Σελίδα 7 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 567
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 61 έως 63 από 63

Θέμα: O Γιωργος Γεωργιου και το Μ3 E92 by Gpower

  1. #61
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    9.392
    Thanked
    16591
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    ουτε κι εγω ξερω πως δουλευουν αυτα, αλλα προφανως δεν θα ειναι μονο αβανς.

    ο δημητρης σιγουρα θα διαβασε τους χαρτες και θα ειδε τι συμβαινει.
    για αυτο ειπα να μας φωτισει.

  2. #62
    Εγγραφή
    26-12-09
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    521
    Thanked
    400
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    To πιο αστειο της υποθεσης ειναι οτι αγορασα το αμαξι που ειχα κανει τη μονη στημενη κοντρα...και μαλιστα σε πολυ εχθρικο κλιμα...τοτε βεβαια φανηκε η δυναμη του 996 αφου ενω το 997 καθησε σχετικα κοντα μου μεχρι τα 180-200 μετα χαθηκε απο τους καθρεπτες μου...λογικο ηταν και αναμενομενο απλα τοτε ολοι νομιζαν πως με ενα προγραμμα θα τα περασουν ολα...Εχοντας λοιπον αγορασει πλεον το πολυσυζητημενο 997 εχω να δηλωσω τα ακολουθα σε σχεση με το προγραμμα του...
    Εχει 3 σεταρισματα...νορμαλ (480) σταδιο 1 (550) και σταδιο 2 (570-610 αναλογα το καυσιμο)...αν καποιος βαλει και εξατμιση στο σταδιο 2 με καλη βενζινη,τοτε παμε 650 αλογα...Εγω ακομα δεν εχω δοκιμασει βενζινες αλλα η διαφορα ειναι υπαρκτη απο το 1ο στο 2ο σταδιο...το νορμαλ...ειναι αργο...αστα να πανε...το αμαξι με 100αρα βενζινη στο σταδιο 2 κανει 6,3 με 6,4 100-200 χωρις εξατμιση με 20 βαθμους σε τελειως ισιο δρομο...
    Το 996 ειχε γραψει μια φορα 4,9...και εγραφε μονιμα 5,0 με 5,1...αλλο γκαζι...
    Ευαγγελε το προγραμμα δουλευει σταθερα 1μπαρ...το σταδιο 2 εχει πολυ ανεβασμενο αβανς,αλλα το μυστικο κρυβεται στις VTG...δυστυχως 9 στους 10 δεν ξερουν να ρυθμιζουν χαρτες VTG σε 997 τουρμπο...και γιαυτο υπαρχουν αυτες οι διαφορες απο προγραμμα σε προγραμμα...ειναι εντυπωσιακο πως τρελλαινεται το αμαξι απο ροπη αλλαζοντας τους χαρτες των VTG...
    Τελος παντων εμενα δεν με εχει εντυπωσιασει το γκαζι στο 997,αλλα η συνολικη ποιοτητα του σαν αμαξι και η ευχρηστια του...επειδη ειναι πιο βαρυ απο το 996 (παρολο που εχει στανταρ αλουμινενιες πορτες) χρειαζεται παραπανω αλογα να παει το ιδιο γρηγορα...
    Βεβαια απο σταση απλα δεν περνιεται...εκει ειναι απλησιαστο...
    Understeer is when you hit the wall with the front of the car
    Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car.
    Horsepower is how fast you hit the wall,
    Torque is how far you take the wall with you.

  3. #63
    Εγγραφή
    09-01-10
    Περιοχή
    All around
    Μηνύματα
    858
    Thanked
    1541
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Το βιντεακι το εχετε δει πιστευω εε? Μιλαει για το M3 Ε92...


Σελίδα 7 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 567

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP