Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Θα το αγοράζατε?

Ψήφισαν
26. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Ναι με τα χίλια...

    11 42,31%
  • Μπααα...Είναι Peugeot...

    15 57,69%
Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 44 από 44

Θέμα: ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ Peugeot RCZ!

  1. #41
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Στο κόσμο μου
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    5.008
    Thanked
    5439
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Υπαρχει ενα ασπρο στο Κορυδαλλο σε μια ραμπα επανω.
    Τυχαινει εκει διπλα να εχω δουλεια και να το συνανταω αραγμενο να με κοιταει καθε φορα.
    Τον εχω πετυχει στο δρομο οπως και δυο φορες την ωρα που το παρκαρει.
    Μου εδωσε την εντυπωση δυσκολοδηγητου λογω του περιεργου πισω σχεδιασμου με τα ανοιχτα φτερα σε σχεση με τη πορτα και το τζαμι του οδηγου που ισως παιδευει σε μικροελιγμους.

    στο δρομο δεν εχω αποψη αλλα φανταζομαι δε θα μπορει να πιασει ή να συγκριθει με αλλα της κατηγοριας που το τοποθετησαν οι γαλλοι.....



  2. The Following User Says Thank You to Χρίστος For This Useful Post:

    S8N (16-06-12)

  3. #42
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Στα 23.000 ευρώ που κοστιζει έξω, δεν τίθεται καν θέμα σύγκρισης με οτιδήποτε άλλο υπάρχει σε αυτά τα χρήματα.
    Συγκρίσεις με ΤΤ και διάφορα άλλα, είναι μονο για την ελληνική παράνοια.

    Το αμάξι είναι τέλειο και το έχω οδηγήσει σε diesel.
    Απλά εκπληκτικό για το κόστος του (έξω)

  4. The Following 3 Users Say Thank You to Stamatis For This Useful Post:

    BILL007 (16-06-12), S8N (16-06-12), Tsakirakos (16-06-12)

  5. #43
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    2.344
    Thanked
    2207
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    To rcz είναι κατα τη γνώμη μου ό,τι ομορφότερο κυκλοφορεί μέχρι και τουλάχιστον τα διπλάσια λεφτά απ'οτι κοστίζει.

    Είναι πανέμορφο, ποιοτικότατο, με άψογο κινητήρα (μιλάω για τον thp με τα 200 άτια, όχι ότι ο άλλος υστερεί απλά του λείπει το κάτι παραπάνω στη δύναμη) και, κάτι στο οποίο τα τελευταία πεζώ υστερούσαν λιγάκι σε σχέση με τους προγόνους τους, φοβερή οδηγική αίσθηση, χωρίς όμως να κουράζει ποτέ (κλασικός Γάλλος), ακόμα και στους κακοτράχαλους δρόμους της Αθήνας.

    Όλα αυτά τα διαπίστωσα κατ'ιδίαν ύστερα από σύντομη βόλτα που έκανα σ'ένα μαύρο rcz 156hp που τυχαίνει να είναι κολλητού του αρχιμηχανικού στο εξουσιοδοτημένο της πεζώ που πάω.
    Βγήκα λίγο στην εθνική και το αμάξι ανεβάζει χιλιόμετρα πρόθυμα (αν και δεν το πήγα πολύ γρήγορα για σιγουριά, στάνταρ βέβαια αυτό με τα 200 άλογα θα είναι αισθητά γρηγορότερο), το τιμόνι του είναι λίγο ελαφρύ αλλά με ιδιαίτερα καλή κατευθυντικότητα και αμεσότητα και γενικά, αν και σε καμία περίπτωση το αμάξι δεν είναι καθαρόαιμο, γουστάρεις τρελά να το οδηγείς, πολύ περισσότερο απ'ότι θα γούσταρες ένα τίγκα στημένο αυτοκίνητο στις σούπες με τους κρατήρες που έχουμε για δρόμους. Είναι αποτελεσματικότατο, στρίβει τρένο και παρότι αισθάνεσαι σφιχτή την ανάρτηση, ποτέ δεν κοπανάει σαν την Μ φερειπείν της Ε90 μου.
    Όσο για την αίσθηση παραμονής, είναι τόσο απίστευτη που σε κάνει να αρχίσεις να συμπαθείς ακόμα και τα μποτιλιαρίσματα.
    Για να μη μιλήσω για το κεφαλογύρισμα που αισθάνθηκα οτι οδηγώ ferrari (πάω στοίχημα ότι ακόμα και πόρσε, πλην gt3, τόσα βλέμματα δεν θα τραβούσε).

    Νομίζω πως η σύγκριση με το ΤΤ των 200 ίππων το βγάζει σε όλα νικητή (άντε στο εσωτερικό να έρθουν ισόπαλα μιας και το ΤΤ είναι ποιοτικότατο και κομψό), ακόμα κι αν μιλούσαμε για ακριβώς ίδια τιμή.
    Ιδίως στην αίσθηση, έχουμε από τη μια έναν καθαρόαιμο Γάλλο κι από την άλλη ένα κλασικό κι αποστειρωμένο κουβάγκ.

    Γενικά το αμάξι αυτό είναι έρωτας, και στην τιμή που κοστίζει νομίζω πως παίζει χωρίς αντίπαλο.
    the more people agree with me
    the more I think I'm wrong

  6. The Following 6 Users Say Thank You to Driver M For This Useful Post:

    BILL007 (16-06-12), GiannisRob (16-06-12), Kostas_1 (16-06-12), nikos1400 (16-06-12), PANOS-E60 (16-06-12), S8N (16-06-12)

  7. #44
    Εγγραφή
    21-01-10
    Περιοχή
    Καλαμαριά
    Μηνύματα
    7.711
    Thanked
    22530
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Προσωπικά δεν θα το αγόραζα, όχι γιατί είναι πεζώ αλλά γιατί μπερδεύω το μπρος με το πίσω.
    Γούστα είναι αυτά.
    Ζήσε το σήμερα. Για το αύριο δεν ξέρεις.

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP