Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 64

Θέμα: Γινεται αραγε μεθοδικα....ή τυχαινει?

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #1
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    212
    Thanked
    142
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Driver M Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eπειδή έχει τύχει 2-3 φορές το περιστατικό αυτό σε γνωστούς μου (στην αρχή πίστευα ότι είναι τυχαίο αλλά το έχω ακούσει από πάρα πολύ κόσμο και πλέον δεν το θεωρώ καθόλου τυχαίο) που ζήτησαν απλή και τους έβαλαν v power, πιστεύω ότι η λύση είναι πολύ απλή. Δε χρειάζεται να τονίζουμε 50 φορές ότι θέλουμε απλή, να πλακωνόμαστε με τους υπαλλήλους κοκ..πολύ απλά δεν ξαναπατάμε στη shell, τουλάχιστον αν θέλουμε απλή βενζίνη!

    Τόσες εταιρείες υπάρχουν που και καλύτερες τιμές έχουν και καλύτερη (έστω αντίστοιχη) ποιότητα και δεν έχουν γραμμή να εξαπατούν τον πελάτη, όπως κάνει συστηματικά η shell. Δεν υπάρχει λοιπόν κανένας λόγος να μην πάμε σ'αυτές..
    Ετσι ειναι ρε παιδια.Δεν ειμαστε στο βουνο,στην ακρη του Θεου για να γινομαστε ερμαια του καθε απατεωνα.
    Δεν με ικανοποιει το service,το προιον,το περιβαλλον,η φατσα του υπαλληλου
    η' χιλια δυο αλλα πραγματα?παω παρακατω,στο τετραγωνο εχει δεκα βενζιναδικα.Κι αυτο πρεπει να το κανουμε σε ολα τα πραγματα κατα τη γνωμη μου.Αλοιμονο αν κατσω να καυγαδιζω καθε φορα για ενα τοσο απλο θεμα οσο ειναι το να βαλω βενζινη σε ενα αυτοκινητο.

  2. #2
    Εγγραφή
    26-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    809
    Thanked
    1834
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ZWMZ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ετσι ειναι ρε παιδια.Δεν ειμαστε στο βουνο,στην ακρη του Θεου για να γινομαστε ερμαια του καθε απατεωνα.
    Δεν με ικανοποιει το service,το προιον,το περιβαλλον,η φατσα του υπαλληλου
    η' χιλια δυο αλλα πραγματα?παω παρακατω,στο τετραγωνο εχει δεκα βενζιναδικα.Κι αυτο πρεπει να το κανουμε σε ολα τα πραγματα κατα τη γνωμη μου.Αλοιμονο αν κατσω να καυγαδιζω καθε φορα για ενα τοσο απλο θεμα οσο ειναι το να βαλω βενζινη σε ενα αυτοκινητο.
    Και εδώ, Μυτιλήνη, μια από τα ίδια. Και στο αυτοκίνητο- diesel vpower αντί για απλό- και στο μηχανάκι (innova 100αρι!) racing.
    Επειδή όμως εδώ ο κόσμος είναι μικρός, μέχρι τώρα έχει μετρήσει 3 μυνήσεις από εξαπατημένους πελάτες.
    Και επειδή εδώ είναι πιο κοντά στην 'άκρη του Θεού' που περιγράφει ο φίλος πιο πάνω και εγώ θέλω να βάζω από αυτό το συγκεκριμένο πρατήριο που είναι το μόνο εταιρικό στο νησί (οπότε δεν έχω άλλη επιλογή), ΠΑΝΤΑ πηγαίνω, του λέω: 20 ευρώ (σκέτο) ή γεμισέ το (πάλι σκέτο) για το μηχανάκι. Αυτός τις περισσότερες φορές βάζει την vpower, βγάζω εγώ το κινητό, υπολογίζω τα λίτρα που έχει βάλει Χ την τιμή της απλής, του δίνω αυτά και φεύγω. Τις 2 πρώτες φορές αντέδρασε, τώρα όμως με έχει μάθει!
    Οπότε εγώ κερδισμένος είμαι αφού βάζω την vpower στην τιμή της απλής!
    Ανδρών επιφανών πάσα γη τάφος

  3. The Following 2 Users Say Thank You to strof For This Useful Post:

    Makman (20-06-10), z3 2.2 (18-06-10)

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP