Σελίδα 5 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 50 από 63

Θέμα: [E46] Μετατροπή Ε46 2.0 Valvetronic 143hp σε 330ci 231hp+chip tuning

  1. #41
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Κηφισια
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    7.458
    Thanked
    11958
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο zoikarios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο θα το δει η "διοικηση" του φορουμ αν θα πρεπει να μπει ή οχι ...παρομοιες δημοσκοπησεις εχουνε γινει και πιστευω πιανουν για τα "καλα" το παλμο !
    το αποτελεσμα ομως θα παραμεινη αιωλο καθως οι περισσοτεροι αποφασιζουν με βαση την δικη τους δυνατοτητα.
    το μονο που προσφερεται σε τετοιες δημοσκοπησεις ειναι απλα χωρος για παραθεση προσωπικων εμπειριων.
    σιγα μην αποφασισει ενα μελος την μετατροπη και εντελει την οικονομικη του "πολιτικη" με βαση τι θα πω εγω η εσυ η ο ταδε(βεβαια θα αντλησει καποιες γνωσεις τεχνικου ενδιαφεροντος μονο καθως οι τιμες ποικιλουν)
    ειναι πολυ απλο και απορω γιατι πλατιαζουμε!
    οποιος δεν μπορει κανονικα καταφευγει σε "ημιμετρα" που πολλες φορες δικαιωνουν απολυτα την επιλογη του.

    Αχαριστια & Αγνωμοσυνη το ελληνικο σπορ


    "Ολα ειναι δρομος τωρα μονο στην Αθηνα"

  2. #42
    Εγγραφή
    16-04-10
    Μηνύματα
    59
    Thanked
    20
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ημιμετρο να κανω την μετατροπη δεν θα το ελεγα οσο ποιο πολυ ποθος για αυτο....!(αν μιλας για τετοια ημιμετρα)

  3. #43
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    3.699
    Thanked
    3301
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο katsaraios Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα χτυπουσε κοκκινο το θρεντ λογω προσωπικων δεδομενων
    Δεν νομίζω Γιώργο, γιατί? Δεν έχουμε όλοι εδώ τα ίδια εισοδήματα.
    Όποιοι έχουν την οικονομική άνεση είναι λογικό να μπορούν να το αγοράσουν καινούριο όπως το θέλουν.
    Μια τέτοια δημοσκόπηση θα αφορούσε ιδιοκτήτες καινούριων ή μεταχειρισμένων αυτοκινήτων μέχρι 2.200cc, οπότε πιστεύω πως οι προβληματισμοί θα είναι ουσιαστικοί.

  4. #44
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Κηφισια
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    7.458
    Thanked
    11958
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο zoikarios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ημιμετρο να κανω την μετατροπη δεν θα το ελεγα οσο ποιο πολυ ποθος για αυτο....!(αν μιλας για τετοια ημιμετρα)
    φιλε μου εχεις καλο επιπεδο στην γραφη σου,καταλαβαινεις τι εννοω λεγοντας "ημιμετρο" οχι το γνησιο το αυθεντικο μεγαλυτερου κυβισμου αυτοκινητο που θα ηθελε αλλα δεν μπορει να εχει αυτος που κανει τετοια ονειρα.
    δεν εννοω κυριολεκτικα ημιμετρο δηλαδη αντε ξεκιναμε και αλλαζουμε με οτι βρουμε και μετα αρχιζουν τα οργανα με βλαβες,ελατωματα κλπ.

    Αχαριστια & Αγνωμοσυνη το ελληνικο σπορ


    "Ολα ειναι δρομος τωρα μονο στην Αθηνα"

  5. #45
    Εγγραφή
    16-04-10
    Μηνύματα
    59
    Thanked
    20
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NickE60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν νομίζω Γιώργο, γιατί? Δεν έχουμε όλοι εδώ τα ίδια εισοδήματα.
    Όποιοι έχουν την οικονομική άνεση είναι λογικό να μπορούν να το αγοράσουν καινούριο όπως το θέλουν.
    Μια τέτοια δημοσκόπηση θα αφορούσε ιδιοκτήτες καινούριων ή μεταχειρισμένων αυτοκινήτων μέχρι 2.200cc, οπότε πιστεύω πως οι προβληματισμοί θα είναι ουσιαστικοί.

    Θα συμφωνισω μαζι σου οπως και θα συμμεριστω και την αποψη του "katsaraios"
    Ενα Ε46 που το πηρα 14.000ε και τα βγαζω περα με δυσκολια αυτο περισσοτερο βαρος ειναι παρα απολαυση και επειδη οι απολαυσεις στην ζωη ειναι για τα μεγαλα και βαρια πορτοφολια...θα μου ηταν ιδιαιτερα συμπαθες να ακουσω την οικονομικη τους αποψη οσο αφορα την συντηρηση-μελλοντικη χρηση-αποσβεση αυτοκινητου,καθως και τον τροπο που αποκτησανε το αγαπημενο τους αυτοκινητο.

    Εμμμμμμμμ σωστα τα λες
    "ημιμετρο" οχι το γνησιο το αυθεντικο μεγαλυτερου κυβισμου αυτοκινητο που θα ηθελε αλλα δεν μπορει να εχει αυτος που κανει τετοια ονειρα.
    δεν εννοω κυριολεκτικα ημιμετρο δηλαδη αντε ξεκιναμε και αλλαζουμε με οτι βρουμε και μετα αρχιζουν τα οργανα με βλαβες,ελατωματα κλπ.


    Η απολαυση δεν συνεπαγεται παντα και με το γκαζι ...αλλωστε το γκαζι μπορει να το βαρεθεις η ομορφια ειναι αυτη που μενει σε ενα αμαξι...

  6. The Following 3 Users Say Thank You to zoikarios For This Useful Post:

    jimdros (15-12-10), katsaraios (19-04-10), NickE60 (19-04-10)

  7. #46
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    3.699
    Thanked
    3301
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο zoikarios Εμφάνιση μηνυμάτων
    .......

    Η απολαυση δεν συνεπαγεται παντα και με το γκαζι ...αλλωστε το γκαζι μπορει να το βαρεθεις η ομορφια ειναι αυτη που μενει σε ενα αμαξι...
    Μεγάλη κουβέντα!
    Δεν θα τη συμμεριστούν όλοι, αλλά όποιος συμφωνεί, είναι ήρεμος κι ευτυχισμένος... ειδικά αυτοί που αγόρασαν ένα "όνειρο" καινούριο ή μεταχειρισμένο... (μετά από κάποια χρόνια δεν έχει μεγάλη διαφορά)

  8. The Following 2 Users Say Thank You to NickE60 For This Useful Post:

    m-power_01 (19-04-10), zoikarios (19-04-10)

  9. #47
    Εγγραφή
    16-04-10
    Μηνύματα
    59
    Thanked
    20
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Υ.Γ "Είμαι πραγματικά πλούσιος διότι το εισόδημά μου είναι μεγαλύτερο από τα έξοδά μου και τα έξοδά μου είναι ίσα με τις επιθυμίες μου."

    Μπορω εστω και με το "ψωριαρικο" 116i Joy με 122hp να ειμαι ευχαριστημενος χωρις να σπαζοκεφαλιαζω τον εαυτο μου και να τρωγομαι πως ο μ..@@κας ο γειτονας καταφερνει και συντηρει το 320coupe (και καλα πουλησε ενα χωραφι και το πηρε)..εκει πιστευω θα πρεπει να αναζητησουμε και να πουμε "ποιο ειναι το επομενο βημα απο την στιγμη που ειμαι ενταξει;;;;;"
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη zoikarios : 19-04-10 στις 01:45

  10. #48
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    3.699
    Thanked
    3301
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μην το λες έτσι.... η διαφορά στην κατοχή-συντήρηση του 116 με το 320 είναι μερικά "σουβλάκια" το χρόνο ..το πολύ 500-600 ευρώ... (για 10000χλμ ετήσια χρήση)

  11. #49
    Εγγραφή
    16-04-10
    Μηνύματα
    59
    Thanked
    20
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NickE60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην το λες έτσι.... η διαφορά στην συντήρηση του 116 με το 320 είναι μερικά "σουβλάκια" το χρόνο ..το πολύ 500-600 ευρώ... (για 10000χλμ ετήσια χρήση)
    Εξαρταται παντα ποσο πεινας....
    Η γυναίκα δεν βλέπει ποτέ αυτά που κάνετε γι' αυτήν. Βλέπει μόνο αυτά που δεν κάνετε.

  12. #50
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    3.699
    Thanked
    3301
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο zoikarios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εξαρταται παντα ποσο πεινας....
    Σωστό κι αυτό, αλλά με τα χρήματα που αγοράζεις ένα 116 καινούριο θα μπορούσες να αγοράσεις 330 μεταχειρισμένο ...και να μην "πεινάς" καθόλου
    Έχει τεράστιες "αντιθέσεις" το θέμα και σηκώνει πολύ κουβέντα...

Σελίδα 5 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP