Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 35 από 35

Θέμα: Σοκαριστικο δυστυχημα

  1. #31
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    South
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    2.121
    Thanked
    3802
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Eχω να ακουμπησω τη μηχανη μου 2 χρονια τωρα..
    Ο λογος...
    Εγινε ενα δυστύχημα μπροστα μου με δυο μοτοσυκλετες.. ο ενας πεθανε μπροστα μου αφου οι γ@μημενες μπαριερες στη κυριολεξια τον εκοψαν στη μεση...Η εικονα του κομμενου ποδιου του στην ακρη του δρομου ακομα με κυνηγαει.

    Ευχομαι να μη ζησει κανενας τετοια περιστατικα...Αλλαζεις πολυ μεσα σου.

  2. #32
    Εγγραφή
    16-01-10
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    949
    Thanked
    748
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο manos///3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eχω να ακουμπησω τη μηχανη μου 2 χρονια τωρα..
    Ο λογος...
    Εγινε ενα δυστύχημα μπροστα μου με δυο μοτοσυκλετες.. ο ενας πεθανε μπροστα μου αφου οι γ@μημενες μπαριερες στη κυριολεξια τον εκοψαν στη μεση...Η εικονα του κομμενου ποδιου του στην ακρη του δρομου ακομα με κυνηγαει.

    Ευχομαι να μη ζησει κανενας τετοια περιστατικα...Αλλαζεις πολυ μεσα σου.
    κατι τετοιο εχει δει ο πατερας μ και μ λεει απο μικρο παιδι να μην ανεβαινω σε μηχανακι....ακομα και τωρα μ το λεει

  3. #33
    Εγγραφή
    27-12-09
    Περιοχή
    βριλησσια
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    75
    Thanked
    28
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Εχω δει πολλά στο δρομο…!!όπως όλοι μας….το θέμα είναι όμως ότι δεν αρκεί η δική μας προσοχή..!!

    Πρέπει να προσέχουν και οι πεζοί ….και οι μηχανόβιοι και όλοι..!!

    Πιτσιρικάς με το ποδηλατο…. είχα αρκετές τούμπες ….ώσπου μια μερα…καθως πήγαινα του σκοτωμού για να μπω στην γωνία του σπιτιου μου….. πέφτω …φεύγω στην άλλη πλευρά του δρόμου ….οπου και ερχόταν αυτοκίνητο ….το όποιο σταμάτησε στα στα 5 εκατοστά από το κεφάλι μου… Ακόμα θυμάμαι τον προφυλαχτήρα να τον βλέπω να μου έρχεται…!!Τοτε δεν με πολύ ένοιαξε …δεν καταλάβαινα ….Αλλα τελικά ηταν ένα καλο μαθημα…!!

  4. #34
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Βορειοπειραιωτης
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    49
    Thanked
    24
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NickE60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το έχω πάθει ....μου έχει συμβεί δηλαδή.
    ΕΥΤΥΧΩΣ! δεν τον σκότωσα ούτε τον τραυμάτισα πολύ σοβαρά. 10-15 μέρες στο νοσοκομείο με βαριά διάσειση.

    Είμαι το '92 στον επαρχιακό δρόμο Άργους - Ναυπλίου μέρα μεσημέρι με ένα Μazda 323F και πηγαίνω με 100-120 ...είμαι 300 μέτρα μακριά και βλέπω πάνω στη διπλή διαχωριστική ένα τύπο γύρω στα 25 να περιμένει στάσιμος ...οκ λέω, με έχει δει. Συνεχίζω ...και με το που πλησιάζω στα 30 μέτρα ......ξεκινάει να περάσει απέναντι τρέχοντας και κοιτάζοντας προς το αντίθετο ρεύμα (ποιος ξέρει?? κόλλησε το μυαλό του? νόμισε ότι περνάει απέναντι μονόδρομο?) Ίσα που πρόλαβα να ακουμπήσω το φρένο. Τον πετυχαίνω στο κέντρο, κοπανάει με το κεφάλι στην κορυφή παρπρίζ με ουρανό ....και στιγμιαία τον χάνω! Πλακωμένος στα φρένα πλέον όπως είμαι, ακούω μετά από μια στιγμή ένα "ΓΚΟΥΠ" στον ουρανό, ....είχε φύγει ψηλά.... μετά να σέρνεται στο παρπρίζ, το καπώ και τον αδειάζω μπροστά όπως είμαι ακόμα φρεναριστός ...όλα αυτά σε 5-6". Βγαίνω έξω, ανάσκελα στο δρόμο αυτός αναίσθητος και να τρέχει αίμα απ' το κεφάλι του ...λέω μέσα μου ..πάει τον σκότωσα... Πέρασαν σίδερα φυλακής απ' το μυαλό μου, χειροπέδες ...τα είδα όλα.. Κοιτάζω το αμάξι (3 μηνών αμάξι) ...λες και είχα περάσει από ναρκοπέδιο, προφυλακτήρας, καπώ, παρπρίζ, ουρανός, ...όλα κώλος! Δεν υπάρχει περίπτωση να ζει λέω ...τέλος... Είχα αρχίσει να σαλεύω... σταματάει ένα ταξί που περνούσε, του λέω φίλε σε παρακαλώ να τον πάμε στο νοσοκομείο γιατί είναι άσχημα ...τον βάζουμε μέσα, τον πάμε στο Νοσοκομείο του Άργους στα επείγοντα, έρχεται και η αστυνομία εκεί, δίνω κατάθεση, με πάνε στο τμήμα, μετά από 2-3 ώρες με αφήνουν, ξαναπάω στο νοσοκομείο, μου λένε είναι ζωντανός, έχει βαριά κρανιο-εγκεφαλική κάκωση. Παίρνω το τηλέφωνο του νοσοκομείου και φεύγω να πάω να μαζέψω το αμάξι από το δρόμο και ξεκινάω μες τη νύχτα για Αθήνα με σπασμένο-τρύπιο στην κυριολεξία παρπρίζ .......

    Το επόμενο Σαββατοκύριακο ξανακατεβαίνω Άργος ...με άλλο αμάξι φυσικά ...αφού είχα επικοινωνήσει με Αστυνομία - Νοσοκομείο και είχα μάθει ότι πάει καλύτερα ....τον βρίσκω στο θάλαμο με επιδέσμους στο κεφάλι ...σαν να ήταν χθες... του λέω είσαι καλά? πονάς? ...νόμισα πως σε είχα σκοτώσει, καλά, πως το έκανες? ...μου λέει, δεν σε είδα φίλε, το είπα και στους αστυνόμους, δε σε είδα, εγώ έφταιγα, μην ανησυχείς, είμαι καλά...

    Πήρα πίσω τα 10 χρόνια ζωής που είχα χάσει τη βδομάδα που είχε περάσει.....

    άστα ...είναι να μη σου τύχει ...από κει που δεν το περιμένεις έρχεται.....
    Η κοπελα ομως(19 χρονων) δε γλυτωσε...Με 120 μπροστα και δεξια...στην εθνικη,υψος Ν. Φιλαδελφειας...πεταχτηκε χωρις λογο..υπηρχαν μαρτυρες ευτυχως...οταν εισηλθε μεσα στην καμπινα κομματιαζοντας το παρμπριζ ηταν ηδη νεκρη...για 2 μηνες εβγαζα γυαλια απο πανω μου...η συγκρουση ηταν τοσο σφοδρη που το τζιν που φορουσε ελιωσε πανω στο καπω...κατεληξα σε ψυχιατρο για υποστηριξη...2μισυ χρονια με αναστολη ο οδηγος αφου δεν ειχε ευθυνη αλλα ηταν στο οριο ταχυτητας...2 χρονια ειχα να περασω απο αυτο το σημειο της εθνικης...δεν ειμαστε τιποτα...η ζωη εχει πενιχρη αξια...

  5. #35
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    8.180
    Thanked
    9103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Rosinante Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η κοπελα ομως(19 χρονων) δε γλυτωσε...Με 120 μπροστα και δεξια...στην εθνικη,υψος Ν. Φιλαδελφειας...πεταχτηκε χωρις λογο..υπηρχαν μαρτυρες ευτυχως...οταν εισηλθε μεσα στην καμπινα κομματιαζοντας το παρμπριζ ηταν ηδη νεκρη...για 2 μηνες εβγαζα γυαλια απο πανω μου...η συγκρουση ηταν τοσο σφοδρη που το τζιν που φορουσε ελιωσε πανω στο καπω...κατεληξα σε ψυχιατρο για υποστηριξη...2μισυ χρονια με αναστολη ο οδηγος αφου δεν ειχε ευθυνη αλλα ηταν στο οριο ταχυτητας...2 χρονια ειχα να περασω απο αυτο το σημειο της εθνικης...δεν ειμαστε τιποτα...η ζωη εχει πενιχρη αξια...
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick bmwlover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακαρι να μπορεσω να τον πιουμε παρεα...

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP