Σελίδα 5 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 3456 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 50 από 58

Θέμα: αγορά X1 sdrive18i?

  1. #41
    Εγγραφή
    03-02-11
    Περιοχή
    ATHENS-LAMIA
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    225
    Thanked
    133
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    50 χιλιάρικα... δεν δινει τόσα ι άνθρωπος ! και 3λιτρο...αν και αξίζει ο κινητήρας..

  2. #42
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    3.201
    Thanked
    4060
    Rides
    5

    Προεπιλογή

    Ενα ωραιο Χ1

    https://www.car.gr/classifieds/cars/view/847448/

    και ενα ωραιο Χ3

    https://www.car.gr/classifieds/cars/view/1301736/

    το οποίο είναι 2,5άρι και αυτοματο!

    Μηπως να το πάρω εγώ και να σου δώσω το 2λιτρο Χ3 που εχουμε;

  3. #43
    Εγγραφή
    29-10-10
    Περιοχή
    BMW 6 cylinder
    Μηνύματα
    7.518
    Thanked
    5633
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gnx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενα ωραιο Χ1

    https://www.car.gr/classifieds/cars/view/847448/

    και ενα ωραιο Χ3

    https://www.car.gr/classifieds/cars/view/1301736/

    το οποίο είναι 2,5άρι και αυτοματο!

    Μηπως να το πάρω εγώ και να σου δώσω το 2λιτρο Χ3 που εχουμε;
    Πανάκριβο το Χ3 !!
    23 και πολλά του είναι

  4. #44
    Εγγραφή
    22-01-10
    Μηνύματα
    56
    Thanked
    31
    Rides
    2

    Προεπιλογή αγορά X1 sdrive18i?

    Οντως στη τιμη θα κριθει το αποτελεσμα και ακομα δεν εχω αρχισει να κοιταω μεταχειρισμενα. Stef οντως παιζει να ριξει ιδιοτης 3χιλ. Στη τιμη; Πρεπει να εχεις σαρωσει την αγορα μεχρι να βρεις το δικο σου, κ μου εκανε εντυπωση απο την 1 αγγελια που ποσταρες.

  5. #45
    Εγγραφή
    29-10-10
    Περιοχή
    BMW 6 cylinder
    Μηνύματα
    7.518
    Thanked
    5633
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Εννοείς το Χ3 στη Λάρισα?
    "Φαίνεται" καλό, πρέπει να πας από κοντά για να το δεις αυτό..
    Τα Χ3 τα χω δει απο κοντά τα περισσότερα αθηναικά...
    Θα σου πώ ότι έριξα την τιμή κατά 8Κ μέσα σε 5 μήνες...
    Αρχικά 4Κ κ μετά άλλα τόσα...

  6. The Following User Says Thank You to stef For This Useful Post:

    tazeus (04-04-11)

  7. #46
    Εγγραφή
    22-01-10
    Μηνύματα
    56
    Thanked
    31
    Rides
    2

    Προεπιλογή Ερωτηση για γυρισμενα κοντερ.

    Ερωτηση, τα γυρισμενα χιλιομετρα αν τυχον τα αναγνωρίζουμε καπως στα bmw? κατι για χιλ. στο abs εχω ακουσει και διαφορα αλλα.

    Εψαξα λιγο στο forum αλλα δε βρηκα κατι. Αν κ νομιζω οτι κατι ειχε παρει το ματι μου παλαιοτερα (μηπως να το κανουμε νεο thread-τι να προσεχουμε?)

    P.S. Ερωτηση 2, που επρεπε να γινει απο την αρχη, μεχρι πια τιμη θεωρείτε οκ Χ3 2.0 με 40κ χιλιομετρα? Ειναι υποκειμενικο αναλογα τα εξτρα βεβαια, αλλα ας υποθεσουμε οχι full εκδοση, μια τιμη που θεωρειτε καλη αγορα.

    ( σαν αυτο που παρεθεσε ο stef παραπανω https://www.car.gr/classifieds/cars/view/182871/ )

  8. #47
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    6.857
    Thanked
    15098
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tazeus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ερωτηση, τα γυρισμενα χιλιομετρα αν τυχον τα αναγνωρίζουμε καπως στα bmw? κατι για χιλ. στο abs εχω ακουσει και διαφορα αλλα.

    Εψαξα λιγο στο forum αλλα δε βρηκα κατι. Αν κ νομιζω οτι κατι ειχε παρει το ματι μου παλαιοτερα (μηπως να το κανουμε νεο thread-τι να προσεχουμε?)

    P.S. Ερωτηση 2, που επρεπε να γινει απο την αρχη, μεχρι πια τιμη θεωρείτε οκ Χ3 2.0 με 40κ χιλιομετρα? Ειναι υποκειμενικο αναλογα τα εξτρα βεβαια, αλλα ας υποθεσουμε οχι full εκδοση, μια τιμη που θεωρειτε καλη αγορα.

    ( σαν αυτο που παρεθεσε ο stef παραπανω https://www.car.gr/classifieds/cars/view/182871/ )
    Το τι θεωρει ο καθενας ευκαιρια ειναι τελειως υποκειμενικο,αναλογα το οικονομικο status του.
    Τα "ορια" που μπορεις να φτασεις θα τα βαλεις μονος σου, δες και λιγο τους πινακες του auto τριτη και κανε τις απαραιτητες συγκρισεις...
    Γενικως η αγορα του αυτοκινητου και ειδικα του μεταχειρισμενου ( πολλα κυβικα) ειναι αρκετα πεσμενη.
    Τα χιλιομετρα οπως ανεφερες,τα βρισκεις και απο αλλα μερη, αν πας σε ενα καλο εξειδικευμενο και τους πεις να ψαξουν θα τα βρουν ολα...
    Ομως επειδη το αρχικο thread ηταν για χ1 και τωρα εχεις προσανατολιστει προς την χ3 να σου πω και μερικα πραγματακια που θα πρεπει να λαβεις υποψη.
    Το χ3 ειναι ενα τιμιο αυτοκινητο με πολυ καλη οδικη συμπεριφορα,καλα φρενα,δεν παει βαρκα γυαλο που πηγαινουν τα περισσοτερα suv και γενικως το κοστος συντηρησης του (service) ειναι μεσα σε λογικα ορια αναλογα και τα χιλιομετρα βεβαια.
    Ομως...
    να ξερεις οτι δεν ειναι κανενας πυραυλος, οτι ο κινητηρας του και η ροπη του (διλιτρο) ισα ισα φτανουν να το κινησουν αξιοπρεπως ,ειναι αρκετα βαρυ και οταν του προσθετεις βαρος (πεντε ατομα) τοτε ρεπριζ και νευρικες επιταχυνσεις τις ξεχνας, αν δέ σε κοψουν σε ανηφορα...πρεπει να κατεβασεις και να κατεβασεις...
    Απο την αλλη για τη κατηγορια του μπορει μεν να ειναι καλο αλλα δεν παυει να καιει ειδικα μεσα στη πολη.
    Εκτος.. σε ταξιδι εχει καλες καταναλωσεις αλλα αν εχεις βαρυ ποδι τοτε ρουφαει ασταματητα....


    Αυτα και καλη αγορα, γενικως ψαξε για οσο ποιο καλοσυντηρημενο (βιβλιο service)

  9. The Following User Says Thank You to Nino For This Useful Post:

    tazeus (06-04-11)

  10. #48
    Εγγραφή
    29-10-10
    Περιοχή
    BMW 6 cylinder
    Μηνύματα
    7.518
    Thanked
    5633
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Γενικά να ξέρεις για να σε βοηθήσουμε λίγο ότι πλέον βρίσκεις πιο ακριβά τα 2λιτρα από τα 3λιτρα....
    Επίσης είναι πολύ πιο δύσκολο να βρεις 2λιτρο καλά εξοπλισμένο σε σχέση με το τρίλιτρο καλά εξοπλισμένο και αυτο το καταλαβαίνεις μιας και πολλά 3λιτρα έχουν έρθει εισαγωγή από Γερμανία και ήταν πιο full extra...
    Θα πρέπει να προσέξεις και να έχεις ένα καλο service book
    Tα χλμ μπορείς να τα βρεις από το κλειδί του (υπάρχει ειδικό μηχάνημα) αλλά και από άλλα μέρη του αυτοκινήτου.
    Να ξέρεις ότι ο όρος "καλό" να μην σε φοβήσει εαν βρεις ένα αυτοκίνητο προ-facelift σε σύγκριση με ένα μέτριο facelift
    Tώρα οι διαφορές προ με facelift έχουν να κάνουν σε εξωτερικούς βαμμένουν προφυλακτήρες, διαφορετικά φανάρια μπρος και πίσω, λευκά φλας όπως κ διακοσμητικά trim μέσα & διαφορετικό τιμόνι
    Από πλευράς κινητήρα δεν υπάρχει κάποια διαφορά στο 2.0
    Υπάρχει και μια διαφορά στην ανάρτηση επίσης η οποία φυσικά είναι υπερ του facelift
    OK κ εγώ μπορεί να έψαχνα facelift αμάξι αλλά δεν έκατσε να το βρω έτσι όπως το ήθελα (απαραίτητη προυπόθεση ήταν τα bi-xenon)
    Δεν σημαίνει ότι το προ-facelift δεν είναι καλό.
    Και πολύ σημαντικό θεωρώ το πακέτο εξοπλισμού που θα βρεις, μπορεί να μεταμορφώσει στην κυριολεξία ένα αυτοκίνητο...
    Καλή επιτυχία.

    Υ.Γ: Ίσως το μοναδικό Χ3 2.0 που πουλιέται αυτή τη στιγμή και μ αρέσει είναι αυτό στη Λάρισα. Βέβαια δεν ξέρω τι είναι κ εάν είναι καλό...

  11. The Following User Says Thank You to stef For This Useful Post:

    tazeus (06-04-11)

  12. #49
    Εγγραφή
    22-01-10
    Μηνύματα
    56
    Thanked
    31
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Το παρατήρησα με τα δίλιτρα και τις τιμές. Γενικότερα πιστεύω τα αυτοκίνητα από γερμανία που υπάρχουν έχουν ρίξει τις τιμές στην αγορά αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.

    Ευχαριστώ για τη βοήθεια με διευκολύνετε αρκετά πλέον στο τι να κοιτάω, δεν είχα ιδέα γενικότερα για τις σειρές Χ ούτε είχα μπει πριν πάω σε αντιπροσωπία, οπότε η γνώμη σας είναι πολυτιμότατη

    Θα ενημερώσω για τυχόν updates πλεον

  13. #50
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    3.201
    Thanked
    4060
    Rides
    5

    Προεπιλογή

    Εμ γι'αυτό λεω ο έρμος για το δυομισάρι που ανάρτησα πιό πάνω, Γιάννη μου.

Σελίδα 5 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 3456 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP