Σελίδα 51 από 101 ΠρώτηΠρώτη ... 41495051525361 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 501 έως 510 από 1004

Θέμα: Επικαιροτητα - Προβληματισμοι ...11 2012

  1. #501
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    2.344
    Thanked
    2207
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stamatis Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειμαι απολυτα συμφωνος με την διακυρηξη αυτη .

    Δεν.ειναι αυτη σωστη λυση.
    Τελος.
    Συμφωνώ απόλυτα σε όλα.

    Αλλά το ξεπούλημα της χώρας που έχει υπογράψει η συγκυβέρνηση, αυτά ακριβώς περιλαμβάνει, ωστόσο κάποιοι συνεχίζουν να νομίζουν ότι αυτή είναι η λύση.
    Ελπίζω να μην πρέπει να ζήσουμε συνθήκες κατοχικής εξαθλίωσης για να γίνει κατανοητό ότι με τις πολιτικές που ακολουθούνται η κοινωνία οδηγείται στην πλήρη αποσύνθεση για να κονομήσουν κάποιοι ελάχιστοι.
    Αλλά πολύ φοβάμαι ότι ο Έλληνας δεν ξυπνάει αλλιώς, μόνο που τότε ίσως και να'ναι πολύ αργά (αν δεν είναι ήδη).
    the more people agree with me
    the more I think I'm wrong

  2. The Following User Says Thank You to Driver M For This Useful Post:

    katsaraios (12-01-13)

  3. #502
    Εγγραφή
    25-11-11
    Περιοχή
    Piraeus
    Μηνύματα
    2.939
    Thanked
    8023
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Ρε παιδιά το ίδιο πράγμα θέλουμε και λέμε όλοι ουσιαστικά,
    πώς δι@ολο θα καθαρίσουμε απο την διαφθορά.
    Αυτό είναι το πρόβλημα, δέν νομίζω ότι θα θέλαμε
    να μήν υπάρχει τπτ υπο την ομπρέλα του δημοσίου
    εάν δεν υπήρχε διαφθορά.

    Προσωπικά αυτό που ξέρω είναι ότι στην monopoly κοιτάγαμε
    να έχουμε ότι περισσότερο μπορούσαμε να έχουμε απο
    σταθμούς,λιμάνια,Utilities μπας και τσεπώσουμε κανα δολάριο...

  4. The Following 2 Users Say Thank You to wheelman For This Useful Post:

    hades7 (12-01-13), Nino (12-01-13)

  5. #503
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.698
    Thanked
    18806
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Εχουμε χασει τη μπαλα. Αυτα που λετε φιλετα ουτε σκυλοτροφη δεν ηταν. Στον ΟΛΠ οι χειριστες γερανων επαιρναν μισθο αρχηγου κρατους. Στο ΤΤ ειμαι εκτιμητης, μεγαλυτερο μπαχαλο δεν εχω ξαναδει. Εν ετει 2012 ολα γινονταν με το χερι. Χαρτοβασιλειο κανονικο. Πιο ευκολα εστελνες ουρανιο στον Σανταμ απ' οτι εκτιμηση στην Πεσματζογλου. Καλες οι αναμνησεις με τους κουμπαραδες, καλοι και οι συναισθηματισμοι με τα αεροδρομια και τα λιμανια αλλα αν ηταν ολα ετσι ομορφα, ηθικα κι αγγελικα πλασμενα γιατι δε βγηκε κανενας πατριωτης να τα παρει; Γιατι ηταν ολα μεσα στην κομματικη σαπιλα, δεξαμενες ψηφοφορων και φωλιες συνδικαλιστων. Σπυρακο, μακαρι στη ζωη σου να μη χρειαστει να μουτζωσεις τον εαυτο σου για την ψηφο που εριξες. Εκει ομως που εισαι ημουνα κι εδω που ειμαι θα 'ρθεις.

  6. The Following 12 Users Say Thank You to S8N For This Useful Post:

    aristent (12-01-13), bimmerm (12-01-13), Bitz (12-01-13), gnx (12-01-13), hades7 (12-01-13), katsaraios (12-01-13), Leonidas_E39 (12-01-13), m_power_lunatic (12-01-13), Panos 316T (12-01-13), PANOS-E60 (12-01-13), Stathis (12-01-13), vagmag (12-01-13)

  7. #504
    Εγγραφή
    30-12-09
    Περιοχή
    Αθηνα-Λαρισα
    Μηνύματα
    6.766
    Thanked
    8291
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο katsaraios Εμφάνιση μηνυμάτων
    απαντω ξεχωριστα σε καθε ενα
    σου απαντω παλι!
    α) ουσιαστικα ναι οπως παντα ειχαμε προτασεις οι οποιες χαθηκαν...σαν το στικακι... γιατι δεν ηταν καλη η μιζα!
    β) Το οτι υπηρχαν λαμογια το ξερουμε, και οπουδηποτε μπορουν να "γεννηθουν" και να "θρεψουν" λαμογια στην Ελλαδα γινεται. Αλλα το ολο μου θεμα δεν ειναι αυτο... Ο ΟΛΠ οπως ειπα στο 1ο μου ποστ με τους μεγαλολιμενεργατες και τις μιζες ηταν ενας οργανισμος που παρα το μεγαλο φαγοποτι δεν εβαζε κανεναν μεσα και τροφοδοτουσε και τους τριγυρω δημους, οποτε πιστευεις οτι με μια σωστη διαχειρηση και επενδυση αυτο που εκαναν οι Κινεζοι θα ηταν μακρινο ονειρο???
    και στο δειχνω και στο θεμα οτι τωρα που σφιξαν τα πραγματα ο ΟΛΠ με χειροτερη θεση στο λιμανι με πιο παλια μηχανηματα αντεχει...
    Ειμαι αντιθετος στο να ξεπουληθουν ολες οι πηγες πλουτου αυτης της χωρας που μας κανανε να τις μισησουμε λογω κακοδιαχειρησης για κομματι ψωμι και να πλουτιζουν τα μεγαλολαμογια εισβαρος αυτου του τοπου επικαλωντας την σωτηρια μας.....
    Δεν θελω να με σωσει κανενας Βενιζελος/Σαμαρας....
    και αν θελαμε τα 30.000.000ευρο γιατι δεν εδιναν τον αχρηστο Αστερα Βουλιαγμενης για επενδυση??? και αυτο ειναι κρυμμενο στα σερταρια θα το δωσουν για 100.000ευρο οπως εκαναν με τους δρομους!
    γ) συμφωνω!

  8. #505
    Εγγραφή
    30-12-09
    Περιοχή
    Αθηνα-Λαρισα
    Μηνύματα
    6.766
    Thanked
    8291
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο S8N Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχουμε χασει τη μπαλα. Αυτα που λετε φιλετα ουτε σκυλοτροφη δεν ηταν. Στον ΟΛΠ οι χειριστες γερανων επαιρναν μισθο αρχηγου κρατους. Στο ΤΤ ειμαι εκτιμητης, μεγαλυτερο μπαχαλο δεν εχω ξαναδει. Εν ετει 2012 ολα γινονταν με το χερι. Χαρτοβασιλειο κανονικο. Πιο ευκολα εστελνες ουρανιο στον Σανταμ απ' οτι εκτιμηση στην Πεσματζογλου. Καλες οι αναμνησεις με τους κουμπαραδες, καλοι και οι συναισθηματισμοι με τα αεροδρομια και τα λιμανια αλλα αν ηταν ολα ετσι ομορφα, ηθικα κι αγγελικα πλασμενα γιατι δε βγηκε κανενας πατριωτης να τα παρει; Γιατι ηταν ολα μεσα στην κομματικη σαπιλα, δεξαμενες ψηφοφορων και φωλιες συνδικαλιστων. Σπυρακο, μακαρι στη ζωη σου να μη χρειαστει να μουτζωσεις τον εαυτο σου για την ψηφο που εριξες. Εκει ομως που εισαι ημουνα κι εδω που ειμαι θα 'ρθεις.
    η προβλητα που πηρε η Cosco ειναι φιλετακι Αρη μου, αν την δουλευα με τον Χαντε θα βγαζαμε 120% αναπτυξη απ το 2010.....και θα τον ειχαμε κανει του χουν τσιν φαν μικροπωλητη!
    δεν θα χρειαστει να τον μουτζωσω δεν ξαναψηφιζω....
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη spar@ : 12-01-13 στις 00:47

  9. #506
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Κηφισια
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    7.458
    Thanked
    11958
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο wheelman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδιά το ίδιο πράγμα θέλουμε και λέμε όλοι ουσιαστικά,
    πώς δι@ολο θα καθαρίσουμε απο την διαφθορά.
    Αυτό είναι το πρόβλημα, δέν νομίζω ότι θα θέλαμε
    να μήν υπάρχει τπτ υπο την ομπρέλα του δημοσίου
    εάν δεν υπήρχε διαφθορά.

    Προσωπικά αυτό που ξέρω είναι ότι στην monopoly κοιτάγαμε
    να έχουμε ότι περισσότερο μπορούσαμε να έχουμε απο
    σταθμούς,λιμάνια,Utilities μπας και τσεπώσουμε κανα δολάριο...
    Ηλια δυστυχως με τα ΑΝ δεν γινεται και το δυστυχες ειναι οτι φορτωθηκαν ολοι οι δημοσιοι την λασπη για αλλον σκοπο βεβαια να ερθουμε πρωτα σε ρηξη μεταξυ μας..
    Αν τα ειχαν δωσει απο το 90 ΜΕ ΣΩΣΤΟΥΣ ΟΡΟΥΣ θα ημασταν σε καλυτερη μοιρα τωρα μετα απο 20 χρονια θα ειχε γινει "διορθωση" αλλα ειπαμε με τα ΑΝ τζιφος...
    ας οψεται η μεταπολιτευση του ρουσφετιου...

    Αχαριστια & Αγνωμοσυνη το ελληνικο σπορ


    "Ολα ειναι δρομος τωρα μονο στην Αθηνα"

  10. The Following 2 Users Say Thank You to katsaraios For This Useful Post:

    Bitz (12-01-13), Thomelef (12-01-13)

  11. #507
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Κηφισια
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    7.458
    Thanked
    11958
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο spar@ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο ΟΛΠ οπως ειπα στο 1ο μου ποστ με τους μεγαλολιμενεργατες και τις μιζες ηταν ενας οργανισμος που παρα το μεγαλο φαγοποτι δεν εβαζε κανεναν μεσα και τροφοδοτουσε και τους τριγυρω δημους,!

    μιλας σοβαρα τωρα ??
    ο ΟΛΠ δλδ δεν ηταν -ειναι υπερχρεωμενος η τα χρωσταει στην Νεα Γουινεα??
    Σπυρο ξερεις τι θα πει να πηγαινεις για μεροκαμματο (φορτηγο Δ.Χ) και αναλογα τις καΥλες του καθε κλαρκατζη η χαμαλη να γινεσαι τσαταλια να παιζεις μπιλιαρδο με τα νευρα και να χανεις ωρες -κοστος ?? ταληρακι μαστορα και φορτωνουμε....
    Κατσε ρε μου@ι δικο μου εναι το φορτιο τι ταληρακι δεν πληρωνοντουσαν ??
    Δεν μιλαω αοριστα παραδειγματα πολλα ,για να μην παμε σε τελωνεια ΑΑΑΑΛΛΛΛΗΗΗΗΗ κολοφαρα ...αστο ο Πειραιας δεν βρωμαει φιλε απο τα απονερα αλλα απο τα καλοπαιδα που χορτασανε χαρτζηλικι αστο δεν ξαναλεω τιποτα.
    Ο σαταν τα εβαλε ολα ...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη katsaraios : 12-01-13 στις 00:55

    Αχαριστια & Αγνωμοσυνη το ελληνικο σπορ


    "Ολα ειναι δρομος τωρα μονο στην Αθηνα"

  12. The Following 5 Users Say Thank You to katsaraios For This Useful Post:

    PANOS-E60 (12-01-13), S8N (12-01-13), Stathis (12-01-13), Thomelef (12-01-13), vagmag (12-01-13)

  13. #508
    Εγγραφή
    08-08-10
    Περιοχή
    Α.Ηλιουπολη
    Μηνύματα
    9.946
    Thanked
    27408
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο S8N Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχουμε χασει τη μπαλα. Αυτα που λετε φιλετα ουτε σκυλοτροφη δεν ηταν. Στον ΟΛΠ οι χειριστες γερανων επαιρναν μισθο αρχηγου κρατους. Στο ΤΤ ειμαι εκτιμητης, μεγαλυτερο μπαχαλο δεν εχω ξαναδει. Εν ετει 2012 ολα γινονταν με το χερι. Χαρτοβασιλειο κανονικο. Πιο ευκολα εστελνες ουρανιο στον Σανταμ απ' οτι εκτιμηση στην Πεσματζογλου. Καλες οι αναμνησεις με τους κουμπαραδες, καλοι και οι συναισθηματισμοι με τα αεροδρομια και τα λιμανια αλλα αν ηταν ολα ετσι ομορφα, ηθικα κι αγγελικα πλασμενα γιατι δε βγηκε κανενας πατριωτης να τα παρει; Γιατι ηταν ολα μεσα στην κομματικη σαπιλα, δεξαμενες ψηφοφορων και φωλιες συνδικαλιστων. Σπυρακο, μακαρι στη ζωη σου να μη χρειαστει να μουτζωσεις τον εαυτο σου για την ψηφο που εριξες. Εκει ομως που εισαι ημουνα κι εδω που ειμαι θα 'ρθεις.
    Δυσκολα θα αλλαξει η Ελλαδα... Πολυ Δυσκολα....




    ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΡΟΛΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΧΡΕΟΥΣ


    Current World Population Clock

    U.S.National Debt Clock



    Always we need a ballance between the car and the woman as a perfect man dream!

  14. The Following 2 Users Say Thank You to A8hnaios For This Useful Post:

    S8N (12-01-13), spar@ (12-01-13)

  15. #509
    Εγγραφή
    25-11-11
    Περιοχή
    Piraeus
    Μηνύματα
    2.939
    Thanked
    8023
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο katsaraios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ηλια δυστυχως με τα ΑΝ δεν γινεται και το δυστυχες ειναι οτι φορτωθηκαν ολοι οι δημοσιοι
    την λασπη για αλλον σκοπο βεβαια να ερθουμε πρωτα σε ρηξη μεταξυ μας..
    Συμφωνώ, το θέμα είναι πώς θα ξεφύγουμε απο όλο αυτό.
    Ειλικρινά είμαι προβληματισμένος και δεν έχω ιδέα τί είναι αυτο που θα μπορούσε να "σώσει" την κατάσταση....

    Αν τα ειχαν δωσει απο το 90 ΜΕ ΣΩΣΤΟΥΣ ΟΡΟΥΣ θα ημασταν σε καλυτερη μοιρα τωρα μετα
    απο 20 χρονια θα ειχε γινει "διορθωση" αλλα ειπαμε με τα ΑΝ τζιφος...
    ας όψεται η μεταπολιτευση του ρουσφετιου...
    Επέτρεψε μου να διαφωνήσω, επιμένω ότι μακροπρόθεσμα
    μόνο καλό μπορεί να έχει η ιδιοκτησία οργανισμων απο το κράτος.
    Άποψη μου έτσι, τες πα

  16. The Following 2 Users Say Thank You to wheelman For This Useful Post:

    katsaraios (12-01-13), spar@ (12-01-13)

  17. #510
    Εγγραφή
    30-12-09
    Περιοχή
    Αθηνα-Λαρισα
    Μηνύματα
    6.766
    Thanked
    8291
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο katsaraios Εμφάνιση μηνυμάτων

    μιλας σοβαρα τωρα ??
    ο ΟΛΠ δλδ δεν ηταν -ειναι υπερχρεωμενος η τα χρωσταει στην Νεα Γουινεα??
    Σπυρο ξερεις τι θα πει να πηγαινεις για μεροκαμματο (φορτηγο Δ.Χ) και αναλογα τις καΥλες του καθε κλαρκατζη η χαμαλη να γινεσαι τσαταλια να παιζεις μπιλιαρδο με τα νευρα και να χανεις ωρες -κοστος ?? ταληρακι μαστορα και φορτωνουμε....
    Κατσε ρε μου@ι δικο μου εναι το φορτιο τι ταληρακι δεν πληρωνοντουσαν ??
    Δεν μιλαω αοριστα παραδειγματα πολλα ,για να μην παμε σε τελωνεια ΑΑΑΑΛΛΛΛΗΗΗΗΗ κολοφαρα ...αστο ο Πειραιας δεν βρωμαει φιλε απο τα απονερα αλλα απο τα καλοπαιδα που χορτασανε χαρτζηλικι αστο δεν ξαναλεω τιποτα.
    Ο σαταν τα εβαλε ολα ...
    Που ειδες οτι ειναι υπερχρεωμενος???
    Περαμα-Σκαραμαγκα συντηρουσε ολη την ναυτικοεπισκευαστικη ζωνη!
    Επισης μην μου λες τα ιδια... δεν εχω τον ΟΛΠ απλα βλεπω τα πραγματα ως εχουν, ουτε σου ειπα οτι δουλευαν ή οτι επαιρνας τα χρηματα που αξιζαν ή οτι δεν ηταν καθικια, το μονο που σου ειπα ειναι οτι ενω ολες οι συνθηκες ηταν εισβαρος του Οργανισμου εβγαινε...ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΑΝ ΥΠΗΡΧΕ ΣΩΣΤΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗ....
    Γιατι ειδες τωρα οτι εχει 27% αναπτυξη απ το 2010!

Σελίδα 51 από 101 ΠρώτηΠρώτη ... 41495051525361 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP