Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 33

Θέμα: [E46] Εγκατασταση Angeleyes σε Facelift (το διπλοφουρνιστο)

  1. #11
    Εγγραφή
    21-01-10
    Περιοχή
    Aigio
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    102
    Thanked
    121
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ριξε μια ματια εκει που τα πηρα εγω. https://www.umnitza.com Υπαρχει η φημη οτι απο τις facelift 3αρες και μετα θα μπουν led λευκα angel και θα αντικαταστησουν τα κιτρινα αλογονου που υπαρχουν σημερα σε ολα τα μοντελα.
    Αυτο το αναφερω μιας και δεν ειναι ευκολο να φουρνιζεις το φαναρι συνεχεια...

  2. #12
    Εγγραφή
    27-12-09
    Περιοχή
    Χίος
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    3.815
    Thanked
    7295
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Καλο θα ηταν οι ενδιαφερομενοι για τετοιο DIY στη 3η φωτο που δειχνει το κατσαβιδι, να εχουν βαλει λιγη ταινια μπροστα για προστασια πριν κανουν οτιδηποτε..
    Αν και το συγκεκριμενο κομματι (το φρυδακι κατω απο το φαναρι) εγω στο δικο μου (προ-facelift βεβαια) δεν το εβγαλα ετσι, δηλαδη δεν χρειαστηκε να βαλω εκει ΚΑΘΟΛΟΥ κατσαβιδι, μονο απο τη μεσα μερια..
    ΧΙΟΣ-CHIOS


  3. #13
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Στο κόσμο μου
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    5.008
    Thanked
    5439
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο zaharias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλο θα ηταν οι ενδιαφερομενοι για τετοιο DIY στη 3η φωτο που δειχνει το κατσαβιδι, να εχουν βαλει λιγη ταινια μπροστα για προστασια πριν κανουν οτιδηποτε..
    Αν και το συγκεκριμενο κομματι (το φρυδακι κατω απο το φαναρι) εγω στο δικο μου (προ-facelift βεβαια) δεν το εβγαλα ετσι, δηλαδη δεν χρειαστηκε να βαλω εκει ΚΑΘΟΛΟΥ κατσαβιδι, μονο απο τη μεσα μερια..
    για τετοιες δουλειες οπως επεισης και για τα τριμ μεσα στο αμαξι, υπαρχουν πλαστικα κατσαβιδια!



  4. The Following User Says Thank You to Χρίστος For This Useful Post:

    zaharias (28-01-10)

  5. #14
    Εγγραφή
    21-01-10
    Περιοχή
    Aigio
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    102
    Thanked
    121
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο zaharias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλο θα ηταν οι ενδιαφερομενοι για τετοιο DIY στη 3η φωτο που δειχνει το κατσαβιδι, να εχουν βαλει λιγη ταινια μπροστα για προστασια πριν κανουν οτιδηποτε..
    Αν και το συγκεκριμενο κομματι (το φρυδακι κατω απο το φαναρι) εγω στο δικο μου (προ-facelift βεβαια) δεν το εβγαλα ετσι, δηλαδη δεν χρειαστηκε να βαλω εκει ΚΑΘΟΛΟΥ κατσαβιδι, μονο απο τη μεσα μερια..
    Για αυτο το λογο αναφερω την πετσετα. Για να τυλιξουυμε το κατσαβιδι μην κανουμε καμια ζημια στο τριμ. Αν και η ταινια μου ακουγεται πολυ καλη ιδεα, οπως και η χαρτοταινια τωρα που το ξανασκεφτομαι....

  6. #15
    Εγγραφή
    21-01-10
    Περιοχή
    Aigio
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    102
    Thanked
    121
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Aceman1925 Εμφάνιση μηνυμάτων
    για τετοιες δουλειες οπως επεισης και για τα τριμ μεσα στο αμαξι, υπαρχουν πλαστικα κατσαβιδια!
    Nice tip!!!!

  7. #16
    Εγγραφή
    25-12-09
    Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Μηνύματα
    699
    Thanked
    185
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Λέτε ρε παιδιά να γίνεται κάτι παρόμοιο και σε Ε90 η τοποθέτηση Angel eyes,αν και κάποιος στο Ε90.post έκανε μια τέτοια κίνηση,μήπως πήρε πουθενά το μάτι σας να έγινε κάτι αντίστοιχο και εδώ???
    ''One love three letters'' .....BMW

  8. #17
    Εγγραφή
    31-12-10
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    489
    Thanked
    740
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Εχω μια ερωτηση, τα angel eyes ενεργοποιουνται προφανως οταν βαζουμε τα φωτα στην πρωτη σκαλα (φωτα πορειας δηλαδη). Πως θα γινει να μην αναψουν οι λαμπες πορειας του φαναριου?

  9. #18
    Εγγραφή
    17-04-10
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    903
    Thanked
    322
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    καταργουνται οι λαμπες που ειναι στα φωτα πορειας και στην θεση τους αναβουν τα δαχτυλιδια δες εδω https://www.car.gr/parts/view/1133905/

  10. #19
    Εγγραφή
    31-12-10
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    489
    Thanked
    740
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ναι αυτο το γνωριζω, απλα στα Led Angel Eyes η συνδεση στα καλωδια ειναι λγο διαφορετικη. Εχω δει οτι την συνδεση που κανουν γινεται πανω στο καλωδιο των DRL που εχουν στα αυτοκινητα κ τα οποια αναβουν μονα τους οταν παιρνει μπρος η μηχανη. Εγω πχ που δν εχω αυτοματα DRL πως θα κανω την συνδεση με τα φωτα πορειας μου κ ταυτοχρονα να καταργησω τα "μαμα" χωρις να εχω ενδειξη μεσα στο καντραν?

  11. #20
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Τρίκαλα
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    4.894
    Thanked
    6363
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο SoNiC_77Gr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι αυτο το γνωριζω, απλα στα Led Angel Eyes η συνδεση στα καλωδια ειναι λγο διαφορετικη. Εχω δει οτι την συνδεση που κανουν γινεται πανω στο καλωδιο των DRL που εχουν στα αυτοκινητα κ τα οποια αναβουν μονα τους οταν παιρνει μπρος η μηχανη. Εγω πχ που δν εχω αυτοματα DRL πως θα κανω την συνδεση με τα φωτα πορειας μου κ ταυτοχρονα να καταργησω τα "μαμα" χωρις να εχω ενδειξη μεσα στο καντραν?
    Καλώς μας ήρθες κατ΄αρχήν, αν θες γράψε κάτι για εσένα εδώ:
    https://www.bmwfans.gr/forum/forumdisplay.php?f=23

    Στην ερώτησή σου, τα angel έχουν μετασχηματιστές ώστε να τα βλέπει ο εγκέφαλος ως απλό λαμπάκι πορείας, αν για κάποιο λόγω αυτά που αγόρασες σου βγάζουν ένδειξη καμμένης λάμπας τότε θα χρειαστεί να αφήσεις και τα λαμπάκια πορείας στον χώρο του κινητήρα και να κλέψεις από εκεί ρεύμα.
    Να κοιτάξεις αυτά που θα αγοράσεις να αναφέρουν ότι δεν βγάζει ένδειξη!

  12. The Following User Says Thank You to bill_m3 For This Useful Post:

    m-power_01 (14-03-11)

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP