Σελίδα 6 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 45678 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 51 έως 60 από 154

Θέμα: ESS M3 E92 σε Ελληνικο εδαφος

  1. #51
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    F.I.R. Αθηνών
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    5.122
    Thanked
    12707
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο VanVIC Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...οταν συζητούσα με τον Νίκο την περίπτωση του κομπρέσορα (τότε είχε "εκείνο" το 335i...) μου έλεγε οτι δεν του άρεσαν οι κομπρέσορες γενικότερα, ...

    Πραγματικά ήθελα να ήμουν μέσα στο μυαλό του, εκεί στο video που τον βλέπουμε προσηλωμένο στον δρόμο μπροστά του, να διαβάσω την σκέψη του όταν έβλεπε (απο την άκρη του αριστερού του ματιού) οτι το Calliardo δεν ήταν ούτε καν στο πλάϊ του ...
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m3est Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...Να ναι καλα αυτοι που φροντισαν μ ενα κιτ να εχει η Μ3 απ ολα.
    Ελα τώρα, παραδέξου οτι δεν το περίμενες αυτό που ζούσες !
    Μαρτύρα !

  2. #52
    Εγγραφή
    25-12-09
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    529
    Thanked
    741
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Εννοειται πως δεν το περιμενα.Ειπα καλα θα πηγαινει αλλα αυτο παραπαει.Μακαρι να βγει και αξιοπιστο οσο λενε και δεν θελω κατι αλλο.Μ αυτο εγκαταλειπω και την ιδεα της νεας Μ5.


    www.speedandstyle.gr

    210 9850450
    697 9962302

  3. #53
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο VanVIC;41775

    [B
    Calliardo [/B]

    Ρε συ ηθελημένα το σκότωσες το Gallardo????

  4. #54
    Εγγραφή
    25-12-09
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    529
    Thanked
    741
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Περιμενα να το κραταω απο κοντα οχι να του φυγω.


    www.speedandstyle.gr

    210 9850450
    697 9962302

  5. #55
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    F.I.R. Αθηνών
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    5.122
    Thanked
    12707
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m3est Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εννοειται πως δεν το περιμενα.Ειπα καλα θα πηγαινει αλλα αυτο παραπαει.Μακαρι να βγει και αξιοπιστο οσο λενε και δεν θελω κατι αλλο.Μ αυτο εγκαταλειπω και την ιδεα της νεας Μ5.
    Νομίζω οτι δικαιωματικά αξίζω ένα test-ride.
    OK όχι με του γιατρού αλλά με το δικό σου όταν με το καλό...

    Οσο για το νέο Μ5, επειδή το επόμενο νέο Μ3 (με τα διπλά...) θα αργήσει λίγο, είμαι σχεδόν σίγουρος οτι θα το πάρεις, θα το τουμπανιάσεις και μετά θα το πουλήσεις και θα πάρεις το επόμενο Μ3 (που θα σου αρέσει περισσότερο απο το κομπρεσαριστό).
    That's life Nick (σου εύχομαι ΥΓΕΙΑ και όλα με την ώρα τους...)
    Μέχρι τότε...

  6. #56
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    F.I.R. Αθηνών
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    5.122
    Thanked
    12707
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Monsta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε συ ηθελημένα το σκότωσες το Gallardo????
    Ο Νίκος το "σακάτεψε" στην ουσία, εγώ μόνο το όνομα του στραπάτσαρα λίγο αλλά ήρθες εσύ (που η δουλειά σουν είναι να τα ομορφαίνεις όλα) και το έφτιαξες !


    Αλήθεια ο οδηγός της Lambo, "ήξερε" ?
    Ελπίζω να "ηξερε" για να ήταν και λίγο υποψιασμένος γιατί διαφορετικά...

  7. The Following User Says Thank You to VanVIC For This Useful Post:

    Monsta (05-04-10)

  8. #57
    Εγγραφή
    25-12-09
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    529
    Thanked
    741
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Βεβαιως και ηξερε.Απλα κι αυτος εντυπωσιαστηκε με το αποτελεσμα ιδιαιτερα στην 5η και στην 6η που το Μ3 ξεμακραινε.Παλι καλα που δεχτηκε ο ανθρωπος το ανοιγμα με 2ες ρολλ γιατι αν ηθελε σταση ακομα θα σπιναριζε το Μ.


    www.speedandstyle.gr

    210 9850450
    697 9962302

  9. #58
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m3est Εμφάνιση μηνυμάτων

    Μ αυτο εγκαταλειπω και την ιδεα της νεας Μ5.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο VanVIC Εμφάνιση μηνυμάτων

    Οσο για το νέο Μ5, επειδή το επόμενο νέο Μ3 (με τα διπλά...) θα αργήσει λίγο, είμαι σχεδόν σίγουρος οτι θα το πάρεις, θα το τουμπανιάσεις και μετά θα το πουλήσεις και θα πάρεις το επόμενο Μ3 (που θα σου αρέσει περισσότερο απο το κομπρεσαριστό).

    Μάλλον ο Νίκος έχει βάλει στόχο να πουλήσει μπόλικο tuning (που ούτως η άλλως αυτή είναι η κύρια ενασχόληση της S&S), άρα και θα κρατήσει το ///Μ3 για demo purposes...

  10. #59
    Εγγραφή
    09-01-10
    Περιοχή
    Σε τσαντηρι (ΝΟ ΦΟΡΟΣ)
    Μηνύματα
    1.636
    Thanked
    4857
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο VanVIC Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν και τα ανωτέρω 2 στα οποία αναφέρεσαι, αμφιβάλω αν έχουν τις επιδόσεις που έχει το Μ3Ε92 με ESS stage 2, σίγουρα σαν σκεπτικό με βρίσκεις κι εμένα σύμφωνο.
    Ενα αυτοκίνητο δεν είναι μόνο οι επιδόσεις του, είναι πολλά περισότερα.
    Επίσης σίγουρο είναι οτι τα 2 στα οποία αναφέρεσαι είναι και ασφαλέστερα στους ελληνικούς δρόμους.

    Υπάρχει όμως και ένα άλλο θέμα...
    Καμιά φορά, αυτό που αγοράζεις δεν σου είναι "αρκετό" όπως είναι, θές να προσθέσεις και την δική σου "πινελιά", θές να το κάνεις ξεχωριστό.
    Νομίζω οτι σε τέτοιες περιπτώσεις απευθύνεται η "αναβάθμιση" που μας παρουσίασε ο m3est.

    Λές ο ιδιοκτήτης του συγκεκριμένου Μ3 (ο γιατρός) να μην είχε την δυνατότητα να αγοράσει ή το GT-R ή το Porsche ?

    Σκέψου την δική σου περίπτωση αλλά και τόσων άλλων "ομοιοπαθούντων" εδώ μέσα (το'χουν οι BMWέδες φαίνεται). Κι εγώ μια απ'τα ίδια...
    Οι επιδοσεις των παραπανω σε ενα light upgrade απο stock ειναι σιγουρα καλυτερες, πιο αξιοπιστες και πολυ φθηνοτερες. Και εκει το Μ3 δεν εχει τυχη. Αν και αμφιβαλλω οτι ακομα και stock να ειναι, επειδη εχουν καλυτερη διαχειριση της ιπποδυναμης τους, το Μ3 θα τα βρει σκουρα στο 80% των περιπτωσεων.
    Εχεις δικιο οτι το αυτοκινητο δεν ειναι μονο οι επιδοσεις του...δεν πιστευω ομως οτι το Μ3 ειναι καλυτερο απο τα παραπανω στους αλλους τομεις, στους οποιους αναφερεσαι. Η διαχειριση πανω απο 500 αλογα δεν ειναι ευκολη υποθεση στον ενα αξονα, στην συνηθισμενη μετρια ποιοτητας ασφαλτου.
    Μ3 εχω και εγω, αλλα θελω να βλεπω τα πραγματα οσο πιο αντικειμενικα μπορω. Εγω παντως, και μιλωντας το τι θα εκανα εγω αν ειχα αυτο το budget οπως προειπα, θα αγοραζα κατι αλλο. Ο καθενας βεβαια εχει το δικαιωμα να ξοδεψει τα λεφτα του οπως ακριβως θελει...

  11. The Following 3 Users Say Thank You to turbodog For This Useful Post:

    chief (05-04-10), GM6 (06-04-10), Thomelef (06-04-10)

  12. #60
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    273
    Thanked
    82
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο VanVIC Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο Νίκος το "σακάτεψε" στην ουσία, εγώ μόνο το όνομα του στραπάτσαρα λίγο αλλά ήρθες εσύ (που η δουλειά σουν είναι να τα ομορφαίνεις όλα) και το έφτιαξες !


    Αλήθεια ο οδηγός της Lambo, "ήξερε" ?
    Ελπίζω να "ηξερε" για να ήταν και λίγο υποψιασμένος γιατί διαφορετικά...
    Καλά δε θα σταματήσει και η παραγωγή το St Aggata επειδή έφαγε 3 κενά ο TTP !!! ... To SL είναι σε ΑΛΛΟ επιπεδο έτσι και αλλιώς

    Ο ΤΤΡ προφανώς και ξέρει τι αμάξι έχει αφού είχε 996 600+ και 997 800 άλογα και άλλα πολλά ... και μάλλον δεν έχει το Leggera για να κάνει καριέρα !!!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο turbodog Εμφάνιση μηνυμάτων
    ... Εγω παντως, και μιλωντας το τι θα εκανα εγω αν ειχα αυτο το budget οπως προειπα, θα αγοραζα κατι αλλο. Ο καθενας βεβαια εχει το δικαιωμα να ξοδεψει τα λεφτα του οπως ακριβως θελει...
    Κοίτα Μήτσο το κόνσεπτ του Μ3 δεν είναι έτσι και αλλιώς οι απόλυτες επιδόσεις στην ευθεία !!! ... στα 90 χιλ που κάνει καινούργιο αγοράζεις ένα ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ all around όχημα ...

    αν θέλει κάποιος καριέρα στη BP μάλλον θα πρέπει να πάρει κάτι άλλο (με μπλοκ gt1 ή 4G63 π.χ. xexexe)
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη bmw : 05-04-10 στις 16:49

Σελίδα 6 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 45678 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP