Σελίδα 5 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 50 από 110

Θέμα: bmw road map 2012

  1. #41
    Εγγραφή
    16-10-12
    Περιοχή
    Φιλοθέη/Γλυφάδα
    Μηνύματα
    28
    Thanked
    35
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Καλημέρα και καλώς σας βρήκα.

    Έψαχνα για το θέμα BMW Road Map και βρήκα αυτό το forum.
    Ο λόγος είναι ότι ένας πολύ καλός φίλος, που δεν τα πάει πολύ καλά με τον υπολογιστή και το internet, έχει ένα καημό από τότε που αγόρασε την BMW 525 (το 2004 αν θυμάμαι καλά), μεταχειρισμένη ενός έτους νομίζω, από Γερμανία, να καταφέρει να λειτουργήσει και να αξιοποιήσει το navigator που έχει το αυτ/το.

    Από τότε του έλεγαν, στα συνεργεία που πήγαινε, ότι πρέπει να βρει σπασμένο DVD για να λειτουργήσει το σύστημα. Προχθές μου έφερε ένα DVD και με παρακάλεσε να το αντιγράψω σε ένα CD !!! (μου έφερε 2 !!!), όπως του είπαν, και να το βάλει στο navigator.

    Το DVD έχει το BMW Road Map Europe Business 2009-1.iso αλλά το Power2Go που χρησιμοποιώ αδυνατεί να το ανοίξει.

    1. Διάβασα αρκετά στο forum γύρω από το θέμα και έμαθα αρκετά, αλλά δεν βρήκα απάντηση στο εάν το iso είναι κλειδωμένο ή συμβαίνει κάτι άλλο που δεν γνωρίζω.
    2.Ψάχνοντας για το θέμα, βρήκα αρκετά torrents για BMW Road Maps. Εάν κατεβάσω ένα από αυτά (πχ Europe του 2011 που βρήκα) θα λειτουργήσει κανονικά ή όχι;
    3. Πρέπει να ερευνήσω για τον τύπο της NAVTEQ που φοράει το αυτ/το ή αρκεί το μοντέλο και το έτος παραγωγής; γιατί διαβάζοντας το παραπάνω link παρατήρησα ότι δεν αναφέρεται το μοντέλο αλλά διαφορετικά στοιχεία του αυτ/του.

    Έβαλα πολλές ερωτήσεις και ζητώ συγγνώμη αλλά πιστεύω να καταλαβαίνετε την αγωνία του φίλου μου ( και δική μου, πλέον) να λυθεί αυτό το πολύχρονο πρόβλημα που τον ταλαιπωρρεί.

    Ευχαριστώ, εκ των προτέρων, για το χρόνο και τη βοήθεια που θα δώσουν όσοι διαβάσουν και ασχοληθούν με τον προβληματισμό μου.

  2. #42

    Προεπιλογή

    Καλώς ορισες !
    Η χρονολογία που λες δεν είναι ξεκάθαρη ;
    Εχει την Ε39 ή την Ε60 ;
    Αν δεν γνωρίζεις πες μου απλά πού παίρνει το δισκακι για τους χάρτες . Στο πορτ μπαγκαζ ή στην κεντρική κονσόλα ;
    Αν το παίρνει στο πορτ μπαγκαζ γράφει στην σχισμή DVD ή όχι ;
    Και αν το παίρνει στην κεντρική κονσόλα , έχει δυο υποδοχές για cd ή μια ;

  3. #43
    Εγγραφή
    16-10-12
    Περιοχή
    Φιλοθέη/Γλυφάδα
    Μηνύματα
    28
    Thanked
    35
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Κατ' αρχάς, ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.
    Δεν γνωρίζω τι σημαίνει Ε39 και Ε60 αλλά είδα ότι έχει μια σχισμή για CD/DVD στην κονσόλα και το manual (στα αγγλικά) λέει ότι σ' αυτή τη σχισμή μπαίνουν τόσο τα μουσικά cd's όσο και το DVD του Navi. Δοκιμαστικά, ξεκινήσαμε το Navi από τον επιλογέα και ζήτησε να βάλουμε το DVD.
    Ο φίλος λέει ότι, όταν πήρε το αυτ/το (το αγόρασε το 2005 και ήταν μοντέλο 2004), είχε ένα DVD αλλά ήταν, προφανώς, στα Γερμανικά (λέω εγώ) και δεν μπορούσε να διαβάσει τις οδηγίες και τις απαντήσεις, αφού δεν γνωρίζει τη γλώσσα. Δεν ξέρει που το έχει βάλει τώρα, για να το δοκιμάζαμε πάλι.

    Το DVD έχει επιλογή για ελληνικά ή είναι στα αγγλικά/ γερμανικά κλπ;

    ΥΓ Είμαι και εγώ μηχανικός (ΑΤΜ) αλλά πολύ μεγαλύτερος, σε ηλικία.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη makap : 16-10-12 στις 13:29

  4. #44

    Red face

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο makap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατ' αρχάς, ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.
    Δεν γνωρίζω τι σημαίνει Ε39 και Ε60 αλλά είδα ότι έχει μια σχισμή για CD/DVD στην κονσόλα και το manual (στα αγγλικά) λέει ότι σ' αυτή τη σχισμή μπαίνουν τόσο τα μουσικά cd's όσο και το DVD του Navi. Δοκιμαστικά, ξεκινήσαμε το Navi από τον επιλογέα και ζήτησε να βάλουμε το DVD.
    Ο φίλος λέει ότι, όταν πήρε το αυτ/το (το αγόρασε το 2005 και ήταν μοντέλο 2004), είχε ένα DVD αλλά ήταν, προφανώς, στα Γερμανικά (λέω εγώ) και δεν μπορούσε να διαβάσει τις οδηγίες και τις απαντήσεις, αφού δεν γνωρίζει τη γλώσσα. Δεν ξέρει που το έχει βάλει τώρα, για να το δοκιμάζαμε πάλι.

    Το DVD έχει επιλογή για ελληνικά ή είναι στα αγγλικά/ γερμανικά κλπ;

    ΥΓ Είμαι και εγώ μηχανικός (ΑΤΜ) αλλά πολύ μεγαλύτερος, σε ηλικία.
    Ωραία άρα έχει Ε60. Αφού έχει μια σχισμή έχει το bussines.
    Ψάχνεις λοιπόν για χάρτες bmw bussines. Γράφονται αυστηρά σε DVD. Μην σου πω ότι θα είναι και δυο ... Δεν θυμάμαι . Γράφεις σε παρά πολυ μικρή ταχύτητα . Χρησιμοποιείς image burn

  5. The Following User Says Thank You to m-power_01 For This Useful Post:

    makap (16-10-12)

  6. #45
    Εγγραφή
    05-02-10
    Περιοχή
    Γερακας
    Μηνύματα
    5.944
    Thanked
    12383
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m-power_01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραία άρα έχει Ε60. Αφού έχει μια σχισμή έχει το bussines.
    Ψάχνεις λοιπόν για χάρτες bmw bussines. Γράφονται αυστηρά σε DVD. Μην σου πω ότι θα είναι και δυο ... Δεν θυμάμαι . Γράφεις σε παρά πολυ μικρή ταχύτητα . Χρησιμοποιείς image burn
    σε ένα dvd χωράνε οι χάρτες του business, sir

  7. #46
    Εγγραφή
    16-10-12
    Περιοχή
    Φιλοθέη/Γλυφάδα
    Μηνύματα
    28
    Thanked
    35
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ευχαριστώ και πάλι.
    Δεν μου απαντήσατε εάν αυτά που κυκλοφορούν στο internet έχουν επιλογή γλώσσας.

  8. #47

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο makap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ και πάλι.
    Δεν μου απαντήσατε εάν αυτά που κυκλοφορούν στο internet έχουν επιλογή γλώσσας.
    αγγλικα. δεν υπάρχουν ελληνικά

  9. #48
    Εγγραφή
    16-10-12
    Περιοχή
    Φιλοθέη/Γλυφάδα
    Μηνύματα
    28
    Thanked
    35
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Άρχισα να κατεβάζω το BMW Navigation Road Map Europe Business 2012 (DVD1 και DVD2).
    Είναι σωστά ή υπάρχει και 3, όπως διάβασα σε άλλο θέμα του forum;
    Υπάρχουν οδηγίες ή βαζεις το DVD και ... βλέποντας και κάνοντας;

  10. #49

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο makap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άρχισα να κατεβάζω το BMW Navigation Road Map Europe Business 2012 (DVD1 και DVD2).
    Είναι σωστά ή υπάρχει και 3, όπως διάβασα σε άλλο θέμα του forum;
    Υπάρχουν οδηγίες ή βαζεις το DVD και ... βλέποντας και κάνοντας;
    απλως βάζεις τα δισκακια

  11. The Following User Says Thank You to m-power_01 For This Useful Post:

    makap (16-10-12)

  12. #50
    Εγγραφή
    16-10-12
    Περιοχή
    Φιλοθέη/Γλυφάδα
    Μηνύματα
    28
    Thanked
    35
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ευχαριστώ.
    Θα αναφέρω αποτελέσματα.

Σελίδα 5 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP