Σελίδα 5 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 3456 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 50 από 58

Θέμα: Supercharger Z4 e85 3.0i

  1. #41
    Εγγραφή
    27-12-09
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    442
    Thanked
    174
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Σας ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες σας, που η αληθεια ειναι οτι δεν τις βρισκεις ευκολα μαζεμενες και με ειλικρινια.

    Ειναι παρα πολυ σημαντικο αυτο που γινεται εδω μεσα και ελπιζω να συνεχισει να γινεται!!!

    Οσο για το προτζεκτ , πλεον η ζυγαρια γερνει στο να μην προχωρησει, τουλαχιστον για την ωρα..
    Αν οι Ελληνες αποκτήσουν μόρφωση και ενότητα, αλίμονό μας.
    ΟΥΙΣΤΟΝ ΤΣΩΡΤΣΙΛ

  2. The Following User Says Thank You to TOMIS For This Useful Post:

    nik200 (19-04-20)

  3. #42
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    3.056
    Thanked
    8113
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Γεια σας και απο μενα , μετα απο πολυ καιρο!

    Διαβαζοντας το θεμα με επιασε ενα σκιρτιμα γιατι θυμηθηκα τα δικα μας μπαξιματα και απο την αλλη διαπιστωσα οτι εμεις οι μπαξιματιες με ολιγη απο κανιβαλισμο, παραθετουμε πλεον την εμπειρια και τη γνωση μας σε καθε επιδοξο αναβαθμιστη που του φαινεται ενας τεραστιος σκοπελος και τελικα εγκαταλειπει. Ειναι αξιο να το δειτε και στατιστικα στα τοσα θρεντ που ανοιχτηκαν απο νεα μελη και ποσα θαφτηκαν! Σαφως και παιζουν ρολο τα οικονομικα αλλα εγω εστιαζω στο μικροβιο που μολυνθηκαμε (για να ειμαι επικαιρος) και καναμε οτι καναμε!
    Ενας σκοπελος, που για μας τοτε, μας φαινοταν ενα μικρο εμποδιο και το προσπερασαμε για να πραγματοποιησουμε τον ποθο μας!

    χρονια πολλα με υγεια...
    τούρμπο και πράσινα άλογα

  4. The Following 4 Users Say Thank You to Panos 316T For This Useful Post:

    A8hnaios (18-04-20), deepBLUE (18-04-20), nik200 (18-04-20), VanVIC (21-04-20)

  5. #43
    Εγγραφή
    27-12-09
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    442
    Thanked
    174
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Panos 316T Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας και απο μενα , μετα απο πολυ καιρο!

    Διαβαζοντας το θεμα με επιασε ενα σκιρτιμα γιατι θυμηθηκα τα δικα μας μπαξιματα και απο την αλλη διαπιστωσα οτι εμεις οι μπαξιματιες με ολιγη απο κανιβαλισμο, παραθετουμε πλεον την εμπειρια και τη γνωση μας σε καθε επιδοξο αναβαθμιστη που του φαινεται ενας τεραστιος σκοπελος και τελικα εγκαταλειπει. Ειναι αξιο να το δειτε και στατιστικα στα τοσα θρεντ που ανοιχτηκαν απο νεα μελη και ποσα θαφτηκαν! Σαφως και παιζουν ρολο τα οικονομικα αλλα εγω εστιαζω στο μικροβιο που μολυνθηκαμε (για να ειμαι επικαιρος) και καναμε οτι καναμε!
    Ενας σκοπελος, που για μας τοτε, μας φαινοταν ενα μικρο εμποδιο και το προσπερασαμε για να πραγματοποιησουμε τον ποθο μας!

    χρονια πολλα με υγεια...
    Καλησπερα και καλη Ανασταση σε ολους!!

    Σχετικα με αυτο που γραφεις δεν κερω αν συμφωνω πως ειναι θεμα "μικροβιου"¨...

    Οι εποχες αλλαξανε και η οικονομια δεν ειναι οπως ηταν πριν 10+ χρονια αλλα βεβαια δεν γνωριζω ποτε κανατε οι περισσοτεροι τις μετατροπες σας εδω μεσα.

    Οσων αφορα τα θρεντ που κλεισανε και πολλους που κανανε πισω σαν εμενα , θα σου πω οτι υπαρχει μια διαφορα που τοτε δεν ειχατε εσεις.

    Η διαφορα ειστε εσεις οι ιδιοι που υπαρχετε και συμβουλευετε ανθρωπους σαν εμενα.Εσεις τα περασατε ισως μονοι σας και δεν ειχατε καποιον οπως εχω εγω εδω μεσα να μου πει ολη την αληθεια πριν το ξεκινησω.

    Σκεψου εγω ξεκινησα θεωρωντας οτι 3000-4000 ευρω μου αρκουν και εδω μου ειπαν οτι θα παιξει γυρω στα 10.000 που εκτος της διαφορας του ποσου, πολλοι συμφωνησαν οτι και τα 10.000 να δωσεις αν ο μηχανικος δεν ειναι εμπειρος μπορει να μη γινει καν η δουλεια.

    Και αν γινει μπορει αν δε γινει κατι σωστα να τρεχεις να δινεις συνεχεια για να διορθωσεις αυτα που δε γινανε απο την αρχη σωστα.

    Ξαναλεω δεν γνωριζω αν οι υπολοιποι τα γνωριζαν αυτα οταν κανανε τις μετατροπες τους, αλλα για μενα που δεν τα γνωριζα ομολογω οτι με αποτρεψατε απο το να προχωρησω.Προφανως και δεν το κανατε επι τουτου δεν εννοω αυτο.Εννοω οτι κανατε αυτο ακριβως που ηθελα να κανετε.Να μου πειτε την αληθεια μεσα απο τα δικα σας ματια, τις δικες σας εμπειριες και σας ξανα ευχαριστω πολυ ολους γι αυτο.

    Υ.Γ : Η αληθεια ειναι αν 10.000 μου περισσευαν θα το ρισκαρα και θα προχωραγα για την μετατροπη γιατι το χω το μικροβιο.Αλλα οταν ξεκιναω χωρις να εχω καν 10.000 απλα γκρεμιζονται τα ονειρα μου
    Αν οι Ελληνες αποκτήσουν μόρφωση και ενότητα, αλίμονό μας.
    ΟΥΙΣΤΟΝ ΤΣΩΡΤΣΙΛ

  6. The Following User Says Thank You to TOMIS For This Useful Post:

    nik200 (19-04-20)

  7. #44
    Εγγραφή
    31-01-10
    Περιοχή
    Larisa
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    680
    Thanked
    278
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Νομίζω πως με 10χιλ και το Ζ4 που έχεις να μπορεί να πουληθεί αλλά τόσα, πας σε πιο στημένο αμάξι όπως ένα M3 e46 η αν ζητάς περισσότερο δύναμη για ευθείες ένα 335. Το Ζ4 προσωπικά το θεωρώ το πιο όμορφο αμάξι που πέρασε από τα χέρια μου ο χαρακτήρας του όμως δεν είναι για δύναμη και πολλά άλογα. Βολτουλες χαλαρές κατεβασμένη οροφή και τον 6κυλινδρο να γουργουρίζει. Κοιτά αυτό να χαρείς και μην αναλώνεσαι στο ψάξιμο των αλόγων με αυτό το αμάξι και σε καμία περίπτωση μην τσιμπάς από vag και opel που με τα μισά σου κυβικά και ένα προγραμμα νομίζουν ότι βρήκαν το νόημα της αυτοκίνησης.

  8. The Following 3 Users Say Thank You to merbeind For This Useful Post:

    Kostas_1 (20-04-20), nik200 (19-04-20), Δημήτρης Λέκκας (22-04-20)

  9. #45
    Εγγραφή
    27-12-09
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    442
    Thanked
    174
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο merbeind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω πως με 10χιλ και το Ζ4 που έχεις να μπορεί να πουληθεί αλλά τόσα, πας σε πιο στημένο αμάξι όπως ένα M3 e46 η αν ζητάς περισσότερο δύναμη για ευθείες ένα 335. Το Ζ4 προσωπικά το θεωρώ το πιο όμορφο αμάξι που πέρασε από τα χέρια μου ο χαρακτήρας του όμως δεν είναι για δύναμη και πολλά άλογα. Βολτουλες χαλαρές κατεβασμένη οροφή και τον 6κυλινδρο να γουργουρίζει. Κοιτά αυτό να χαρείς και μην αναλώνεσαι στο ψάξιμο των αλόγων με αυτό το αμάξι και σε καμία περίπτωση μην τσιμπάς από vag και opel που με τα μισά σου κυβικά και ένα προγραμμα νομίζουν ότι βρήκαν το νόημα της αυτοκίνησης.
    Εχεις δικιο σε αυτο που λες.Ειναι πολλα που μου προσφερει το αμαξι αυτο και σιγουρα κανενας vagitis δεν μπορει να το καταλαβει γιατι ποτε δεν το ενιωσε.

    Εχω νιωσει το να εχω πολυ δυναμη με vag και να εχω το Ζ4 και θα προτιμουσα καθε φορα που οδηγαω να χω το Ζ4.

    Τωρα τα αλογα τα θελω για μενα οχι για να κοντραρω αλλους.Ειναι φορες που λεω ειναι οσο γρηγορο χρειαζεται και αλλες που νιωθω οτι ειναι νεκρο δεν μπορω να το εξηγησω αυτο.

    Τωρα οσον αφορα τι αλλο θα παιρνα, μεχρι να κανω παιδια θα παραμεινω σε Ζ4 ουτε Μ3 ουτε 335.Ενα Ζ4 35ι θα ηταν το ονειρικο σεναριο..
    Αν οι Ελληνες αποκτήσουν μόρφωση και ενότητα, αλίμονό μας.
    ΟΥΙΣΤΟΝ ΤΣΩΡΤΣΙΛ

  10. The Following 2 Users Say Thank You to TOMIS For This Useful Post:

    Kostas_1 (20-04-20), nik200 (19-04-20)

  11. #46
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    F.I.R. Αθηνών
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    5.119
    Thanked
    12691
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Panos 316T Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας και απο μενα , μετα απο πολυ καιρο!

    Διαβαζοντας το θεμα με επιασε ενα σκιρτιμα γιατι θυμηθηκα τα δικα μας μπαξιματα και απο την αλλη διαπιστωσα οτι εμεις οι μπαξιματιες με ολιγη απο κανιβαλισμο...
    ...
    αλλα εγω εστιαζω στο μικροβιο που μολυνθηκαμε (για να ειμαι επικαιρος) και καναμε οτι καναμε!
    ...

    O tempora o mores !
    Χάρηκα που σε ξαναδιάβασα Πάνο.

  12. The Following User Says Thank You to VanVIC For This Useful Post:

    Panos 316T (23-04-20)

  13. #47
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    1.540
    Thanked
    1946
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TOMIS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα και καλη Ανασταση σε ολους!!

    Σχετικα με αυτο που γραφεις δεν κερω αν συμφωνω πως ειναι θεμα "μικροβιου"¨...

    Οι εποχες αλλαξανε και η οικονομια δεν ειναι οπως ηταν πριν 10+ χρονια αλλα βεβαια δεν γνωριζω ποτε κανατε οι περισσοτεροι τις μετατροπες σας εδω μεσα.

    Οσων αφορα τα θρεντ που κλεισανε και πολλους που κανανε πισω σαν εμενα , θα σου πω οτι υπαρχει μια διαφορα που τοτε δεν ειχατε εσεις.

    Η διαφορα ειστε εσεις οι ιδιοι που υπαρχετε και συμβουλευετε ανθρωπους σαν εμενα.Εσεις τα περασατε ισως μονοι σας και δεν ειχατε καποιον οπως εχω εγω εδω μεσα να μου πει ολη την αληθεια πριν το ξεκινησω.

    Σκεψου εγω ξεκινησα θεωρωντας οτι 3000-4000 ευρω μου αρκουν και εδω μου ειπαν οτι θα παιξει γυρω στα 10.000 που εκτος της διαφορας του ποσου, πολλοι συμφωνησαν οτι και τα 10.000 να δωσεις αν ο μηχανικος δεν ειναι εμπειρος μπορει να μη γινει καν η δουλεια.

    Και αν γινει μπορει αν δε γινει κατι σωστα να τρεχεις να δινεις συνεχεια για να διορθωσεις αυτα που δε γινανε απο την αρχη σωστα.

    Ξαναλεω δεν γνωριζω αν οι υπολοιποι τα γνωριζαν αυτα οταν κανανε τις μετατροπες τους, αλλα για μενα που δεν τα γνωριζα ομολογω οτι με αποτρεψατε απο το να προχωρησω.Προφανως και δεν το κανατε επι τουτου δεν εννοω αυτο.Εννοω οτι κανατε αυτο ακριβως που ηθελα να κανετε.Να μου πειτε την αληθεια μεσα απο τα δικα σας ματια, τις δικες σας εμπειριες και σας ξανα ευχαριστω πολυ ολους γι αυτο.

    Υ.Γ : Η αληθεια ειναι αν 10.000 μου περισσευαν θα το ρισκαρα και θα προχωραγα για την μετατροπη γιατι το χω το μικροβιο.Αλλα οταν ξεκιναω χωρις να εχω καν 10.000 απλα γκρεμιζονται τα ονειρα μου
    τα 10.000 είναι υπερβολή.
    όμως και τα 2000 που είχες αναφέρει είναι λίγα.
    με 3500 έως 5000 αναλόγως τις επιλογές σου κάνεις δουλειά. πχ έχω φίλο από ολλανδία που πουλάει καινούρια κιτ rotrex c38-92 για Ε46 με 4000 αν θυμαμαι καλά.

  14. #48
    Εγγραφή
    27-12-09
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    442
    Thanked
    174
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stefm5 Εμφάνιση μηνυμάτων
    τα 10.000 είναι υπερβολή.
    όμως και τα 2000 που είχες αναφέρει είναι λίγα.
    με 3500 έως 5000 αναλόγως τις επιλογές σου κάνεις δουλειά. πχ έχω φίλο από ολλανδία που πουλάει καινούρια κιτ rotrex c38-92 για Ε46 με 4000 αν θυμαμαι καλά.
    Καλησπερα!

    Ξερεις κατι?Οκ 4000 +εργατικα αλλα ο ενας μου λεει βαλτο καντο 350 αλογα και δε χρειαζεται να αλλαξεις τιποτα.

    Μετα ερχεται αλλος και μου λεει αν το κανεις 350 αλογα πρεπει να αλλαξεις φρενα,αναρτησεις,αμορτισερ κτλ.Αλλος μου λεει αλλαξε και διαφορικο και δισκοπλατο και ισως και τρομπα βενζινης.

    Αν τα βαλεις ολα κατω βγαινουν πολλα παραπανω απο 4000.Εκει καπου εχω χαθει..Και οταν λεω ο ενας και ο αλλος εννοοω εδω μεσα,φιλοι μου που χουν κανει μετατροπες και μηχανικοι.3 διαφορετικα συνεργεια μου ειπαν 3 διαφορετικα πραγματα....

    Οποτε αν δεν εχω καν κατι σαν μπουσουλα να ξεκινησω να ξερω τι θα μου βγει που να παρω την αποφαση.Κομπρεσορας σε αμαξι σαν το δικο μου θεωρω μηχανολογικα ειναι κατι που πλεον ειναι πολυ απλο μιας και το χουν κανει απειροι.
    Αν οι Ελληνες αποκτήσουν μόρφωση και ενότητα, αλίμονό μας.
    ΟΥΙΣΤΟΝ ΤΣΩΡΤΣΙΛ

  15. #49
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    1.540
    Thanked
    1946
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TOMIS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα!

    Ξερεις κατι?Οκ 4000 +εργατικα αλλα ο ενας μου λεει βαλτο καντο 350 αλογα και δε χρειαζεται να αλλαξεις τιποτα.

    Μετα ερχεται αλλος και μου λεει αν το κανεις 350 αλογα πρεπει να αλλαξεις φρενα,αναρτησεις,αμορτισερ κτλ.Αλλος μου λεει αλλαξε και διαφορικο και δισκοπλατο και ισως και τρομπα βενζινης.

    Αν τα βαλεις ολα κατω βγαινουν πολλα παραπανω απο 4000.Εκει καπου εχω χαθει..Και οταν λεω ο ενας και ο αλλος εννοοω εδω μεσα,φιλοι μου που χουν κανει μετατροπες και μηχανικοι.3 διαφορετικα συνεργεια μου ειπαν 3 διαφορετικα πραγματα....

    Οποτε αν δεν εχω καν κατι σαν μπουσουλα να ξεκινησω να ξερω τι θα μου βγει που να παρω την αποφαση.Κομπρεσορας σε αμαξι σαν το δικο μου θεωρω μηχανολογικα ειναι κατι που πλεον ειναι πολυ απλο μιας και το χουν κανει απειροι.

    λοιπόν, εγώ είχα κομπρεσσοράτο χρόνια και τώρα γίνεται τούρμπο απλά καθυστερεί λόγω κορωνομπυροιού. επίσης έχω προγραμματίσει πάρα πολλά παρόμοια αυτοκίνητα.
    αν θέλεις 350 αλογα και το αυτοκινητό σου δεν είναι κάποιο παρτάλι, αλλά συντηρημένο, δεν χρειάζεσαι τρελές αναβαθμίσεις. ούτε διαφορικό, ούτε δισκόπλατο. η τρόμπα βενζινης έχει 100 ευρώ.
    να μην τρομάζεις. όλοι ξεκινήσαμε από κάπου και όταν μπορούσαμε κάναμε αναβαθμίσεις. υπομονή και σωστές επιλογές.

  16. The Following User Says Thank You to stefm5 For This Useful Post:

    TOMIS (21-04-20)

  17. #50
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Πειραιας - Μηλος
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    6.972
    Thanked
    20091
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TOMIS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα!

    Ξερεις κατι?Οκ 4000 +εργατικα αλλα ο ενας μου λεει βαλτο καντο 350 αλογα και δε χρειαζεται να αλλαξεις τιποτα.

    Μετα ερχεται αλλος και μου λεει αν το κανεις 350 αλογα πρεπει να αλλαξεις φρενα,αναρτησεις,αμορτισερ κτλ.Αλλος μου λεει αλλαξε και διαφορικο και δισκοπλατο και ισως και τρομπα βενζινης.

    Αν τα βαλεις ολα κατω βγαινουν πολλα παραπανω απο 4000.Εκει καπου εχω χαθει..Και οταν λεω ο ενας και ο αλλος εννοοω εδω μεσα,φιλοι μου που χουν κανει μετατροπες και μηχανικοι.3 διαφορετικα συνεργεια μου ειπαν 3 διαφορετικα πραγματα....

    Οποτε αν δεν εχω καν κατι σαν μπουσουλα να ξεκινησω να ξερω τι θα μου βγει που να παρω την αποφαση.Κομπρεσορας σε αμαξι σαν το δικο μου θεωρω μηχανολογικα ειναι κατι που πλεον ειναι πολυ απλο μιας και το χουν κανει απειροι.
    Αν τα πράγματα τα πάρεις από την αρχή θα δεις πως με λογική σειρά και εξέλιξη δεν υπάρχει κανένα μπέρδεμα .
    Άλλαξες μοτέρ και από 231 πήγες στα 350 .
    Θες να μου πεις πως θα σταματήσεις την ώρα της επιτάχυνσης η στη δύσκολη στιγμή που θα χρειαστείς πάνω από ένα πάτημα του πεντάλ του φρένου ?
    Εγώ πάλι σε σχέση με τον Stefm5 λέω πως ο δίσκος πλατό είναι απαραίτητα γιατί αλλιώς κάθε 4-5 μήνες ανάλογα με τη χρήση θα θες αλλαγή δίσκου .
    Μιλώ εκ πείρας .
    Αν πάλι έχεις ένα κομπρεσορατο αμάξι για τη βόλτα σου και θα το βγάζεις έξω μια στο τόσο ..τότε οκ δεν αλλάζεις .
    Το αμάξι με αυτή τη δύναμη δε θα θέλει καλύτερο στήσιμο ?
    Θα πηγαίνεις να μπεις στη στροφή και θα βγαίνεις στα πεζοδρόμια η εκτός δρόμου ?
    Άρα για εμένα φρένα ανάρτηση για αρχή είναι απαραίτητα .
    Η τρόμπα για τη δύναμη που θες να βγάλεις σε υποστηρίζει μια χαρά ,εκτός και αν δεν είναι σε καλή κατάσταση αυτή που ήδη φοράει το αμάξι επάνω .
    Το διαφορικό μπορεί να περιμένει σε δεύτερο χρόνο να μπει .
    Όπως σου είπα το κόστος για αγορά κομπρέσερ είναι ανάλογο με το τι θες να βάλεις στο αμάξι σου και τι αξιοπιστία θα έχει .
    Αφού λοιπόν το θεωρείς απλό αφού τόσοι το έχουν κάνει ..προχώρα,γιατί όσα ξέρει ο νοικοκύρης δε τα ξέρει ο κόσμος όλος .
    www.deepbluebeachbar.com

    Deep Blue, Paliochori, Milos HD 360º Virtual Tours:
    360º HD Εικονικές Περιηγήσεις:
    ************** Click on the link: ****************
    https://www.paliochori.com/vt/deepblue


    Instagram

  18. The Following 2 Users Say Thank You to deepBLUE For This Useful Post:

    nik200 (22-04-20), Panos 316T (23-04-20)

Σελίδα 5 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 3456 ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP