Σελίδα 9 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 78910 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 81 έως 90 από 94

Θέμα: Προϊόντα περιποίησης με καλό VFM

  1. #81
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Driver M Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν λες πολύ καλύτερα, σε ποια συγκεκριμένα αναφέρεσαι?
    Ρωτάω γιατί απ'όσο μπορώ να δω (μόνο τα wolfs δε μπορώ να καταλάβω ποια είναι αλλά και πάλι δεν έχουν καμια διαφορά με τον ανταγωνισμό), τα προϊόντα που πήρες πάνω κάτω είναι παραπλήσια τόσο σε vfm όσο και σε ποιότητα με αυτά που ανέφερα.
    Εκτός κι αν λες για την παραγγελία σου απ'το shinearama, οπότε οκ.

    Τα zaino για τα δέρματα εντωμεταξύ τα πρότεινα κι εγώ καθώς έχω ακούσει πολύ καλά λόγια, δώσε feedback μόλις τα δοκιμάσεις.

    Επίσης, τι παρήγγειλες απ'το shinearama?

    Kερί δεν θα σου πρότεινα αυτό που λες μόνο και μόνο γιατί τα dodo γενικά (πλην του SNH) διαρκούν πολύ λίγο και θα πρέπει κάθε μήνα σχεδόν να ξαναπερνάς.
    Προσφέρουν βέβαια πολύ όμορφο οπτικό αποτέλεσμα, οπότε αν δεν σε νοιάζει η αντοχή είναι πολύ καλό κερί.

    Προσωπικά, κορυφαία vfm τα οποία όμως είναι πραγματικά καλά κεριά θεωρώ τα collinite 915 και Autoglym HD.
    Αν ήθελα κάτι πιο ποιοτικό θα έκανα την υπέρβαση και θα πήγαινα στο Zymol Glasur (α ρε Στεφ τυχεράκια).
    Ειδάλλως, σαν μέση λύση το SNH.
    Οχι της προτασης σου (εκτος απο το 915, οχι για την αντοχη αλλα για το αποτελεσμα), ηταν αυτα που ειχα βαλει εγω στη λιστα απο shine. Διαβαζα και εβαζα.. πχ το QD της stjarnagloss το εβγαλε και προτεινε το dodo red mist.

    Για τα Zaino ειπε τα καλυτερα, συγκεκριμενα για το Ζ16 ειπε "μονοκουκι"..

    Απο shine δεν ψωνισα ακομη γιατι με τα εξοδα της αγορας και το βαψιμο του aero, και τα εξοδα του mike, δεν βγαινει οπως τα ειχα υπολογισει, οποτε πρεπει να πληρωθω πρωτα.. μη τρωω πασατεμπο μεχρι τελος του μηνα.

    Μπουκαλακια και κεφαλες spray χρειαζομαι, ενα billberry, ενα APC και τελος αλοιφαδορο/pads/αλοιφες.

  2. The Following User Says Thank You to fanisk For This Useful Post:

    BILL007 (17-12-11)

  3. #82
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.190
    Thanked
    14078
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο fanisk Εμφάνιση μηνυμάτων
    και τελος αλοιφαδορο/pads/αλοιφες.
    Aυτά ξέρεις να τα χειρίζεσαι ωρε Φάνη?????
    Θέλουν πρακτικά πρώτα...Κοίτα μην πλακώσεις το Ζ4 και του αλλάξεις τα πετρέλαια...

    Σοβαρά μιλάω.Και εμένα θα με ενδιέφερε να μάθω να χρησιμοποιώ,αλλά πρέπει να βρω κάποιο γνώστη να μου δείξει και να πειραματιστώ σε dummy λαμαρίνα.

    Να γίνει δουλειά,να μην γίνει καμία στραβή



  4. #83
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BILL007 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aυτά ξέρεις να τα χειρίζεσαι ωρε Φάνη?????
    Θέλουν πρακτικά πρώτα...Κοίτα μην πλακώσεις το Ζ4 και του αλλάξεις τα πετρέλαια...

    Σοβαρά μιλάω.Και εμένα θα με ενδιέφερε να μάθω να χρησιμοποιώ,αλλά πρέπει να βρω κάποιο γνώστη να μου δείξει και να πειραματιστώ σε dummy λαμαρίνα.

    Να γίνει δουλειά,να μην γίνει καμία στραβή
    Λιγο που δουλεψα στου stef τον DA δεν μου φανηκε δυσκολο..
    Και λαμαρινα καβατζα εχω για δοκιμη απο σαραβαλα φιλων, σιγα μη τους πειραξει να δοκιμασουμε, ισως τα διορθωσουμε κιολας γιατι εχουν το χαλι τους

    Rotary δεν ξερω πως ειναι, ποση διαφορα να εχει?

  5. The Following User Says Thank You to fanisk For This Useful Post:

    BILL007 (17-12-11)

  6. #84
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.190
    Thanked
    14078
    Rides
    1

    Talking

    Άντε αμα μάθεις να μου κάνεις μαθήματα μετά...Να τα χαλάσουμε όλα παρέα...



  7. #85
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    2.344
    Thanked
    2207
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο fanisk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι της προτασης σου (εκτος απο το 915, οχι για την αντοχη αλλα για το αποτελεσμα), ηταν αυτα που ειχα βαλει εγω στη λιστα απο shine. Διαβαζα και εβαζα.. πχ το QD της stjarnagloss το εβγαλε και προτεινε το dodo red mist.

    Για τα Zaino ειπε τα καλυτερα, συγκεκριμενα για το Ζ16 ειπε "μονοκουκι"..

    Απο shine δεν ψωνισα ακομη γιατι με τα εξοδα της αγορας και το βαψιμο του aero, και τα εξοδα του mike, δεν βγαινει οπως τα ειχα υπολογισει, οποτε πρεπει να πληρωθω πρωτα.. μη τρωω πασατεμπο μεχρι τελος του μηνα.

    Μπουκαλακια και κεφαλες spray χρειαζομαι, ενα billberry, ενα APC και τελος αλοιφαδορο/pads/αλοιφες.
    QD σου είχα πει το raceglaze clear mist που είναι ίσως το κορυφαίο της αγοράς, όχι starnjagloss.
    Πάντως, καλό είναι ό,τι μάρκα είναι το κερί να είναι και το qd, όπως και η καθαριστική αλοιφή. Δεν είναι απαραίτητο, αλλά συνήθως δένουν καλύτερα.
    Οπότε, αφού πήρες και κερί dodo, καλά έκανες που πήρες και qd.

    Τα πράγματα που πήρες πάντως είναι άκρως επαρκή για το 90% του αυτοκινήτου σου, οπότε ξεκίνα με αυτά και αν στην πορεία δεις πως χρειάζεσαι κι άλλα πάρ'τα τότε.
    Μην ξοδεύεις προκαταβολικά κι άλλα λεφτά, ιδίως για γυάλισμα, εκτός κι αν το αμάξι σου το χρειάζεται πραγματικά.

    Στη θέση σου θα ασχολούμουν πρώτα με αυτά που πήρα κάνοντας μια γενική περιποίηση και κέρωμα ώστε να έχω προστατευμένο το αμάξι μου για το χειμώνα και σε κανα 4μηνο που θα άνοιγε σιγά σιγά ο καιρός θα πήγαινα και στα γυαλίσματα.
    the more people agree with me
    the more I think I'm wrong

  8. #86
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Driver M Εμφάνιση μηνυμάτων
    QD σου είχα πει το raceglaze clear mist που είναι ίσως το κορυφαίο της αγοράς, όχι starnjagloss.
    Πάντως, καλό είναι ό,τι μάρκα είναι το κερί να είναι και το qd, όπως και η καθαριστική αλοιφή. Δεν είναι απαραίτητο, αλλά συνήθως δένουν καλύτερα.
    Οπότε, αφού πήρες και κερί dodo, καλά έκανες που πήρες και qd.

    Τα πράγματα που πήρες πάντως είναι άκρως επαρκή για το 90% του αυτοκινήτου σου, οπότε ξεκίνα με αυτά και αν στην πορεία δεις πως χρειάζεσαι κι άλλα πάρ'τα τότε.
    Μην ξοδεύεις προκαταβολικά κι άλλα λεφτά, ιδίως για γυάλισμα, εκτός κι αν το αμάξι σου το χρειάζεται πραγματικά.

    Στη θέση σου θα ασχολούμουν πρώτα με αυτά που πήρα κάνοντας μια γενική περιποίηση και κέρωμα ώστε να έχω προστατευμένο το αμάξι μου για το χειμώνα και σε κανα 4μηνο που θα άνοιγε σιγά σιγά ο καιρός θα πήγαινα και στα γυαλίσματα.
    Απλα το πεταξα μεσα στη λιστα.. δεν θυμαμαι γιατι. Μαλλον θα διαβασα οτι ειναι διαστημικο και λεω πετα το μεσα.
    Το αμαξι σιγουρα θελει γυαλισμα γιατι εχει αρκετη αραχνη πανω, ναι τον αλοιφαδορο τελευταιο.. πρωτα θα ξεκινησω με αυτα για να δω σε τι κατασταση θα επανελθει το αμαξι, και υστερα θα τριφτει.

  9. #87
    Εγγραφή
    29-10-10
    Περιοχή
    BMW 6 cylinder
    Μηνύματα
    7.518
    Thanked
    5633
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Driver M Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα πράγματα που πήρες πάντως είναι άκρως επαρκή για το 90% του αυτοκινήτου σου, οπότε ξεκίνα με αυτά και αν στην πορεία δεις πως χρειάζεσαι κι άλλα πάρ'τα τότε.
    Μην ξοδεύεις προκαταβολικά κι άλλα λεφτά, ιδίως για γυάλισμα, εκτός κι αν το αμάξι σου το χρειάζεται πραγματικά.

    Στη θέση σου θα ασχολούμουν πρώτα με αυτά που πήρα κάνοντας μια γενική περιποίηση και κέρωμα ώστε να έχω προστατευμένο το αμάξι μου για το χειμώνα και σε κανα 4μηνο που θα άνοιγε σιγά σιγά ο καιρός θα πήγαινα και στα γυαλίσματα.
    Αυτό ακριβώς του είπαμε και με τον Μιχάλη, Άρη!
    Ας κάτσει να πειραματιστεί-μάθει-δει-προσαρμοστεί με αυτά και λίγο αργότερα πέρνει και αλοιφαδόρο
    Ότι το αμάξι του το χρειάζεται, είναι δεδομένο, αλλά πρώτα να δει αυτά που πήρε και μετά σε δεύτερο χρόνο να ασχοληθεί με γυάλισμα με αλοιφαδόρο.
    Άσε που θα τον πάρουμε μαζί μας και σε κανένα "μάθημα" με Μιχάλη και κανέναν Άγγλο...

  10. #88
    Εγγραφή
    30-12-09
    Περιοχή
    Αθηνα-Λαρισα
    Μηνύματα
    6.766
    Thanked
    8291
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Εχει δοκιμάσει κανεις Σταματης καθαριστικο blue velvet δηλώνει οτι καθαρίζει απο μοτέρ μεχρι και ρούχα!!
    Θέλω ένα ισχυρό καθαριστικο για ζάντες/μοτέρ και ένα για μοκετα πλαστικα ευχαριστωωωωωω

  11. #89
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Σιλιτ μπανγκ.
    Παντου.

  12. #90
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Θεσ/νίκη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    3.294
    Thanked
    7813
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stamatis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σιλιτ μπανγκ.
    Παντου.
    Για λίπη ή για άλατα ? Μην κάνουμε και καμια ζημιά !

Σελίδα 9 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 78910 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP