Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 36 από 36

Θέμα: M6 660Hp tension

  1. #31
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Γερμανια
    Μηνύματα
    76
    Thanked
    64
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    turbodog μη φωναζεις.
    το μοτερ stroker 5.800cc αυτου εδω του Μ6 τοχω φτιαξει εγω πριν 2 χρονια, και ηταν to NR 10 τοτε.....
    Αυτο σημαινει οτι ειμαι καπου που εσυ δεν εισαι.
    Για να εχω στα χερια μου το κιτ 4.700cc του M3V8 απο τοτε που παρελαβε ο Σπανος το πρωτο Μ3V8 στην Ελλαδα (το λευκο που του εφτιαξα Stufe1), σημαινει οτι ειμαι καπου που εσυ δεν εισαι.
    Το οτι εχω αυτην την στιγμη στον δρομο X6-M 680PS, το ξερουν ολοι οι βελτιωτες της Γερμανιας, που συνεργαζομαι, σημαινει οτι ειμαι καπου που εσυ δεν εισαι.
    Δεν εχω αναγκη να βλεπω βιντεακια για να αποφασισω τι θα αγορασω.
    Η διαφορα μας ειναι οτι η εταιρια που αντιπροσωπευω παραγει και πουλαει στους βελτιωτες, κι εσυ αγοραζεις απ αυτους.
    Εισαι ερασιτεχνης, και καλα κανεις και μαχεσαι για οτι νομιζεις σωστο.
    Σωστα πραττεις, ετσι ερχεται η γνωση!
    MAHLE-Motorsport ξερεις τι σημαινει?
    Μαλλον οχι, και χρειαζεται εδω να μαθεις επειγοντως...


    Σαυτο το φορουμ δεν γραφω για να κερδισω κατι, αλλα για να βοηθησω τους ελληνες φιλους ιδιοκτητες bmw να μην πιανονται κοροιδα, απο επιτηδειους.
    Οτι αυτοκινητο BMW εχω φτιαξει μεσω της μεγαλυτερης bmw της Ελλαδας, (και εχω διορθωσει απο μ@...κιες αλλων),
    ειναι τιμια φτιαγμενο, και σωστο 100%.
    Και τους ανεργους εγγλεζους τους εχω γραμμενους.
    Βλεπεις τα χαλια τους. Στην πεινα και στη ζητιανια η τεχνολογια τους.
    Οσο για την παρεμβολη ενος κομπρεσσορα σε ατμοσφαιρικο κινητηρα Μ (περι παρεμβολης, μεχρι εμβολης! προκειται), με καποια 30 τεμαχια (διαφορα) BMW kompressor που εφτιαξα στο παρελθον με την ASA Schrobenhausen, και τις καταπονησεις που παρατηρησα οτι υφισταται ο κινητηρας με το κιτ, μπορω να σου πω με βεβαιοτητα οτι το Μ3V8 Kompressor τα βγαζει δεν τα βγαζει τα 15.000χλμ με την υπερτροφοδοτηση.
    Αυτο που γραφω εδω, κρυβει μεσα του τη γνωση που εχω για την κατασκευη (μεγαλη αδυναμια) του κινητηρα του, κατι που σε ρωτησα και δεν μου απαντησες, γιατι δεν ξερεις.(370ps?)
    Και μην ψαχνεις ματαια στο internet να βρεις την απαντηση.
    Μην αφηνεις τον κοσμο σου να περιστρεφεται σε μια οθονη, βρισκομενος σε ''εικονικη πραγματικοτητα''.
    Κι οσο για τον ESS, οπως και ο GPOWER, ΔΕΝ δινουν εγγυηση για τον κινητηρα.
    Δινουν εγγυηση για το κομπρεσσορακι που βαζουν. (οτι θα δουλευει αυτο).
    Και ο ESS.... DCT αμαξι.....?
    Το mail του, τοχει ο Σταθης admin.
    Ενω τα Stroker 4.700 και 5.800, βασει Γερμανικης Νομοθεσιας περι Ανακατασκευης (Instandsetzung) εχουν ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ΕΓΓΥΗΣΗ.
    Και βελτιωνω και τα σανζμαν DCT, και τα διαφορικα, και την σχεση μεταδοσης, με Γραπτη Εγγυηση και TUV.
    (και σ αυτο δεν μου απαντησες, για τις ροπες αντοχης των DCT/SMG)
    Δεν πειραζει, ερασιτεχνης εισαι, δεν εχω απαιτησεις, και μην ζοριζεσαι.
    Ξαναπροτεινω!
    Πολυ τιμιο.
    997turbo 3.600cc 485PS (Stufe 1. 510PS) vs M3V8 4.000cc kompressor 510PS.


    Καλη συνεχεια καλη Πρωτομαγια!!!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Stathis : 01-05-10 στις 11:23 Αιτία: ...

  2. The Following User Says Thank You to bomer For This Useful Post:

    330compressor (01-05-10)

  3. #32
    Εγγραφή
    21-01-10
    Περιοχή
    Καλαμαριά
    Μηνύματα
    7.711
    Thanked
    22530
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Πω πω! Η διαμάχη μεταξύ turbodog και bomer άναψε και οι υπόλοιποι, όσοι είμαστε άσχετοι, μαθαίνουμε ενδιαφέροντα πράγματα.
    Ζήσε το σήμερα. Για το αύριο δεν ξέρεις.

  4. #33
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    θρακομακεδονες
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.970
    Thanked
    1891
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    ανεξαρτητα των γνωσεων του bomer( ή μη) , η διαφημιση των προιοντων του καλα κρατει!!! και η απαξιωση στις γνωσεις των υπολοιπων!!...προσωπικα θελω να μου απαντησει στο εξης....!!
    Ενω εχεις δηλωσει, πως εχεις φτιαξει πανω απο 30 κομπρεσσορατα... παραλληλα δηλωνεις πως η ESS και οι υπολοιποι ψαχνουν για θυματα...και κοροιδεουν τον κοσμο! εσυ λοιπον ....γιατι ψαχνεις????

  5. #34
    Εγγραφή
    09-01-10
    Περιοχή
    Σε τσαντηρι (ΝΟ ΦΟΡΟΣ)
    Μηνύματα
    1.636
    Thanked
    4857
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bomer Εμφάνιση μηνυμάτων
    turbodog μη φωναζεις.
    το μοτερ stroker 5.800cc αυτου εδω του Μ6 τοχω φτιαξει εγω πριν 2 χρονια, και ηταν to NR 10 τοτε.....
    Αυτο σημαινει οτι ειμαι καπου που εσυ δεν εισαι.
    Για να εχω στα χερια μου το κιτ 4.700cc του M3V8 απο τοτε που παρελαβε ο Σπανος το πρωτο Μ3V8 στην Ελλαδα (το λευκο που του εφτιαξα Stufe1), σημαινει οτι ειμαι καπου που εσυ δεν εισαι.
    Το οτι εχω αυτην την στιγμη στον δρομο X6-M 680PS, το ξερουν ολοι οι βελτιωτες της Γερμανιας, που συνεργαζομαι, σημαινει οτι ειμαι καπου που εσυ δεν εισαι.
    Δεν εχω αναγκη να βλεπω βιντεακια για να αποφασισω τι θα αγορασω.
    Η διαφορα μας ειναι οτι εγω παραγω και πουλαω στους βελτιωτες, κι εσυ αγοραζεις απ αυτους.
    Εισαι ερασιτεχνης, και καλα κανεις και μαχεσαι για οτι νομιζεις σωστο.
    Σωστα πραττεις, ετσι ερχεται η γνωση!
    MAHLE-Motorsport ξερεις τι σημαινει?
    Μαλλον οχι, και χρειαζεται εδω να μαθεις επειγοντως...

    Σαυτο το φορουμ δεν γραφω για να πουλησω κατι, σε ιδιωτες αλλα για να βοηθησω τους ελληνες φιλους ιδιοκτητες bmw να μην πιανονται κοροιδα, απο τα λαμογια.
    Οτι αυτοκινητο BMW εχω φτιαξει μεσω της μεγαλυτερης bmw της Ελλαδας, (και εχω διορθωσει απο μ@...κιες αλλων),
    ειναι τιμια φτιαγμενο, και σωστο 100%.
    Και τους ανεργους εγγλεζους τους εχω γραμμενους.
    Βλεπεις τα χαλια τους. Στην πεινα και στη ζητιανια η τεχνολογια τους.
    Οσο για την παρεμβολη ενος κομπρεσσορα σε ατμοσφαιρικο κινητηρα Μ (περι παρεμβολης, μεχρι εμβολης! προκειται), με καποια 30 τεμαχια (διαφορα) BMW kompressor που εφτιαξα στο παρελθον με την ASA Schrobenhausen, και τις καταπονησεις που παρατηρησα οτι υφισταται ο κινητηρας με το κιτ, μπορω να σου πω με βεβαιοτητα οτι το Μ3V8 Kompressor τα βγαζει δεν τα βγαζει τα 15.000χλμ με την υπερτροφοδοτηση.
    Αυτο που γραφω εδω, κρυβει μεσα του τη γνωση που εχω για την κατασκευη (μεγαλη αδυναμια) του κινητηρα του, κατι που σε ρωτησα και δεν μου απαντησες, γιατι δεν ξερεις.(370ps?)
    Και μην ψαχνεις ματαια στο internet να βρεις την απαντηση.
    Μην αφηνεις τον κοσμο σου να περιστρεφεται σε μια οθονη, βρισκομενος σε ''εικονικη πραγματικοτητα''.
    Ειναι επικινδυνο για την υγεια.
    Κι οσο για τον ESS, οπως και ο GPOWER, ΔΕΝ δινουν εγγυηση για τον κινητηρα.
    Δινουν εγγυηση για το κομπρεσσορακι που βαζουν. (οτι θα δουλευει αυτο).
    Και ο ESS.... DCT αμαξι.....?
    Το mail του, τοχει ο Σταθης admin.
    Ενω τα Stroker 4.700 και 5.800, βασει Γερμανικης Νομοθεσιας περι Ανακατασκευης (Instandsetzung) εχουν ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ΕΓΓΥΗΣΗ.
    Και βελτιωνω και τα σανζμαν DCT, και τα διαφορικα, και την σχεση μεταδοσης, με Γραπτη Εγγυηση και TUV.
    (και σ αυτο δεν μου απαντησες, για τις ροπες αντοχης των DCT/SMG)
    Δεν πειραζει, ερασιτεχνης εισαι, δεν εχω απαιτησεις, και μην ζοριζεσαι.
    Ξαναπροτεινω!
    Πολυ τιμιο.
    997turbo 3.600cc 485PS (Stufe 1. 510PS) vs M3V8 4.000cc kompressor 510PS.


    Καλη συνεχεια καλη Πρωτομαγια!!!!!
    Βλεπω οτι συνεχιζεις στο ιδιο τεμπο με 'μεγαλα' λογια και λασπη (χωρις αποδειξεις) για τους αλλους βελτιωτες.

    Δικο σου ειναι αυτο το στροκερακι που βλεπουμε στα video και εχει φαει π....α με οτι εχει ανοιξει? Συγχαρητηρια! Εισαι τυχερος γιατι μαλλον ο ιδιοκητης δεν ανηκει στην Ρωσικη Μαφια. Παντως καλου κακου να φυλαγεσαι. Ισως το επομενο που θα φταξεις, να εχει, και να μην εισαι τοσο τυχερος...

    Συνεχιζεις τις ασχετες αμπελοφιλοσοφιες...εκει που εισαι, εγω δεν ειμαι, εχω φτιαξει, εχω ρανει κτλ. Αυτα ισως να περνανε σε καποια παιδακια...Η πραγματικοτητα ομως, και με αποδειξεις, αλλα λεει για τις γνωσεις που κατεχεις. Ενας σωστος επαγγελματιας πρεπει να εχει περισσοτερες γνωσεις απο τον ερασιτεχνη στο αντικειμενο του.

    Οσο για τις παρατηρησεις σου για τις καταπονησεις ενος V8 σε συνθηκες υπερπληρωσης, απο καποιον που δεν γνωριζει την διαφορα του Compression Ratio απο την Cylinder Pressure, ευχαριστω αλλα δεν θα παρω.

    Αυτα περι τιμιοτητας και 100% λειτουργιας...μην λες πολλα λογια...γνωριζουμε 5-10 πραγματακια για το ελληνικο στροκερακι και τα προβληματα που αντιμετωπισε (απο την πρωτη μερα λειτουργιας του στη Γερμανια κιολας). Δεν το κατακρινω ομως γιατι ειναι φυσιολογικο κατα την διαρκεια μιας εκτεταμενης μετατροπης να παρουσιαστουν. Μην μας βγαινεις εσυ τωρα ομως και μας κανεις κυρηγμα για την 100% αξιοπιστη λειτουργια. Μια παροιμια λεει οτι στο σπιτι του κρεμασμενου δεν μιλανε για σχοινι

    Καλα αυτο για τους ανεργους Εγγλεζους ειναι στα 'οτι να ναι' list. Μαθε ποσο εχει η λιρα πρωτα και μετα κατσε και σκεψου οτι ο Αγγλος αγοραζει τα λαστιχα φθηνοτερα απο εσενα και οτι δεν θα ηταν ασχημη ιδεα να ψωνιζεις και εσυ απο αυτους. Θα τους βοηθησεις και με την ανεργια τους κιολας

    Αυτο τωρα με τα 370 Hp τι να σχολιασω? Οτι μας λες οτι τo Ε92 αν παω να το παρω καινουργιο τωρα εχει 370 αντι 420 οπως το διαφημιζει και συνεχιζει να πουλαει η Bmw? Και οτι ΕΣΥ ξερεις τον λογο? Αν γινοταν αυτο θα ειχε κλεισει η BMW απο τις μηνυσεις. Πες μας λοιπον εσυ τωρα , σε μας τους ερασιτεχνες που δεν γνωριζουμε, τους λογους που ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ τα Ε92 εχουν 370 αλογα. Περιμενουμε.....α, και με αποδειξεις...απο αερολογια εχουμε χορτασει απο τα προηγουμενα post.

    Και τελος βεβαια να σχολιασω το πιο ακυρο σου post. Θελεις να σου φερουμε ενα SC E92 vs Porsche turbo. O NOELLE PORSCHE ΦΤΙΑΧΝΕΙ? Γιατι δεν φερνεις εσυ ενα απο τα στροκερακια που εχετε να ανοιξει με το Porsche, ωστε να μας αποδειξεις οτι ακριβη μετατροπη το stroker kit μεν, αλλα με πολυ καλα αποτελεσματα δε.
    Τα Videakia ,για εμας που δεν γνωριζουμε πολλα ,ειναι το μεσο ωστε να δουμε τι πραγματικα συμβαινει. Να σου τα ξαναδειξω σε περιπτωση που σου διεφυγαν
    Ολα με το αγαπημενο σου δημιουργημα, το NR 10...








  6. #35
    Εγγραφή
    09-01-10
    Περιοχή
    Σε τσαντηρι (ΝΟ ΦΟΡΟΣ)
    Μηνύματα
    1.636
    Thanked
    4857
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bomer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και βελτιωνω και τα σανζμαν DCT, και τα διαφορικα, και την σχεση μεταδοσης, με Γραπτη Εγγυηση και TUV.
    (και σ αυτο δεν μου απαντησες, για τις ροπες αντοχης των DCT/SMG)
    Δεν πειραζει, ερασιτεχνης εισαι, δεν εχω απαιτησεις, και μην ζοριζεσαι.
    Μπα, μην αγχωνεσαι....δεν ζοριζομαι....χαλαρος ειμαι. Α, και που σαι, οι απαντησεις που ζητουσες για τις ροπες παρακατω (τωρα τελευταια ολο σε φτιαχνω...στο τελος οντως θα αποκτησεις γνωσεις....ρε μπας και το κανεις εξεπιτηδες για να μου αποσπας πληροφοριες? )

    https://www.bimmerboost.com/showthre...-BMW-DCT-Build

    Και εχε και το παρακατω υποψιν μηπως οντως χρειαστεις βοηθεια για κανα ατυχο που θα καταληξει σε σενα.

    https://www.sspperformance.com/projects


    ---Ο Ερασιτεχνης---

  7. The Following User Says Thank You to turbodog For This Useful Post:

    yodas (01-05-10)

  8. #36
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Διαβάζω με ενδιαφέρον τη 'μάχη' να εξελίσσεται, however, το θέμα προς εξακρίβωση είναι αν το βελτιωμένο Μ6 είναι πράγματι πιο γρήγορο από ένα stock M6. Και όχι πως τα πάει απένταντι στο GTR και τα υπόλοιπα. Αυτός που έδωσε τόσα λεφτά για τη βελτίωση, πρώτη του έννοια είναι να είναι πιο γρήγορο το αμάξι του από πριν και ύστερα να περνάει και τα 997 / gtr / Ζ06 etc.

    Ο Στάθης πιο πάνω μίλησε ότι '....δεν έχει καμία επαφή'.

    Ισχύει κάτι τέτοιο στη πράξη? Υπάρχει κάποιο βίντεο, κάποια αναφορά, ή κάποια επίσημα νούμερα να δούμε ?

  9. The Following 2 Users Say Thank You to Monsta For This Useful Post:

    VanVIC (02-05-10), Z4 DCT (02-05-10)

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP