Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5

Θέμα: Κροταλισμα σε κρυα εκκινηση.

  1. #1
    Εγγραφή
    27-12-09
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    442
    Thanked
    174
    Rides
    0

    Post Κροταλισμα σε κρυα εκκινηση.

    Λοιπον.....

    Και βαζω χθες μπροστα το αμαξι και ακουω εναν εντονο θορυβο σαν κροταλισμα ,σα να ακουμπανε μεταλλα μεταξυ τους και δεν μπορω να καταλαβω αν ακουγεται απο κατω η απο μοτερ...

    Το κανει οταν ειναι κρυο το αμαξι, οταν ζεσταθει δε κανει καθολου.Αν το σβησεις 2 λεπτα και το αναψεις θα το κανει για μισο λεπτο ισως με λιγοτερη ενταση και μετα εξαφανιζεται.Αν πας να αποσυμπλεξεις ακουγεται πιο εντονα, αν πατησει γκαζι στη νεκρα παλι δυναμωνει ελαχιστα (νομιζω).Μετα απο 2-3 λεπτα που δουλευει το αμαξι εξαφανιζεται.

    Τις μερες με τις βροχες περασα μεσα απο κατι λιμνες που μπηκε το αμαξι μεσα μεχρι τη ζαντα αν αυτο βοηθαει(ετσι το συνδυασα εγω αλλα δεν ειναι και απαραιτητο).ενδεικτικα ενα βιντεο που εβγαλα που ακουγεται ο θορυβος απο το παρκιν που το χω.

    Καμια ιδεα κανεις;αν ηταν μεταλλα απο μοτε μπιελες ,βαλβιδες θα ακουγοταν και με ζεστο αμαξι η μονο κρυο;
    Αν οι Ελληνες αποκτήσουν μόρφωση και ενότητα, αλίμονό μας.
    ΟΥΙΣΤΟΝ ΤΣΩΡΤΣΙΛ

  2. #2
    Εγγραφή
    27-12-09
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    442
    Thanked
    174
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Αν οι Ελληνες αποκτήσουν μόρφωση και ενότητα, αλίμονό μας.
    ΟΥΙΣΤΟΝ ΤΣΩΡΤΣΙΛ

  3. The Following User Says Thank You to TOMIS For This Useful Post:

    BILL007 (18-10-21)

  4. #3
    Εγγραφή
    12-02-18
    Περιοχή
    Αthens
    Μηνύματα
    251
    Thanked
    111
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    αν πατησεις συμπλεκτη ησυχαζει? και αν αφησεις με νεκρα το συμπλεκτη δυναμωνει ? ισως ειναι ρουλεμαν στο πλατο

  5. The Following User Says Thank You to ///Maniac For This Useful Post:

    BILL007 (18-10-21)

  6. #4
    Εγγραφή
    28-11-14
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    955
    Thanked
    954
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Δε βοηθάς και πολύ με αυτό το βίντεο. Ακούγεται πολύ δυνατά η εξάτμιση. Πρέπει να βάλεις το κινητό σου πιο κοντά στο σασμάν ή από εκεί που έρχεται ο ήχος. Εμένα προσωπικά μου ακούστηκε κάπως σα να κουδουνίζει κάτι (δηλαδή κάτι να χτυπάει με κάτι άλλο) παρά σα να τρίβονται μέταλλα (π.χ. ρουλεμάν). Ένα ακόμα βίντεο χωρίς να μιλάει κάποιος, θα βοηθούσε.
    E30 318i

  7. The Following User Says Thank You to PetrosD For This Useful Post:

    BILL007 (23-10-21)

  8. #5
    Εγγραφή
    27-12-09
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    442
    Thanked
    174
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PetrosD Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε βοηθάς και πολύ με αυτό το βίντεο. Ακούγεται πολύ δυνατά η εξάτμιση. Πρέπει να βάλεις το κινητό σου πιο κοντά στο σασμάν ή από εκεί που έρχεται ο ήχος. Εμένα προσωπικά μου ακούστηκε κάπως σα να κουδουνίζει κάτι (δηλαδή κάτι να χτυπάει με κάτι άλλο) παρά σα να τρίβονται μέταλλα (π.χ. ρουλεμάν). Ένα ακόμα βίντεο χωρίς να μιλάει κάποιος, θα βοηθούσε.
    Τελικα επεσες κοντα!!Η θερμοπροστασια της εξατμισης ειχε ξηλωθει και χτυπαγε πανω στην εξατμιση!
    Αν οι Ελληνες αποκτήσουν μόρφωση και ενότητα, αλίμονό μας.
    ΟΥΙΣΤΟΝ ΤΣΩΡΤΣΙΛ

  9. The Following 5 Users Say Thank You to TOMIS For This Useful Post:

    BILL007 (23-10-21), isou (21-10-21), nikos valvetronic (22-10-21), PetrosD (21-10-21), Vassilis ///M (21-10-21)

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP