Σελίδα 9 από 26 ΠρώτηΠρώτη ... 789101119 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 81 έως 90 από 255

Θέμα: E36is και αρχιζουμε...

  1. #81
    Εγγραφή
    05-07-11
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    916
    Thanked
    696
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    για ελλαδα μονο m-pack...
    εχω αλλαξει ενα σωρο αναρτησεις για να το πω αυτο...

    e36 till death!
    its not what you can say its what you can proοve(denzel washighton-training day film).

  2. The Following 2 Users Say Thank You to leo328 For This Useful Post:

    giannis_compact (24-01-13), joseph (26-01-13)

  3. #82
    Εγγραφή
    25-07-12
    Μηνύματα
    361
    Thanked
    333
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Leonidas_E39 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δημητρη μπες στο γκαραζ μου να δεις το 36αρι που ειχα πως ηταν απο θεμα αναρτησης χωρις να κουραζει και να κοπαναει παρολο το χαμηλωμα που ειχε.


    Bilstein sport με H&R ελατηριο.
    Bilstein sprint μάλλον εννοείς και όχι sport...
    Ε36 M44Β19

  4. The Following User Says Thank You to 6ylinder For This Useful Post:

    Leonidas_E39 (24-01-13)

  5. #83
    Εγγραφή
    29-11-10
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    4.075
    Thanked
    7447
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ναι λαθος μου εχει και 2 χρονια που μας αφησε χρονους το 36αρι.

  6. #84
    Εγγραφή
    01-02-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.583
    Thanked
    6684
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Leonidas_E39 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι λαθος μου εχει και 2 χρονια που μας αφησε χρονους το 36αρι.
    Λεώ μια καψούρα την έχεις ακόμα για την μακαρίτισα έτσι??
    Έτσι είναι οι πρώτες πάντα αφήνουν σφραγίδα!!

  7. The Following User Says Thank You to nikos valvetronic For This Useful Post:

    Leonidas_E39 (24-01-13)

  8. #85
    Εγγραφή
    10-12-12
    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    623
    Thanked
    542
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο panose30 Εμφάνιση μηνυμάτων
    https://www.ebay.co.uk/itm/JOM-COILO...item51a6ee9b03

    υπολογισε και τα μεταφορικα,ειναι αγγλικες λιρες.Οσο για την ποιοτητα για τα λεφτα που δινεις ειναι πολυ καλη επιλογη,εχει αρκετα reviews sto internet gia αυτη την αναρτηση,,,,,κατι ασχετο εγω εβαλα στο Ε30 μου πριν 15 μερες JOM αναρτηση και ειμαι πολυ ευχαριστημενος .εχει και 2 χρονια αν δεν κανω λαθος εγγυηση,ειναι γερμανικες και με tuv Γερμανιας .Και στο μελλον οταν μαλακωσουν τα αμορτισερ τα αλλαζω με κατι καλυτερο οπως sachs ,bilstein
    μια χαρα τιμουλα φαινεται να ειναι... και με εγγυηση 2 χρονακια, δειχνει καλη !!!!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο 6ylinder Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι να αποφύγεις;;; Σου εξηγώ ότι δεν βρίσκω πουθενά και δεν προσέχω καθόλου γι αυτό το λόγο...δεν με απασχολεί γιατί δεν βρισκω κάτω.

    2 φορές βρήκα λίγο από κάτω στο αμάξωμα με 1 χιλιόμετρο γιατί ήμουν σε πεζόδρομο και έπρεπε να κατέβω ένα μικρό πεζοδρόμιο για να βγω στο δρόμο και άλλη μία σε κάτι παρόμοιο...που ούτως ή άλλως με οποιοδήποτε αυτοκίνητο με 1 χιλιόμετρο θα πήγαινες...

    Να ξέρεις ότι χαμήλωμα 2 πόντων επιτυγχάνεται μόνο με ρυθμιζόμενη, καθότι όλα τα aftermarket ελατήρια για μπροστά ξεκινάνε από 3 πόντους, πολύ σπάνια να βρεις 2,5 πόντων. Εκτός κι αν βολευτείς/βρεις σπάνια τετράδα ελατηρίων M-Pack μεταχειρισμένα προφανώς πολλώωων ετών που δίνουν χαμήλωμα μπροστά 1,5 και πίσω 1 που είναι εκτός των γούστων σου όμως...
    πιο πολυ με αγχωνει να μην βρω τον μπροστα προφυλακτηρα... παραδειγμα βγαινοντας απο ενα παρκινγκ κατηφορικο να μην χτυπησει ο προφυλακτηρας στο μερος που κανει γωνια η κατηφορα του παρκινγκ με το δρομο.. ελπιζω να σου εδωσα ευκολα να καταλαβεις την εικονα που εχω στο μυαλο μου... παντως οπως και να'χει θα το σκεφτω αρκετα σοβαρα γιατι καποια στιγμη στο μελλον θα αλλαξω κκαι αναρτηση και μπορει να του δωσω και λιγο χαμηλωμα..

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Leonidas_E39 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δημητρη μπες στο γκαραζ μου να δεις το 36αρι που ειχα πως ηταν απο θεμα αναρτησης χωρις να κουραζει και να κοπαναει παρολο το χαμηλωμα που ειχε.

    λεωνιδα ισως να το ειχες τεζα χαμηλο και εσυ... η τουλαχιστον ετσι μου φανηκε, γιατι η μπροστα ροδα ειναι σχεδον μεσα στο θολο. βασικα εγω θα σκεφτομουν κατι πιο ψηλο..
    Bilstein sport με H&R ελατηριο.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο leo328 Εμφάνιση μηνυμάτων
    για ελλαδα μονο m-pack...
    εχω αλλαξει ενα σωρο αναρτησεις για να το πω αυτο...
    λεωνιδα ενοεις Μπακ αναρτησεις και ελατηρια ?? σε τι υψη βγαινουν αυτα, ποσο σκληρα ειναι, και ποσο μπορει να κοστιζουν εαν ξερεις ?? ( βασικα γιατι ειμαι πεπεισμενος οτι ξερεις ακριβως κιολας ?)
    Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι'αυτόν που θα προσπαθήσει. Μ.Α.

  9. #86
    Εγγραφή
    18-01-10
    Περιοχή
    Χανιά
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    232
    Thanked
    103
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Λίγο άσχετο παιδιά αλλά αρκετά post πίσω, κάποιος ανέφερε πως DISA VALVE έχει το Μ44 και όχι το Μ42. Ενημερώνω πως έχει και το Μ42 και κάνει μια χαρά την δουλειά του. Δεν ξέρω αν το είχαν τα πρώτα Ε36 is, πάντως του ΄95 έχει.

  10. #87
    Εγγραφή
    05-07-11
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    916
    Thanked
    696
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Tsik.D. Εμφάνιση μηνυμάτων
    μια χαρα τιμουλα φαινεται να ειναι... και με εγγυηση 2 χρονακια, δειχνει καλη !!!!


    πιο πολυ με αγχωνει να μην βρω τον μπροστα προφυλακτηρα... παραδειγμα βγαινοντας απο ενα παρκινγκ κατηφορικο να μην χτυπησει ο προφυλακτηρας στο μερος που κανει γωνια η κατηφορα του παρκινγκ με το δρομο.. ελπιζω να σου εδωσα ευκολα να καταλαβεις την εικονα που εχω στο μυαλο μου... παντως οπως και να'χει θα το σκεφτω αρκετα σοβαρα γιατι καποια στιγμη στο μελλον θα αλλαξω κκαι αναρτηση και μπορει να του δωσω και λιγο χαμηλωμα..





    λεωνιδα ενοεις Μπακ αναρτησεις και ελατηρια ?? σε τι υψη βγαινουν αυτα, ποσο σκληρα ειναι, και ποσο μπορει να κοστιζουν εαν ξερεις ?? ( βασικα γιατι ειμαι πεπεισμενος οτι ξερεις ακριβως κιολας ?)


    4 γνησια μεταχειρο ελατηρια 50-60ε και αμορτισερ sachs m-techniks η' boge turbo καινουργια 300-350ε...(για γνησια αμορτισερ παει πολλα).
    1,5 ποντο μπροστα-1 πισω...οτι πρεπει για τους ελληνικους καροδρομους...αμα ημασταν σε αλλη χωρα θα σου λεγα βαλε και 5ποντα...

    e36 till death!
    its not what you can say its what you can proοve(denzel washighton-training day film).

  11. The Following User Says Thank You to leo328 For This Useful Post:

    Tsik.D. (25-01-13)

  12. #88
    Εγγραφή
    10-12-12
    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    623
    Thanked
    542
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο leo328 Εμφάνιση μηνυμάτων
    [/COLOR]

    4 γνησια μεταχειρο ελατηρια 50-60ε και αμορτισερ sachs m-techniks η' boge turbo καινουργια 300-350ε...(για γνησια αμορτισερ παει πολλα).
    1,5 ποντο μπροστα-1 πισω...οτι πρεπει για τους ελληνικους καροδρομους...αμα ημασταν σε αλλη χωρα θα σου λεγα βαλε και 5ποντα...
    μια χαρα απο χαμηλωμα...εγω 2 ελεγα αλλα κλαιν μαιν.. προτιμω 1.5 παρα 3.5 που μπορει να ειναι αρκετο για τους καροδρομους οπως ειπες....τα sachs δεν φορανε και τα bmw απο την μανα τους η κανω λαθος?? καμια φωτο παιζει να εχεις να δω εγω και οποιος αλλος θελει πως ειναι ενα Ε36 με Μ-πακ αναρτηση ?? παραδεχομαι παντως πληροφοριες λεωνιδα
    Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι'αυτόν που θα προσπαθήσει. Μ.Α.

  13. #89
    Εγγραφή
    05-07-11
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    916
    Thanked
    696
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Tsik.D. Εμφάνιση μηνυμάτων
    μια χαρα απο χαμηλωμα...εγω 2 ελεγα αλλα κλαιν μαιν.. προτιμω 1.5 παρα 3.5 που μπορει να ειναι αρκετο για τους καροδρομους οπως ειπες....τα sachs δεν φορανε και τα bmw απο την μανα τους η κανω λαθος?? καμια φωτο παιζει να εχεις να δω εγω και οποιος αλλος θελει πως ειναι ενα Ε36 με Μ-πακ αναρτηση ?? παραδεχομαι παντως πληροφοριες λεωνιδα
    328 e36 με m-pack ελατηρια+sachs perfomance αμορτισερ....(για πιο ενισχυμενα τα βαλα.απλα τα sachs advatage-boge turbo ειναι πιο ανετα και στην επομενη αλλαγη θα τα τιμησω καθοτι και πιο φτηνα..).
    αμα βαλεις ελατηρια m-pack κοιτα να βρεις και αντιστρεπτικες m-pack για λιγοτερες κλισεις σε στροφες καθοτι ειναι λιγο πιο χοντρες απο τις απλες..(οι m-pack εχουν παχος 25,5-18 mm).
    τις βρισκεις στο γερμανικο ebay με 100ε στην πορτα σου...(εκει βρηκα και τα ελατηρια γιατι εδω αει βρες τα...).
    Attached Images Attached Images

    e36 till death!
    its not what you can say its what you can proοve(denzel washighton-training day film).

  14. #90
    Εγγραφή
    10-12-12
    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    623
    Thanked
    542
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο leo328 Εμφάνιση μηνυμάτων
    328 e36 με m-pack ελατηρια+sachs perfomance αμορτισερ....(για πιο ενισχυμενα τα βαλα.απλα τα sachs advatage-boge turbo ειναι πιο ανετα και στην επομενη αλλαγη θα τα τιμησω καθοτι και πιο φτηνα..).
    αμα βαλεις ελατηρια m-pack κοιτα να βρεις και αντιστρεπτικες m-pack για λιγοτερες κλισεις σε στροφες καθοτι ειναι λιγο πιο χοντρες απο τις απλες..(οι m-pack εχουν παχος 25,5-18 mm).
    τις βρισκεις στο γερμανικο ebay με 100ε στην πορτα σου...(εκει βρηκα και τα ελατηρια γιατι εδω αει βρες τα...).
    φανταζομαι και στο 4κυλινδρο ειναι ιδιο το χαμηλωμα ε?? γιατι μια χαρα χαμηλωμα ειναι αυτο που εχεις... τοσο δυσκολο ειναι να τα βρεις? βασικα εψαξα στο car και νομιζα ειναι τυχαιο που δεν βρηκα..δεν υπαρχουν καινουργια ? παντως οταν θα ειμαι σε θεση να αλλαξω και αναρτησεις και ελατηρια και τις αντιστρεπτικες μου φαινεται πως θα σε ενοχλησω και παλι γιατι δεν εχω ιδεα απο e-bay πως παραγγελνεις...
    Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι'αυτόν που θα προσπαθήσει. Μ.Α.

Σελίδα 9 από 26 ΠρώτηΠρώτη ... 789101119 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP