Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4

Θέμα: e36 bilstein sport vs koni κιτρινα vs sachs performance

  1. #1
    Εγγραφή
    30-08-11
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    12
    Thanked: 1
    Rides
    0

    Προεπιλογή e36 bilstein sport vs koni κιτρινα vs sachs performance

    Τα αμορτισερ στο 318 e36 που εχω πρεπει να αλλαχτουν, αλλα θα κρατησω τα μαμα ελατηρια .Εχω διαβασει σε καποια post οτι τα bilstein B6 sport ακομα και τα μονομπουκαλα ειναι σχετικα σκληρα και χτυπανε καπως εντονα σε λακουβες . Αυτο σε τι βαθμο ισχυει φοραω 15αρες ?
    Τι γνωμη εχετε για τα sachs performance αλλα και για τα koni τα κιτρινα μιας και ειναι ρυθμιζομενα σε σχεση με bilstein sport?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη grbimmer : 31-08-11 στις 17:31

  2. #2
    Εγγραφή
    21-01-11
    Περιοχή
    athens
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    465
    Thanked
    332
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Λοιπον εγω θα σου πω απο προσωπικη εμπειρια καθως οταν το ειχα 316 ειχα βαλει τα B6 sport και μπορω να πω με σιγουρια οτι δεν κοπανανε καθολου και ειναι πολυ ανετα,μαλιστα εγω ειχα και 17αρες και H&R ελατηρια ποιο σκληρα οποτε εσυ με τις 15αρες δεν νομιζω να εχεις θεμα!sachs δεν εχω δοκιμασει αλλα ειχα και τα κονι στο 316 πριν βαλω τα bilstein και τα κονι ειναι αρκετα ποιο σκληρα και στην ποιο μαλακη ρυθμιση!βεβαια αν θες το αμαξι σου λιγο ποιο σπορ και να ειναι ποιο ανετο στις στροφες και να σκληρυνη θα σου προτεινα η τα κονι η τα bilstein b8 τα χοντροκαλαμα οπου και στις 2 περιπτωσεις εχεις το θετικο οτι οταν περασει ο καιρος και τα αμορτισερ σου την εχουν ακουσει απλα πας και τα κανεις ενα σερβις και δεν χρειαζεται να αλλαζεις ξανα αμορτισερ!

  3. The Following User Says Thank You to steliose36 For This Useful Post:

    grbimmer (31-08-11)

  4. #3
    Εγγραφή
    30-08-11
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    12
    Thanked: 1
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο steliose36 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν θες το αμαξι σου λιγο ποιο σπορ και να ειναι ποιο ανετο στις στροφες και να σκληρυνη θα σου προτεινα η τα κονι η τα bilstein b8 τα χοντροκαλαμα οπου και στις 2 περιπτωσεις εχεις το θετικο οτι οταν περασει ο καιρος και τα αμορτισερ σου την εχουν ακουσει απλα πας και τα κανεις ενα σερβις και δεν χρειαζεται να αλλαζεις ξανα αμορτισερ!
    Μιλας για χοντροκαλαμα (διπλου σωληνα οπως αναφερει η bilstein ) που ειναι πιο σκληρα απο τα μονου σωληνα ,οποτε να υποθεσω οτι τα μονοσωληνα θα ειναι πιο ανετα ακομη αλλα θα εχουν "σπορ" συμπεριφορα ουτως η αλλως.

  5. #4

    Προεπιλογή

    Μην αγχώνεσαι. ¨οτι από τα 3 και να βάλεις ,με 15αρα δεν θα κοπανάς

  6. The Following User Says Thank You to m-power_01 For This Useful Post:

    grbimmer (31-08-11)

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP