Σελίδα 5 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 50 από 62

Θέμα: Αγορα bmw z3

  1. #41
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    θρακομακεδονες
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.970
    Thanked
    1891
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dimis_gr Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτό είναι κάτι το οποίο το ανακάλυψα στην πορεία.
    γεια σου dimi...(τα εχουμε πει και απο αλλου) ! ζωντας με ενα ζ3....ητε θα το ερωτευτεις για το σουλουπι του και τα ελαττωματα του...ειτε θα γινεις σκληρος επικριτης του..! εγω ανηκω στην πρωτη κατηγορια ...και ευελπιστω η συμβιωση μας να κατι σαν αιωνιος ερωτας!

  2. #42
    Εγγραφή
    05-02-10
    Περιοχή
    Γερακας
    Μηνύματα
    5.944
    Thanked
    12383
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billis Εμφάνιση μηνυμάτων
    μετα απο αρκετες γνωμες μαλλον με πεισατε....κοιταω πλεον προς audi s3 μερια
    Αν μετά από τόσα ποστ κατέληξες σε S3 ... μάλλον οι ειδικοί μας δεν ήταν αρκετά πειστικοί ... Δημήτρη, Βαγγέλη, Λευτέρη δεν το πιάνετε το πράγμα από την αρχή ...

  3. #43
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    θρακομακεδονες
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.970
    Thanked
    1891
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PANOS-E60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν μετά από τόσα ποστ κατέληξες σε S3 ... μάλλον οι ειδικοί μας δεν ήταν αρκετά πειστικοί ... Δημήτρη, Βαγγέλη, Λευτέρη δεν το πιάνετε το πράγμα από την αρχή ...
    τι να πιασουμε...? για να τον πεισουμε μαλλον θα πρεπει να του υποσχεθουμε , πως θα περναει σ2κ! οποτε 2 επιλογες εχουμε...ή του δειχνουμε το αμαξι του deepblue και του πουλαμε κανα αλλο...ή στηνουμε την κοντρα με κανα δικο μας ..με σ2κ...!

  4. The Following User Says Thank You to paganis For This Useful Post:

    PANOS-E60 (11-10-10)

  5. #44
    Εγγραφή
    24-06-10
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    88
    Thanked
    18
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    δεν καταλαβαίνω την αλλαγή πλεύσης από 2 θέσιο κάμπριο σε s3??? Aν θες μπορεις να κοιταξεις και σε κανένα 207gt που με το παραμικρο ανεβάζει άλογα. Το ζ3 μπορεί να μην είναι αμάξι για κόντρες αλλά είναι Ζ3 όπως και να το κάνουμε. Ε εντάξει για μένα η bmw δεν φημίζεται για τους γρήγορους κινητήρες της αλλά είναι αμάξια με ταυτότητα και χαρακτήρα. Συμφωνώ με pagani..το Ζ3 δεν το δίνω και ετοιμάζω και πατέτνα για τεμπέλη χεχε

  6. #45
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    θρακομακεδονες
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.970
    Thanked
    1891
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dimis_gr Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν καταλαβαίνω την αλλαγή πλεύσης από 2 θέσιο κάμπριο σε s3??? Aν θες μπορεις να κοιταξεις και σε κανένα 207gt που με το παραμικρο ανεβάζει άλογα. Το ζ3 μπορεί να μην είναι αμάξι για κόντρες αλλά είναι Ζ3 όπως και να το κάνουμε. Ε εντάξει για μένα η bmw δεν φημίζεται για τους γρήγορους κινητήρες της αλλά είναι αμάξια με ταυτότητα και χαρακτήρα. Συμφωνώ με pagani..το Ζ3 δεν το δίνω και ετοιμάζω και πατέτνα για τεμπέλη χεχε
    μιας και ειμαι γνωστης των γαλλικων...να σου τονισω πως τα gt-rally...δεν ανεβαζουν και τοσο απλα αλογα.! τα σωθικα τους δεν αντεχουν αξιοπιστα ανω των 200-210αλογων....οσο για το αν ειναι γρηγορα...ενα πρωινο που το ειχα ...το εσπασα στις γρηγορες αλλαγες αλλα καλο χρονο δεν ειδα...! οσο για το αν η bmw, φημιζεται ή οχι για τους γρηγορους κινητηρες...θα σου απαντησω πως εχει μακροχρονη παραδοση...και τεχνολια αιχμης που τις επιτρεπει βηματα προοδου πανω σε κινητηρες επιδοσεων!
    κατι τελευταιο...καλα κανεις και δεν δινεις το ζ3....αλλα αναρωτιεμαι τι χρηση μπορει να εχει ενας τεμπελης σε ενα ροουντστερ?

  7. #46
    Εγγραφή
    24-06-10
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    88
    Thanked
    18
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    όσον αφορά την αναβάθμιση των γαλλικών μιας και είμαι πρωην κάτοχος είπα ότι ανεβάζουν άλογα δεν είπα πουθενά αξιόπιστα. Όσον αφορά τα μοτέρ της bmw αξιόπιστα, αντέχουνε σκισίματα αλλά γρήγορα δεν θα τα λεγα 1600 ή 1800 με 115...εε είναι κάπως αργά.Αλλά δεν πειράζει έχει άλλα καλά. Απο κει και πέρα για τον τεμπέλη(μπράτσου εννοω) τον είδα σε ένα άλλο Ζ3 και μ άρεσε πολύ γιατί δεν βολεύομαι στο δικό μου μιας και στηρίζομαι συνέχεια στην κονσόλα. Έχω συνηθήσει από τα προηγούμενα αμάξια που έιχα να οδηγώ με τεμπέλη

  8. #47
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    θρακομακεδονες
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.970
    Thanked
    1891
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    ως πρωην κατοχος 3 πεζω..εκ των οποιων 2 αρκετα δυνατα...θα σου πω πως το 207 σε σχεση με καποια αλλα τουρμπατα δεν ανεβαζει ευκολα αλογα! ολες οι εταιριες εχουν και μικρους τους κινητηρες,,,,αλλα λιγες εχουν τους μεγαλους κινητηρες επιδοσεων της bmw! για τον τεμπελη...οταν με το καλο τελειωσεις στειλε καμια φωτο...ετσι να το δω απο περιεργια..γιατι μαλλον το εχω δει με στραβο ματι!

  9. #48
    Εγγραφή
    27-04-10
    Μηνύματα
    1.286
    Thanked
    1229
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dimis_gr Εμφάνιση μηνυμάτων
    όσον αφορά την αναβάθμιση των γαλλικών μιας και είμαι πρωην κάτοχος είπα ότι ανεβάζουν άλογα δεν είπα πουθενά αξιόπιστα. Όσον αφορά τα μοτέρ της bmw αξιόπιστα, αντέχουνε σκισίματα αλλά γρήγορα δεν θα τα λεγα 1600 ή 1800 με 115...εε είναι κάπως αργά.Αλλά δεν πειράζει έχει άλλα καλά. Απο κει και πέρα για τον τεμπέλη(μπράτσου εννοω) τον είδα σε ένα άλλο Ζ3 και μ άρεσε πολύ γιατί δεν βολεύομαι στο δικό μου μιας και στηρίζομαι συνέχεια στην κονσόλα. Έχω συνηθήσει από τα προηγούμενα αμάξια που έιχα να οδηγώ με τεμπέλη
    Ενταξει βρηκες να κρινεις το αν εχει γρηγορα μοτερ η bmw απο τα 1600-1800! Για κοιτα στο συνολο τα μοτερ που προσφερει και κρινε αν ειναι γρηγορα ή οχι.

  10. #49
    Εγγραφή
    24-06-10
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    88
    Thanked
    18
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    κοιτάω μια εταιρεία με βάση την γκάμα κινητήρων που μπορώ να έχω. Το να βγάζει μια εταιρεία 1,4 1,6 με 140 ή 170 ή 200 άλογα και για να πάω σε αυτά τα άλογα σε bmw πρέπει να είμαι πολύ ανω των 2000cc δεν το θεωρώ ανταγονισμό. Κοιτάω τα 1,6 κ 1,8 κ 1,9 γιατί είμαι αγοραστής αυτού του βελινεκούς και θα τα συγκρίνω με τα αντίστοιχα των άλλων εταιρειών. Δλδ τι θα πρεπε να πω? ότι οδηγάω 2500cc ή 330 και να βγαίνω να λέω ότι πάτησα ένα 207gt? Εσύ το βρίσκεις λογικό?

  11. The Following User Says Thank You to dimis_gr For This Useful Post:

    Ptboul (19-10-10)

  12. #50
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    2.344
    Thanked
    2207
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο paganis Εμφάνιση μηνυμάτων
    μιας και ειμαι γνωστης των γαλλικων...να σου τονισω πως τα gt-rally...δεν ανεβαζουν και τοσο απλα αλογα.! τα σωθικα τους δεν αντεχουν αξιοπιστα ανω των 200-210αλογων....οσο για το αν ειναι γρηγορα...ενα πρωινο που το ειχα ...το εσπασα στις γρηγορες αλλαγες αλλα καλο χρονο δεν ειδα...! οσο για το αν η bmw, φημιζεται ή οχι για τους γρηγορους κινητηρες...θα σου απαντησω πως εχει μακροχρονη παραδοση...και τεχνολια αιχμης που τις επιτρεπει βηματα προοδου πανω σε κινητηρες επιδοσεων!
    κατι τελευταιο...καλα κανεις και δεν δινεις το ζ3....αλλα αναρωτιεμαι τι χρηση μπορει να εχει ενας τεμπελης σε ενα ροουντστερ?
    Συμφωνώ απόλυτα ότι ο thp κινητήρας του 207 δεν ανεβάζει εύκολα άλογα, ιδίως σε σχέση με τους tsi. Ωστόσο, μέχρι 240 άλογα (στάδιο 3) αντέχουν με μια χαρά αξιοπιστία και σύντομα προβλέπεται και stage 4 με 260-70 άλογα περίπου.
    Δεν είναι τόσο θέμα αξιοπιστίας, όσο ότι ο κινητήρας είναι σχετικά καινούριος και δεν υπάρχει τόση εμπορικότητα όση με τους tsi, ώστε να έχει και ανάλογη βελτίωση. Αν και πάλι, δε βελτιώνεται τόσο εύκολα.

    Φίλε, σε ποιο s3 αναφέρεσαι? Στο προηγούμενης γενιάς λογικά, αφού με 9-10 χιλιάδες αυτό παίρνεις.
    Στη θέση σου θα απέφευγα τουρμποκινητήρα με αρκετά χιλιόμετρα και χρόνια στην πλάτη του.
    Αν δε σου αρέσει το Ζ3, πήγαινε σε ένα miata που σε φιλοσοφία είναι πολύ κοντά και στο δρόμο είναι απλά αξεπέραστο.
    the more people agree with me
    the more I think I'm wrong

  13. The Following User Says Thank You to Driver M For This Useful Post:

    Ptboul (19-10-10)

Σελίδα 5 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP