Σελίδα 4 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 40 από 107

Θέμα: Συνεργεια BMW

  1. #31
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    +30 210 98 56 110
    Παρε τους τηλεφωνο. Πες τους, ποιος εχει μηχανημα δικο σας στην περιοχη μου η που μπορω να στειλω τα μπεκ μου.
    Μου ειπαν ειναι χαλασμενα, θελω μετρηση και καθαρισμο.
    Οσο παραξενο και μα σου φανει ειναι Ελληνικη εταιρεια με παγκοσμιο βεληνεκες.

  2. The Following User Says Thank You to Stamatis For This Useful Post:

    dreamer (05-01-23)

  3. #32
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Και αν δεν βγαλεις ακρη, θα σου στειλω mail να «καβατζωσεις» σειρα στον Λιθουανο που εχει μπεκ (σειρα 11/12).

  4. The Following User Says Thank You to Stamatis For This Useful Post:

    dreamer (05-01-23)

  5. #33
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    970
    Thanked
    563
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stamatis Εμφάνιση μηνυμάτων
    +30 210 98 56 110
    Παρε τους τηλεφωνο. Πες τους, ποιος εχει μηχανημα δικο σας στην περιοχη μου η που μπορω να στειλω τα μπεκ μου.
    Μου ειπαν ειναι χαλασμενα, θελω μετρηση και καθαρισμο.
    Οσο παραξενο και μα σου φανει ειναι Ελληνικη εταιρεια με παγκοσμιο βεληνεκες.
    γιατι να μου φανει παραξενο,εχω διαβασει για πολλες τετοιες ελληνικες εταιρειες,ειμαι πολυ ψαχτηρι στο ιντερνετ..μετα λοιπον απο ψαξιμο,ιντερνετικα βρηκα εναν δικο τους..αυτον:

    https://www.car.gr/parts/view/253196...apergis-sport-

    αλλα ηθελα την εμπειρη γνωμη σου ,εγω δεν σκαμπαζω απο την μηχανικη των μπεκ..εχω διαβασει πολυ για εμμεσο και αμμεσο ψεκασμο και γενικα πως δουλευουν..ομως οι γνωμες για το αν μπορουν να καθαριστουν τα μπεκ αμμεσου ψεκασμου και να εχουν μετα αποδοση ικανοποιητικη και προσδοκιμο ζωης σε σχεη με το κοστος που καθαριζονται ,ειναι αμφιλεγομενες οπως παντα..ο καθενας απο προσωπικη εμπειρια εχει την αντιθετη γνωμη..σε πολλα φορα λενε οτι καλυτερα ειναι αν φτασει να κατουραει να θελει αλλαγη,θα τα φτυσει ξανα γρηγορα.

    βασικα πρωτα επρεπε να σε ρωτησω..οταν η αντιπροσωπεια τα βγαζει για αλλαγη,ειναι χαλασμενα,δλδ. εχουν χασει σωμα η΄απλα μπουκωμενα?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dreamer : 05-01-23 στις 21:06

  6. #34
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Η αντιπροσωπεια απλα κανει διαγνωση πως δεν δουλευουν οπως πρεπει. Και κανει αλλαγη. Ποτε δεν χανεις κατι να δοκιμασεις αν θα καθαρισουν η απλα εχουν τερματισει. Απο το να μην εχεις αυτοκινητο, και δυο χιλιαδες χιλιομετρα να αντεξουν ακομα, κερδισμενος εισαι.
    Ο συγκεκριμενος που εβαλες δεν ξερω τι καθαριζει, κανονικα στο μεγαλο μηχανημα πρεπει να βγουν τα μπεκ και να πρεσαριστουν με πολυ υψηλη πιεση, δεν νομιζω πως ενας απλος καθαρισμος των 65€ που ειναι για συντηρηση θα τα σωσει.
    Αλλα μπροστα στα 1.5κ που εχουν φτασει τα μπεκ, ψαξε για το μηχανημα αυτο:





    Ρωτησε τους ποιος το εχει και μιλησε μαζι τους. Θα σε βοηθησουν. Εμενα στο παρελθον για καθαρισμο μπεκ σε μοτερ θαλασσης με ειχαν στειλει στο Λαυριο και ειδα τη διαδικασια που κρατησε 2 ωρες. Τα μπεκ κρατησαν για μια σεζον και τελικα τα αλλαξαμε προληπτικα, επειδη με τη θαλασσα δεν παιζεις, αν μεινεις στη μεση του Αιγαιου, δεν εχει ΕΛΠΑ να σε μαζεψει.

  7. #35
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    970
    Thanked
    563
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    τo τηλεφωνο που ποσταρες σταματη ειναι της εταιρειας CARBON ZAPP..επειδη ειναι κλειστα εψαξα στο ιντερνετ και βρηκα μονο αυτον που να εχει δικοτους μηχανημα στην αττικη..δουλευει με το μηχανημα τους,δες ξανα απο πανω στην αγγελια τον τιτλο:
    ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΚΙΝΗΤΗΡΑ ΑΜΜΕΣΟΥ ΨΕΚΑΣΜΟΥ & DIESEL ΜΕ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΤΗΣ CARBON ZAPP -AUTO APERGIS SPORT-

    δευτερα θα τους καλεσω να μου πουν κιαλλους.

    τον λιθουανο οταν εψαχνα και εγω για μπεκ πιο οικονομικα ,καπου τιν ειχα πετυχει..απλα δεν εδωσα σημασια πολυ γιατι θυμαμαι οτι για να ερθουν απο εκει κανουν 1 μηνα,απο μαρτυριες αλλων πελατων ελλαδα..οποτε ενα μηνα αυτος πληρωμενα,ενα μηνα απο συνεργειο δωρεαν.

    αμα μου πουν ομως κανα τριμηνο τοτε να του κανουμε μια παραγγελια.ειναι εμπιστος αυτος οτι δινει καλα ανταλλακτικα? εχεις την σελιδα του?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dreamer : 06-01-23 στις 10:17

  8. #36
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Για αυτο σου εβαλα την εταιρεια, για να σου πουν που να μιλησεις και να μην ψαχνεις.
    Τον λιθουανο θα στον στειλω με mail.
    Ακομα και αυτος εχει θεματα με τις παραδοσεις, ειναι καλος και πουλαει δολιμασμενα αλλα περιμενε να δουμε τι θα σου πει η bmw.

  9. The Following User Says Thank You to Stamatis For This Useful Post:

    dreamer (07-01-23)

  10. #37
    Εγγραφή
    07-04-11
    Περιοχή
    ΙΩΑΝΝΙΝΑ
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.285
    Thanked
    4208
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Συγνώμη που επεμβαίνω αλλα προσωπκά γνωρίζω ότι τα συγκεκριμένα μπεκ των Ν43 - Ν53 δεν καθαρίζονται με κανέναν τρόπο παρα μόνο αλλάζονται με καινουρια...
    το μόνο που μπορείς να ελέγξεις είναι η ωμική αντίσταση τους φισωνοντας τα...

  11. The Following User Says Thank You to Vassilis ///M For This Useful Post:

    Stamatis (07-01-23)

  12. #38
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Αν εχει χαλασει ο μηχανισμος, δεν γινεται τιποτα. Αν ομως το ακροφυσιο εχει στομωσει η το μεταλλικο σωληνακι εχει μαζεψει μακα γιατι να μην καθαρίζονται;
    Κοινως αν κατουρανε δεν φτιαχνουν, αν δεν ψεκαζουν σωστα (που θα του πουν στο μηχανημα) γιατι να μην καθαρισουν;

  13. #39
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Η τουλαχιστον θα ξερει τι δουλευει και τι οχι και θα παρει ενα ανταλλακτικο αντι για 4 μεχρι να του τα φερουν

  14. #40
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    970
    Thanked
    563
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    αποτι καταλαβα ,ρωτωντας και εναν αλλο μηχανικο που εμπιστευομαι ,μου ειπε οτι αυτα δουλεουν με 2 μπεκ κανονικα και στο τριτο ψοφαει η μηχανη..εμενα μου ειπαν οτι τα 3 ειναι εκτος..τωρα οπως λες εσυ ,τι σημαινει εκτος? η μαμα λεει οτι και να φυσανε απλως χαλια, ,θεωρουνται και εκεινα χαλασμενα και τα αλλαζει..εσυ και αλλοι που ξερουν οχι..

    τωρα το θεμα ειναι αυριο που θα παω και θα μου πουν για γκουντ γουιλ και ποτε θα ερθουν αν την παρω:
    αν τους ζητησω εγω τα μπεκ ,θα μου τα δωσουν? δλδ. απο την στιγμη που υπαρχει εντολη εργασιας για να αλαχθει ενα εξαρτημα ,μπορουν να δωσουν το εξαρτημα να φυγει εκτος αφου για αυτο ειναι η εντολη?
    δευτερο ερωτημα: που ξερω εγω αν μου δωσουν τα δικα μου μπεκ και οχι αλλα..επισης δικαιουμαι να παρω πισω το ενα που δουλευει?

    ο μηχανικος αυτος ποιυ ειναι σε εξειδικευμενο ,με εστειλε εκει και γιατι δεν εχει μπεκ αλλα κυριως γιατι οταν κατλαβε οτι ειναι μπεκ μεσω τηλεφωνου,συπτωματων και επειδη εστειλε και αλλους τον τελευταιο μηνα,μου ειπε οτι εκανε το εξης:
    επειδη ενας πελατης που ειχε τα ιδια συπτωματα πηγε με οδικη στο συνεργειο του και βρηκε οτι ειχαν χαλασει τα μπεκ,και μετα ηθελε να παρει γκουντ γουιλ,επρεπε να παει αντιπροσωπεια..και λεει ο μηχανικος..μην πληρωνεις οδικη να σε παει,θα σου βαλω ενα μπεκ να πας ως εκει και μετα το ζητας και μου το φερνεις..και μετα η αντιπροσωπεια δεν του το εδινε πισω και εχασε το ενα μπεκ..ο λογος ειναι αυτος που ανεφερα..κρατανε το ελλατωματικο ανταλλακτικο μεσα.

    παντως ρε παιδια ειναι δυνατον η μαμα να ξερει το προβλημα και να μην το εχει αντιμετωπισει πριν δημιουργηθει? ολοκληρη πριμιουμ εταιρεια να ταλαιπωρει χιλιαδες αυτοκινητα και να μην παραγει μπεκ..ενας απο εκει μεσα μου ειπε οτι εκλεισε ενα εργοστασιο λογω ουκρανικου,ειχε ενα εκε η μαμαι..δεν μπορουσε να καλυψει απο ενα αλλο? ξεφτιλα λες και μιλαμε για γιουγκο μαρκα.

Σελίδα 4 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP