Σελίδα 6 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 45678 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 51 έως 60 από 82

Θέμα: Άλλαξε χέρια η ΒMW στη Λάρισα

  1. #51
    Εγγραφή
    23-02-11
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    2745
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έλεγε 1/13* και όχι 1/12 που έγραψα, προφανώς το καταλάβατε.
    Ναι δεν είχε απολύτως τίποτα το αμάξι και κόστισε τόσο. (πριν 2Κ χλμ άλλαξα και λάδια)
    Η αλήθεια είναι ότι ήξερα να το σβήσω και μόνος αλλά λέω ΜΗΠΩΣ και...είχα ταξίδι μπροστά μου. Τελικά ήθελα να δώσω τα 40Ε. Δεν πειράζει την ΥΓΕΙΑ μας να έχουμε...
    Την ίδια μαλ... Έκανα καί εγώ ,κόστος 50ευρω στην Πάτρα,αν ήξερα ότι δεν θα έκαναν τίποτα απολύτως θα το εσβηνα μόνος μου. Δεν πειράζει την επόμενη φορά θα ξέρω...

  2. #52
    Εγγραφή
    01-04-12
    Περιοχή
    Inside of BMW
    Μηνύματα
    3.103
    Thanked
    2317
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mark e92 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την ίδια μαλ... Έκανα καί εγώ ,κόστος 50ευρω στην Πάτρα,αν ήξερα ότι δεν θα έκαναν τίποτα απολύτως θα το εσβηνα μόνος μου. Δεν πειράζει την επόμενη φορά θα ξέρω...
    Μάρκο εγώ είπα, πλέον για τέτοια ΜΟΝΟ σε εξωτερικό συνεργείο, σε μάστορα που ξέρω εδώ και πολλά χρόνια λόγω ύπαρξης bmw (στην οικογένεια-θείο μου) από το '88(αν θυμάμαι καλά). Και το E30 που είχε και το E46 τώρα μόνο εκεί τα πάει. Παράπονο κανένα(αν εξαιρέσεις την ουρά ). Εκεί πήγα και το E92 που πήρα για τον τελικό έλεγχο . Ήθελα σφραγίδες αντιπροσωπείας στο βιβλιαράκι μου, λες και εκεί θα φανεί η πραγματική συντήρηση του αυτοκινήτου. Μικρός βλέπεις, θα μάθω...έχω δρόμο μπροστά μου...

  3. #53
    Εγγραφή
    10-09-11
    Περιοχή
    Βολος-Αθηνα
    Μηνύματα
    211
    Thanked
    140
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Εγώ πάντως ρε παιδιά όταν έκανα επαναπρογραμματισμο γιατί μου άναψε η κλειδαριά του τιμονιου 25 γιουργια πληρωσα στον Σπανο τελικά στο ελαντα είμαστε άξιοι τις μοίρας μας ότι θέλει κάνει ο καθένας που νέα βρεις άκρη μετά
    ΚΩΣΤΑΣ

  4. #54
    Εγγραφή
    01-04-12
    Περιοχή
    Inside of BMW
    Μηνύματα
    3.103
    Thanked
    2317
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GanKostas-E90 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάντως ρε παιδιά όταν έκανα επαναπρογραμματισμο γιατί μου άναψε η κλειδαριά του τιμονιου 25 γιουργια πληρωσα στον Σπανο τελικά στο ελαντα είμαστε άξιοι τις μοίρας μας ότι θέλει κάνει ο καθένας που νέα βρεις άκρη μετά
    Ο έλεγχος στο αμάξι Κώστα (άσχετα με το αν δεν χρειάζεται κάτι-όπως δεν χρειάστηκε σε μένα π.χ) νομίζω είναι έτοιμο barcode. Οπότε αν το χτυπήσει έτσι σαν εργασία πληρώνεις τόσα.... Δεν ξέρω αν υπάρχει δυνατότητα πληρωμής άλλου barcode όταν δεν χρειάζεται απολύτως τίποτα το αμάξι.

  5. #55
    Εγγραφή
    10-09-11
    Περιοχή
    Βολος-Αθηνα
    Μηνύματα
    211
    Thanked
    140
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ανδρέα επίτηδες το έγραψα γιατί όταν ρώτησα στην μετάλλαξη που ήταν στο Βόλο μου είπαν τότε 100 ευρώ μπορείς να καταλάβεις την διάφορα και λόγω το ότι είχα την δυνατότητα να το πάω Αθήνα λόγω δουλειάς τηλεφωνικα μου ειπαν στον σπανο 50 ευρώ και στο τέλος πλήρωσα 30 δεν μπορεί να υπάρχουν τέτοιες διάφορες είναι κοροϊδία ότι θέλουν ζητάνε τώρα αυτά με τα barcode φιλαράκι δεν τα ξέρω ,εγώ πιστεύω είναι που θα σε πιάσουν φαντάζομαι δεν ρωτησες πόσο θα κοστίσει η εργασία;
    ΚΩΣΤΑΣ

  6. #56
    Εγγραφή
    15-05-11
    Περιοχή
    Garden State
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    3.614
    Thanked
    11506
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Εδω για κατι παρομοιο δεν πληρωνεις.......!!!!!!!! Τους εχω σπασει τα νευρα και πηγαινω μεχρι κ αερα στα λαστιχα να μου συμπληρωσουν........
    Become the person you would want to have as a friend yourself!!!!!

  7. The Following User Says Thank You to Eleni For This Useful Post:

    GanKostas-E90 (05-01-13)

  8. #57
    Εγγραφή
    01-04-12
    Περιοχή
    Inside of BMW
    Μηνύματα
    3.103
    Thanked
    2317
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GanKostas-E90 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ανδρέα επίτηδες το έγραψα γιατί όταν ρώτησα στην μετάλλαξη που ήταν στο Βόλο μου είπαν τότε 100 ευρώ μπορείς να καταλάβεις την διάφορα και λόγω το ότι είχα την δυνατότητα να το πάω Αθήνα λόγω δουλειάς τηλεφωνικα μου ειπαν στον σπανο 50 ευρώ και στο τέλος πλήρωσα 30 δεν μπορεί να υπάρχουν τέτοιες διάφορες είναι κοροϊδία ότι θέλουν ζητάνε τώρα αυτά με τα barcode φιλαράκι δεν τα ξέρω ,εγώ πιστεύω είναι που θα σε πιάσουν φαντάζομαι δεν ρωτησες πόσο θα κοστίσει η εργασία;
    Με ενημέρωσε για την τιμή. Αλλά περίμενα κάτι διαφορετικό σε έλεγχο με αυτά τα λεφτά. Τέσπα...

  9. #58
    Εγγραφή
    01-04-12
    Περιοχή
    Inside of BMW
    Μηνύματα
    3.103
    Thanked
    2317
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Eleni Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδω για κατι παρομοιο δεν πληρωνεις.......!!!!!!!! Τους εχω σπασει τα νευρα και πηγαινω μεχρι κ αερα στα λαστιχα να μου συμπληρωσουν........
    Ελένη είναι πως και που θα πιάσεις τον άλλο... Πήγαμε μία φορά θυμάμαι με το θείο μου να δοκιμάσει μία 17αρα ζάντα (για ρεζέρβα σε 330 E46) που έχει. Κίνηση αρκετή στην αντιπροσωπεία και όμως μπήκε αμέσως μέσα το αυτοκίνητο σηκώθηκε δοκιμάστηκε η ζάντα μπήκε πίσω στη θέση της , του λέμε τι χρωστάμε? Χαμογέλασε μας αποχαιρέτησε , μας είπε και καλές Γιορτές (πλησίαζε Πάσχα) και φύγαμε. (Δεν ξέρω αν τον γνώριζε ο θείος μου)

  10. The Following User Says Thank You to Andri For This Useful Post:

    Eleni (05-01-13)

  11. #59
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Για να παρετε μια ιδεα του τι σημαινει εφαρμοσμενη εταιρικη πολιτικη

    Πηγα το μερκεντε γιατι εβγαλε σερβις.

    Μπηκε στη ραμπα.
    Ειχαν τσεκ λιστ οπου ειδαν και συμπληρωσαν με ενα παλμ επιτοπου:
    Υγρα πλυστικου
    Υγρα φρενων
    Υγρα ψυξης
    Εβγαλαν ροδες, συμπληρωσαν αερα
    Ελεγξαν τακακια και εγραψαν ποσο τοις εκατο φθορα εχουν
    Εβαλαν ροδες
    Αλλαξαν λαδια και φιλτρο
    Εβαλαν το αμαξι στο φρενομετρο
    Εβαλαν το αμαξι στο αμορτισερομετρο
    Εβγαλαν καρτα καυσαεριων (ηθελε ακομα 2 μηνες αλλα με ρωτησαν και ειπα οκ)
    Τσεκαραν λαστιχα σε υαλοκαθαριστηρες, καθαρισαν τζαμια
    Εκαναν ελεγχο αιρκοντισιον
    Λιπαναν τους μεντεσεδες στις πορτες
    Εκαναν παρατηρησεις οτι θα χρειαστει βαση προγραμματος φιλτρο καμπινας στο επομενο σερβις η σε 10.000 χλμ καθως και οτι τα λαστιχα θα χρειαστουν αλλαγη μιας και ειναι οριακα χαμηλα το πελμα

    Μου εδωσαν τη λιστα τυπωμενη σε ενα χαρτι και απο πισω μια προσφορα για λαστιχα σε καλη τιμη (οχι φτηνα λαστιχα, επωνυμα εγκεκριμενα σε τιμη περιπου οσο του Κυριαζη)
    Και πληρωσα 210 ευρω
    Πηρα το αμαξι με ναυλον στο καθισμα και το τιμονι και χαρτι στο χαλακι.
    Δυο μερες μετα με πηραν τηλεφωνο αν ειμαι οκ.

    Ειμαι απολυτα ικανοποιημενος απο αυτο το ποσο.

    _____________

    Σε ποια μπεμβε εχει γινει αυτο?
    Πειτε μου.

  12. The Following 6 Users Say Thank You to Stamatis For This Useful Post:

    aristent (05-01-13), GiannisRob (05-01-13), mitsos_chania (22-03-13), Skyline_IS (05-01-13), VanVIC (05-01-13), Vassilis ///M (05-01-13)

  13. #60
    Εγγραφή
    01-04-12
    Περιοχή
    Inside of BMW
    Μηνύματα
    3.103
    Thanked
    2317
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stamatis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πηρα το αμαξι με ναυλον στο καθισμα και το τιμονι και χαρτι στο χαλακι.

    _____________

    Σε ποια μπεμβε εχει γινει αυτο?
    Πειτε μου.
    Αυτό το κάνουν πάντα στην αντιπροσωπεία που πάω-πήγαινα. Και βάζουν και στον λεβιέ ταχυτήτων.

Σελίδα 6 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 45678 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP