Σελίδα 7 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 5678 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 61 έως 70 από 79

Θέμα: Χτυπημα πισω προφυλακτηρα.....

  1. #61
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Monsta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορείς να εμβαθύνεις λίγο Άρη ?
    Οσο ηταν εκτος αυτοκινητου ο προφυλακτηρας πανω στο σταντ, φαινοταν οι ακρες στο σβησιμο του λουστρου σα κατι νερα,δε ξερω πως να το περιγραψω....γιατι σα χρωμα δεν υπηρχε διαφορα,ομως οταν φορεθηκε ο προφυλακτηρας επρεπε να ξερεις που να κοιτας για να τα δεις αυτα...

  2. #62
    Εγγραφή
    29-11-10
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    4.075
    Thanked
    7447
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Υπομονη Αρη θα φτιαχτει το κτηνος σου και παλι και απο την στιγμη που ανελαβε την ευθυνη του ο μαστορας πιστευω πως το αμαξι θα το παρεις οπως πρεπει . Οσο για τα σκυλια φωναξε με να κατεβω λαρισα οταν ειναι να ξαναπας στο συνεργειο και θα κατσω στην θεση του συνοδηγου με την μπερετα , ενα ειναι το σιγουρο οτι δεν θα σκεφτουν να σου πλησιασουν ξανα το εργαλειο.

  3. The Following User Says Thank You to Leonidas_E39 For This Useful Post:

    aristent (09-03-11)

  4. #63
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    ΟΚ. Σίγουρα το ξέρει και ο μάστοράς σου, αλλά ένας πολύ σημαντικός παράγοντας στην επιτυχία στου 'δεσίματος' (παλιό με νέο βερνίκι) έχει να κάνει κατά πόσο το ένα είναι 'συμβατό' με το άλλο.

    Εύχομαι να του πετύχει στην επόμενη προσπάθεια.

  5. The Following 2 Users Say Thank You to Monsta For This Useful Post:

    aristent (09-03-11), Leonidas_E39 (09-03-11)

  6. #64
    Εγγραφή
    25-12-09
    Περιοχή
    ΚΙΛΚΙΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    900
    Thanked
    1109
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aristent Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την περασμενη Πεμπτη επιδιορθωθηκε ο πισω προφυλακτηρας μου σε ενα φανοποιειο εδω στη Λαρισα.

    Τα καλα νεα ειναι οτι το τρακαρισμα δεν επηρεασε τιποτε αλλο!!!!....θηριο η πενταρα!!!!

    Τα κακα νεα ειναι οτι η δουλεια ηταν μετρια στο τοπικο βαψιμο/σβησιμο,με τη συμφωνη αποψη και του αφεντικου, που πρωτα απ'ολα δεν εμεινε εκεινος ευχαριστημενος και θελει σε 15 μερες να ξαναπαω να γινει τελεια η δουλεια του, γιατι τον ενδιαφερει παρα πολυ για το ονομα του και οπωσδηποτε επειδη δεν ειναι ενα παρατημενο και παλιο οχημα και αξιζει καλυτερου αποτελεσματος!!!....αναμεσα στα αλλα μου ελεγε:"τι στο καλο καποιος μας εφτυσε και μας παει στραβα εδω και μια εβδομαδα ενω οι δουλειες που παραδινουμε ειναι ολες αψογες !!!"

    Ενταξη,ανθρωπινα λαθη γινονται, ετσι δεν ειπα και εγω τιποτε περισσοτερο και ας ταλαιπωρηθω μετα απο 15μερες και παλι......

    Σημερα πηγα να παραδωσω τις εξουσιοδοτησεις για να εισπραξει απο την ασφαλιστικη τα χρηματα του(διγραμμη επιταγη προφανως...)αλλα,φευγοντας, για κακη μου τυχη δυο τσοπανοσκυλα που ηταν σε διπλανο μαγαζι,αλλα στην ιδια αυλη/περιφραξη, κυνηγησαν το επισκευασμενο πισω προφυλακτηρα και ο ενας μαλιστα τον ΔΑΓΚΩΣΕ!!!!....αφηνωντας πανω του δυο μικρα σημαδια απο τα δοντια του!!!!...εβγαλε χρωμα!!!!.....τι στο καλο να κανω τωρα?....εαν παω ξανα να τον επισκευασω εκει, στο φυγεμο μπορει να με δαγκωσουν παλι!!!

    Τελος παντων!!!! θα τον παρω τηλ.αυριο να τον ενημερωσω για το συμβαν, φανταζομαι οτι στο δεκαπενθημερο που θα ξαναπαω, θα αναλαβει και αυτη την επισκευη γιατι ουτε αυτη η φημη τον συμφερει.....

    κατι τετοιες στιγμες ερχονται......
    και μετα λες.......''καλυτερα να ειχα ενα σαραβαλο''......
    να το εδινα και εγω μια κλοτσια,απο πανω!!!
    ΜΕΓΑΛΟ ΞΕΝΕΡΩΜΑ

  7. The Following User Says Thank You to individual For This Useful Post:

    aristent (09-03-11)

  8. #65
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή Επισκευη προφυλακτηρα μερος 2ο!!!

    Τελικα την περασμενη Τριτη πηγα στην πρωην Chips Away, τωρα λεγεται CarTreat.gr, η ιστοσελιδα του ειναι "under cunstruction",για να γινει επιτελους η επισκευη με τοπικη βαφη του πισω προφυλακτηρα με δικα μου εξοδα ,για καλυτερα........

    Σημερα το απογευμα,που δεν εβρεχε, καθαρισα λιγο το αμαξι και διαπιστωσα μια διαφορα στο χρωμα......ηταν λιγο ...εστω και λιγο..... πιο κιτρινο,χλωμο να το πω?....τελος παντων διαφορετικο απο το πισω φτερο
    πηγα αμεσως στον μαστορα και του το εδειξα,γιατι οταν το παρελαβα ηταν νυχτα και δεν μπορουσα να δω κατι.

    Ο μαστορας λεει οτι η αιτια ειναι οτι το βερνικι που πεφτει πανω στο παλιο ,ειδικα στο λευκο,ειναι διαφορετικο και δινει αυτη την εικονα......η μονη λυση θα ηταν να πειραματιστει με βαφη πιο ανοιχτο λευκο ωστε να καλυψει αυτη τη διαφορα.......στο σημειο που εβαψε δεν φαινεται η διαφορα χρωματος αλλα φαινεται κατι περιεργο σαν μαυριλες,λερωμενο,.....οχι κατι εντονο ,ομως δεν ειναι ιδιο με τιποτα!!!!!

    ....περιμενα καλυτερο αποτελεσμα, αλλα αυτο δεν ηταν δυνατο λεει ο μαστορας......


    Το πιο πιθανο ειναι να μην προσεξει καποιος τη διαφορα ......αλλα περιμενα να τη "χασω" τη επισκευη και να μην μπορω να την εντοπισω.....τα σβησιματα του λουστρου της τοπικης, πραγματικα δεν εμφανιζονται πουθενα ομως.....

    Περιμενω εναγωνιως την απαντηση απο τον Μονστα,εαν αυτο ειναι σωστο η τελικα δεν εγινε σωστα η δουλεια.

  9. #66
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    [QUOTE=aristent;157464]Τελικα την περασμενη Τριτη πηγα στην πρωην Chips Away, τωρα λεγεται CarTreat.gr,/QUOTE]


    Μάλιστα. Bye bye λοιπόν και η Chipsaway της Λάρισας.

    Στο θέμα μας:

    Διάβασα και το ΡΜ σου Άρη και όσο αφορά τη διαφορά στο 'πορτοκάλι' του βερνικιού το βρίσκω απόλυτα λογικό να έχει διαφορά. Και ο λόγος είναι ότι ο μάστορας μάλλον έκατσε και το γυάλισε ώστε να σου αφαιρέσει τυχόν μπιμπικάκια που είχε η βαφή. Δεν υπάρχει λοιπόν κάτι παραπάνω που μπορεί να κάνει ο ίδιος στο θέμα αυτό.

    Το πιο κάτω κομμάτι που λες ότι δεν είναι έτσι οφείλεται προφανώς ότι εκεί χαμηλά ΔΕΝ θα είχε μπιμπικάκια, άρα ΔΕΝ γυάλισε, άρα το πορτοκάλι είναι πιο έντονο, πιο 'εργοστασιακό'.

    Όσο για το alpine μερικοί μπορεί να νομίζουν πως πρόκειται για εύκολο χρώμα, δεν είναι όμως καθόλου έτσι. Και το χρώμα που ρίχνει ο μάστορας, το 'βγάζει' η συνταγή από το pc και δυστυχώς δε μπορεί να επέμβει παρά μόνο....στη τύχη, πράγμα που δε θα επιχειρούσε κανείς εκτός κι αν έχει σπουδάσει.....εεεεε βάψει καμιά 500αριά alpine και έχει κάτσει να κάνει ο ίδιος διορθώσεις πάνω στις συνταγές αυτές. Χλωμό δηλαδή έως πεθαμενί...

    Για το 'μαυρίλες, λερωμένο' που λες Άρη δε μπορώ να καταλάβω.....μήπως σου είναι εύκολο να ανεβάσεις καμιά φωτό???

  10. The Following User Says Thank You to Monsta For This Useful Post:

    aristent (29-04-11)

  11. #67
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    ισως το Σ/Κ να ανεβασω φωτο,ομως ειναι πολυ δυσκολο απο φωτο να φανουν χρωματικες διαφορες η η διαφορα στο βερνικι....

  12. #68
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aristent Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειναι πολυ δυσκολο απο φωτο να φανουν χρωματικες διαφορες η η διαφορα στο βερνικι....

    Είδες το λες και μόνος σου!!! Χαλάρωσε λοιπόν και διώξε τα κακά πνεύματα των χρωμάτων που σε ταλαιπωρούν.

  13. The Following User Says Thank You to Monsta For This Useful Post:

    aristent (29-04-11)

  14. #69
    Εγγραφή
    15-06-11
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    234
    Thanked
    517
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Καλησπέρα παιδιά, δεν είμαι σίγουρος αν είναι σωστό το θέμα αλλά τέλος πάντων. Κάποιος αποφάσισε να μου χτυπήσει τον προφυλακτήρα όταν πάρκαρε - ξεπάρκαρε και ασφαλώς μετά εξαφανίστηκε χωρίς να αφήσει ένα σημείωμα, αυτό είναι το ηθικό άλλωστε.

    Στην αριστερή μεριά του πίσω προφυλακτήρα έχω πλέον ένα γερό σημάδι (έχει γδαρθεί και το πλαστικό όχι μόνο το χρώμα) αυτό πιστεύετε ότι φτιάχνεται με τοπική βαφή ή θέλει βάψιμο όλος ο προφυλακτήρας; Έχετε να προτείνεται κάποιο μαγαζί προς Πειραιά που να μη με γδύσει;

    Ευχαριστώ προκαταβολικά και συγγνώμη για το έντονο ύφος αλλά είμαι πολύ εκνευρισμένος. Που θα πάει δε θα τύχει να βρω κάποιον να κάνει ζημιά σε ξένο αυτοκίνητο και να ετοιμάζεται να φύγει...

  15. The Following User Says Thank You to jkourkoulis For This Useful Post:

    aristent (01-03-13)

  16. #70
    Εγγραφή
    31-12-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    4.443
    Thanked
    21234
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jkourkoulis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα παιδιά, δεν είμαι σίγουρος αν είναι σωστό το θέμα αλλά τέλος πάντων. Κάποιος αποφάσισε να μου χτυπήσει τον προφυλακτήρα όταν πάρκαρε - ξεπάρκαρε και ασφαλώς μετά εξαφανίστηκε χωρίς να αφήσει ένα σημείωμα, αυτό είναι το ηθικό άλλωστε.

    Στην αριστερή μεριά του πίσω προφυλακτήρα έχω πλέον ένα γερό σημάδι (έχει γδαρθεί και το πλαστικό όχι μόνο το χρώμα) αυτό πιστεύετε ότι φτιάχνεται με τοπική βαφή ή θέλει βάψιμο όλος ο προφυλακτήρας; Έχετε να προτείνεται κάποιο μαγαζί προς Πειραιά που να μη με γδύσει;

    Ευχαριστώ προκαταβολικά και συγγνώμη για το έντονο ύφος αλλά είμαι πολύ εκνευρισμένος. Που θα πάει δε θα τύχει να βρω κάποιον να κάνει ζημιά σε ξένο αυτοκίνητο και να ετοιμάζεται να φύγει...
    Sorry to hear that !!!

    Θα σου πρότεινα να μην περιοριστείς γεωγραφικά, αλλά να επιλέξεις σύμφωνα με τη ποιότητα της δουλειάς.

  17. The Following 4 Users Say Thank You to doctore For This Useful Post:

    aristent (01-03-13), BILL007 (01-03-13), jkourkoulis (01-03-13), S8N (01-03-13)

Σελίδα 7 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 5678 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP