Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 9 από 9

Θέμα: [E9X] Άποψη για BMW 316ι 2007

  1. #1
    Εγγραφή
    25-01-10
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    129
    Thanked
    3
    Rides
    0

    Προεπιλογή [E9X] Άποψη για BMW 316ι 2007

    Hello κι από εμένα,

    Δεν είμαι και τόσο σχετικός στα αυτοκίνητα απλά θα ήθελα να παραθέσω τη γνώμη μου σχετικά με
    ένα BMW 316i μοντέλο 2007 που έχω αγοράσει.

    Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: Το αμάξι μου φαίνεται εξαιρετικά δυσκίνητο.... Δεν επιταχύνει με τίποτα όμως... Εάν συναντήσω μπροστά μου μία ανηφόρα και με 100 χιλ./ώρα να είμαι θα ζοριστεί να την ανέβει...
    Είχε βγει μία φήμη πριν 1 έτος ότι μπορείς να πειράξεις τον εγκέφαλό του και να δίνει περισσότερα άλογα αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα οφελέσει κάτι τέτοιο. Επίσης δεν ξέρω εάν με full το ρεζερβουάρ 650-700 χιλ. είναι ένας λογικός αριθμός κατανάλωσης χιλιομέτρων γιατί τόσα μπορώ να κάνω σε ταξίδι.

    Ευχαριστώ.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη YAz : 01-02-10 στις 07:16

  2. #2
    Εγγραφή
    08-01-10
    Μηνύματα
    121
    Thanked
    20
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο zeovani Εμφάνιση μηνυμάτων
    Hello κι από εμένα,

    Δεν είμαι και τόσο σχετικός στα αυτοκίνητα απλά θα ήθελα να παραθέσω τη γνώμη μου σχετικά με
    ένα BMW 316i μοντέλο 2007 που έχω αγοράσει.

    Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: Το αμάξι μου φαίνεται εξαιρετικά δυσκίνητο.... Δεν επιταχύνει με τίποτα όμως... Εάν συναντήσω μπροστά μου μία ανηφόρα και με 100 χιλ./ώρα να είμαι θα ζοριστεί να την ανέβει...
    Είχε βγει μία φήμη πριν 1 έτος ότι μπορείς να πειράξεις τον εγκέφαλό του και να δίνει περισσότερα άλογα αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα οφελέσει κάτι τέτοιο. Επίσης δεν ξέρω εάν με full το ρεζερβουάρ 650-700 χιλ. είναι ένας λογικός αριθμός κατανάλωσης χιλιομέτρων γιατί τόσα μπορώ να κάνω σε ταξίδι.

    Ευχαριστώ.
    καλημερα και καλως ηρθες. ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΙΡΑΞΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ στον εγκεφαλο.η καταναλωση ειναι οκ εγω βγαζω μαχ 700

  3. #3
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    4.206
    Thanked
    7582
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Το 316 δε βγάζει 122 άλογα ;;;
    Και αν είναι έτσι, τότε με απόβαρο 1.425 κιλά περίμενες οτι θα έβαζε φωτιά στην άσφαλτο ;;;;;
    Φίλε μου ο χαρακτήρας του αυτοκινήτου σου είναι διαφορετικός.
    Προσπάθησε να χαρείς ότι σου προσφέρει και μην ψάχνεσαι σε λάθος κατεύθυνση.

  4. The Following User Says Thank You to Samaro For This Useful Post:

    Stefanos_Cool (25-01-10)

  5. #4
    Εγγραφή
    30-12-09
    Περιοχή
    Salonica . . .
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    5586
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μην πειραξεις τιποτα . . .

    Δεν θα δεις διαφορα πουθενα παρα μονο στην τσεπη σου . . .

    Εχω μια απορια . . .

    Τι διασταση ζαντας φορας στο αμαξι σου ; ; ;

  6. #5
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    2.344
    Thanked
    2207
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Το αυτοκίνητο είναι του 2007, οπότε πιθανόν να μην έβγαζε καν 122 άλογα αλλά 115. Πάντως, είναι λογικό να μην εμφανίζει καλές επιδόσεις, αφού και τα άλογα είναι λίγα αλλά και το βάρος μεγάλο.

    Πιστεύω πάντως ότι δεν υπάρχει λόγος να το πειράξεις, αφού ουσιαστική διαφορά δε θα δεις και αρκετά λεφτά θα σου κοστίσει η όλη ιστορία.

    Όσον αφορά στην κατανάλωση τώρα, πιστεύω ότι τα 650-700 χλμ για ένα ρεζερβουάρ 63 λίτρων είναι απόλυτα λογική κατανάλωση. Μπορεί να πέσει και λίγο παρακάτω ίσως, αλλά αν το αμάξι είναι φορτωμένο και ανεβοκατεβάζει ταχύτητες για να κάνει προσπεράσεις τότε τα νούμερα αυτά είναι εντελώς φυσιολογικά.
    the more people agree with me
    the more I think I'm wrong

  7. The Following User Says Thank You to Driver M For This Useful Post:

    Stefanos_Cool (25-01-10)

  8. #6
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Τρίκαλα
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    4.894
    Thanked
    6363
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Το πιο πιθανόν να είναι με τα 115!!

    Όπως είπαν και τα παιδιά πιο πάνω, το αυτοκίνητο μια χαρά πάει, η κατανάλωση λογικότατη και όλα οκ!

    Όσο για το πείραγμα που λες στον εγκέφαλο του αυτοκινήτου, μακριά και αγαπημένοι.....

  9. #7
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Κατερινη-Νεοι Πόροι
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    2.452
    Thanked
    3569
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    φιλε μου καλως ορισες......καλη διαμονη και καλα ποσταρισματα....
    το αυτοκινητο σου δεν πιστευω να εχει τιποτα.......
    ειναι πολλα τα κιλα και λιγα τα αλογα......
    προσπαθησε να το χαρεις οπως ειναι....
    αλλα απο περιεργια τι διαστασεις λαστιχα φορας????
    οσο για την καταναλωση ειναι λογικοτατη......
    αναλογα το ταξιδι βεβαια....εχω κανει ταξιδι και με 850 χλμ με ενα ρεζερβουαρ...
    αααα σε περιμενουμε και εδω...https://www.bmwfans.gr/forum/group.php?groupid=5

  10. #8
    Εγγραφή
    25-12-09
    Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Μηνύματα
    699
    Thanked
    185
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Καλώς όρισες φίλε,το αυτοκίνητο από κατανάλωση τα παέι μια χαρά,από ποιότητα υλικών,και με άψογο σύστημα διεύθυνσης,όσο για τα άλογα και την δύναμη μην περιμένεις και πολλά,μιας και έχει τα κιλάκια του,αν έχεις και μεγάλες διαστάσεις ζαντών άστα τότε,από βελτίωση ξέχασε την ούτε και το Φ.Π.Ε δεν αξίζει να κάνεις,απλά απόλαυσέ την ώς έχει,και αργότερα την πουλάς και πέρνεις κάτι καλύτερο,το αυτοκίνητο είναι Super πάντος...
    ''One love three letters'' .....BMW

  11. #9
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    ΧΙΟΣ
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    433
    Thanked
    220
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    καλως ηρθες φιλε.και εγω θα σου ελεγα να μην πειραξεις τπτ στον εγκεφαλο.η καταναλωση σου ειναι φυσιολογικη.
    και οπως υποθηκε πριν,απλα απολαυσε το!!!!

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP