Σελίδα 14 από 15 ΠρώτηΠρώτη ... 412131415 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 131 έως 140 από 146

Θέμα: bmw new 2019 1 series

  1. #131
    Εγγραφή
    01-08-12
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.051
    Thanked
    1473
    Rides
    2

    Προεπιλογή bmw new 2019 1 series

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ferb Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εννοουσα που ξερεις οτι δεν το υποστιριζει η bmw ;Συγγνώμη δεν το γραψα.

    Ναι. Σε νέα 3αρα συναδέλφου παίζει μόνο το iPhone του και όχι Android.

    Στο μέλλον δε ξέρω τι θα αλλάξει και αν θα αλλάξει κάτι .

    Άλλωστε και στο configurator αν μπεις ως smartphone integration δίνει μόνο το Apple Carplay:




    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nikos! : 09-11-20 στις 23:10
    Nikos

  2. #132
    Εγγραφή
    06-10-20
    Μηνύματα
    13
    Thanked
    5
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Εχει κανει κανενας αλλος παραγγελια?Μετα απο ποσο καιρο παραλαβατε?Τα εργοστασια λειτουργούν τωρα με τα λοκνταουν?

  3. #133
    Εγγραφή
    01-08-12
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.051
    Thanked
    1473
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ferb Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχει κανει κανενας αλλος παραγγελια?Μετα απο ποσο καιρο παραλαβατε?Τα εργοστασια λειτουργούν τωρα με τα λοκνταουν?

    Νομίζω ήταν ετοιμοπαραδοτη.

    Συνάδελφος με 330e σε παραγγελία από τον Φεβρουάριο ακόμα περιμένει και του λένε για τέλος του χρόνου


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Nikos

  4. #134
    Εγγραφή
    06-10-20
    Μηνύματα
    13
    Thanked
    5
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Φεβρουαριο???Ποσο καιρο του ειχανε πει απο την αρχη?

  5. #135
    Εγγραφή
    01-08-12
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.051
    Thanked
    1473
    Rides
    2

    Προεπιλογή bmw new 2019 1 series

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ferb Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φεβρουαριο???Ποσο καιρο του ειχανε πει απο την αρχη?

    Στην αρχή του είχαν πει Μάιο. Ο Μάιος έγινε Σεπτέμβριος και ο Σεπτέμβριος έχει γίνει Δεκέμβριος και βλέπουμε.

    Εν τω μεταξύ φτάνει και μένα η ώρα μου και κοιτάω την Χ1 25e ως αντικαταστατη του kodiaq άλλα αν είναι να περιμένω ένα χρόνο, κάνω δεύτερες σκέψεις.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nikos! : 11-11-20 στις 21:25
    Nikos

  6. The Following User Says Thank You to Nikos! For This Useful Post:

    BILL007 (17-11-20)

  7. #136
    Εγγραφή
    06-10-20
    Μηνύματα
    13
    Thanked
    5
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nikos! Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην αρχή του είχαν πει Μάιο. Ο Μάιος έγινε Σεπτέμβριος και ο Σεπτέμβριος έχει γίνει Δεκέμβριος και βλέπουμε.

    Εν τω μεταξύ φτάνει και μένα η ώρα μου και κοιτάω την Χ1 25e ως αντικαταστατη του kodiaq άλλα αν είναι να περιμένω ένα χρόνο, κάνω δεύτερες σκέψεις.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Κοιτα εγω εχω παραγγειλει 10 Σεπτεμβρη θα σου πω ποτε θα παραλαβω.Μου ειχαν πει 3 μηνες

  8. The Following 2 Users Say Thank You to ferb For This Useful Post:

    BILL007 (17-11-20), Nikos! (12-11-20)

  9. #137
    Εγγραφή
    23-01-21
    Μηνύματα
    6
    Thanked
    3
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Καλησπέρα σε όλους με υγεία και χαρά!

    Θα ήθελα τη βοήθεια σας ως φίλοι της BMW. Είμαι έτοιμος να παραγγείλω την 118 αλλά έχω κάποιους ενδοιασμούς. Το αυτοκίνητο το θέλω για χρήση εντός Αττικής, δεύτερο οικογενειακό και υπολογίζω 12-12 χιλιάδες χλμ ανά έτος. Θα το οδηγάω εγώ κυρίως σε καθημερινή βάση και χωρίς να κάνω ταξίδια με αυτό.
    Έκανα τεστ οδήγησης και μου άρεσε. Για την ακρίβεια ψιλόκάψουρεύτηκα την οδηγική συμπεριφορά το σηματάκι που ποτέ δεν είχα και την ποιότητα εσωτερικά. Εξωτερικά μου αρέσει αρκετά. Το πακέτο sport είναι πλούσιο και από α3 και α180 πιο οικονομικό 28000 και αρκετά πλήρες. Αυτό που λείπει κυρίως είναι η σύνδεση του τηλεφώνου όπου απαιτεί αναβάθμιση του συστήματος media και έχει apple car και δίκη του πλοήγηση αλλά η τιμή είναι απαράδεκτη 2000 και μετά -που δε το συζητάω καν- η αναβάθμιση και με ηλεκτρονικό καντράν το οποίο πακέτο πάει στα συν 4000!
    Πιστεύετε ότι χρειάζεται η συνδεσιμότητα; Εκτός από χάρτες που άλλου είναι πραγματικά χρήσιμο;
    Επίσης οδηγικά βλέπω τους θαυμαστές μοιρασμένους. Οι μισοί λένε ότι χωρίς πίσω κίνηση δεν είναι BMW και οι άλλοι μισοί ότι έχει στηθεί σωστά και είναι ευχάριστο στην οδήγηση, κάπως fun to drive (ο βασικός λόγος για λέω να την αγοράσω κιόλας-πάντα έχω μπροστινόκινητα αυτοκινητα αλλά ελπίζω μια ημέρα να αποκτήσω ένα γρήγορα πισωκουνα). Μπορείτε όσοι την έχετε να πείτε εντυπώσεις να βοηθήσετε; Αξίζει συνολικά; Θα μπορώ να το κρατήσω με χαρά 10 και πλέον έτη; Από ελαττώματα έχετε συναντήσει κάτι;
    Η κατανάλωση είναι μόνιμα 9-10 ή θα μπορώ σε μια λογική χρήση να καίω πέριξ των 7.5;
    Αυτό που με ενόχλησε σίγουρα είναι ότι έχει εγγύηση 2 έτη και κατουσιαν σε υποχρεώνει να πληρώσεις συν 500€ για 2 επιπλέον έτη. Όταν είσαι BMW το θεωρώ απαράδεκτο. Όλοι πια έχουν από 4 έτη και πάνω εγγύηση.
    Η εναλλακτική όπως το βλέπω είναι το α3 αλλά είναι πιο ακριβό (πιο πλήρες όμως) αλλά οδήγησα το 1.0 χειροκίνητο και δεν μπόρεσα να τα συγκρίνω ενώ το γκολφ με τον 1.5 etsi που οδήγησα δεν μου φάνηκε σβέλτο. Σίγουρα κανένα από αυτά δεν είναι τόσο αλλά μετά για κάτι γρήγορο θες 2.0 και πάνω από 35000. Άλλη μια επιλογή μετά ώστε να ξεχάσω την σπορ οδήγηση αλλά να κερδίσω σε ηρεμία και οικονομία που σκέφτομαι είναι το νέο Corolla το οποίο θα ζητήσω να το δοκιμάσω.
    Ευχαριστώ και ελπίζω να έχω την πολύτιμη βοήθεια σας.

  10. The Following 2 Users Say Thank You to stelios1 For This Useful Post:

    BILL007 (25-01-21), Ptboul (25-01-21)

  11. #138
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.174
    Thanked
    14068
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stelios1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους με υγεία και χαρά!

    Αυτό που λείπει κυρίως είναι η σύνδεση του τηλεφώνου όπου απαιτεί αναβάθμιση του συστήματος media και έχει apple car και δίκη του πλοήγηση αλλά η τιμή είναι απαράδεκτη 2000 και μετά -που δε το συζητάω καν- η αναβάθμιση και με ηλεκτρονικό καντράν το οποίο πακέτο πάει στα συν 4000!
    Καλημέρα και καλωσήρθες στην παρέα μας! Δυστυχώς τα extra στην BMW (και κάποια απαράδεκτα να χαρακτηρίζονται ως extra) ειναι πολύ ακριβά. Φαντάσου οτι για αλλαγή απο κασετόφωνο σε CD BMW κάποτε κόστιζε 600 ευρώ, όταν Merc και Audi έβγαιναν με CD στον εργοστασιακό εξοπλισμό.

    Ωστόσο με την εμπειρία κάποιων ετών θα σε συμβουλέψω να το πάρεις το αυτοκίνητο σου όσο πιο ολοκληρωμένο μπορείς κατα την αρχική του αγορά. Το να κάνεις retrofit είναι άθλημα που κοστίζει και σε χρόνο και σε χρήμα και να είσαι βέβαιος ότι θα καταλήξεις να πεις - "Μακάρι να το είχα βάλει όταν το είχα πάρει". Άλλο να αγοράσεις ένα μεταχειρισμένο και να θέλεις να άλλαξεις/βάλεις πράγματα και άλλο να έχεις την ευχέρεια να το παραγγείλεις καινούργιο.

    Τώρα για τα υπόλοιπα θα βοηθήσουν και τα παιδιά που τα έχουν δει καλύτερα. Καλά ποσταρίσματα!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL007 : 25-01-21 στις 11:14



  12. The Following User Says Thank You to BILL007 For This Useful Post:

    dreamer (27-01-21)

  13. #139
    Εγγραφή
    23-01-21
    Μηνύματα
    6
    Thanked
    3
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Καλημέρα!

    Καλώς σας βρήκα, ευχαριστώ για την αποδοχή!

    Δεν το ήξερα ότι είναι τόσο ακριβή..και εγώ την ίδια λογική έχω ότι μπορείς να το βάλεις από την μαμά ώστε να είναι πονεμένο και ραμμένο στις ανάγκες και τα γούστα σου είναι το καλύτερο.

    Θα χαρώ να ακούσω και από τους άλλους χρήστες όπως λες ως προς τα συγκεκριμένα θέματα.

    Καλή συνέχεια με χαρά


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. The Following User Says Thank You to stelios1 For This Useful Post:

    BILL007 (25-01-21)

  15. #140
    Εγγραφή
    02-11-14
    Μηνύματα
    148
    Thanked
    94
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stelios1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους με υγεία και χαρά!

    Θα ήθελα τη βοήθεια σας ως φίλοι της BMW. Είμαι έτοιμος να παραγγείλω την 118 αλλά έχω κάποιους ενδοιασμούς. Το αυτοκίνητο το θέλω για χρήση εντός Αττικής, δεύτερο οικογενειακό και υπολογίζω 12-12 χιλιάδες χλμ ανά έτος. Θα το οδηγάω εγώ κυρίως σε καθημερινή βάση και χωρίς να κάνω ταξίδια με αυτό.
    Έκανα τεστ οδήγησης και μου άρεσε. Για την ακρίβεια ψιλόκάψουρεύτηκα την οδηγική συμπεριφορά το σηματάκι που ποτέ δεν είχα και την ποιότητα εσωτερικά. Εξωτερικά μου αρέσει αρκετά. Το πακέτο sport είναι πλούσιο και από α3 και α180 πιο οικονομικό 28000 και αρκετά πλήρες. Αυτό που λείπει κυρίως είναι η σύνδεση του τηλεφώνου όπου απαιτεί αναβάθμιση του συστήματος media και έχει apple car και δίκη του πλοήγηση αλλά η τιμή είναι απαράδεκτη 2000 και μετά -που δε το συζητάω καν- η αναβάθμιση και με ηλεκτρονικό καντράν το οποίο πακέτο πάει στα συν 4000!
    Πιστεύετε ότι χρειάζεται η συνδεσιμότητα; Εκτός από χάρτες που άλλου είναι πραγματικά χρήσιμο;
    Επίσης οδηγικά βλέπω τους θαυμαστές μοιρασμένους. Οι μισοί λένε ότι χωρίς πίσω κίνηση δεν είναι BMW και οι άλλοι μισοί ότι έχει στηθεί σωστά και είναι ευχάριστο στην οδήγηση, κάπως fun to drive (ο βασικός λόγος για λέω να την αγοράσω κιόλας-πάντα έχω μπροστινόκινητα αυτοκινητα αλλά ελπίζω μια ημέρα να αποκτήσω ένα γρήγορα πισωκουνα). Μπορείτε όσοι την έχετε να πείτε εντυπώσεις να βοηθήσετε; Αξίζει συνολικά; Θα μπορώ να το κρατήσω με χαρά 10 και πλέον έτη; Από ελαττώματα έχετε συναντήσει κάτι;
    Η κατανάλωση είναι μόνιμα 9-10 ή θα μπορώ σε μια λογική χρήση να καίω πέριξ των 7.5;
    Αυτό που με ενόχλησε σίγουρα είναι ότι έχει εγγύηση 2 έτη και κατουσιαν σε υποχρεώνει να πληρώσεις συν 500€ για 2 επιπλέον έτη. Όταν είσαι BMW το θεωρώ απαράδεκτο. Όλοι πια έχουν από 4 έτη και πάνω εγγύηση.
    Η εναλλακτική όπως το βλέπω είναι το α3 αλλά είναι πιο ακριβό (πιο πλήρες όμως) αλλά οδήγησα το 1.0 χειροκίνητο και δεν μπόρεσα να τα συγκρίνω ενώ το γκολφ με τον 1.5 etsi που οδήγησα δεν μου φάνηκε σβέλτο. Σίγουρα κανένα από αυτά δεν είναι τόσο αλλά μετά για κάτι γρήγορο θες 2.0 και πάνω από 35000. Άλλη μια επιλογή μετά ώστε να ξεχάσω την σπορ οδήγηση αλλά να κερδίσω σε ηρεμία και οικονομία που σκέφτομαι είναι το νέο Corolla το οποίο θα ζητήσω να το δοκιμάσω.
    Ευχαριστώ και ελπίζω να έχω την πολύτιμη βοήθεια σας.
    Δεν θα το αγοραζα γιατι δεν εχει την συνδειημοτητα την οποια το 2021 την θεωρα απαραιτητη και επισης ο κινητηρας αυτος καιει πολυ μεσα στην Αθηνα. Για ταξιδια ειναι αντιθετα πολυ οικονομικος. Κατα τα αλλα σιγουρα ειναι καλο πακετο και καλο ποιοτικα με σπορ καθισματα και καλο εξοπλισμο, ανεξαρτητη πισω αναρτηση κλπ. Οποτε ειναι θεμα προτεραιοτητων. Οπως ειπα εγω δεν θα το αγοραζα, μην σου πω θα περιμενα μεχρι να βαλουν στο πακετο την συνδεσιμοτητα. Χωρις πισωκινηση χανει το ξεχωριστο που ειχε αλλα δεν παυει να ειναι καλο αυτοκινητο. Για Αττικη σιγουρα θα αγοραζα Κορολλα υβριδικη.

  16. The Following 2 Users Say Thank You to wantone For This Useful Post:

    BILL007 (27-01-21), stelios1 (26-01-21)

Σελίδα 14 από 15 ΠρώτηΠρώτη ... 412131415 ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP