Σελίδα 8 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 678910 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 71 έως 80 από 99

Θέμα: Ανάρτηση Z3

  1. #71
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    θρακομακεδονες
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.970
    Thanked
    1891
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bmwz3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    πρώτον coilover 300 ευρώ δεν παίζει.
    δεύτερον αυτός που προτείνει κατι τέτοιο δεν ξέρει απο αναρτήσεις το λιγότερο.οι υπόλοιποι που δίνουν απο 1,5 χιλιάρικο είναι άσχετοι?
    βρες το σχετικό thread του nicholas_s2k και διάβασε τι πρέπει να κάνεις στο αμάξι σου.
    το ζ3 με φθηνα πράγματα είναι για πέταμα και δεν στρίβει ποτε.
    ουτε με ακριβα πραγματα στριβει , γιατι οτι και αναρτηση να βαλεις...στο πλαισιο δεν μπορεις να επεμβεις δραστικα. Το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να βελτιωσεις το εργοστασιακο στησιμο του, χανοντας μερος της ανεσης της.

  2. The Following User Says Thank You to paganis For This Useful Post:

    Jimmys_Z (08-02-15)

  3. #72
    Εγγραφή
    21-02-10
    Περιοχή
    Acapulco
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.053
    Thanked
    4108
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Jimmys_Z Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σίγουρο αυτό αλλά είναι φίλος και θα μπορούσε να προσέξει λιιιγο παραπάνω από το καθόλου. Επίσης η μόνη coilover που μου πρότεινε ήταν η technix μιας και όλες τις άλλες τις έβγαζε άχρηστες. Ε και ο πωλητής μου είπε πως η maxtrac είναι ίδια technix αλλά και χρωμιομένη.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bmwz3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    πρώτον coilover 300 ευρώ δεν παίζει.
    δεύτερον αυτός που προτείνει κατι τέτοιο δεν ξέρει απο αναρτήσεις το λιγότερο.οι υπόλοιποι που δίνουν απο 1,5 χιλιάρικο είναι άσχετοι?
    βρες το σχετικό thread του nicholas_s2k και διάβασε τι πρέπει να κάνεις στο αμάξι σου.
    το ζ3 με φθηνα πράγματα είναι για πέταμα και δεν στρίβει ποτε.
    Αμα απ'ολες τις coilover της αγορας,ο φιλος σου προτεινε την ταιβανοκινεζικη Ta technix,ή ασχετος ειναι ή πωλητης της εταιρειας!!Οπως στα λεει ο φιλος απο πανω,coilover αναρτηση και τιμη εως 500 ευρω δεν υπαρχει!!Και στο λεω κι εγω που εμπορευομαι αναρτησεις κιολας!Οι πιο φτηνες αξιολογες coilover αλλα με πολλα μειονεκτηματα για χρηση δρομου,ειναι η BC και η D2 και οριακα η Hotbits(πιο καθαροαιμη)...Αν τις θες για δρομο ομως,πας σε κατι ακριβοτερο...Ολες οι φτηνοτερες,ανεξαιρετως,ειν αι παντρεματα ελατηριων με αμορτισερ φασον σε εταιρειες κατασκευαστικες,με κινεζικες μπιλιες,καλαμια,''μποτες'' και λοιπα ανταλλακτικα για να πεσει το κοστος...
    Μονο οταν θα καταλαβεις που παει..Λες δεν γ@μιεται,ειναι το ταξιδι που μετραει....

  4. The Following User Says Thank You to Stunt Mike For This Useful Post:

    Jimmys_Z (08-02-15)

  5. #73
    Εγγραφή
    19-10-10
    Μηνύματα
    550
    Thanked
    212
    Rides
    1

    Προεπιλογή Ανάρτηση Z3

    Οι μόνες φθηνές που αξίζουν ειναι οι st και οι ap ειναι αντιγραφές της kW απο την ίδια την εταιρια


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. The Following User Says Thank You to maris7 For This Useful Post:

    Stunt Mike (08-02-15)

  7. #74
    Εγγραφή
    21-02-10
    Περιοχή
    Acapulco
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.053
    Thanked
    4108
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο maris7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι μόνες φθηνές που αξίζουν ειναι οι st και οι ap ειναι αντιγραφές της kW απο την ίδια την εταιρια


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Δοκιμαστε τις πρωτα να δουμε....Η KW εχει πολλα αρνητικα σαν coilover αλλα ειναι κορυφη για χρηση δρομου σε συνδυασμο ανεσης-σκληροτητας....Ενδεικτικα παντως,μια καλη coilover δεν πρεπει να ταλαντωνεται ''διαγωνιως'' οταν τ'αμαξι αντιμετωπιζει διαδοχικες στροφες ή ακομα χειροτερα οταν κανει μεταφορες βαρους ντριφταροντας(εκει φαινεται πιο εντονα).Αυτο οσον αφορα τη χρηση...Γιατι η αξιοπιστια της φαινεται απο τα υλικα που εχουν χρησιμοποιηθει και δυστυχως μονο μετα απο καιρο...
    Μονο οταν θα καταλαβεις που παει..Λες δεν γ@μιεται,ειναι το ταξιδι που μετραει....

  8. The Following User Says Thank You to Stunt Mike For This Useful Post:

    Jimmys_Z (08-02-15)

  9. #75
    Εγγραφή
    19-10-10
    Μηνύματα
    550
    Thanked
    212
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Kw ειχα στο προηγούμενο αμαξι μου και ημουν ευχαριστημένος τωρα για τις άλλες δυο δεν ξερω απλώς στην Αμερική την st την βάζουν πολλοί
    Για την bilstein (coil over)εχω ακούσει καλα λόγια αξιοπιστίας αλλα ειναι θεοσκληρη


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #76
    Εγγραφή
    21-02-10
    Περιοχή
    Acapulco
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.053
    Thanked
    4108
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο maris7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kw ειχα στο προηγούμενο αμαξι μου και ημουν ευχαριστημένος τωρα για τις άλλες δυο δεν ξερω απλώς στην Αμερική την st την βάζουν πολλοί
    Για την bilstein (coil over)εχω ακούσει καλα λόγια αξιοπιστίας αλλα ειναι θεοσκληρη


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ποια KW ειχες και σε τι αμαξι?Δυστυχως αν εξαιρεσεις την KW3 με το εξωτερικο δοχειο αζωτου,οι αλλες 2 ειναι κορυφη για χρηση δρομου αλλα με προβληματα για χρηση πιστας(ξεχειλωμενα ελατηρια,μπιλιες που κλωτσανε ευκολα)
    Μονο οταν θα καταλαβεις που παει..Λες δεν γ@μιεται,ειναι το ταξιδι που μετραει....

  11. #77
    Εγγραφή
    19-10-10
    Μηνύματα
    550
    Thanked
    212
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Variant 1 σε φιατ πουντο hgt τωρα στο e92 ειμαι σε σκέψεις γιατι θελω νς χαμήλωσε χωρις να χάσω τελείως την άνεση
    Σορυ για το off topic


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #78
    Εγγραφή
    21-01-10
    Μηνύματα
    561
    Thanked
    330
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Πεταμένα λεπτά ταλαιπορία και τρέξιμο...με τόσα χρήματα coil over όπως σου είπαν και παραπάνω και να είναι της προκοπης δύσκολο ως ακατόρθωτο.καλύτερα να έβαζες ένα κλασικό συνδιασμό ελατήρια αμορτισερ με 1,5-2 ποντους χαμηλωματάκι όπως σου είπε και ο Βαγγέλης παραπάνω και θα ήσουν μια χαρά αν κρίνω και απο τις φωτογραφίες μόνο για κόντρες δεν το εχεις το Ζ3.προσοχη με το στήσιμο και τις υπερβολες στο Ζ γιατι μετα θα έχεις αυτα...
    Attached Images Attached Images
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Libanner : 08-02-15 στις 21:40

  13. The Following 3 Users Say Thank You to Libanner For This Useful Post:

    Jimmys_Z (08-02-15), paganis (09-02-15), Stunt Mike (08-02-15)

  14. #79
    Εγγραφή
    08-01-15
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    84
    Thanked
    83
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παιδιά ευχαριστώ και πάλι. Θα κοιτάξω τώρα τι μπορώ να κάνω με τις αναρτήσεις που έχω η αν τις δεχτούν να τις αλλάξουν με άλλες και θα σας πω.
    Όχι, για κόντρα δεν το έχω, για βολτουλες καμπριο και καμιά πάντα σε στροφή, μέχρι εκεί

  15. The Following User Says Thank You to Jimmys_Z For This Useful Post:

    Kostas Maras (09-02-15)

  16. #80
    Εγγραφή
    08-01-15
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    84
    Thanked
    83
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Έγιναν οι απαραίτητες διορθώσεις τελικά, το αμάξι ψήλωσε και δείχνει να μην κοπανάει καθόλου (όσο πρόλαβα να το δοκιμάσω)
    Μπροστά τα λάστιχα αλλάχτηκαν σε 205/55/16 (όπως από τη μάνα του) και μπήκαν αποστάτες technix 10mm ανά τροχό με αφαλό (χειλάκι)
    Σήμερα θα το βγάλω βόλτα να το δοκιμάσω και θα σας πώ

    Επίσης μίλησα και με την εταιρία σχετικά με τα ελατήρια και μου είπαν πως επειδή είναι ελατήρια ( τύπου κουκουνάρι) προφόρτησης έτσι δουλεύουν κανονικά, προφανώς γι' αυτό το λόγο έχει και το λάστιχο στη μέση, ακουμπάνε τα μεσαία σπειρώματα, όμως με τέρμα χαμήλωμα το καλάμι του πίσω αμορτησέρ μπορεί να βρίσκει στο "bump stop" και γι' αυτό να κοπάναγε πριν.

    Ενδεικτικά οι φωτογραφίες χωρίς ρόδες..
    Attached Images Attached Images

Σελίδα 8 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 678910 ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP