Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 19

Θέμα: 318is ανέβασμα στροφών

  1. #1
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    38
    Thanked
    11
    Rides
    1

    Προεπιλογή 318is ανέβασμα στροφών

    καλησπέρα σε όλους.Θέλω να κάνω την εξής ερώτηση μου έχουν πει ότι μπορώ να ανεβάσω τις στροφές του κόφτη.και ρωτώ αν τις ανεβάσω στις 7700 θα έχω πρόβλημα?Υπάρχει περίπτωση (να τον πάρω στα χέρια) τον κινητήρα?Ευχαριστώ

  2. #2

    Προεπιλογή

    Το εννοείς μπορείς να ανεβασεις ;
    Αυτό γίνεται μόνο με προγραμμα ...
    Το να τις ανεβασεις μέχρι τις 7000 οκ δεν έγινε και τίποτα , και θα κερδίσεις και κάτι ψιλά ...7700 σε ένα μαμά μοτέρ δεν θα κερδίσεις απολύτως τίποτα ... Με μαμά εκκεντρα , ελατηρια κλπ ξεχνά το !!!

  3. The Following User Says Thank You to m-power_01 For This Useful Post:

    xaris_318is (02-02-11)

  4. #3
    Εγγραφή
    30-10-10
    Μηνύματα
    50
    Thanked
    37
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Αν μιλάμε για Μ42, στις 7700 δεν υπάρχει καμία περίπτωση να ΜΗΝ το πάρεις στα χέρια.

  5. The Following User Says Thank You to nionios For This Useful Post:

    xaris_318is (02-02-11)

  6. #4
    Εγγραφή
    21-04-10
    Μηνύματα
    123
    Thanked
    94
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο xaris_318is Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπέρα σε όλους.Θέλω να κάνω την εξής ερώτηση μου έχουν πει ότι μπορώ να ανεβάσω τις στροφές του κόφτη.και ρωτώ αν τις ανεβάσω στις 7700 θα έχω πρόβλημα?Υπάρχει περίπτωση (να τον πάρω στα χέρια) τον κινητήρα?Ευχαριστώ
    Είχα καποτε ένα τέτοιο....πολύ καλό....220 κοντερίσια και κοφτες η 5η....μη το πειράξεις....μολις τα φτύσει καντο Μ3......πάντως μη το πειραξεις ...είναι απο τη μάνα του τούρλα....πιο γρήγορο απο 3.20 Ε36 εξακυλινδρο....σου μιλάω εκ πείρας......
    Attached Images Attached Images

  7. The Following User Says Thank You to ECO 3-4-8 For This Useful Post:

    xaris_318is (02-02-11)

  8. #5
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    38
    Thanked
    11
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Καταρχήν ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.Όμως εννοείτε οτι θα γίνει με πρόγραμμα,και ο κινητήρας του είναι ο Μ44.Το ξέρω φίλε ECO 3-4-8 οτι πάει καλήτερα απο 320 αλλά μου την έσπασε σήμερα ένας φίλος μου με HONDA V-TEC.Γι΄αυτό σπάστικα έτσι γ@@@ω τα v-tec

  9. #6
    Εγγραφή
    20-05-10
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    1.586
    Thanked
    2083
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Αλλη η φιλοσοφια των χοντακιδων!!Καλυτερα να στη σπαει αυτος παρα να σου σπαει το αμαξι!

  10. The Following User Says Thank You to Lambros46 For This Useful Post:

    xaris_318is (02-02-11)

  11. #7
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Πειραιας - Μηλος
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    6.986
    Thanked
    20124
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Οπως ειπαν και οι παραπανω φιλοι μεχρι 6900-7000 οκ για παραπανω αστο καλυτερα ειναι κριμα για ενα Vtec να το παρεις στα χερια.
    Εκτος του οτι θα δωσεις και ενα σεβαστο ποσο για το προγραμμα.
    www.deepbluebeachbar.com

    Deep Blue, Paliochori, Milos HD 360º Virtual Tours:
    360º HD Εικονικές Περιηγήσεις:
    ************** Click on the link: ****************
    https://www.paliochori.com/vt/deepblue


    Instagram

  12. The Following User Says Thank You to deepBLUE For This Useful Post:

    xaris_318is (02-02-11)

  13. #8
    Εγγραφή
    21-04-10
    Μηνύματα
    123
    Thanked
    94
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο xaris_318is Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταρχήν ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.Όμως εννοείτε οτι θα γίνει με πρόγραμμα,και ο κινητήρας του είναι ο Μ44.Το ξέρω φίλε ECO 3-4-8 οτι πάει καλήτερα απο 320 αλλά μου την έσπασε σήμερα ένας φίλος μου με HONDA V-TEC.Γι΄αυτό σπάστικα έτσι γ@@@ω τα v-tec
    Κοιτα τα χοντα είναι σπουδαια μοτέρ αλλα πρέπει να χρησιμοποιούμε πάντα το σωστό εργαλείο για την αναλογη δουλεία.

    Το οποιο χοντα, MAZDA ( με εξαιρεση το s 2000 και το CRX 1st gen) μόλις βγεί απο την έκθεση είναι απλά ένα προσθιοκίνητο banjai....το is θα είναι is και αργότερα όπως και ένα 2002 tii είναι κατι που όλοι θέλουμε.....όταν ήμουν 25 χρονών το αυτοκίνητο που όλοι ήθελαν ήταν το CRX.....πρέπει να είσαι καργα αυτοκινητομανής για να σου αρέσει ακόμα (εμένα ακόμα μου αρέσει...) ή πχ το RX-7 ΤΟΥ 1993 ......

    Θα δεις μεγαλώνοντας ότι τα αυτοκίνητα που θα σου αρέσουν θα είναι συνήθως πισοκίνητα....

    Σήμερα έψαξα για να σου βρώ το 318is μου φωτογραφημένο απο τον ασφαλιστή (γιατι ο βλαμμενος παρακινημένος απο αλλον θεομουρλο μέλος του φορουμ) του είχα μεικτή!!!

    Όταν το πούλησα καταστεναχωρήθηκα.....το είχα παρει με 13000 χλμ μοντελο του 1998 με μαύρο δέρμα.....ακόμα το γουστάρω, οπότε μη σκας για τα hot hatches....η ΒMW ανήκει σε άλλο επίπεδο...

    Ετσι κι αλλοιως πολλα saxoralla μας πατάνε κατω....

  14. The Following User Says Thank You to ECO 3-4-8 For This Useful Post:

    xaris_318is (02-02-11)

  15. #9
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Τρίκαλα
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    4.894
    Thanked
    6363
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Κακώς που τα λέτε έτσι..........

    Έχω από τις 5 το απόγευμα με τον παπ@ρ@ να τον πείσω μην τυχών πάει και κάνει καμιά τέτοια παπ@ρι@, του έλεγα θα τον πάρεις στο χέρι και θα ψάχνουμε για μηχανή..... Τίποτα αυτός, θα το κάνω έλεγε, αποφασίστηκε να πάρει και τις δικές σας γνώμες......

    Αποτέλεσμα??

    Μένει ως έχει

  16. The Following User Says Thank You to bill_m3 For This Useful Post:

    xaris_318is (02-02-11)

  17. #10
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    38
    Thanked
    11
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Τελικά η απόφαση πάρθηκε, δεν αξίζει να προχωρήσω..........

    Απλά μου την έσπασε που ενώ εγώ είχα 3η και είμασταν δίπλα δίπλα, αυτός ακόμα φόρτωνε 2άρα, μετά μας χαιρέτησε !!!

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP