Σελίδα 4 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 40 από 97

Θέμα: Γυαλισμα σε e92 μαυρο

  1. #31
    Εγγραφή
    11-12-14
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    117
    Thanked
    124
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Συγνώμη, αλλά 450 και 500 Ευρω είναι εξοπραγματικά. Ολική βαφή σε CLS 350 δεκαετίας με σιμαδακια απο πετραδάκια αλλά και κάτι εκδορές πήγε 1300. Δεν μπορώ να πιστέψω οτι ενα γυάλισμα θα κοστίσει 450 ή και παραπάνω.

    Μάλλον λοιπόν έχει να κάνει με το σηματάκι!!!!
    "Winners don't make excuses when the other side plays the game"

  2. The Following User Says Thank You to vchris For This Useful Post:

    topmar (18-06-15)

  3. #32
    Εγγραφή
    19-10-10
    Μηνύματα
    550
    Thanked
    212
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stef Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι λες βρε?
    Δεν έχει κλείσει κανένα από τα μαγαζία που έχω αναφέρει εγώ ή κάποιος άλλος...
    1 μαγαζι που ανεφερα εγω εχει κλεισει ,2 ακομα που ανεφερε ο xarissp εχουν κλεισει
    και εσυ πρωτηνες δυο οπου ειναι στο φορουμ και κοβουν κεφαλια,
    εχω παρει προσφορα και απο τους δυο και νομιζαν οτι ειμαι απο την nasa και θα πηγαινα διαστημοπλοιο για γυαλισμα
    οσο για την επιπονη δουλεια που χρειαζεται ενα γυαλισμα αστο καλυτερα μην το αναλυσουμε υπαρχουν πολυ χειροτερα επαγγελματα και ακρως επικυνδινα με πληρωμη τον βασικο μισθο

  4. The Following User Says Thank You to maris7 For This Useful Post:

    teo36 (18-06-15)

  5. #33
    Εγγραφή
    29-10-10
    Περιοχή
    BMW 6 cylinder
    Μηνύματα
    7.518
    Thanked
    5633
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    450 δεν είναι απλό κέρωμα
    Διάβασε εαν έχεις την καλοσύνη τι γράφει ο Everget
    Μιλάει για modesta ή ceramic pro...
    Detailing Madness

  6. The Following User Says Thank You to stef For This Useful Post:

    EVERGET (17-06-15)

  7. #34
    Εγγραφή
    29-10-10
    Περιοχή
    BMW 6 cylinder
    Μηνύματα
    7.518
    Thanked
    5633
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο maris7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    1 μαγαζι που ανεφερα εγω εχει κλεισει ,2 ακομα που ανεφερε ο xarissp εχουν κλεισει
    και εσυ πρωτηνες δυο οπου ειναι στο φορουμ και κοβουν κεφαλια,
    εχω παρει προσφορα και απο τους δυο και νομιζαν οτι ειμαι απο την nasa και θα πηγαινα διαστημοπλοιο για γυαλισμα
    οσο για την επιπονη δουλεια που χρειαζεται ενα γυαλισμα αστο καλυτερα μην το αναλυσουμε υπαρχουν πολυ χειροτερα επαγγελματα και ακρως επικυνδινα με πληρωμη τον βασικο μισθο
    Στο νήμα 6 ανέφερα ένα
    Στο νήμα 8 ο harisp ανέφερε 2 που και τα 2 είναι ανοιχτά...
    Επίσης επειδή τέθηκε η ερώτηση απαντήσαμε
    Δεν είναι ωραίο να κάνουμε χαρακτηρισμούς πάντως
    Κρίνε εκ του αποτελέσματος μία δουλειά όπως και από την διαδικασία που ακολουθείται.. (είναι πολύ σημαντικό αυτό που σου λέω...)
    Detailing Madness

  8. #35
    Εγγραφή
    07-07-14
    Μηνύματα
    528
    Thanked
    623
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο EVERGET Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γενικά η στάνταρ τιμή από τους καλούς και εξειδικευμένους επαγγελαματίες του χώρου για αμάξι μέτριας (προς καλής) κατάστασης βαφής είναι στα 250. Από εκεί και πέρα προστίθενται χρήματα ανάλογα με την κατάσταση (πόσο βερνίκι πρέπει να κόψει ή αν θέλει ντουκόχαρτο) και στη συνέχεια ανάλογα με το τι κερί θα βάλεις ή τι coating. Το ceramic pro ας πούμε είναι πολύ ακριβό, το modesta λιγότερο, το συνήθες κερί ακόμη πιο φθηνό, αλλά φυσικά υπάρχει και κερί πανάκριβο ειδικές εκδόσεις της Mitchell and King που θα ανεβάσει το όποιο κόστος πάρα πολύ...

    Σαν γενικό γνώμονα έχετε ένα budget για γυάλισμα και coating κάπου στα 450 ευρώ. Το αν θέλετε απόδειξη όλοι μπορούν να σας την παρέχουν εάν τους δώσετε 23% παραπάνω, οπότε δεν είναι ότι ο τάδε επαγγελματίας δεν κόβει απόδειξη αλλά ότι και ο πελάτης συνεργεί στο να μην ζητήσει και πληρώσει +100 ευρώ.

    Το ότι σε πλυντήριο αυτοκινήτων στον Ωρωπό τις προάλλες με Stef μας έλεγε το αφεντικό ότι κάνει γυάλισμα με 60 euros καταλαβαίνεται πως καλύτερα να αφήσεις το αμάξι σου με την αράχνη του παρά να αφήσεις έναν άσχετο να σου κάψει το βερνίκι ή να παραλάβεις ένα αμάξι μες στα ολογράμματα....

    ....όπως είπε και ο stef το detailing είναι είδος πολυτελείας, και αν το θες σωστά πρέπει να πληρώσεις....
    Οταν μιλαμε για b2c δουλειες και οχι b2b ειναι αστειο να ισχυριζομαστε πως ο επαγγελματιας ηθελε χ+φπα.
    Εννοειται πως οταν ειναι bussines to consumer η τιμη χ περιλαμβανει εντος τον φπα..
    Ο επαγγελματιας βεβαια αποκρυπτει το 26% απο τη φορολογια εισοδηματος και εχει τσιμπησει και το 23% απο τον βλακα που πληρωσε και δεν ζητησε αποδειξη η δεν εκανε ορθο ξεκαθαρισμα απο την αρχη ...
    Μεθοδος κλασσικου νεοελληνα ταβερνιαρη και βλακα πελατη ...
    Ειναι και αυτα ενα κομματι των οσων μας οδηγησαν εδω ...
    Και οταν το βοδι aka παγκαλος ελεγε "μαζι τα φαγαμε" (και) αυτο εννοουσε και φυσικα ειχε δικιο ...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Blacktan : 17-06-15 στις 21:35

  9. The Following 10 Users Say Thank You to Blacktan For This Useful Post:

    A8hnaios (17-06-15), BILL007 (17-06-15), chrisgiapz3 (17-06-15), Dimimav (17-06-15), GVIT (17-06-15), katsaraios (20-06-15), Panmilios (19-06-15), Ptboul (18-06-15), Thomelef (20-06-15), topmar (18-06-15)

  10. #36
    Εγγραφή
    07-07-14
    Μηνύματα
    528
    Thanked
    623
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    On topic στο περιστερι υπαρχει επαγγελματιας με μερακι πανω στην Θηβων χωρις μαγαζι με φαμφαρες και αρωματα , δουλευει ολομοναχος ηδη δε μου εχει φτιαξει 2 αμαξια και με κοστος που δεν ξεπερναει το κατοσταρικο η στα 160 με κομπλε βιολογικο ...
    Εαν καποιος θελει ας μου στειλει πμ να του δωσω το τηλ του ...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Blacktan : 17-06-15 στις 21:38

  11. #37
    Εγγραφή
    19-10-10
    Μηνύματα
    550
    Thanked
    212
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    φιλε stef κουβεντα κανουμε ουτε χαρακτηρισμους κανω απλως για να μην το τραβαμε ο καθενας κανει κουμαντο στην τσεπη του αλλα οτι λαμπει δεν ειναι χρυσος
    και το λεω εγω που εχει καει η γουνα μου απο επιστημονες του ειδους
    φιλικα παντα

  12. #38
    Εγγραφή
    23-02-11
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    2745
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vchris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγνώμη, αλλά 450 και 500 Ευρω είναι εξοπραγματικά. Ολική βαφή σε CLS 350 δεκαετίας με σιμαδακια απο πετραδάκια αλλά και κάτι εκδορές πήγε 1300. Δεν μπορώ να πιστέψω οτι ενα γυάλισμα θα κοστίσει 450 ή και παραπάνω.

    Μάλλον λοιπόν έχει να κάνει με το σηματάκι!!!!
    Αφού βρίσκουν πελάτες που σκάνε τόσα λεφτά...
    Υπόψιν τα υλικά δεν κοστίζουν ούτε 70 ε.

  13. The Following User Says Thank You to mark e92 For This Useful Post:

    Thomelef (20-06-15)

  14. #39
    Εγγραφή
    29-10-10
    Περιοχή
    BMW 6 cylinder
    Μηνύματα
    7.518
    Thanked
    5633
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Blacktan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οταν μιλαμε για b2c δουλειες και οχι b2b ειναι αστειο να ισχυριζομαστε πως ο επαγγελματιας ηθελε χ+φπα.
    Εννοειται πως οταν ειναι bussines to consumer η τιμη χ περιλαμβανει εντος τον φπα..
    Ο επαγγελματιας βεβαια αποκρυπτει το 26% απο τη φορολογια εισοδηματος και εχει τσιμπησει και το 23% απο τον βλακα που πληρωσε και δεν ζητησε αποδειξη η δεν εκανε ορθο ξεκαθαρισμα απο την αρχη ...
    Μεθοδος κλασσικου νεοελληνα ταβερνιαρη και βλακα πελατη ...
    Ειναι και αυτα ενα κομματι των οσων μας οδηγησαν εδω ...
    Και οταν το βοδι aka παγκαλος ελεγε "μαζι τα φαγαμε" (και) αυτο εννοουσε και φυσικα ειχε δικιο ...
    Για τι b2b & b2c μιλάς; Σε λίγο θα ζητήσεις & μ.ο τιμών για γυαλισμα ανά κατηγορία αυτοκινήτου....
    Μηπως μπερδεύεσαι;
    Είπαμε η σωστή συντήρηση/επαναφορά είναι ΜΟΝΟ για γνώστες και υπάρχει συγκεκριμένη διαδικασία...
    Αν είναι να στο γυαλίσει κάποιος σε 5 ώρες με γούνα μόνο και να στο αφήσει μέσα στα ολογράμματα άστο καλύτερα...
    Επίσης θέλω να μου πεις πρώτα εσύ τι περιλαμβάνει το γυάλισμα και την διαδικασία που ακολουθείται και μετά θα σου αναφέρω εγώ...
    Detailing Madness

  15. #40
    Εγγραφή
    29-10-10
    Περιοχή
    BMW 6 cylinder
    Μηνύματα
    7.518
    Thanked
    5633
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mark e92 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφού βρίσκουν πελάτες που σκάνε τόσα λεφτά...
    Υπόψιν τα υλικά δεν κοστίζουν ούτε 70 ε.
    Όταν τα βρεις με 70 στείλε και σε εμένα...
    Θα σου κάνω λίστα επι τόπου...
    Detailing Madness

Σελίδα 4 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP