Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 31 από 31

Θέμα: Σερβις 116

  1. #31
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    2.344
    Thanked
    2207
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ιδίως για απλές εργασίες όπως αλλαγές λαδιών, φίλτρων, τακάκια κλπ θεωρώ τα εξουσιοδοτημένα ως πέταμα χρημάτων και ΜΟΝΟ.
    Ακόμα δεν θα ξεχάσω την απάντηση του υπεύθυνου την τελευταία φορά που έψαχνα για αλλαγή λαδιών που όταν είπα πως θα πάω εγώ τα λάδια μου ζήτησε για φίλτρο και εργασία 50 ευρώ!
    Τόσα τους λείπουν μάλλον.

    Περιττό να πω πως τελικά η αλλαγή λαδιών και φίλτρου μου πήγε 80 ευρώ (μαζί με ένα 10άρικο που έδωσα στο μάστορα αν και δεν ήθελε να μου πάρει λεφτά).

    Στα εξουσιοδοτημένα θα πήγαινα μόνο για πιο εξειδικευμένες βλάβες, όπως η κολώνα τιμονιού που μου είχε προκύψει, αν και γι'αυτές είμαι σίγουρος πως κάποια εξειδικευμένα είναι εξίσου ικανά αν όχι ικανότερα.

    Τώρα για την τεχνογνωσία...καταρχάς για τα συστηματικά σέρβις δεν χρειάζεται σχεδόν καμία τεχνογνωσία και κατά δεύτερον, τα περισσότερα παιδιά που βλέπω (σε όλα τα αυτοκίνητα που έχω πάει κατά καιρούς σε εξουσιοδοτημένα) είναι στην ηλικία μου ή ακόμα μικρότερα που μόλις τελείωσαν το ΙΕΚ και συνεπώς τώρα αποκτούν σιγά σιγά κάποια εμπειρία, πολύ σπάνια βλέπεις μηχανικούς με εμπειρία ετών να αναλαμβάνουν απλά σέρβις και στην τελική δεν υπάρχει και λόγος.

    Και τέλος, ιδιαίτερα αποτρεπτικός παράγοντας είναι πως κατά κανόνα τα εξουσιοδοτημένα της bmw δεν σε αφήνουν να παρευρίσκεσαι στο χώρο εργασιών και συγνώμη αλλά δεν μπορώ να ακουμπήσω ένα κάρο λεφτά σε ένα ακριβοπληρωμένο αυτοκίνητο και απλά να εμπιστεύομαι καλή τη καρδία τα λόγια των μηχανικών για τις εργασίες που έγιναν, τη στιγμή που ακούγονται τα μύρια όσα από αμέλειες κυρίως μέχρι και λαμογιές ( υλικά που δεν αντικαταστάθηκαν αλλά χρεώθηκαν κλπ).
    the more people agree with me
    the more I think I'm wrong

  2. The Following User Says Thank You to Driver M For This Useful Post:

    paganis (12-10-11)

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP