Σελίδα 5 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 50 από 88

Θέμα: Τοποθέτηση φαναριών LCI '07 σε '05 μοντέλο

  1. #41
    Εγγραφή
    17-05-10
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.094
    Thanked
    804
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Πολύ όμορφο....Μπράβο!Άντε να θαυμάσουμε και φωτό με αναμμένα τα φώτα!
    ...και carbon spoilers? (Άρη, έμεινες πίσω εσύ?)

  2. #42
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Gregory_///M Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ όμορφο....Μπράβο!Άντε να θαυμάσουμε και φωτό με αναμμένα τα φώτα!
    ...και carbon spoilers? (Άρη, έμεινες πίσω εσύ?)
    Aχα ...τα ειδες τα carbon.....για να δουμε........
    Αντε "Apostole" δειξε μας τα "φωτα σου!!!!

  3. #43
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    727
    Thanked
    103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Χαχαχαχαχαχαχα γεια σεας βρε τρελοκομεία... Εξωτερικά ολοκληρώθηκε μπρος - πίσω LCI απλά χρόνο δεν έχει ο Αντρίκος - ο ηλεκτρολόγος για να ασχοληθεί με την κωδικοποίηση του. Ακωδικοποίητο, απλά δουλεύουν τα πορείας, η μεγάλη σκάλα και η αυτόματη λειτουργία των φώτων. Δεν δουλεύουν τα "δαχτυλίδια και τα adaptive" που θέλουν κωδικοποίηση για να "ξυπνήσουν". Τα led πίσω είναι όλα τα λεφτά, μεταμορφώνεται όλο το πίσω μέρος του αυτοκινήτου. Σαν το κωδικοποιήσω και τελειώσω θα ανεβάσω και καμιά φωτογραφία της προκοπής να γουστάρουμε...χαχαχα

    ... Α και τώρα που το σκέφτηκα, αν κανείς θελήσεις να κάνει βάλει τα πίσω φανάρια και να το κάνει LCI, πουλάω τα modules του Bruce Mirranda (μιας και δεν χρησιμοποιήθηκαν ποτέ, αφού τοποθετήθηκαν οι καλωδιώσεις του LCI), ώστε να δουλεύουν τα πίσω φανάρια χωρίς να χρειάζεται κωδικοποίηση το αυτοκίνητο.

  4. The Following User Says Thank You to Apostolos For This Useful Post:

    aristent (10-11-10)

  5. #44
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    727
    Thanked
    103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aristent Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aχα ...τα ειδες τα carbon.....για να δουμε........
    Πρόσθεσα και τα ντιζάκια που δίνει η schnitzer...


  6. The Following User Says Thank You to Apostolos For This Useful Post:

    alexm (09-11-10)

  7. #45
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    727
    Thanked
    103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Εχτές τελείωσε και το κεφάλαιο με το θέμα της μετατροπής και της πλήρης κωδικοποίησης και λειτουργικότητας των εμπρός και πίσω φαναριών από pre facelift μοντέλο, σε LCI με την τοποθέτηση 2 εμπρός LCI adaptive φαναριών αλλά και των πίσω LEDs!!! Κάποια στιγμή θα φτιάξω ένα thread με σχόλια και ανάλυσης της όλης "ταλαιπωρίας" ΜΑΝΩΛΗ μου έκανες το καλύτερο δώρο την ημέρα των γενεθλίων χαχαχα Πάμε για νέο κεφάλαιο τώρα. Μόλις παρέλαβα, ACM level 2, USB για το ACM, retrofit bmw Bluetooth, DVB-T, multimedia interface και DVD player για το πορτ μπαγκάζ...ΜΑΝΩΛΗ ΑΚΟΥΣ ΤΑ ΠΑΡΕΛΑΒΑ ΚΑΙ ΕΡΧΟΜΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΓΙΑ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ χαχαχαχα

    NICKE60GR δεν σε έχω ξεχάσει, έχουμε και εκείνη την "μεταξύ μας κόντρα" για το ποιος έχει τα ποιο "δυνατά" φώτα πλέον χαχαχα Anytime boy!! xaxaxaxa γεια σου Νικόλα, τώρα που άνοιξε ο δρόμος, είναι η σειρά σου να γίνεις LCI χαχαχαχα

  8. The Following 6 Users Say Thank You to Apostolos For This Useful Post:

    aristent (10-12-10), E60_Arkadia (09-12-10), Konstantinos E60 (09-12-10), NickE60 (09-12-10), PANOS-E60 (09-12-10), S8N (09-12-10)

  9. #46
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    727
    Thanked
    103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ορίστε και δυο πρόχειρες που βρήκα από μπροστά. Τα δαχτυλίδια αναμμένα (day lights) είναι όλα τα λεφτά πολύ τα κάνω κέφι...Αχχχχχχ νομίζω πως είμαι ΑΚΟΜΑ ερωτευμένος, μπααα είμαι πλέον σίγουρος!!!




  10. The Following 2 Users Say Thank You to Apostolos For This Useful Post:

    Konstantinos E60 (09-12-10), NickE60 (09-12-10)

  11. #47
    Εγγραφή
    05-02-10
    Περιοχή
    Γερακας
    Μηνύματα
    5.944
    Thanked
    12383
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Κούκλες ! Μεγειά και με χαρά !
    Βλέπω και φρέσκα πατούμενα

  12. #48
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    727
    Thanked
    103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PANOS-E60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κούκλες ! Μεγειά και με χαρά !
    Βλέπω και φρέσκα πατούμενα
    Να'σαι καλά Πανούλη σε ευχαριστώ πολύ φίλε. Βρε τι είσαι εσύ παιδάκι μου, κατάφερες και διέκρινες μέσα στα μαύρα σκοτάδια της φωτογραφίας τα καινούργια μου πατούμενα χαχαχα είσαι απίστευτος

  13. The Following User Says Thank You to Apostolos For This Useful Post:

    PANOS-E60 (09-12-10)

  14. #49
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    727
    Thanked
    103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Νικόλα (NICKE60GR) όταν συναντηθούμε καμιά μέρα να με θυμήσεις να σου φέρω τα πίσω module του Bruce "για να παίξεις μαζί τους" χαχαχαχα

  15. The Following User Says Thank You to Apostolos For This Useful Post:

    NickE60 (09-12-10)

  16. #50
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    3.699
    Thanked
    3301
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Apostolos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχτές τελείωσε και το κεφάλαιο με το θέμα της μετατροπής και της πλήρης κωδικοποίησης και λειτουργικότητας των εμπρός και πίσω φαναριών από pre facelift μοντέλο, σε LCI με την τοποθέτηση 2 εμπρός LCI adaptive φαναριών αλλά και των πίσω LEDs!!! Κάποια στιγμή θα φτιάξω ένα thread με σχόλια και ανάλυσης της όλης "ταλαιπωρίας" ΜΑΝΩΛΗ μου έκανες το καλύτερο δώρο την ημέρα των γενεθλίων χαχαχα Πάμε για νέο κεφάλαιο τώρα. Μόλις παρέλαβα, ACM level 2, USB για το ACM, retrofit bmw Bluetooth, DVB-T, multimedia interface και DVD player για το πορτ μπαγκάζ...ΜΑΝΩΛΗ ΑΚΟΥΣ ΤΑ ΠΑΡΕΛΑΒΑ ΚΑΙ ΕΡΧΟΜΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΓΙΑ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ χαχαχαχα

    NICKE60GR δεν σε έχω ξεχάσει, έχουμε και εκείνη την "μεταξύ μας κόντρα" για το ποιος έχει τα ποιο "δυνατά" φώτα πλέον χαχαχα Anytime boy!! xaxaxaxa γεια σου Νικόλα, τώρα που άνοιξε ο δρόμος, είναι η σειρά σου να γίνεις LCI χαχαχαχα
    Μπράβο!!!!! Άψογος!!!

    Να κανονίσουμε να βρεθούμε μια μέρα στη "μαυρη" ή "σκοτεινη" (εκεί που κάνουν κόντρες τελοσπάντων, δεν ξέρω πως ακριβώς λέγεται) να κοντράρουμε τα φώτα μας, αν και οι λάμπες μου είναι οι εργοστασιακές 6+ ετων.. θέλω να δω τη διαφορά, γιατί αν είναι έστω και λίγο πιο αδύναμο το LCI στη high beam ....λόγω μεμβράνης στο παρ πριζ, θα έχω πρόβλημα... τα LCI headlights τα έχω 3 χρόνια μέσα στις κούτες τους γιατί η πρώτη σύγκριση που είχα κάνει με του andy545 στην Ολλανδία με είχε απογοητεύσει, αλλά ίσως να ήταν αρρύθμιστα γιατί όταν τα τεστάραμε ήταν ακριβώς μετά τη μετατροπή...

Σελίδα 5 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP