Σελίδα 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 40 από 49

Θέμα: [E46]Φρένα Ε46 320 cabrio-αποψεις

  1. #31
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    9.392
    Thanked
    16591
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    εκει που λες στη μεταμορφωση το παθαινω κι εγω αυτο με το abs...

  2. #32
    Εγγραφή
    24-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.756
    Thanked
    1695
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    αρα μηπως οφειλεται στο οδοστρωμα και οχι στο αυτοκινητο?????????(η διαφορετικα διαφορα ηλεκτρομαγνητικα κυματα αγνωστης προελευσης επιρεαζουν τα συστηματα των bmw!!!!!!ζουν αναμεσα μας,,σηκωθητε τωρα απο κρεβατια καναπεδεσ.........)

  3. #33
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sm6 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εκει που λες στη μεταμορφωση το παθαινω κι εγω αυτο με το abs...
    Εγω το παθαινω στο -πατημα-

  4. #34
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    9.392
    Thanked
    16591
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    λογικο ειναι ρε σταματη με το πατημα να ενεργοποιείται το abs...
    φορας και 45 νουμερο παπουτσι...

  5. #35

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gyiama Εμφάνιση μηνυμάτων
    μια ερωτηση με βαση τη βελτιωση που εκανε ο φιλος fsnisk,οι δισκοι ειναι zimmerman δλδ οτι φοραει το αυτοκινητο απο την μαμα του(με τη διαφορα οτι ειναι τρυπητοι),τα τακακια textar παλι τα ιδια με τα μαμα το υγρο φρενων Dot 4 ok δεν παιζει και τοοοσο τραγικγο ρολο η μαρκα και η μονη βασικη διαφορα ειναι τα σωληνακια υψηλης πιεσης που εβαλε ο φιλος!!και ειδε τοοοσο μεγαλη διαφορα??????μηπως λεω μηπως(ας κανω λιγο τον δικηγορο του διαβολου)ειναι ψυχολογικο το θεμα και οχι τοσο η ουσιαστικη βελτιωση?????

    ΥΓ σε καμια περιπτωση δεν θελω να προσβαλω τον φιλο ως προς την βελτιωση που εκανε ουτα να την απαξιωσω,απλα μια ερωτηση κανω σε εντελος φιλικο επιπεδο!!!!
    Σαφεστατα κουβεντα κανουμε!
    Καταρχην για τα υγρα υπαρχει σχετικο θρεντ https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=147 .Dot dot 4 διαφερει...Ασε που και μονο που αλλαζονται βλεπεις την διαφορα...ειπαμε καθε δυο χρονια!
    Επισης να πω οτι η bmw για το 46αρι εμπιστευεται την ATE και σε δισκους και σε τακακια. Η σειρα τις zimmermann με τις τρυπες ειναι λιγο πιο σκληροι!
    (ειναι πρωτη τοποθετηση στα γρηγορα mecedes, ενω οι απλοι στα audi) Σε τακακια η textar ηταν επισσημος προμηθευτης της BMW ...

  6. #36
    Εγγραφή
    24-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.756
    Thanked
    1695
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    κι ομως η textar kai h ATE ηταν επισημοι προμηθευτες της BMW σε τακακια και πλεoν (απο πολυ εγκυρη και εμπιστη πηγη και εξακριβωμενο )ο προμηθευτης της σε τακακια ειναι η jurid!!!! ναι η ΑΤΕ προμηθευει δισκους και η zimmerman επισης!!!υπαρχουν πολλες παραλαβες σε αντιπροσωπειες οι οποιες ειναι zimmerman και αποδεδειγμενα θα πω οτι ειναι πιο μαλακοι και παρουσιασαν πολλες φορες στραβωματα κλπ!!!!!!!(για τους τρυπητους δεν μπορω να εκφερω γνωμη δεν τους ξερω καν)οσο για το DOT εγω που αλλαξα υγρα και εβαλα γνησια ηταν dot4 !! δεν ξερω τι ειχε το αυτοκινητο απ το εργοστασιο!!!!
    (και μια λιγο of topic ερωτηση,οταν αλλαξα υγρα δεν εκανα εξαερωση με το διαγνωστικο της bmw την εκανε ο μηχανικος μου με το παραδοσιακο τροπο πατα/ασε κλπ. λετε να υπαρχει προβλημα?την εχω κανει την αλλαγη εδω και ενα χρονο και δεν μου παρουσιασε τπτ το αυτοκινητο με τα φρενα)

  7. #37

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gyiama Εμφάνιση μηνυμάτων
    κι ομως η textar kai h ATE ηταν επισημοι προμηθευτες της BMW σε τακακια και πλεoν (απο πολυ εγκυρη και εμπιστη πηγη και εξακριβωμενο )ο προμηθευτης της σε τακακια ειναι η jurid!!!! ναι η ΑΤΕ προμηθευει δισκους και η zimmerman επισης!!!υπαρχουν πολλες παραλαβες σε αντιπροσωπειες οι οποιες ειναι zimmerman και αποδεδειγμενα θα πω οτι ειναι πιο μαλακοι και παρουσιασαν πολλες φορες στραβωματα κλπ!!!!!!!(για τους τρυπητους δεν μπορω να εκφερω γνωμη δεν τους ξερω καν)οσο για το DOT εγω που αλλαξα υγρα και εβαλα γνησια ηταν dot4 !! δεν ξερω τι ειχε το αυτοκινητο απ το εργοστασιο!!!!
    (και μια λιγο of topic ερωτηση,οταν αλλαξα υγρα δεν εκανα εξαερωση με το διαγνωστικο της bmw την εκανε ο μηχανικος μου με το παραδοσιακο τροπο πατα/ασε κλπ. λετε να υπαρχει προβλημα?την εχω κανει την αλλαγη εδω και ενα χρονο και δεν μου παρουσιασε τπτ το αυτοκινητο με τα φρενα)
    Δεν επιμενω για τα τω συνεργασιων των εργοστασιων...ετσι και αλλιως σε οποιον τους συμφερει πανε... Εχεις δικιο για του zimmermann οτι ειναι πιο μαλακοι.Αλλα για τους απλους ! Dot 4 φορουσες απο το εργοστασιο.Διαβασε το λινκ που εβαλα πιο πανω.
    Τωρα για την εξαερωση εχεις κανει εντος εισαγωγικων μιση δουλεια! Δηλαδη ναι μεν με τον κλασικο τροπο γινεται εξαερωση ,αλλα δεν γινεται και στην μοναδα του abs.Αρα εκει υπηρχε εγκλωβισμενος αερας που τωρα προφανως υπαρχει και στο υπολοιπο κυκλωμα.Αν καποια στιγμη θελησεις να κανεις θα δεις το πενταλ σου πιο αποφασιστικο και με πιο πρασεκτικη την παρεμβαση του abs.Αν πας σε καποιο συνεργειο που να μπορει να στο κανει ,το κοστος δεν ειναι μεγαλο! Μην τρελαινεσαι ...

  8. #38
    Εγγραφή
    24-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.756
    Thanked
    1695
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    δλδ καναμε ''τσομπανια''!!!!οποτε αν ειναι ετσι λεω να κανω ξανα μια αλλαγη ολα τα υγρα για να ειμαστε οκ ετσι κι αλλιως το κοστος των υγρων δεν ειναι μεγαλο!!!!!!

  9. #39

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gyiama Εμφάνιση μηνυμάτων
    δλδ καναμε ''τσομπανια''!!!!οποτε αν ειναι ετσι λεω να κανω ξανα μια αλλαγη ολα τα υγρα για να ειμαστε οκ ετσι κι αλλιως το κοστος των υγρων δεν ειναι μεγαλο!!!!!!
    Μακαρι ολα να εκαναν οσο τα υγρα!

  10. #40
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    2.344
    Thanked
    2207
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Εγώ πάλι στην 320 Ε90 είμαι αρκετά ικανοποιημένος από τα φρένα! Μόνο η αίσθηση δεν με τρελαίνει, αφού σου δίνει την εντύπωση ότι πρέπει να πατήσεις μέχρι τέρμα το φρένο για να πιάσει, αλλά σαν απόδοση είναι μια χαρά. Μήπως φοράει μεγαλύτερους δίσκους από τα Ε46? Επίσης στα Ε46 είναι αεριζόμενοι μπρος πίσω?
    the more people agree with me
    the more I think I'm wrong

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP