Σελίδα 6 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 4567816 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 51 έως 60 από 182

Θέμα: Κιτρινη φυλη

  1. #51
    Εγγραφή
    07-01-10
    Μηνύματα
    2.102
    Thanked
    874
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Thomelef Εμφάνιση μηνυμάτων
    μην μπερδεύεσαι...τα χώνουμε σ'αυτούς που με ότι στραβό τους τυχαίνει απο αυτούς
    που οι ίδιοι ψήφισαν, κανονίζουν να την πληρώνει ο συμπολίτης τους...
    και φυσικά θα βάλω χολή όταν κάποιοι αποφασίζουν να μου κόψουν το ρεύμα χωρίς
    να φταίω εγώ για αυτό που τους συμβαίνει.
    και φυσικά θα βγάλω χολή σε αυτούς που κλείνουν τους δρόμους με ότι αυτό συνεπάγεται.
    τελικά μου φαίνεται πως εδώ πέρα τα έχουμε μπερδέψει λίγο τα πράγματα...δεν φταίμε
    σε τπτ εμείς ακόμα και αν ο ραγκούσης αποφασίσει να καταργήσει το επάγγελμα του ταξιτζή.
    ξαναλέω...Η ΕΛΛΑΔΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΣΙΦΛΙΚΙ ΚΑΝΕΝΟΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΤΟΥ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ
    ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΣΥΜΠΟΛΙΤΕΣ ΤΟΥ...
    όσο για το τελευταίο σου σχόλιο, να σου απαντήσω...
    δεν έχω Μ6, και κανένας υπάλληλος μου δεν παίρνει 600 ευρώ. 600 ευρώ είναι μόνο
    το ένσημο τους. τα δώρα τους είναι τα ίδια με αυτά που παίρνουν όλα αυτά τα χρόνια,
    και στο χέρι παίρνουν τα διπλά και κάποιοι +κάτι παραπάνω απο αυτά που ανάφερες...
    δεν νομίζω να ειναι και άσχημα για έναν υπάλληλο του ιδιωτικού τομέα.
    Θωμα μαλλον εσυ μπερδευεσαι...

    τι σε κανει να πιστευεις οτι αναφερομαι ειδικα στα δικα σου γραφομενα;

    εγραψα κατι ειδικα για τις αποψεις σου;

  2. #52
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kplc16 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θωμα μαλλον εσυ μπερδευεσαι...

    τι σε κανει να πιστευεις οτι αναφερομαι ειδικα στα δικα σου γραφομενα;

    εγραψα κατι ειδικα για τις αποψεις σου;
    πιο πολύ στάθηκα στο τελευταίο σου σχόλιο, μιάς και με παίρνει και εμένα η μπάλα.
    έτσι και αλλιώς δεν έχει διαφορετικό ύφος αυτό που γράφω απο το ύφος που τα
    λέμε και στον καφέ...
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  3. #53
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ρε μάστορα, από τη μία γράφεις αυτό...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kplc16 Εμφάνιση μηνυμάτων

    Δε θα σχολιασω ομως ουτε μια για να μη θυμωσει κανεις μαζι μου.

    και από την άλλη αρχίζεις το σχολιασμό...


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kplc16 Εμφάνιση μηνυμάτων
    οταν δινεις 100000 για να φτιαξεις καφενειο πας για 70 ευρω μεροκαματο με δωδεκα ωρες εργασια τη μερα;


    Ας κρατήσουμε τους τόνους για να μη κλειδωθεί κι αυτό δίχως -ουσιαστικό- λόγο κι αιτία.

  4. #54
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    βασικά η αλήθεια είναι πως η συζήτηση έχει ξεφύγει σε λεπτομέρειες που δεν μας νοιάζουν κιόλα,
    παρά μόνο τους ταξιτζήδες. το θέμα είναι οι κινητοποιήσεις τους και η ταλαιπωρεία του κόσμου...
    προσωπικά τι βγάζουν - τι έχουν δώσει - κτλ κτλ, δεν με νοιάζει ρε αδερφέ...δική τους επιλογή
    ήταν, όπως και κάθε άλλου πολίτη το τι επάγγελμα θα ακολουθήσει. το θέμα είναι ότι μας βάζουν
    σε ιστορίες, χωρίς να φταίμε σε τπτ...
    και φυσικά θα το ξαναπώ, πως για όλα αυτά, φταίει ο συνδικαλισμός, που με το παραμικρό
    καταφέρνει να κόβει ρεύμα, δρόμους, αεροδρόμια, λιμάνια, νερό, κτλ κτλ...οι άνθρωποι είναι
    εγκληματίες ρε...
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  5. #55
    Εγγραφή
    07-01-10
    Μηνύματα
    2.102
    Thanked
    874
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Monsta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε μάστορα, από τη μία γράφεις αυτό...




    και από την άλλη αρχίζεις το σχολιασμό...






    Ας κρατήσουμε τους τόνους για να μη κλειδωθεί κι αυτό δίχως -ουσιαστικό- λόγο κι αιτία.
    ρε μαστορα δε σηκωνω τους σηκωμενους τονους.
    απλα σταθηκα ανακολουθος των υποσχεσεων μου οτι δε θα σχολιασω.
    Ετυχε να σχολιασω κι εγω κατι.

  6. #56
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kplc16 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ρε μαστορα δε σηκωνω τους σηκωμενους τονους.
    απλα σταθηκα ανακολουθος των υποσχεσεων μου οτι δε θα σχολιασω.
    Ετυχε να σχολιασω κι εγω κατι.
    χιχιχι gotcha

  7. #57
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kplc16 Εμφάνιση μηνυμάτων
    πολλες ανακριβειες εχουν ειπωθει σε αυτο το thread.Δε θα σχολιασω ομως ουτε μια για να μη θυμωσει κανεις μαζι μου.

    Για αλλη μια φορα θα τα χωσω στους mods που δε μπλοκαραν το thread εγκαιρα.

    Εχουν καταλαβει μερικοι οτι το φορουμ αφορα την αγαπη μας για τα bmw κατα κυριο λογο;

    Το να εχει καποιος εμπαθεια με ενα κλαδο επαγγελματιων ειναι κατανοητο απο μερους μου (οχι ομως και αποδεκτο).

    Δεν γουσταρετε τους ταξιτζηδες και τους υπαλληλους των Ελτα και ποσους αλλους ακομα.Ειναι αναγκη να τους βριζετε δημοσια;

    Δηλαδη τι πρεπει να κανουν ολοι αυτοι, να γινουν εργοστασιαρχες να αγορασουν ενα μ6;

    Η μηπως θελετε να παρατησουν τις δουλειες τους και να δουλεψουν σε σας για 600 ευρω.

    οχι αλλη χολη ρε παιδια για το συνανθρωπο.ΕΛΕΟΣ.

    επι του thread εχω να πω οτι στιριζω τον απεργο οχι ομως αυτον που παρακολυει τη λειτουργια του κρατους.
    Να σχολιασεις γιατι ειναι forum και δεν ειναι μονολογος μπροστα στον καθρεπτη μας. Αν σε ενοχλει το θεμα μη το διαβαζεις ή μη συμμετεχεις, υπαρχουν ενα σωρο αλλα ακυρα θεματα "BMW" (μπαλα πχ) που ισως να σε ενδιαφερουν περισσοτερο.

    Δεν γουσταρουμε οσους νομιζουν οτι το κρατος και οι (συμ)πολιτες του ειναι το τσιφλικι του για να περναει το δικο του.

    Δεν γουσταρουμε τους ταξιτζηδες που αντι να κλεισουν με τα ταξι τους τα στενα του Ραγκουση και των αλλων, κλεινουν λιμανια και αεροπλανα που κανουν τη χωρα μας να δειχνει (περισσοτερο) τριτοκοσμικη και ταλαιπωρουν Ελληνες και ξενους που δεν φταινε.

    Δεν γουσταρουμε τα λαμογια της ΔΕΗ που οποτε θελουν τραβανε το γενικο, εχουν την απαιτηση ο λογαριασμος να πληρωνεται στην ωρα του και εναντι, και δεν νοιαζονται για τα προβληματα που δημιουργουν. Και να μας λιωσει το παγωτο στο ψυγειο.. θα παρουμε αλλο. Το γεροντακι που αναπνεει με μηχανημα οξυγονου και πεθαναν 2-3 στη τελευταια απεργια, τι τους εφταιξε?

    Δεν γουσταρουμε τους υπαλληλους στα ΕΛΤΑ που ειναι "τα ζωα μου αργα" ως προς την εξυπηρετηση, ειναι 5 ατομα μεσα και δουλευει το 1, και οταν μπουν στο δικο μας καταστημα ζοχαδιαζονται αν αργησουν μισο λεπτο παραπανω.

    Και ενα σωρο αλλα επαγγελματα με λαθος ατομα σε λαθος θεσεις..

    Που κολλανε τα εργοστασια και τα Μ6, δεν μιλαμε για ταξικο διαχωρισμο ουτε για φτωχος και πλουσιος. Μιλαμε για ατομα που προκαλουν προβλημα σε πολιτες που δεν φταινε!

    Στο τελος, φυσικα και συμφωνω μαζι σου, η απεργια ειναι δικαιωμα ολων, η παρακωλυση διωκεται ποινικα και αν ειμασταν Γερμανια σιγα μη ζουσαμε τετοια χαλια καθε φορα που ενας κλειστος κλαδος εχει προβλημα.

    Για τα κανονια που τρωει ο Θωμας και ο καθε Θωμας, θα επρεπε να παιρνουν το στρωμα τους και να αραξουν πανω στο ταξι του καθενος?

  8. The Following 4 Users Say Thank You to fanisk For This Useful Post:

    aristent (20-07-11), manos (21-07-11), Monsta (20-07-11), paganis (20-07-11)

  9. #58
    Εγγραφή
    07-01-10
    Μηνύματα
    2.102
    Thanked
    874
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο fanisk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να σχολιασεις γιατι ειναι forum και δεν ειναι μονολογος μπροστα στον καθρεπτη μας. Αν σε ενοχλει το θεμα μη το διαβαζεις ή μη συμμετεχεις, υπαρχουν ενα σωρο αλλα ακυρα θεματα "BMW" (μπαλα πχ) που ισως να σε ενδιαφερουν περισσοτερο.

    Δεν γουσταρουμε οσους νομιζουν οτι το κρατος και οι (συμ)πολιτες του ειναι το τσιφλικι του για να περναει το δικο του.

    Δεν γουσταρουμε τους ταξιτζηδες που αντι να κλεισουν με τα ταξι τους τα στενα του Ραγκουση και των αλλων, κλεινουν λιμανια και αεροπλανα που κανουν τη χωρα μας να δειχνει (περισσοτερο) τριτοκοσμικη και ταλαιπωρουν Ελληνες και ξενους που δεν φταινε.

    Δεν γουσταρουμε τα λαμογια της ΔΕΗ που οποτε θελουν τραβανε το γενικο, εχουν την απαιτηση ο λογαριασμος να πληρωνεται στην ωρα του και εναντι, και δεν νοιαζονται για τα προβληματα που δημιουργουν. Και να μας λιωσει το παγωτο στο ψυγειο.. θα παρουμε αλλο. Το γεροντακι που αναπνεει με μηχανημα οξυγονου και πεθαναν 2-3 στη τελευταια απεργια, τι τους εφταιξε?

    Δεν γουσταρουμε τους υπαλληλους στα ΕΛΤΑ που ειναι "τα ζωα μου αργα" ως προς την εξυπηρετηση, ειναι 5 ατομα μεσα και δουλευει το 1, και οταν μπουν στο δικο μας καταστημα ζοχαδιαζονται αν αργησουν μισο λεπτο παραπανω.

    Και ενα σωρο αλλα επαγγελματα με λαθος ατομα σε λαθος θεσεις..

    Που κολλανε τα εργοστασια και τα Μ6, δεν μιλαμε για ταξικο διαχωρισμο ουτε για φτωχος και πλουσιος. Μιλαμε για ατομα που προκαλουν προβλημα σε πολιτες που δεν φταινε!

    Στο τελος, φυσικα και συμφωνω μαζι σου, η απεργια ειναι δικαιωμα ολων, η παρακωλυση διωκεται ποινικα και αν ειμασταν Γερμανια σιγα μη ζουσαμε τετοια χαλια καθε φορα που ενας κλειστος κλαδος εχει προβλημα.

    Για τα κανονια που τρωει ο Θωμας και ο καθε Θωμας, θα επρεπε να παιρνουν το στρωμα τους και να αραξουν πανω στο ταξι του καθενος?
    δε βλεπω να διαφωνουμε σε πολλα.Αλλωστε μου τρεχουν τα σαλια για ενα μ6.

    Η μεγαλη μου διαφωνια ειναι ομως τα βρισιδια και ""τα βαζω ολα σε ενα τσουβαλι".

    Μπορουμε να ειμαστε λιγο ποιο προσεκτικοι στις εκφρασεις μας.
    Αιχμηροι ας ειμαστε φωνακλαδες ας ειμαστε.
    Να μην ειμαστε χυδαιοι.
    Αυτα τα πραγματα που γραφουμε εδω μεσα θα τα διαβασουν καποιοι μετα απο χρονια ενδεχομενως κι ασχετοι με το φορουμ.

    Το να βριζουμε ολοκληρους κλαδους επαγγελματιων ειναι λαθος
    Τελος εγω μομφη εριξα στους mods εχοντας στο μυαλο μου τα βρισιδια.
    Δεν ειπα κατι ειδικα για σενα.
    Αλλα πριν ξεφωνισω καποιον προσπαθω να βαλω τον εαυτο μου στη θεση του.
    Αν παλι οι mods θεωρουν οτι τα ποστς μου ειναι δυναμιτης ας τα διαγραψουν.

  10. #59
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    6.185
    Thanked
    10609
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    .....................

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο deepBLUE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμενα παλι αυτο που με χαλαει ειναι οι χαρακτηρισμοι και θα παρακαλουσα να ειναι πιο ηπιοι γιατι εκτος αν συμφωνουμε σε καποια πραγματα η οχι υπαρχουν και μελη τα οποια ασχολουνται με το συγκεκριμενο επαγγελμα !!!
    Οι αποψεις μπορουν να εκφερονται και με διαφορετικους ηπιότερους τροπους.
    Ευχαριστω

  11. The Following 2 Users Say Thank You to Kostas_1 For This Useful Post:

    deepBLUE (20-07-11), nikos-Mpacket (21-07-11)

  12. #60
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kplc16 Εμφάνιση μηνυμάτων
    δε βλεπω να διαφωνουμε σε πολλα.Αλλωστε μου τρεχουν τα σαλια για ενα μ6.

    Η μεγαλη μου διαφωνια ειναι ομως τα βρισιδια και ""τα βαζω ολα σε ενα τσουβαλι".

    Μπορουμε να ειμαστε λιγο ποιο προσεκτικοι στις εκφρασεις μας.
    Αιχμηροι ας ειμαστε φωνακλαδες ας ειμαστε.
    Να μην ειμαστε χυδαιοι.
    Αυτα τα πραγματα που γραφουμε εδω μεσα θα τα διαβασουν καποιοι μετα απο χρονια ενδεχομενως κι ασχετοι με το φορουμ.

    Το να βριζουμε ολοκληρους κλαδους επαγγελματιων ειναι λαθος
    Τελος εγω μομφη εριξα στους mods εχοντας στο μυαλο μου τα βρισιδια.
    Δεν ειπα κατι ειδικα για σενα.
    Αλλα πριν ξεφωνισω καποιον προσπαθω να βαλω τον εαυτο μου στη θεση του.
    Αν παλι οι mods θεωρουν οτι τα ποστς μου ειναι δυναμιτης ας τα διαγραψουν.
    Για τις βρισιες εχεις δικιο, οταν το εγραφα ενιωθα τοση οργη που βουλιαζουν κι αλλο τη χωρα μας.. δεν μπορω να στη περιγραψω με λογια. Θα μου πεις - και πολυ σωστα - φορουμ ειναι, ξαναδιαβασε το και πατα submit.

Σελίδα 6 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 4567816 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP