Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4

Θέμα: Αμάξωμα BMW E36 - χαρτιά κλπ.

  1. #1

    Προεπιλογή Αμάξωμα BMW E36 - χαρτιά κλπ.

    Καλησπέρα παιδιά!
    Έχω ένα BMW e36 με M43 μοτέρ για ανταλλακτικά (μετά από τροχαίο). Μήπως γνωρίζει κανείς την διαδικασία (και αν είναι νόμιμο εννοείται) το παρακάτω:
    Εχω σκεφτεί να βρώ ενα BMW παρόμοιο με το δικό μου και ότι ανταλλακτικά του λείπουν να τα τοποθετήσω. Εν ολίγοις, ένα "νέο" BMW (έστω και καρότσα) το οποίο να φορέσει πράγματα από το δικό μου (π.χ ένα μοτέρ). Ξέρετε αν είναι νόμιμο ή αν με κάποιο τρόπο μπορεί να γίνει;
    Σας ευχαριστώ πολύ!

  2. #2
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.174
    Thanked
    14068
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Το μόνο νόμιμο που μπορώ να σκεφτώ είναι να αγοράσεις κάπως την καρότσα για κυκλοφορία -οχι για ανταλλακτικά- και μετά να βάλεις πάνω τα πράγματα σου.

    Σε αυτό το σημείο δε ξέρω αν θα πρέπει να δηλώσεις και το μοτέρ με τα δικά σου νούμερα έστω και αν δεν αλλάζεις κυβισμό. Αν αλλάζεις και κυβισμό θα χρειαστέις και δήλωση (που δεν ξέρω αν τις κάνουν πλέον και ποιο ειναι το καθεστώς).

    Καλύτερα να ψάξεις για διεκπαιρεωτή που να ασχολείται με αυτά για να σε κατατοπίσει αν πρώτα απ'ολα γίνεται και μετά να δεις και το συνολικό κόστος.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL007 : 06-08-22 στις 13:25



  3. #3
    Εγγραφή
    01-02-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.578
    Thanked
    6674
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Η ουσία είναι να βρεις αυτοκίνητο που να μπορεί να κυκλοφορήσει. Δηλαδή ή να είχε παραδωμένες πινακίδες και
    να τις σηκώσεις εσύ ή να είναι ήδη σε κυκλοφορία και απλά να το ντύσεις με τα δικά σου πράγματα. Αν το μοτερ
    είναι ίδιου κυβισμού από όσο ξέρω δεν θέλει δήλωμα. Το δικό σου σε τι φάση είναι? Θα παραδώσεις πινακίδες?
    Θα το αποχαρακτηρίσεις?

  4. The Following User Says Thank You to nikos valvetronic For This Useful Post:

    BILL007 (09-08-22)

  5. #4
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.117
    Thanked
    23216
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ιδιου κυβισμου και «ιδιου τυπου». Δηλαδη τα αρχικα γραμματα να ειναι ιδια δεν θελει δηλωμα και περναει και ΚΤΕΟ.
    ΔΗΛΑΔΗ Μ52Β25 σε Μ54Β25 θελει τεχνικο ελεγχο. (Κανονικα).
    Τωρα τι και πως γινεται στην πραγματικοτητα… αλλο καπελο.

  6. The Following User Says Thank You to Stamatis For This Useful Post:

    BILL007 (10-08-22)

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP