Σελίδα 6 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 45678 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 51 έως 60 από 71

Θέμα: Επιτελους την πηρα!

  1. #51
    Εγγραφή
    30-07-10
    Περιοχή
    Ξεσσαλονικη!
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    7.725
    Thanked
    17901
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    οκ μάγκες... ότι πείτε..

    i rest my case..
    Ο Κυβερνήτης είναι υπεύθυνος για το αεροσκάφος και τους επιβάτες για όσο διαρκεί η πτήση. Ο Μηχανικός είναι υπεύθυνος για ΠΑΝΤΑ.



  2. #52
    Εγγραφή
    05-01-10
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    153
    Thanked
    92
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pilot Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης όσον αφορά την αίσθηση στο τιμόνι που λες.. ξέρεις τι ρυθμίσεις είχαν τα μηχανάκια? τι λάστιχα? Ένα λάστιχο racing με απότομη ''κορώνα'' κάνει το μηχανάκι να στρίβει εξαιρετικά εύκολα ενώ ένα street με ποιο ομαλή κορώνα το κάνει ποιο σταθερό αλλά με ποιο ''βαριά'' αίσθηση..
    pilot ειμαι 23 και οδηγαω μηχανακια απο τα 11...τα εχω φαει τα χοντα με το κουταλακι, το πρωτο μου μηχανακι ηταν το σουπρα και ο κολλητος μου ειχε το κρυπτον..το δικο μου ετριζε σπαγαν πλαστικα και οταν ψαρωνα θυμαμαι οτι ο κινητηρας εμοιαζε με κομπρεσερ..το κρυπτον δε πιο γρηγορο πιο δεμενο και το εχει ακομα το παλικαρι..

    καλος η κακως η yamaha ηταν παντου μπροστα σε ολες τις κατηγοριες crypton,z,tdm,r1,fzx,fz1,v-max οσα μοντελα θες!!! (και v-max ειχα με σπασμενη 3η)

    η χοντα και η σουζουκι δε εχει να δειξει τπτ περα απο 2-3 μοντελα

    τωρα περι ελαστικων που λες και παλι δε μου λεει τπτ(εννοω οτι δε θα κατσω να δω πιο την εχει μεγαλυτερη καβαλαω και ντουμανι!!)...την τεχνολογια δε την γουσταρω, το μηχανακι το φρεναρω εγω οχι το abs, και το σπινιαρω εγω οχι το traction ctrl...δεν αμφιβαλω για τις γνωσεις σου αλλα εγω και 100 μετρα να κανω με ενα μηχανακι το καταλαβαινω..

    τωρα τρεχω στα ντραγκστερ μονος μου (ολα και κατασκευη) σε μικρη κατηγορια διοτι δεν υπαρχει μαμαλο για πολλα πολλα, καποια αλλη στιγμη ισως δωσω κανα λινκ να με καμαρωσετε, δε το κανω τωρα γιατι θα φανει εσκεμενο..αυτα

    ειλικρινα φιλικα
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη xxxvagos : 25-01-12 στις 04:21

  3. #53
    Εγγραφή
    05-01-10
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    153
    Thanked
    92
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    οπως και για τα νιντζα ηθελα να πω οτι δε φτανονται,πρεπει ο αλλος να ναι πολυ αμαθος για να τον κοντεψεις, αμα ξερει δε? αστο!!!...ηθελα να το πουμε και αυτο, μη τα ξεχναμε!!

  4. #54
    Εγγραφή
    08-09-11
    Περιοχή
    ΑΛΙΜΟΣ-ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    275
    Thanked
    99
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Εχω ενα φ1-ζρ στο γκαραζ μεχρη κ στα 20 ασχολιομουνα με παπο κοντριτσες θυμαμαι ειχε ερθει ενα φχ 200 κ γω το ειχα 57χιλιοστα με νικασιλ κυλινδρο βοσνερ πιστονακι ελαφρομενο ανοιγμενα ριντ κ θυριδες χειροποιητη εξατμιση μοτορσπορτ κ μιλαμε στα 300μ δεν με εβλεπε!γενικα ειχα ξεκολιασει πολους!κ ακομα στο γκαραζ ειναι!τωρα ειμαι 26 που καιρος για τετοια εχω κ μια γυναικα το εχω παρατησει!με το καλο αν κανω κανα γιο να το παρει αλλιος αστο να το θυμαμαι
    A car travels your body
    A bike travels your soul
    ΓΙΩΡΓΟΣ R

  5. #55
    Εγγραφή
    05-01-10
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    153
    Thanked
    92
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο georgebmw Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω ενα φ1-ζρ στο γκαραζ μεχρη κ στα 20 ασχολιομουνα με παπο κοντριτσες θυμαμαι ειχε ερθει ενα φχ 200 κ γω το ειχα 57χιλιοστα με νικασιλ κυλινδρο βοσνερ πιστονακι ελαφρομενο ανοιγμενα ριντ κ θυριδες χειροποιητη εξατμιση μοτορσπορτ κ μιλαμε στα 300μ δεν με εβλεπε!γενικα ειχα ξεκολιασει πολους!κ ακομα στο γκαραζ ειναι!τωρα ειμαι 26 που καιρος για τετοια εχω κ μια γυναικα το εχω παρατησει!με το καλο αν κανω κανα γιο να το παρει αλλιος αστο να το θυμαμαι
    το f1 γιωργη το ειχε ο αλλος της παρεας, 56 mm με μικουνι 26mm και ριντοφυλλα..εεε ρε εποχες!!

    εγω με το z τρεχω τωρα, η παλιοδιχρονια εχει πανω απο 40 αλογα..

    και εχεις καποιους να λενε οτι η yamaha ειναι για ακορντεον και σινθεσαισερ


    ΥΓ ξεχασα να αναφερω και την XTαρα πριν που ελεγα για τα μοντελα..

    γενικα γιωργη δε νομιζω οτι υπαρχει καποιος γνωστης που αμφιβαλει οτι σε γενικες γραμμες η yamaha εχει βγαλει τα καλυτερα μηχανακια

  6. #56
    Εγγραφή
    30-07-10
    Περιοχή
    Ξεσσαλονικη!
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    7.725
    Thanked
    17901
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο xxxvagos Εμφάνιση μηνυμάτων
    pilot ειμαι 23 και οδηγαω μηχανακια απο τα 11...τα εχω φαει τα χοντα με το κουταλακι, το πρωτο μου μηχανακι ηταν το σουπρα και ο κολλητος μου ειχε το κρυπτον..το δικο μου ετριζε σπαγαν πλαστικα και οταν ψαρωνα θυμαμαι οτι ο κινητηρας εμοιαζε με κομπρεσερ..το κρυπτον δε πιο γρηγορο πιο δεμενο και το εχει ακομα το παλικαρι..

    καλος η κακως η yamaha ηταν παντου μπροστα σε ολες τις κατηγοριες crypton,z,tdm,r1,fzx,fz1,v-max οσα μοντελα θες!!! (και v-max ειχα με σπασμενη 3η)

    η χοντα και η σουζουκι δε εχει να δειξει τπτ περα απο 2-3 μοντελα

    τωρα περι ελαστικων που λες και παλι δε μου λεει τπτ(εννοω οτι δε θα κατσω να δω πιο την εχει μεγαλυτερη καβαλαω και ντουμανι!!)...την τεχνολογια δε την γουσταρω, το μηχανακι το φρεναρω εγω οχι το abs, και το σπινιαρω εγω οχι το traction ctrl...δεν αμφιβαλω για τις γνωσεις σου αλλα εγω και 100 μετρα να κανω με ενα μηχανακι το καταλαβαινω..

    τωρα τρεχω στα ντραγκστερ μονος μου (ολα και κατασκευη) σε μικρη κατηγορια διοτι δεν υπαρχει μαμαλο για πολλα πολλα, καποια αλλη στιγμη ισως δωσω κανα λινκ να με καμαρωσετε, δε το κανω τωρα γιατι θα φανει εσκεμενο..αυτα

    ειλικρινα φιλικα
    Καταρχάς καλό είναι να δηλώσω ότι ΔΕΝ έχω εμπάθεια με ΚΑΜΙΑ μάρκα, ούτε στα αυτοκίνητα ούτε στις μηχανές.. ούτε μετοχές έχω ούτε με ταΐζουν!

    Τώρα από τα παραπάνω λεγόμενα σου φίλε μου, μάλλον δεν έχεις και πολύ ιδέα..το ''εγώ φρενάρω και σπινιάρω κλπ κλπ'' τα έχω ακούσει χιλιάδες φορές..Αν εσύ μπορείς να φρενάρεις καλύτερα από ένα σύστημα το οποίο δεν έχει καμιά σχέση με ότι ήξερες και που δεν το έχεις δοκιμάσει ποτέ, ειδικά σε συνθήκες πανικού η ολισθηρού οδοστρώματος, τότε χαραμίζεσε εδώ!
    Το οτι τρέχεις στα ντράγκστερ δεν μου λέει απολύτως τίποτε.. γενικά δεν είμαι και πολύ τις ευθείας.. επίσης αυτό που καταλαβαίνεις κάθε μηχανάκι στα 100 μέτρα το αφήνω ασχολίαστο.

    Όσο για την χόντα..τι να πω.. μάλλον δεν έχεις ακούσει ποτέ για 6κύλινδρα διαμάντια,για οβάλ πιστόνια,για 6κύλινδρα δίχρονα 125 με κόφτη στις 22000 στρ/λεπτό, για την απίστευτη τεχνολογία κατεργασίας μετάλλων του κραταιού HRC.. εξάλλου οι εκατοντάδες νίκες και τα δεκάδες παγκόσμια πρωταθλήματα σε κάθε μορφή αγώνων αλλά λένε!! Αλλά κάτσε, ξέρω ξέρω, ''οι αγώνες είναι άλλο πράμα και δεν μετράνε''..το έχω ακούσει και αυτό!
    Όσο για την ιπποδύναμη,ναι, τα χόντα υστερούσαν σε απόλυτα νούμερα γιατί έτσι ήταν η νοοτροπία της εταιρίας, η μήπως πιστεύετε πως δεν μπορούσε να βγάλει δυνατό μοτέρ? Στην πίστα όμως και σε στροφοδιαδρομές δεν υστερούσαν πουθενά, θυμάμαι το 2007 στην πίστα στο Αιγίνιο με το 600RR μου έκανα απανωτά 15 γύρους και τα φρένα δεν κατάλαβαν τίποτε(νορμάλ φρένα έτσι? ούτε σωληνάκια ούτε τίποτε) και ο κολλητός με το 636 κάθε 3 γύρους σταματούσε για να κρυώσουν! Εξάλλου το τελευταίο CBR σε νορμάλ μορφή είναι το δυνατότερο είτε σας αρέσει είτε όχι!
    Όσον αφορά βλάβες κλπ.. άμα αρχίσω να γράφω θα γράψω 10 σελίδες για το καθένα,για όλες τις μάρκες! Και εγώ ξέρω χόντα cub και ''ταυράκια'' που είναι μεγαλύτερα σε ηλικία από μένα και δουλεύουν ακόμα!

    Τέλος πάντων..ο καθένας ας πιστεύει ότι θέλει.. πάντα όρθιοι και αγρατζούνιστοι.. αρκετή φαιά ουσία ξόδεψα..
    Ο Κυβερνήτης είναι υπεύθυνος για το αεροσκάφος και τους επιβάτες για όσο διαρκεί η πτήση. Ο Μηχανικός είναι υπεύθυνος για ΠΑΝΤΑ.



  7. The Following 2 Users Say Thank You to pilot For This Useful Post:

    PANOS-E60 (25-01-12), Stathis (25-01-12)

  8. #57
    Εγγραφή
    05-01-10
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    153
    Thanked
    92
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    εμπαθεια δεν εχεις για τις μαρκες αλλα εχεις με οσους δεν συμφωνουν μαζι σου...
    μπραβο! εμαθες ολο το manual παπαγαλια!

    εγω δεν τρεχω σε πιστα δεν ειμαι αξιος, δεν παρακολουθω gp ,δεν ξερω τα ονοματα των οδηγων, οτι κανω το κανω για παρτι μου με τα κατσαβιδια μου...αυτοι που παρακολουθουν περνουν τις γκομενες φορανε καπελακια με τις ομαδες που υποστηριζουν και βλεπουν θεωρωντας το sosial event

    δε μαρεσουν τα ηλεκτρονικα συστηματα..τοσο δυσκολο ειναι να το καταλαβεις??? προτιμω να φρεναρω με το χερι μου κιας φαω τουμπα, για να πληρωσω και την μαλακια μου, που ετρεχα

    εγω δεν τρεχω στο δρομο, την μηχανη μου δεν την εβαλα σε πιστα να κανω κυκλους χωρις λογο σαν αλλος βαλεντινο ροσσι, πιστευοντας οτι θα γινω καλυτερος οδηγος και για να πηγαινω να λεω στα γκομενακια "ημουνα πιστα πριν"...ξερω πολλους που τα κανουν αυτα για αυτο τα αναφερω!!

    εγω που δεν εχω τα λεφτα να παρω gp δεν παρακολουθω , και παγερα αδιαφορο με αφηνει μια τεχνολογια απροσπελαστη απο μενα..

    περα απο το gp υπαρχει και το motocross κτλ κτλ...δες εκει ποιος βγαινει πρωτος(και παλι δεν λεει τπτ αυτο)

    γενικα ειναι πολυ λαθος για εναν γνωστη να χρησιμοποιει τα πρωταθληματα για επιχειρηματα...πολυ λαθος, μεγαλο fail

    εκει που χρηματικα εχω προσβαση η yamaha με καλυπτει σε ολα τα μοντελα καλυτερα απο ολες τις αλλες!!

    xt/fmx/dr -> xt πρωτο με διαφορα
    crypton 135/innova/adress/kaze-r -> crypton
    v-max-> αστο!!
    fzx-> αστο!!
    tenere ->αστο!!!

    αντικειμενικα, η yamaha εχει βγαλει μηχανακια που οι αλλες δεν θα βγαλουν ποτε...ας χανει και σε καποια σημεια!!

    δεν ειμαι εγω αυτος που υποστηριζει το μηχανακι του..
    και δεν ειμαι εγω αυτος που εμμεσα λεει οτι μας κανει χαρη που γραφει...με κουβεντες τυπου "αρκετη φαια ουσια ξοδεψα"

    εγω δεν απαξιωσα κανεναν

    Υ.Γ γιωργαρα αν σου χαλασα το θρεντ σορυ φιλε μου, κανε αναφορα να σβησουν τα σχολια μου

  9. #58
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    9.392
    Thanked
    16591
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    οι συζητησεις θαμωνων φορουμ για παπια χωρις εξατμιση με κομμενες ποδιες να σταματησουν παρακαλω, διοτι αν συνεχιστουν θα διαγραφουν και θα γινουν και οι δεουσες παρατηρησεις.

    το κλιμα και το επιπεδο συζητησεων αναμεσα στα μελη του bmwfans ειναι αλλο.

    για τετοιου ειδους "ανταλλαγη αποψεων" υπαρχουν αλλοι χωροι. οχι εδω.

  10. The Following 2 Users Say Thank You to Stathis For This Useful Post:

    BILL007 (26-01-12), nikos1400 (25-01-12)

  11. #59
    Εγγραφή
    31-05-10
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    6.372
    Thanked
    7555
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Suzuki

    Τελος._





    και μετα Vespa
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nikos1400 : 25-01-12 στις 20:32 Αιτία: χιχι
    _____________________ _____________________ _____________________ _____________________ _____________________

    RTFM


  12. #60
    Εγγραφή
    24-12-09
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    2.756
    Thanked
    1695
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    ασε μας ρε pilot που ξερεις εσυ απο μηχανακια εδω το παιδι σου λεει οτι απο τα 11 οδηγαει και εναι 23 πλακα κανεις?σιγα και ξερει η honda και η καθε honda απο μηχανακια.για κανενα χορτοκοπτικο ειναι και πολυ της ειναι.αντε και κανενα civic. yiamaha roules τελος!!!!

    υγ σορι για το επιθετικο ποστ μου αλλα πλεον νομιζω οτι δεν εχω αλλο αντοχες για καποια πραγματα. αν θελετε μπαναρετε με αλλα απο μενα δεν υπαρχει αλλο ανοχη σε καποια θεματα και μιλαω γενικα και οχι για το συγκεκριμενο θρεντ. και οποτε κατι δεν μου αρεσει θα το εκφραζω χωρις παντα να προσβαλω καποιον (οσο ειναι εφικτο αυτο)

Σελίδα 6 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 45678 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP