Σελίδα 31 από 33 ΠρώτηΠρώτη ... 212930313233 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 301 έως 310 από 329

Θέμα: γνωμες...καλο , κακο, και γιατι

  1. #301
    Εγγραφή
    05-02-10
    Περιοχή
    Γερακας
    Μηνύματα
    5.944
    Thanked
    12383
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο S8N Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την απαλλαγή δεν την επιλέγουμε εμείς? Τελευταία φορά στο GTI πλήρωσα 460 το εξάμηνο με 750 απαλλαγή και για ποσό πολύ μικρότερο της αξίας του (ήταν 3 ετών).
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Black_V Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεί να είναι και στο μυαλό μου (είμαι και ψείρας) αλλά με παραξένεψε ότι:

    1. το είχε την ίδια σχεδόν τιμή με το άλλο 3 λιτρο που έχει παρόλο που το άλλο ήταν σε χάλια εξωτερική κατάσταση με υποδεέστερο εξοπλισμό
    2. όλες οι ζάντες ήταν σαν καινούργιες εκτός από την μπροστά δεξιά που ήταν φαγωμένη γύρω γύρω (τι στο καλό μόνο μπροστά έβρισκε πεζοδρόμιο).

    Το ύψος της απαλλαγής είναι μεταβλητό και αντιστρόφως ανάλογο του ασφάλιστρου..

  2. #302
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.698
    Thanked
    18806
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο STREETRACING Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει κ μίνιμουμ απαλλαγή η καθόλου απαλλαγή.
    Ανάλογα τα σκάς.
    Εγω δεν θα αγχωνομουνα.
    Θα το τσεκάρα στο μηχανικό μου κ τέλος.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Καλά, κι εκείνος που αγόρασε του Νικηφόρου το αυτοκίνητο το πήγε σε μηχανικό-γάτα για έλεγχο κι αφού το κοίταξε κανα μισάωρο γύρω-γύρω, του λέει:

    "Έχει βάψει μπροστινό δεξί φτερό".


    P.S. Επειδή οι περισσότεροι δε γνωρίζετε την ιστορία, το συγκεκριμένο το μαζεύαμε με τη hoover από την Πειραιώς μετά από κινηματογραφικό τρακάρισμα με 5 αυτοκίνητα.

  3. #303
    Εγγραφή
    22-03-11
    Περιοχή
    Γλυφαδα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    1.588
    Thanked
    1495
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Προφανώς η γάτα ήταν χάνος.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    A4 2.0 TFSI FWD B7
    - M3 E46 sold

  4. The Following User Says Thank You to STREETRACING For This Useful Post:

    S8N (02-01-13)

  5. #304
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Black_V Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι Άρη, σε ευχαριστώ ... Δεν πήγαινα για τέτοια κόλπα, αλλά αυτό το αυτοκίνητο κάποτε ήταν άπιαστο όνειρο και τώρα με τέτοια τιμή με βάζει σε πειρασμό ... μάλλον και εγώ θα ψάξω για κάποιο 520 με λιγότερα από αυτό χλμ γιατί το xi δεν το χρειάζομαι...αλλιώς Α4 avant με 1,8 ΤΦΣΙ
    Kαλως ηρθες Αλεξανδρε!!!

    ελπιζω να καταληξεις σε BMW και ας ειναι 520,δεν το λεω υποτιμητικα μιας και ειμαι και εγω κατοχος 520 οπως ο συνονοματος μου και φιλος σου Αρης.

    ...απλα το "σωστοτερο" μοτερ για την 5αρα ειναι το 3λιτρο,αλλα τι να κανουμε που τα οικονομικα μας δεν επιτρεπουν για παραπανω κυβικα,.....εαν διαβασεις καποια ποστ του Αρη,θα δεις οτι αμα θελεις, μπορεις να κινηθεις και γρηγορα και αξιοπρεπεστατα με τα 170 αλογα και τον 4κυλινδρο της 520i LCI!!!


    Για τυπικους λογους περασε και απο την ενοτητα γνωριμιας να σε καλωσορισουμε : https://www.bmwfans.gr/forum/forumdisplay.php?f=23


    για οτι πληροφορια/απορια, θα χαρουμε να σε βοηθησουμε.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aristent : 02-01-13 στις 17:55

  6. The Following 3 Users Say Thank You to aristent For This Useful Post:

    Eleni (02-01-13), PANOS-E60 (02-01-13), S8N (02-01-13)

  7. #305
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    8.180
    Thanked
    9103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Black_V Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους,

    1o μου ποστ στο forum και το κάνω εδώ μιας και αυτό το topic ήταν η αφορμή της εγγραφής μου, ψάχνοντας για μια 5αρα να αντικαταστήσω το Golf mkv GTi μου. @S8N δεν είχες ένα λευκό mkv?

    Αναμένοντας το διάδοχο σε λίγες μέρες και βλέποντας τον περιορισμό από τις 3 πόρτες του Gti, θέλω να το αλλάξω με κάτι πιο ευρύχωρο για μετακινήσεις κυρίως του Σ/Κ και ταξιδίων (4-5 το χρόνο).

    Για να μην μακρηγορώ (θα ανοίξω άλλο thread για γνώμες) είχα δει και το συγκεκριμένο 530 από κοντά (με κλειστό το μαγαζί) και έχω τραβήξει κάποιες πιο κοντινές φωτό...Σε γενικές γραμμές είναι σε πολύ καλή κατάσταση με γδαρσίματα στη δεξιά πόρτα & στον πίσω προφυλακτήρα. Η μπροστά δεξιά ζάντα θέλει επισκευή, και τα λαστιχά του αλλαγή (+1Κ¤). Αυτό που με προβλημάτισε (μπορεί και να μην είναι τίποτα) είναι η στραβωμένη πίσω δεξιά κιθάρα....









    Σήμερα τον έπαιρνα ολο το πρωί τηλ για να παω να το δω.....δεν απαντούσε κανείς....




    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Black_V Εμφάνιση μηνυμάτων

    Σε γενικές γραμμές είναι σε πολύ καλή κατάσταση με γδαρσίματα στη δεξιά πόρτα & στον πίσω προφυλακτήρα. Η μπροστά δεξιά ζάντα θέλει επισκευή, και τα λαστιχά του αλλαγή (+1Κ¤). Αυτό που με προβλημάτισε (μπορεί και να μην είναι τίποτα) είναι η στραβωμένη πίσω δεξιά κιθάρα....

    Το αμαξι το είδεςμε κλειστό μαγαζί.....αρα το εχει αμολαρει εξω......
    με αυτη την ζαντα και τετοιες γρατζουνιες...μαλλον ο κατοχος δεν ηταν και πολυ κιμπαρης με το αμαξι του......
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick bmwlover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακαρι να μπορεσω να τον πιουμε παρεα...

  8. #306
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Z4 DCT Εμφάνιση μηνυμάτων
    .....
    Το αμαξι το είδες με κλειστό μαγαζί.....αρα το εχει αμολαρει εξω......
    με αυτη την ζαντα και τετοιες γρατζουνιες...μαλλον ο κατοχος δεν ηταν και πολυ κιμπαρης με το αμαξι του......
    οχι ρε Γιαννακο, το ηθελες μεσα ε????!!!

    και εχει μονο μια με γρατσουνιες ..... τις αλλες τις εσπασε τελειως και εβαλε καινουργιες!!!


    Δεν σε βλεπω να πας ουτε για βλεφαρο απο εκει!!!

  9. #307
    Εγγραφή
    02-01-13
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    17
    Thanked
    22
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aristent Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kαλως ηρθες Αλεξανδρε!!!

    ελπιζω να καταληξεις σε BMW και ας ειναι 520,δεν το λεω υποτιμητικα μιας και ειμαι και εγω κατοχος 520 οπως ο συνονοματος μου και φιλος σου Αρης.

    ...απλα το "σωστοτερο" μοτερ για την 5αρα ειναι το 3λιτρο,αλλα τι να κανουμε που τα οικονομικα μας δεν επιτρεπουν για παραπανω κυβικα,.....εαν διαβασεις καποια ποστ του Αρη,θα δεις οτι αμα θελεις, μπορεις να κινηθεις και γρηγορα και αξιοπρεπεστατα με τα 170 αλογα και τον 4κυλινδρο της 520i LCI!!!

    για οτι πληροφορια/απορια εχεις θα χαρουμε να σε βοηθησουμε.
    Ευχαριστώ πολύ όλους για τα καλωσορίσματα! Άρη και το δικό σου είναι πολύ ωραίο, το είδα...το λευκό είναι το απωθημένο μου σε αυτοκίνητο...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Z4 DCT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα τον έπαιρνα ολο το πρωί τηλ για να παω να το δω.....δεν απαντούσε κανείς....



    Το αμαξι το είδεςμε κλειστό μαγαζί.....αρα το εχει αμολαρει εξω......
    με αυτη την ζαντα και τετοιες γρατζουνιες...μαλλον ο κατοχος δεν ηταν και πολυ κιμπαρης με το αμαξι του......
    Το "έξω" σε αυτό το μαγαζί δε λέει κάτι..μέσα έχει μόνο Ferrari/Maserati/Bentley κ.ο.κ

  10. The Following User Says Thank You to Black_V For This Useful Post:

    aristent (02-01-13)

  11. #308
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    8.180
    Thanked
    9103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Black_V Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το "έξω" σε αυτό το μαγαζί δε λέει κάτι..μέσα έχει μόνο Ferrari/Maserati/Bentley κ.ο.κ
    Απο κατω στο γκαράζ εχει ακόμα καλύτερα.....αλλα και πολυ χωρο.....


    κακό δικό του.......
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick bmwlover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακαρι να μπορεσω να τον πιουμε παρεα...

  12. #309
    Εγγραφή
    05-01-10
    Περιοχή
    Κορυδαλλός
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    150
    Thanked
    170
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    ο συγκεκριμενος μαντρας ειναι για τον πετσο....
    3 αυτοκινητα που εχω δει και καλα "ατρακαριστο"
    ειχαν πειραγμενα χιλιομετρα και 1-2 ατυχημα.

    ...για εμενα χαμενος χρονος ψαξε αλλου
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kostas 325 : 02-01-13 στις 17:49

  13. The Following 2 Users Say Thank You to kostas 325 For This Useful Post:

    gnx (02-01-13), S8N (02-01-13)

  14. #310
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    2.344
    Thanked
    2207
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Z4 DCT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα τον έπαιρνα ολο το πρωί τηλ για να παω να το δω.....δεν απαντούσε κανείς....







    Το αμαξι το είδεςμε κλειστό μαγαζί.....αρα το εχει αμολαρει εξω......
    με αυτη την ζαντα και τετοιες γρατζουνιες...μαλλον ο κατοχος δεν ηταν και πολυ κιμπαρης με το αμαξι του......
    Οι γρατζουνιές αυτές δεν είναι τίποτα.
    Αυτή στην πόρτα παίζει να βγαίνει μόνο με αλοιφή και οι άλλες 2 άντε να κοστίσουν 100 ευρώ συνολικά για τοπική επισκευή.
    Αν το αμάξι είναι καλό στα υπόλοιπα και με τόσο ξεφτύλα τιμή, και 1500 για ολικό βάψιμο-πένα να έδινα δεν θα μ'ενδιέφερε καθόλου.
    Αλλά, ακόμα και με τα σημερινά δεδομένα, 20 χιλιάρικα για ένα καλοδιατηρημένο αμάξι που αγοράστηκε καινούριο πριν λίγα χρόνια κανα 80άρι χιλιάδες, είναι τόσο λίγα που καταντούν ύποπτα και θέλει εξονυχιστικό έλεγχο στα πάντα.
    the more people agree with me
    the more I think I'm wrong

  15. The Following 5 Users Say Thank You to Driver M For This Useful Post:

    bill_m3 (03-01-13), mark e92 (02-01-13), PANOS-E60 (02-01-13), S8N (02-01-13), Z4 DCT (02-01-13)

Σελίδα 31 από 33 ΠρώτηΠρώτη ... 212930313233 ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP