ειναι το ταξιδι που μετραει....

  12. The Following User Says Thank You to Stunt Mike For This Useful Post:

    nik200 (11-12-11)

  13. #108
    Εγγραφή
    21-02-10
    Περιοχή
    Acapulco
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.053
    Thanked
    4108
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μπαχαλο το'κανα το ποστ....η γνωμη μου ειναι αναμεσα στα σχολια του Νικου....sorry
    Μονο οταν θα καταλαβεις που παει..Λες δεν γ@μιεται,ειναι το ταξιδι που μετραει....

  14. #109
    Εγγραφή
    15-03-10
    Περιοχή
    drift land
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3.296
    Thanked
    7247
    Rides
    4

    Προεπιλογή

    νεα info...

    1) βρεθηκε αναρτηση για το αμαξι...η οποια ειναι coilover αλλα τα χαρακτηριστικα της ειναι custom...καθως ηταν τοποθετημενη σε αλλο ε30 με μ30 ενος φιλου!!δηλαδη ειναι revalved ηδη για το δικο μου αμαξι!!!

    2) επισης ο φιλος stunt mike..μου εδωσε την κρεμαγιερα του..απο το ε36..καθως αυτος θα την αλλαξει..τον ευχαριστω πολυ...

    stay tuned..καθως σιγα σιγα θα τοποθετηθουν!

  15. The Following User Says Thank You to nik200 For This Useful Post:

    Karizma Z4 (15-01-12)

  16. #110
    Εγγραφή
    15-03-10
    Περιοχή
    drift land
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3.296
    Thanked
    7247
    Rides
    4

    Προεπιλογή

    εχω ξεχασει να δειξω και το δευτερο βιντεακι..που τραβηξαμε με τον χρηστο και απλα εχω κοψει και εχω βαλει τα δικα μου περασματα παλι για να βγαινουν συμπερασματα για το αμαξι..njoy


  17. The Following 3 Users Say Thank You to nik200 For This Useful Post:

    kostas1.6 (16-01-12), Lambros46 (15-01-12), VanVIC (21-07-12)

Σελίδα 11 από 48 ΠρώτηΠρώτη ... 91011121321 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP