Σελίδα 5 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 3456715 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 50 από 159

Θέμα: Ν43 επισημα πλεον ΔΩΡEΑΝ αντικατασταση πολλαπλασιαστων!!!

  1. #41
    Εγγραφή
    01-04-12
    Περιοχή
    Inside of BMW
    Μηνύματα
    3.103
    Thanked
    2317
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aristent Εμφάνιση μηνυμάτων
    ....δεν ξερω για τις αλλες,αλλα στη Λαρισα ετσι εγινε με εμενα,.....
    Δλδ αν πάω τη Δευτέρα δεν θα βγάλω άκρη ?? Μόνο λάδια με βλέπω να αλλάζω.... :Ρρ On road to Larissa City

  2. #42
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δλδ αν πάω τη Δευτέρα δεν θα βγάλω άκρη ?? Μόνο λάδια με βλέπω να αλλάζω.... :Ρρ On road to Larissa City
    Δεν νομιζω να σου πουν ψεματα, εαν οντως το οχημα σου ειναι στη λιστα με τις ανακλησεις..... απλα μην περιμενεις να στο πουνε αυτοι,μαλλον να το αποφυγουν θελουν λογο ελειψης ανταλλακτικων....αλλο λογο δεν καταλαβαινω για να μην το κανουνε,αφου ετσι κι αλλιως πληρωνονται απο την BMW για την εργασια τους!!!!

    ...μακαρι να μου στελνανε και εμενα 1,000-2,000 πελατες να τους παρω απο 80-100ευρω!!!...για 30λεπτα δουλειας!!!

  3. The Following User Says Thank You to aristent For This Useful Post:

    Samaro (05-05-12)

  4. #43
    Εγγραφή
    02-04-10
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ + ΣΕΡΡΕΣ
    Μηνύματα
    778
    Thanked
    287
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    γιατι μπορει να τα βαζουν μετα τον αποδεκτο χρονο της ανακλησης και εφοσον τεκμηριωθει οτι αλλαχτηκαν χωρις να φανε μιση ωρα!!!! καποια μαγκια θα εχει δεν μπορει!

  5. #44
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    4.206
    Thanked
    7582
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aristent Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν νομιζω να σου πουν ψεματα, εαν οντως το οχημα σου ειναι στη λιστα με τις ανακλησεις..... απλα μην περιμενεις να στο πουνε αυτοι,μαλλον να το αποφυγουν θελουν λογο ελειψης ανταλλακτικων....αλλο λογο δεν καταλαβαινω για να μην το κανουνε,αφου ετσι κι αλλιως πληρωνονται απο την BMW για την εργασια τους!!!!

    ...μακαρι να μου στελνανε και εμενα 1,000-2,000 πελατες να τους παρω απο 80-100ευρω!!!...για 30λεπτα δουλειας!!!
    Αρη, όταν βγεί ανάκληση ανταλακτικού, τα εξουσιοδοτημενα συνεργεία δεν έχουν λόγο να αποκρύψουν το γεγονός απο τον πελάτη τους.
    Στην περίπτωση μάλιστα που δεν έχουν διαθέσιμο ανταλακτικό, σημειώνουν την ημέρα που ο πελάτης έφερε το αυτοκίνητο για επισκευή και τον ειδοποιούν μόλις παραλάβουν νέο ανταλακτικό.

    Ομως τα προς αντικατάσταση (λόγω ανάκλησης )ανταλακτικά, είναι συνήθως απο το στοκ εμπόρευμα του συνεργείου.

    Ετσι, όταν το συνεργείο τοποθετήσει το δικό του ανταλλακτικό στον πελάτη, ενημερώνει τη μαμά εταιρία για την εγγύηση και εκείνη τον πληρώνει :

    α) Για το ανταλλακτικό με την τιμή αγοράς + ΦΠΑ (κόστος)που του το είχε πουλήσει.
    β) Για την εργασία, με την συμφωνημένη εργατοώρα που έιναι αρκετά χαμηλότερη βέβαια αυτής που χρεώνεται στους πελάτες λιανικής !

    Απο τα πιο πάνω προκύπτουν τα εξής :
    - Οταν το συνεργείο δεν έχει επαρκές απόθεμα ανταλλακτικών,(πχ έχει ένα, δύο) τα κρατάει για να τα δώσει με κέρδος σε πελάτη εκτός εγγύησης.
    - Το αυτοκίνητο του πελάτη σε εγγύηση, επισκευάζεται σε νεκρό χρόνο,(οταν οι μηχανικοί δεν θα έχουν δουλειά) επειδή η αξία εργατοώρας εγγύησης είναι μικρότερη !


  6. The Following 2 Users Say Thank You to Samaro For This Useful Post:

    aristent (05-05-12), BILL007 (05-05-12)

  7. #45
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Samaro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρη, όταν βγεί ανάκληση ανταλακτικού, τα εξουσιοδοτημενα συνεργεία δεν έχουν λόγο να αποκρύψουν το γεγονός απο τον πελάτη τους.
    ......
    ..αυτο πιστευα και εγω.....

    .... μεχρι που πηγα για την βλαβη του δικου μου πολλαπλασιαστη και δεν με ενημερωσε κανεις οτι υπαρχει ανακληση!!!

  8. The Following 2 Users Say Thank You to aristent For This Useful Post:

    BILL007 (05-05-12), Samaro (05-05-12)

  9. #46
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    4.206
    Thanked
    7582
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Υπάρχουν και μ@κ@κες !!

  10. #47
    Εγγραφή
    01-04-12
    Περιοχή
    Inside of BMW
    Μηνύματα
    3.103
    Thanked
    2317
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aristent Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν νομιζω να σου πουν ψεματα, εαν οντως το οχημα σου ειναι στη λιστα με τις ανακλησεις..... απλα μην περιμενεις να στο πουνε αυτοι,μαλλον να το αποφυγουν θελουν λογο ελειψης ανταλλακτικων....αλλο λογο δεν καταλαβαινω για να μην το κανουνε,αφου ετσι κι αλλιως πληρωνονται απο την BMW για την εργασια τους!!!!

    ...μακαρι να μου στελνανε και εμενα 1,000-2,000 πελατες να τους παρω απο 80-100ευρω!!!...για 30λεπτα δουλειας!!!
    Αύριο θα φανεί που θα πάω πρωί πρωί στην αντιπροσωπεία και ελπίζω ο ηλεκτρολόγος που είπες(τυχαίνει να το ξέρω) να βοηθήσει την κατάσταση αν όντως ισχύει ανάκληση και για μένα αν και είδα πριν ότι αναφέρεται μέχρι 2/09 ενώ το e92 μου είναι 4/09 ...θα δείξει...αλλιώς λαδάκια μόνο και έτοιμος μέχρι να μου ανάψουν τα λαμπάκια και να τρέχω να πληρώνω (πάλι σαν τον άσσο)
    Μόνο πολ/στες θέλουν αλλαγή? Είδα και κάτι για μπεκ..Για ποια μοντέλα ισχύει?

  11. #48
    Εγγραφή
    01-04-12
    Περιοχή
    Inside of BMW
    Μηνύματα
    3.103
    Thanked
    2317
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Μόλις γύρισα από την αλλαγή λαδιών-φίλτρου, μου είπαν πως δεν έχει έρθει ακόμα ανάκληση για το δικό μου αλλά λογικά θα έρθει με την επόμενη που θα τους έρθει...Μου φάνηκε πως δεν πήγε να μου κρύψουν κάτι (τον έναν τον γνωρίζω κάπως) ...Θα δείξει με το αν χτυπήσει το τηλ μου και μου πούνε έλα για αλλαγή...

  12. #49
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόλις γύρισα από την αλλαγή λαδιών-φίλτρου, μου είπαν πως δεν έχει έρθει ακόμα ανάκληση για το δικό μου αλλά λογικά θα έρθει με την επόμενη που θα τους έρθει...Μου φάνηκε πως δεν πήγε να μου κρύψουν κάτι (τον έναν τον γνωρίζω κάπως) ...Θα δείξει με το αν χτυπήσει το τηλ μου και μου πούνε έλα για αλλαγή...
    ...ισως εισαι τυχερος και εχεις ηδη τους νεους πολλαπλασιαστες πανω στο οχημα σου λογο της νεοτερης ημερ.παραγωγης,οποτε δεν χρειζεις αλλαγης τους.

    ....και ακομα καλυτερα ισως εχεις και τα νεα μπεκ .....δυστυχως και αυτα σε καποιες σειρες παραγωγης,βρεθηκαν ακαταλληλα και πρεπει να αντικαταστασθουν!!!

    Θα ηταν ευχης εργο να μαθαιναμε ακριβως τι λεει η "μαμα" εταιρεια απο Γερμανια στην εδω επισημη BMW Hellas.........αφου δεν υπαρχει επισημη ενημερωση για τους πελατες της, παρα μονο η καμπανια που εσταλει στους επισημους επισκευαστες....


    ....αλλα μαλλον θα πρεπει να συμβιβαστουμε με το ασχημο συναισθημα και την ταλαιπωρια να μενεις απο μοτερ στην μεση του δρομου!!!

  13. #50
    Εγγραφή
    01-04-12
    Περιοχή
    Inside of BMW
    Μηνύματα
    3.103
    Thanked
    2317
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aristent Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...ισως εισαι τυχερος και εχεις ηδη τους νεους πολλαπλασιαστες πανω στο οχημα σου λογο της νεοτερης ημερ.παραγωγης,οποτε δεν χρειζεις αλλαγης τους.

    ....και ακομα καλυτερα ισως εχεις και τα νεα μπεκ .....δυστυχως και αυτα σε καποιες σειρες παραγωγης,βρεθηκαν ακαταλληλα και πρεπει να αντικαταστασθουν!!!

    Θα ηταν ευχης εργο να μαθαιναμε ακριβως τι λεει η "μαμα" εταιρεια απο Γερμανια στην εδω επισημη BMW Hellas.........αφου δεν υπαρχει επισημη ενημερωση για τους πελατες της, παρα μονο η καμπανια που εσταλει στους επισημους επισκευαστες....


    ....αλλα μαλλον θα πρεπει να συμβιβαστουμε με το ασχημο συναισθημα και την ταλαιπωρια να μενεις απο μοτερ στην μεση του δρομου!!!
    4ος του 09 είναι οπότε δεν νομίζω να φοράω τους 777 για να μην μου βγάλει πρόβλημα...
    όσο για τα μπεκ ρώτησα και για τον άσσο (2ος του 09) (έβγαλε ήδη πρόβλημα στους πολ/πλες αλλά το πλήρωσα από την τσέπη μου-δεν είχε έρθει ανάκληση τότε) Αλλά δεν μου είπαν κάτι...
    ΑΝ χρειάζονται αλλαγή(και πάνε να το κρύψουν-ή δεν ενημερώθηκε ο υπολογιστής τους(λίγο απίθανο βέβαια) ) πως το ελέγχω για να μην πάθω κάτι στη μέση του πουθενά είτε εγώ με το 3αρι είτε ο αδερφός μου με τον άσσο?

Σελίδα 5 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 3456715 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP