Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Θα προτιμούσα.......

Ψήφισαν
65. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Το Ζ3 Ε36

    16 24,62%
  • Το Ζ4 Ε85

    5 7,69%
  • Το Ζ4 Μ Ε85

    24 36,92%
  • Το Ζ4 Ε89

    20 30,77%
Σελίδα 1 από 6 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 53

Θέμα: To απόλυτο δημοψήφισμα για την Σειρά Ζ !

  1. #1
    Εγγραφή
    31-08-10
    Περιοχή
    Δράμα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    341
    Thanked
    310
    Rides
    0

    Προεπιλογή To απόλυτο δημοψήφισμα για την Σειρά Ζ !

    Καλησπέρα και από εμένα.Ανοίγω το παρόν θέμα για να δω τι θα διαλέξει ο κάθε ένας από εμάς.Για λίγο θα αφίσουμε στην άκρη τα οικονομικά μέτρα και το κόστος χρήσης και ας επιλέξουμε αυτό που θέλουμε ή αυτό που θα συστίσουμε σε έναν φίλο μας να αγοράσει. Αν δεν σας κάνει κόπο θα ήθελα να μου αιτιολογήσετε και την επιλογή σας. Πιστεύω πως σίγουρα θα έχουμε να πούμε πολλά.Σας ευχαριστώ.
    ///M-POWER

  2. #2
    Εγγραφή
    05-01-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    338
    Thanked
    656
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ψηφισα ζ3 διοτι σε σχεση με ολα τα υπολοιπα ειναι το πιο καθαροαιμο roadster(με τη γενικοτερη φιλοσοφια της εννοιας roadster) απο ολες τις αποψεις..Σιγουρα υστερει σχεδον σε ολα τα επιπεδα απο τα υπολοιπα Ζ εχει ομως ''κατι'' που το κανει ξεχωριστο και διαφορετικο..Εχει classic χαρακτηρα που τον καταλαβαινεις μολις το αντικριζεις..Για καποιους ειναι ερωτας για καποιους αλλους απλα μια αποτυχια!Οπως και να χει ομως οσα χρονια και αν περασουν παντα μια ''προσεγμενη'' ζ3 θα τραβαει τα βλεματα πανω της
    Επιπλεον αποτελει κατα τη γνωμη μου το τελευταιο old school Bmw βασισμενο σε αναρτηση ε30 με οτι αυτο συνεπαγεται..Eιναι αυτοκινητο για να δινει συγκινησεις και χαρες στον οδηγο του και αν μιλησουμε και για ζ3μ , το αμαξι ειναι πορνο κυριολεκτικα! Με δυο κουβεντες για τους λατρεις της οδηγησης και του feeling στην οδηγηση ειναι αμαξι που αν μπορεις να το κρατησεις για παντα ..ΤΟ ΚΡΑΤΑΣ.

  3. The Following 6 Users Say Thank You to Nickolas_s2k For This Useful Post:

    beliris (26-05-12), BILL007 (24-05-12), chrisgiapz3 (24-05-12), VanVIC (24-05-12), z3 2.2 (24-05-12), z3outofmind (24-05-12)

  4. #3
    Εγγραφή
    31-01-10
    Περιοχή
    Larisa
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    680
    Thanked
    278
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Eγω παλι θα πω το z4 e85 επειδη απο το 2003 που ειχε βγει το χαζευα στην αντιπροσωπεια.Σημερα κλεινω σχεδον 3 χρονια που εχω ενα και αφου το πηρα απο πλυσιμο (στο χερι παντα εννοειται) καθομουν και το χαζευα στο γκαραζ μου οπως τοτε που ημουν 20 ετων.
    Δεν θα πω το m οχι επειδη δεν θα ηθελα να το εχω απλα για τον χαρακτηρα του αυτοκινητου το 2,5αρι ειναι ακριβως αυτο που πρεπει.Παραπανω το θεωρω υπερβολη.

  5. #4
    Εγγραφή
    12-01-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.649
    Thanked
    4339
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο merbeind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν θα πω το m οχι επειδη δεν θα ηθελα να το εχω απλα για τον χαρακτηρα του αυτοκινητου το 2,5αρι ειναι ακριβως αυτο που πρεπει.Παραπανω το θεωρω υπερβολη.
    Αυτο ακριβως που λεει ο φιλος απο πανω,πιστευω και γω...

  6. #5
    Εγγραφή
    26-08-11
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    152
    Thanked
    41
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nickolas_s2k Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ψηφισα ζ3 διοτι σε σχεση με ολα τα υπολοιπα ειναι το πιο καθαροαιμο roadster(με τη γενικοτερη φιλοσοφια της εννοιας roadster) απο ολες τις αποψεις..Σιγουρα υστερει σχεδον σε ολα τα επιπεδα απο τα υπολοιπα Ζ εχει ομως ''κατι'' που το κανει ξεχωριστο και διαφορετικο..Εχει classic χαρακτηρα που τον καταλαβαινεις μολις το αντικριζεις..Για καποιους ειναι ερωτας για καποιους αλλους απλα μια αποτυχια!Οπως και να χει ομως οσα χρονια και αν περασουν παντα μια ''προσεγμενη'' ζ3 θα τραβαει τα βλεματα πανω της
    Επιπλεον αποτελει κατα τη γνωμη μου το τελευταιο old school Bmw βασισμενο σε αναρτηση ε30 με οτι αυτο συνεπαγεται..Eιναι αυτοκινητο για να δινει συγκινησεις και χαρες στον οδηγο του και αν μιλησουμε και για ζ3μ , το αμαξι ειναι πορνο κυριολεκτικα! Με δυο κουβεντες για τους λατρεις της οδηγησης και του feeling στην οδηγηση ειναι αμαξι που αν μπορεις να το κρατησεις για παντα ..ΤΟ ΚΡΑΤΑΣ.
    θα συμφωνησω με τον Νικο νομιζω τα ειπε ολα!!απλα πιστευω οτι για να πας σε Ζ3 πρεπει να σου αρεσει πολυ απ την αρχη και μετα γιατι ειναι καμπριο κτλπ!!

  7. #6
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο merbeind Εμφάνιση μηνυμάτων
    ......
    Δεν θα πω το m οχι επειδη δεν θα ηθελα να το εχω , απλα για τον χαρακτηρα του αυτοκινητου το 2,5αρι ειναι ακριβως αυτο που πρεπει.
    ....αϊ γεια σου!!!


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο merbeind Εμφάνιση μηνυμάτων
    ......Παραπανω το θεωρω υπερβολη.
    ...ε//Μενα //Μου αρεσουν οι υπερβολες!!!

  8. #7
    Εγγραφή
    24-11-10
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.454
    Thanked
    1890
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Εγω που εχω Ζ4 Ε85, ψηφισα Ζ4 Μ...
    Μπορει το 2.5 η το 3.0 να ειναι αρκετα γι αυτο το σκαφος, αλλα εγω εχω το τετρακυλινδρο, απο τα αλλα εχω παρα πολυ μικρη εμπειρια.

    Κατ'εμε το Ε85 συνδυαζει μια (υποκειμενικη) ομορφια με μια (αντικειμενικη) αλητεια. Το Ζ4 Μ ειναι ολα οσα ηταν τα Ε85 συν του οτι εχει ενα αντρικο, αλητικο τιμονι(που δεν εχει η υπολοιπη γκαμα) και ενα μοτερ πιεσμενο, ατμοσφαιρικο, με ηχο απο αλλου. Για μενα εχει το καλυτερο μοτερ που εχει βγαλει ποτε η BMW και ας λετε ολοι σας για V10 και κολοκυθια τουμπανα.

    Για ολα αυτα λοιπον, θα ηθελα το Ζ4 Μ

  9. The Following 2 Users Say Thank You to StratosZ4 For This Useful Post:

    BILL007 (24-05-12), Kostas_1 (24-05-12)

  10. #8
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    8.180
    Thanked
    9103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Tωρα εγω τι να απαντησω........θεωρω οτι το 89αρι με τον 35αρι κινητηρα ειναι αμαξι για ολα τα γουστα....πολυ γρηγορο και συνάμα ενα ξεσκεπαστο πανεμορφο αμαξι...
    Μιλαω μονο για το 35αρι, γιατι αφου ο φιλος αναφέρει και τοΖ4 Μ ...μιλαμε για τα γρηγορα....

    Τωρα οκ το Ζ3 ειναι απο τα αμαξια που καποτε κατ εμε θα εχουν συλλεκτική αξια

    Αλλα θεωρω οτι το πιο ομορφο απο Oλα ειναι το 89αρι....παλεύω βέβαια ν ατο αποδεχτώ αυτο απο την στιγμη που ειδα το ε85 Μ.....TOY GNX απο μεσα και απο εξω

    Δυσκολη επιλογη....εγω θα ειμουν μεταξυ

    Z4 M E85

    Z4 35i E89
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick bmwlover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακαρι να μπορεσω να τον πιουμε παρεα...

  11. The Following 2 Users Say Thank You to Z4 DCT For This Useful Post:

    Lefteris116 (13-06-12), Ptboul (24-05-12)

  12. #9
    Εγγραφή
    20-03-10
    Περιοχή
    Ξάνθη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.727
    Thanked
    2862
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Αν και λατρευω το Ε85, το Ε89 κλεβει την παρασταση. Δεν εχω οδηγησει κανενα απο τα δυο αλλα υποθετω το Ε85Μ θα εχει πολυ καλυτερο στησιμο. Το Ε89 ομως εχει φοβερο σχεδιασμο και την μαγκια της μεταλλικης οροφης. Ειναι και κουπε και ροουντστερ. Και ειδικα το 35αρι πρεπει να πυροβολαει
    Μη τα συζητας αδερφε...

  13. #10
    Εγγραφή
    24-11-10
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.454
    Thanked
    1890
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Z4 DCT Εμφάνιση μηνυμάτων

    Αλλα θεωρω οτι το πιο ομορφο απο Oλα ειναι το 89αρι....
    αν του ξηλωσεις αυτη την καταραμενη μεταλλικη οροφη, θα συμφωνησω 100% μαζι σου!



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Z4 DCT Εμφάνιση μηνυμάτων
    παλεύω βέβαια ν ατο αποδεχτώ αυτο απο την στιγμη που ειδα το ε85 Μ.....TOY GNX απο μεσα και απο εξω
    Ε86 δεν εχει ο gnx??

Σελίδα 1 από 6 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP