Σελίδα 4 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 2345614 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 40 από 163

Θέμα: [E46] turbo ή Μ54

  1. #31
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο katsaraios Εμφάνιση μηνυμάτων
    οχι με τοσα δεν μαμιεται το δηλωνω 330
    Αστο στην ακρη για τα ταξιδια σου και παρε ενα Mx5 με δυο χιλιαρικα να γελασειντο χειλακι σου.
    Αυτη ειναι η λυση που ψαχνεις.
    Και μαζι θα κανεις και ενα σεμιναριο κωμμωτικης να βγαζεις κανα εξτραδακι.
    Εγω παω να γραφτω στον Αμαραντο να παρω χρυση χτενα συντομα.

  2. The Following User Says Thank You to Stamatis For This Useful Post:

    katsaraios (12-10-11)

  3. #32
    Εγγραφή
    21-02-10
    Περιοχή
    Acapulco
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.053
    Thanked
    4108
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο katsaraios Εμφάνιση μηνυμάτων
    οχι με τοσα δεν μαμιεται το δηλωνω 330
    Σοβαρο τουρμπισμα με κατω απο 4000 ευρωπουλα δεν γινεται....Και μιλαμε για 1ο σταδιο με αποδοση 170-190hp με πιεση ασφαλειας,ισως 200+ για κανα ανοιγματακι εχθρικο.Αν δεν θες να κυκλοφορεις αδηλωτος ή ημινομιμος(2λιτρος δηλωμενος) βαλε κομπρεσσορα.Και πιο φτηνα θα σου βγει και θα νομιζεις οτι απεκτησες κυβικα και κανει και για την καθημερινη χρηση που το θες...
    Μονο οταν θα καταλαβεις που παει..Λες δεν γ@μιεται,ειναι το ταξιδι που μετραει....

  4. The Following 2 Users Say Thank You to Stunt Mike For This Useful Post:

    katsaraios (12-10-11), Ptboul (13-10-11)

  5. #33
    Εγγραφή
    27-12-09
    Περιοχή
    Kαλαματα
    Μηνύματα
    1.003
    Thanked
    1101
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Για μενα 316 και τουρμπο, και να σπασει ποσο εχει ανα μοτερ? τα βρισκεις με το κιλο..

    Αν και δεν τον γνωριζω προσωπικα, στο αργος ο καρρας εχει φτιαξει πολλα και σωστα τουρμπο και κομπρεσσορ
    Ενας φιλος ειχε βαλει κομπρεσσορ σε ενα 318 46 εδω και 7-8 χρονια, το αμαξι το ειχα οδηγησει ηταν γυρω στα 170 αλογα αλλα πηγαινε σουπερ!! μου ειχε αρεσει πολυ
    Το αμαξι το πουλησε με 180 χιλ χλμ και απο οτι μου ειπε, ο επομενος το εχει ακομα χωρις προβληματα.
    Ενας φιλος ακομα που ειχε ενα 46 μ3 εκανε ολα τα σερβις εκει και ειχε δει πολλα τουρμπο.
    ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΟΣΟΥΣ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ....ΑΦΗΣΤΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΟΝΕΙΡΕΥΟΝΤΑΙ.

  6. #34
    Εγγραφή
    16-01-10
    Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.302
    Thanked
    435
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    συγνωμη για το οφ-τοποικ αλλα ηθελα να ρωτησω
    σε valvotronic μπαινει τουρμπο?

    Η ΖΩΗ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΜΙΑ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ MΙΑ Μ3!!!

  7. #35
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    όντως!!!καλά λένε τα παιδιά...υπάρχει και η λύση του κομπρέσορ, αλλά δεν νομίζω ότι
    αξίζει τόσο σε αυτό το μοτέρ όσο θα άξιζε ένα τούρμπο...πάντως όπως είπε και ο φίλος
    ΜΙΚΕ, το τεσσαράκι, για να κάνεις σωστή δουλειά το'χεις για πλάκα...φυσικά μιλάμε
    και για πολύ μελέτη, και πράγματα που σίγουρα δεν μπορούν να υπολογιστούν σωστά
    απο την αρχή...
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  8. #36
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nikos ///M Εμφάνιση μηνυμάτων
    συγνωμη για το οφ-τοποικ αλλα ηθελα να ρωτησω
    σε valvotronic μπαινει τουρμπο?
    Ενας ηταν ο γενναίος αλλά δεν ξανακούσαμε ποτέ για αυτόν.

  9. The Following 4 Users Say Thank You to Stamatis For This Useful Post:

    BILL007 (12-10-11), Kostas_1 (12-10-11), Leonidas_E39 (13-10-11), Ptboul (13-10-11)

  10. #37
    Εγγραφή
    26-05-10
    Περιοχή
    Χαλανδρι
    Μηνύματα
    189
    Thanked
    115
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Γιώργο χαίρομαι πολύ που θέτεις αυτό το ερώτημα γιατί εδώ και πολύ καιρό με απασχολεί και εμένα κάτι ανάλογο! (Μ43 με light turbo ή κομπρέσορα ή μετατροπή σε 2.2) οπότε πήρα κι εγώ τις απαντήσεις μου! Εγώ όμως χρησιμοποιώ την ζέτα μου ως δέυτερο αμάξι για βόλτες ή Σαβ/κο οπότε στην δικιά σου περίπτωση θα συμφωνήσω με την λύση του κομπρέσορα! ΚΑΙ νόμιμος είσαι, ΚΑΙ γκαζάκι έχεις, ΚΑΙ αξιόπιστο είναι, ΚΑΙ νορμάλ κατανάλωση έχεις(αν δεν του πίνεις το αίμα!) δλδ ΕΜ ΣΑΜΠΟΥ, ΕΜ ΚΟΝΤΙΣΙΟΝΕΡ!
    Υ.Γ: Υπάρχει κανείς στο forum με Ζ3 με Μ43 τούρμπο ή κομπρέσορα για κανένα επιτόπιο νταλαβέρι? Αναμονή για ΠΜ...........

  11. #38
    Εγγραφή
    09-01-10
    Περιοχή
    All around
    Μηνύματα
    858
    Thanked
    1541
    Rides
    0

    Wink

    Aγαπητε συμφορουμιτη,
    στο διλλημα που εθεσες ,μπορεις να κανεις αυτο... :

    ή μπορεις να κανεις αυτο...


    Υπαρχει και αλλη μια επιλογη ομως....χεχεχε


  12. The Following 2 Users Say Thank You to Akis 330Ci For This Useful Post:

    mse36 (12-10-11), Panos 316T (12-10-11)

  13. #39
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Κηφισια
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    7.458
    Thanked
    11958
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MikeT328E36 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σοβαρο τουρμπισμα με κατω απο 4000 ευρωπουλα δεν γινεται....Και μιλαμε για 1ο σταδιο με αποδοση 170-190hp με πιεση ασφαλειας,ισως 200+ για κανα ανοιγματακι εχθρικο.Αν δεν θες να κυκλοφορεις αδηλωτος ή ημινομιμος(2λιτρος δηλωμενος) βαλε κομπρεσσορα.Και πιο φτηνα θα σου βγει και θα νομιζεις οτι απεκτησες κυβικα και κανει και για την καθημερινη χρηση που το θες...
    ναι αν δεις στο αρχικο ποστ μιλαω για ετοιμο πακετο κομπλε στα 4.5 χιλιαρικα για Μ54 οποτε καπου εκει παιζει το μπατζετ της μετατροπης αντε κανα 500 παραπανω
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο joseph Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για μενα 316 και τουρμπο, και να σπασει ποσο εχει ανα μοτερ? τα βρισκεις με το κιλο..

    Αν και δεν τον γνωριζω προσωπικα, στο αργος ο καρρας εχει φτιαξει πολλα και σωστα τουρμπο και κομπρεσσορ
    Ενας φιλος ειχε βαλει κομπρεσσορ σε ενα 318 46 εδω και 7-8 χρονια, το αμαξι το ειχα οδηγησει ηταν γυρω στα 170 αλογα αλλα πηγαινε σουπερ!! μου ειχε αρεσει πολυ
    Το αμαξι το πουλησε με 180 χιλ χλμ και απο οτι μου ειπε, ο επομενος το εχει ακομα χωρις προβληματα.
    Ενας φιλος ακομα που ειχε ενα 46 μ3 εκανε ολα τα σερβις εκει και ειχε δει πολλα τουρμπο.
    Για τον Καρρα σκεφτομαι λογω παλαιοτερων φιλων που ασχοληθηκαν εκει εχουν καλη γνωμη ειδικα για τις τοποθετησεις σε Μ43
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο msz3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιώργο χαίρομαι πολύ που θέτεις αυτό το ερώτημα γιατί εδώ και πολύ καιρό με απασχολεί και εμένα κάτι ανάλογο! (Μ43 με light turbo ή κομπρέσορα ή μετατροπή σε 2.2) οπότε πήρα κι εγώ τις απαντήσεις μου! Εγώ όμως χρησιμοποιώ την ζέτα μου ως δέυτερο αμάξι για βόλτες ή Σαβ/κο οπότε στην δικιά σου περίπτωση θα συμφωνήσω με την λύση του κομπρέσορα! ΚΑΙ νόμιμος είσαι, ΚΑΙ γκαζάκι έχεις, ΚΑΙ αξιόπιστο είναι, ΚΑΙ νορμάλ κατανάλωση έχεις(αν δεν του πίνεις το αίμα!) δλδ ΕΜ ΣΑΜΠΟΥ, ΕΜ ΚΟΝΤΙΣΙΟΝΕΡ!
    Υ.Γ: Υπάρχει κανείς στο forum με Ζ3 με Μ43 τούρμπο ή κομπρέσορα για κανένα επιτόπιο νταλαβέρι? Αναμονή για ΠΜ...........
    Σταυρο τον κομπρεσσορα δεν τον εχω αποκλειση απλα πιστευω θα ξεφευγω προς τα πανω σε χρημα

    Αχαριστια & Αγνωμοσυνη το ελληνικο σπορ


    "Ολα ειναι δρομος τωρα μονο στην Αθηνα"

  14. #40
    Εγγραφή
    17-05-10
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    316
    Thanked
    114
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ο Μ54 για ταξιδι ειναι απλα απαικτος.Αν εχεις και το εξαρι παρολο το θεομακρο διαφορικο το αφηνεις να σε παει με αρκετα λογικη καταναλωση μαλιστα.Τωρα επειδη το προηγουμενο μου ηταν διλιτρο τουρμπατο καταλαβαινω το διλημα.Σιγουρα στον Μ54 δεν θα νιωσεις ποτε αυτη την ωμη αισθηση επιταχυνσης που σου δινει η τουρμπινα και την αγκυλωση στο προσωπο απο το μονιμο χαμογελο ευχαριστησης.Απο την αλλη ομως δεν θα κοιταζεις και καθε λιγο τον πινακα οργανων για θερμοκρασια λαδιων νερου και ειδικα αυτος της βενζινας που παντα εκανε κατακορυφη βουτια.Εγω παντος και τριλιτρο που το εκανα παλι κατι μου λειπει απο την αισθηση του αυτοκινητου.Για τρεις χιλιαδες κυβικα το περιμενα πιο αγριο

  15. The Following User Says Thank You to apovas For This Useful Post:

    Samaro (13-10-11)

Σελίδα 4 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 2345614 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP