Σελίδα 4 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 40 από 64

Θέμα: 911 Turbo Acceleration

  1. #31
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    3.056
    Thanked
    8113
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο skandalis447 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χτες,με ελαφρως υγρο οδοστρωμα (ψιχαλιζε ελαχιστα) ειπα να δοκιμασω απο σταση να μετρησω επιδοσεις με το Vbox...εκοψα στα 140,γιατι ενιωθα καπετανιος...και οχι οδηγος...Τα αποτελεσματα παντως ειναι εντυπωσιακα...0-100 σε 3,18δλ σε 45 μετρα...Παραθετω και το διαγραμμα διαμηκους επιταχυνσης...Ετσι για κουβεντα...
    υπερόπλο...
    το 0-400 περιμένω να ακούσω με ενδιαφέρων...
    τούρμπο και πράσινα άλογα

  2. #32
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Αρρωστοι χρονοι...!!
    Βαλε και μερικες φωτος να αποτελειωσεις τα σαλια μας, γιατι δεν σταξαν ολα ακομα!

  3. #33
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Αυτο σηκωνει διαφορα σχολια.

    1 μπακουρομ@λακας
    πω πω φοβερο εργαλειο. Εχω δει στο γιουτιουμπ αλλο ενα... Και γραφει 100 σελιδες τι εχει δει γενικα στο γιουτιουμπ
    2 χλεντζος και καρμοιρης
    και τα χιουνταϊ αμα κανανε 120.000 σε τρια δευτερα θα το κανανε. Διοτι τα χιουνται και ειδικα το αξεντ 1.300 του 93 που εχω κτλ κτλ κτλ
    3 ο και καλα αδιαφορος
    καλα παει μωρε, νταξ αμα ασχοληθεις τα βγαζει τα αλογα. Εγω βασικα δεν αχολουμαι γιατι κτλ κτλ καταληγοντας στο οτι θα ηθελε ενα αλλα νταξ δεν τρεχει και τπτ
    4 ο τοχω κανει και δε μασαω
    φιλος, πως θα γινει να τα πουμε απο κοντα; ( να κλεψει ιδεες για το δικο του)
    5 ο χριστος 330. - αυτο με bbs lm θα ηταν κομπλε. Και σηκωνει θρεντ για ζαντες καπακι.
    6 ο οπτο. Ναι αλλα δεν εχει πλακε εξατμιση.
    7 ο Γιαννης. Εχει ηδη μπαξει 996 και ειναι ηδη stage 7.
    8 ο snoopy. Λιωνει στο οφφ τοπικ γραφοντας οτι μqλακια του κατεβει.
    9 ο Μακης Μ5. Δε μασαει. Στηνει κοντρα. Χασει κερδισει γουσταρει και δε χαλιεται. Φυσικα απανταει σε αλλο θρεντ γιατι ακομα δεν εχει εξοικειωθει με το φορουμ
    10 ο κονας το κλειδωνει γιατι εχει γινει πλεον μπαχαλο.

    Περα απο την πλακα, αυτο το αμαξι θελω να το ακουσω να φευγει.
    Και να το φωτογραφησω επισης σε γωνιες.

  4. The Following 8 Users Say Thank You to Stamatis For This Useful Post:

    Kostas_1 (16-03-10), Monsta (16-03-10), NickE60 (16-03-10), skandalis447 (16-03-10), VanVIC (16-03-10), Vasilis (16-03-10), z3 2.2 (16-03-10), Z4 DCT (16-03-10)

  5. #34
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    273
    Thanked
    82
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο skandalis447 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θελω να δω τις αποψεις σας...θα απαντησω αυριο το βραδυ...ενα τυπικο προγραμμα σε 997 τουρμπο δουλευει 1,2 με 1,3 οβερ...και ειναι σχετικα πιο αργο στο δρομο απο το δικο μου...Πειτε τι νομιζετε και τα ξαναλεμε...
    Eγώ λέω ότι το APR δουλεύει 1,4 με 1,6 και με ΤΡΕΛΟ αβάνς ... το μπαρόμετρο εξάλλου για αυτό το κλειδώνουν ... με μαμά σετάπ είναι 540 άλογα με RON 93 σύμφωνα με τους Αμερικάνους και 610 με 100 οκτάνια αμερικάνικων προδιαγραφών ... (το λέω γιατί το ron των αμερικάνων είναι διαφορετικό από το ευρωπαικό) ... Aυτές τις τιμές δίνει η ΑPR στις 6740

    ο Αννίβας όταν το είχε φορέσει (στο χειροκίνητο) ΜΕ εξάτμιση έλεγε ότι είναι πάνω κάτω 600 με βενζίνη πρατηρίου ...
    και είχε σταθεί μπροστά από το ΤΤΡ που ήταν 680+ (με MS109, και VTG από το gt2) μέχρι τα 220 -240 όπως είπανε και οι δύο ...

    Ευκαιρία πάντως να γίνει τώρα αυτό

    https://www.streetdragster.gr/forum/....php?f=7&t=981

    να δούμε αν όντως του Θοδωρή ήταν τόσο πιστόλι όσο λέγανε ο Yellow και οι άλλοι ...

    καλοτάξιδο και πάλι Δημήτρη ...

    p.s. Την πώληση την έμαθα από εδώ αλλά για την αγορά είδοποιήθηκα από Ντουμπάι ... τελικά τίποτα δεν μένει κρυφό ... χαχαχαχαχαχ ...

  6. #35
    Εγγραφή
    26-12-09
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    521
    Thanked
    400
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ειδοποιηθηκες απο το Ντουμπαι?τι λες τωρα...Λοιπον το προγραμμα το ARP δουλευει νορμαλ πιεση...ναι ουτε εγω το πιστευα οταν το ειδα...Το μπαρομετρο της μανας του δεν ειναι κλειδωμενο,και δειχνει κανονικα...Οι ανθρωποι εχουν ψαχτει απιστευτα στις VTG τουρμπινες,στη βενζινη και στο αβανς...Αλλα η πιεση ειναι (σχεδον)μαμα...Η διαφορα της ειναι 0,05bar...Απιστευτο και ομως αληθινο...Μετρησα το μαμα προγραμμα και το σταδιο 1 και το race και εχουν ιδια πιεση...Συνεπως τουτου,φανταζομαι θα ειναι και σχετικα αξιοπιστο,αφου το μοτερ δεν πιεζεται παραπανω,τουλαχιστον απο πιεση εισαγωγης...
    Understeer is when you hit the wall with the front of the car
    Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car.
    Horsepower is how fast you hit the wall,
    Torque is how far you take the wall with you.

  7. #36
    Εγγραφή
    21-01-10
    Περιοχή
    Καλαμαριά
    Μηνύματα
    7.711
    Thanked
    22530
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Snoopy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο σηκωνει διαφορα σχολια.

    .......................................

    Περα απο την πλακα, αυτο το αμαξι θελω να το ακουσω να φευγει.
    Και να το φωτογραφησω επισης σε γωνιες.
    και γώ με την σειρά μου παρακολουθούσα τον Δημήτρη, πριν 2 βδομάδες πως γύριζε στις Σέρρες.
    Εύχομαι να τον ξαναδώ σύντομα, με το νέο υπερόπλο του, που μέχρι τότε σίγουρα θα του μπάξει κάτι.
    Ζήσε το σήμερα. Για το αύριο δεν ξέρεις.

  8. #37
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    273
    Thanked
    82
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Nαι όντως ξαναδιαβάζω την απάντηση του Κώστα της APR Greece

    Το μπαρομετρο δεν κλειδωνετε στο αυτοκίνητο........

    Εφόσον δεν ειχατε καποιο άλλο οργανο μέσα στο αυτοκίνητο θα ήθελα να ξέρω με ποιο τροπο είδατε οτι το αυτοκίνητο σηκώνει 1,4-1,6
    βεβαια έχει και ένα δίκιο ο άλλος Κώστας

    4.Επισης δεν ξερω απο που κραταει η σκουφια σου αυτοκινητιστικα,αλλα θα ηθελα μια εξηγηση λοιπον πως ενα αυτοκινητο με τις ιδιες τουρμπινες και την μαμα πιεση ( 1 Bar ) βγαζει με προγραμμα 130 αλογα+.........................μονο απο αβανς;
    αλλά τέσπα φαντάζομαι θα μας λυθεί η απορία αφού σίγουρα θα το ψάξεις ενδελεχώς ...

    παρεπιπτόντως το 6 100-200 του Αννίβα εσύ το βλέπεις με το δικό σου ??? ... στο 996 είχες 5.3 αν δεν κάνω λάθος ... κασόνι το 997 χαχαχαχαχαχαχαχχα

    καλά για το 11 ξερό 0-400 δε ρωτάω αφού το θεωρώ μάλλον υπεραισόδοξη μέτρηση του Θοδωρή !!!

    P.s. Πάντως 600+ με σκέτο πρόγραμμα και χωρίς πίεση είναι λίγο περίεργο ... μήπως δουλεύει φτωχό ή με πολύ επιθετικό αβανς ??? ...

  9. #38
    Εγγραφή
    26-12-09
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    521
    Thanked
    400
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bmw Εμφάνιση μηνυμάτων
    Nαι όντως ξαναδιαβάζω την απάντηση του Κώστα της APR Greece



    βεβαια έχει και ένα δίκιο ο άλλος Κώστας



    αλλά τέσπα φαντάζομαι θα μας λυθεί η απορία αφού σίγουρα θα το ψάξεις ενδελεχώς ...

    παρεπιπτόντως το 6 100-200 του Αννίβα εσύ το βλέπεις με το δικό σου ??? ... στο 996 είχες 5.3 αν δεν κάνω λάθος ... κασόνι το 997 χαχαχαχαχαχαχαχχα

    καλά για το 11 ξερό 0-400 δε ρωτάω αφού το θεωρώ μάλλον υπεραισόδοξη μέτρηση του Θοδωρή !!!

    P.s. Πάντως 600+ με σκέτο πρόγραμμα και χωρίς πίεση είναι λίγο περίεργο ... μήπως δουλεύει φτωχό ή με πολύ επιθετικό αβανς ??? ...
    Βαγγελη...
    Το 996 μου εγραφε με ενα ατομο και λιγη 100αραβενζινη+μισο λιτρο τορκο(αλλα προγραμμα για σκετη 100αρα) ακριβως 5 στο 100-200...εχω τα διαγραμματα αν θες...Το 997 εγραψε με γεματο ντεποζιτο 100αρα σκετη 6,3...Αυτο το νουμερο ισως ακουμπησει το 6...ισως...Τωρα το 11 στο 400αρι το θεωρω εφικτο,και κοντος ψαλμος αλληλουια...θα το δουμε τις επομενες μερες...Του αννιβα ειναι μανιουαλ οποτε ειναι λιγο μπροστα απο ρολλ...αλλα χανει απο σταση...
    Τωρα σε σχεση με το προγραμμα,οι τουρμπινες του 997 ειναι VTG...φαντασου οτι ο Γρηγορης την πρωτη φορα που ρυθμισε του Χρηστου το 9ff πηρε 50ροδα γιατι ο φφ δεν ειχε ακουμπησει αυτους τους χαρτες...
    Ειναι τελειως διαφορετικος ο τροπος που ρυθμιζεται ενα 997 απο ενα 996...το 996 επαιρνε συγκεκριμενα αλογα...ενω το 997 απογειωνεται...οταν ακουμπησεις τους χαρτες των μεταβλητων αυλων απο τις τουρμπινες...παντως το αβανς ειναι σιγουρα στο θεο...οπως και οι βενζινες...Φιλε το αμαξι καιει 19λιτρα με το προγραμμα και 12-13 χωρις...
    Understeer is when you hit the wall with the front of the car
    Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car.
    Horsepower is how fast you hit the wall,
    Torque is how far you take the wall with you.

  10. #39
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    273
    Thanked
    82
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Δεκτόν ...

    απλά μπαίνουμε στην κουβέντα που έχει ανοίξει στο streetdragster ...

    δηλαδή είναι δυνατόν ο Σάλιας και ο Δημητριάδης να κάνουν προγραμματισμό που η 9ff ΔΕΝ ΑΚΟΥΜΠΑΕΙ ... όπως λές ????? ... δεν το ξέρω αλλά μου κάνει τεράστια εντύπωση ... πως οι Γερμανοί με 100 χιλ+++ βελτίωση όπως του Χρίστου ή του Πάρη τελικά δεν μπορούν να προγραμματίσουν τους χάρτες των vtg !!!!

    από την άλλη όταν έχουμε το παράδειγμα του Τάκη με το S3 ... δεν έχω κανένα λόγo να μη θεωρώ ότι κάποιοι Έλληνες ίσως είναι ΜΑΚΡΑΝ καλύτερoi από πολλούς ξένους δήθεν "ειδικούς" ... κι ας επιμένουν μερικοί να μιλάνε για "μπάμπη σουγια" κλπ κλπ

    οψόμεθα ...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη bmw : 16-03-10 στις 19:00

  11. #40
    Εγγραφή
    26-12-09
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    521
    Thanked
    400
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Για το θεμα παντως με το 9ff,το ειδα με τα ματια μου...και οπως βλεπεις δεν υποστηριζω τον εαυτο μου...Το S3,δεν εχει προγραμματιστει απο εγχωριο αλλα απο κοντινη μας χωρα προγραμματιστη...
    φιλε αυτο που εχω να πω ειναι οτι παντα υπερισχυει η εξειδικευση,δλδ ο 9ff τα κανει ολα,οπως και ο ΤΤΠ φτιαχνοντας ενα πολυ καλο συνολο,αλλα δεν ειναι δυνατον να κανει καλυτερο προγραμματισμο απ εναν κορυφαιο εξειδικευμενο προγραμματιστη,ο οποιος εχει και το πλεονεκτημα να το κανει στη χωρα του,δλδ στις δικες του κλιματολογικες συνθηκες...ο Γρηγορης δεν εδεσε κανενα μοτερ,δεν εφτιαξε κανενα καπακι ουτε χρονισε εκκεντροφορους...Αφηνει αλλους που εξειδικευονται σε αυτο να το κανουν...και αυτος (οπως και ο Σαλ)κανουν αυτο που ξερουν καλα να κανουν...δλδ μονο προγραμματισμο...
    Understeer is when you hit the wall with the front of the car
    Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car.
    Horsepower is how fast you hit the wall,
    Torque is how far you take the wall with you.

Σελίδα 4 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP