Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 48 από 48

Θέμα: Αθλητισμός - Παιδί ...και συναισθήματα γονέων

  1. #41
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    3.699
    Thanked
    3301
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Monsta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχθές έζησα και γω στιγμές μοναδικές.

    Εδώ και ένα 2-μηνο, ο 6 ετών γιος μου έχει ξεκινήσει μπάσκετ. Μέχρι πριν δύο εβδομάδες, δε μπορούσε να φτάσει τη μπάλα ούτε στη μέση της μπασκέτας. Τη περασμένη βδομάδα άρχισε να τη πετάει όλο και πιο ψηλά, μέχρι που κάνα-δυο φορές χτύπησε το στεφάνι. Χτες βράδυ, έβαλε τα πρώτα δύο του καλάθια...σχεδόν απανωτά.

    Αυτές είναι εμπειρίες, που αξίζουν όσο τίποτε άλλο στη ζωή ενός γονιού. Εύχομαι να τις ζήσετε και σεις.
    Αυτά είναι!!! Αξέχαστες μοναδικές στιγμές!!

    κι ένα μικρό αγωνιστικό update ..την προ-περασμένη Κυριακή πήραμε τη ρεβανς μέσα στον "τάφο του Ινδού" με 2-3


  2. The Following 4 Users Say Thank You to NickE60 For This Useful Post:

    aristent (10-12-10), PANOS-E60 (10-12-10), S8N (10-12-10), Stathis (10-12-10)

  3. #42
    Εγγραφή
    18-08-10
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    575
    Thanked
    181
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Συνχαρητηρια για την κορη σου και εις ανωτερα σε καλη ομαδα με επαγγελματικο συμβολαιο αν το προχωρηση.
    Και εμενα ο πατερας μου μπαλα με εστειλε απο τα 6 και στη αρχη δυσανασχετουσα γιατι ηταν σκληρες προπονησεις αγγλικα γαλλικα φροντιστηρια κτλ ξερεται. Αλλα ποτε δεν το μετανιωσα και τον ευχαριστω που με εστειλε γιατι μου εφτιαξε αθλητικη παιδεια .Και μην ανχωνεστε ετσι και σας λενε τα παιδια σας δεν μπορω κουραζομαι κτλ της στιγμης ειναι αμα εχουν ταλεντο θα συνεχισουν αλλιως θα παιζουνε για πλακα σε ομαδα α τοπικο κτλ τουλ ετσι κανω εγω.

  4. The Following User Says Thank You to dblade For This Useful Post:

    NickE60 (10-12-10)

  5. #43
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.698
    Thanked
    18807
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Μόλις πήρα πρέφα το νήμα αυτό και ήθελα να συγχαρώ τόσο εσάς όσο -κυρίως- τα παιδιά σας! Οι δικοί μου οι γονείς με είχαν ταράξει σε ξένες γλώσσες, υπολογιστές (Sinclair τότε!), κιθάρα, σχέδιο κλπ και όταν έβλεπαν ότι εξαφανιζόμουν τις λίγες ελεύθερες ώρες με το ποδήλατο, με έγραψαν... σε Λύκειο Ελληνίδων... Μπούχτισα στον Καλαματιανό και το Τσάμιγκο. Και τι κατάλαβα? Ακούω ελληνική μουσική και βγάζω σπυριά. Τέτοια λάθη δεν τα κάνω στα παιδιά μου!

    Η δική μου (2 ετών) λοιπόν ξεκινά από του χρόνου κολύμβηση και βλέπουμε... Τον γιο όμως (2 μηνών) δεν ξέρω τι να τον κάνω, αφού δεν έχω καμία επαφή με ποδόσφαιρο / μπάσκετ. Με βλέπω να πηγαίνω στα γήπεδα τώρα στα γεράματα.

  6. The Following User Says Thank You to S8N For This Useful Post:

    NickE60 (10-12-10)

  7. #44
    Εγγραφή
    05-02-10
    Περιοχή
    Γερακας
    Μηνύματα
    5.944
    Thanked
    12383
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο S8N Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τον γιο όμως (2 μηνών) δεν ξέρω τι να τον κάνω, αφού δεν έχω καμία επαφή με ποδόσφαιρο / μπάσκετ. Με βλέπω να πηγαίνω στα γήπεδα τώρα στα γεράματα.
    Απλά πράγματα ... κάνεις λίγα χρονάκια υπομονή και ξεκινάει κάρτ. Σε 18 χρόνια από σήμερα τον παίρνει ο Ron Dennis στη McLaren και συνταξιοδοτεί το Hamilton Ask Merlin

  8. #45
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο S8N Εμφάνιση μηνυμάτων

    Η δική μου (2 ετών) λοιπόν ξεκινά από του χρόνου κολύμβηση και βλέπουμε... Τον γιο όμως (2 μηνών) δεν ξέρω τι να τον κάνω, αφού δεν έχω καμία επαφή με ποδόσφαιρο / μπάσκετ. Με βλέπω να πηγαίνω στα γήπεδα τώρα στα γεράματα.
    Πας καλά ρε ?? Θα ρίξεις 3-χρονο παιδάκι στη πισίνα ???

    Εμένα μ έριξε ο πατέρας μου στα 4 και κάτι και είχα ένα προπονητή που για να μας μάθει να κολυμπάμε, μας τραβούσε το κοντάρι και μας άφηνε να ....πνιγούμε για μερικά δεύτερα, πριν μας το ξαναδώσει να σωθούμε. Ξέρεις τι χλωρίνη έχω πιει ??

  9. #46
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    3.147
    Thanked
    4325
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ενας υπέροχος αρχαίος λαός οι Ελληνες (απλώς συννονυμία έχουμε μαζί τους) έλεγαν ο "νους υγιής εν σώματι υγιή".
    Μπράβο στον Νικόλα και σε όλους τους γονείς που όχι μόνο ωθούν τα παιδιά στον αθλητισμό, αλλά τα στηρίζουν στην προσπάθεια τους αυτή με προσωπικό αγώνα και θυσίες.
    Πάντα επιτυχίες στην τσούπα σου εύχομαι.

    Υ.Γ Προσωπικά διαφωνώ κάθετα με την φράση του Συρίγου ότι "ο πρωταθλητισμός σκοτώνει τον αθλητισμό".
    Δεν σκοτώνει ο πρωταθλητισμός τον αθλητισμό, αλλά η προσπάθεια κατάκτησης της πρωτιάς με μακιαβελίστικη λογική και με κάθε αθέμιτο μέσο.

  10. The Following 2 Users Say Thank You to Κωνσταντίνος For This Useful Post:

    bomberman 3.28 (12-12-10), NickE60 (12-12-10)

  11. #47
    Εγγραφή
    16-01-10
    Μηνύματα
    690
    Thanked
    318
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Monsta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πας καλά ρε ?? Θα ρίξεις 3-χρονο παιδάκι στη πισίνα ???

    Εμένα μ έριξε ο πατέρας μου στα 4 και κάτι και είχα ένα προπονητή που για να μας μάθει να κολυμπάμε, μας τραβούσε το κοντάρι και μας άφηνε να ....πνιγούμε για μερικά δεύτερα, πριν μας το ξαναδώσει να σωθούμε. Ξέρεις τι χλωρίνη έχω πιει ??
    Τα γερμανακια τα βαζουν απο ΜΗΝΩΝ σε πισινα..

    ειχα παει για να ξελαμπικαρω στο Olympiahalle για μια βουτιτσα και εβλεπα κατι 5 χρονα να πεφτουν απο τον τελευταιο βατηρα (!!!!!!!!!)


    αναφερομαι σε τετοιο υψος

    πατα και εσυ ενα m3.. δεν πανε μια..

  12. #48
    Εγγραφή
    13-02-10
    Περιοχή
    Αρτέμιδα [Λούτσα]
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    164
    Thanked
    54
    Rides
    0

    Thumbs up

    Συγχαρητηρια κι απο 'μενα, φιλε μου....
    Πατερας δυο αγοριων, μετα απο δοκιμες σε πολλα αθληματα, κατεληξα στο ποδοσφαιρο κι εγω, αφου μου εδειξαν και οι δυο, πως εκει εγερνε η ''ζυγαρια'' τους...
    Τους περνας το αθλητικο πνευμα, την ομαδικοτητα, την αποφυγη ''κακων παρεων'' και αλλα πολλα...
    Παραλληλα, τους γεμιζεις το χρονο που θα σπαταλουσαν μπροστα στο play station ή σε καποιον υπολογιστη, ''χαμενοι'' στα αδυτα του f/b, ή του skype...
    Ασε που πεφτουν ''ξεροι'' για υπνο..... χαχαχαχα
    Και παλι συγχαρητηρια και εις ανωτερα...
    προσεχε οταν περνω απο 'κει και μαζευε τις κοτες
    γιατι συνηθως βιαζομαι και μπαινω με τις πορτες...

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP